This version of the page http://www.ntu-kpi.kiev.ua/newspaper/713-14.php (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-12-14. The original page over time could change.
Сторінки історії - Київський політехнік, 2006
укр рус eng
Новини Пошук Гостьова книга Випускники FAQ Оголошення Працевлаштування

Сторінки історії

Apr 4, 2007 || Автор: Навчальна телестудія відділу технічних засобів навчання

З чого починалося зварювання

Історія електрозварювання має багато яскравих сторінок. Фільм розповість про першу з них – історію створення Миколою Бернадосом першого зварювального апарату. Розповідь ведеться англійською мовою.

Сім'я вчених

Багато років свого життя Євген Оскарович Патон віддав будівництву мостів. І раптом прийшло захоплення електро­зва­рюванням. Йому йшов 60-й рік. У маленькій лабораторії Патона, яка згодом переросла в інститут, закладалися основи сучасного електродугового зварювання. Естафету батька перейняв син Борис Євгенович Патон. Другий син – Володимир – взяв на себе створення високотехнологічної зварювальної техніки. Про розвиток сучасного електрозварювання і його досягнення ди­віться у фільмі “Сім'я вчених“.

Столиця зварювання

Інститут електрозварювання ім. Патона НАН України – перший і найбільший у світі дослідний центр зварювального виробництва. Фільм демонструє його досягнення.

Голгофа академіка Кравчука

Фільм про життя всесвітньовідомого математика Михайла Пилиповича Кравчука, його боротьбу з негодами, його досягнення та відкриття, і зокрема про роботу в Ки­ївському по­літехнічному інституті.

Відчуття неба

Фільм про життя Сергія Павловича Корольова: поразки, непорозуміння, досягнення. Про шлях до створення ракети. Про роль особистості в історії розвитку техніки. І, зокрема, про тих, хто ставить задачі, хто їх реалізує, і хто відповідальний за постановку проблем і їх розв'язання.

Перші на Марсі

Вчені стверджують, що мрії про польоти на Марс реалізуються до 2030 року. Але мало хто знає, що перша ракета для такої експедиції була створена в 1968 році. В архіві колишнього корольовського ОКБ-1 збереглася унікальна хроніка під грифом “Цілком таємно“. Ці кадри ви побачите у пропонованому фільмі.

Світ складається із зірок і людей

У листах до дружини С. П. Коро­льов говорив про свої почуття, які ніколи не виявляв серед колег. Про тривоги і втому, відчай і наснагу. Ці листи – чудовий посібник для будь-якого під­при­ємця. Адже в них розкриваються думки лю­дини, яка зуміла об'єд­нати величезну кіль­кість людей для втілення в життя великого задуму – освоєння космосу – без права на помилку. Все це відображено у фільмі “Світ складається із зірок і людей…”

Тепер ви можете знайти ці фільми за новою адресою мережевої відеобібліотеки: ftp://wdc.org.ua/pub/video/history та за адресою: ftp://public.ntu-kpi.kiev.ua/pub/video/history

Iншi матерiали номеру: Київський полiтехнiк - 13, 2007

2000-2007 ©, Національний технічний університет України "КПІ"
Україна, 03056, м.Київ-56, проспект Перемоги, 37
Довiдка телефонної станцiї НТУУ "КПI" - (+38 044) 236-79-89
http://www.ntu-kpi.kiev.ua, http://www.ntu-kpi.edu.ua, http://www.kpi.ua
Супроводження: Лабораторія Інформ, КПІ Телеком