This version of the page http://www.president.gov.ua/content/10401.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-12-09. The original page over time could change.
Державні символи України
 
   
             
Президент України
Біографія
Державні символи
Конституція України
Історія президентства

НОВИНИ
ГРАФIК ПРЕЗИДЕНТА
ОФIЦIЙНI ДОКУМЕНТИ
ПУБЛІКАЦІЇ
ФОТОАЛЬБОМ
ПРОМОВИ
СТЕНОГРАМИ
ВIТАННЯ
АКЦЕНТИ ПРЕЗИДЕНТА
СЕРВIСИ:
ПОШУК ПО САЙТУ
РОЗСИЛКА
RSS
АРХIВ

Щотижнева радіопрограма
Національний інститут стратегічних досліджень
До 75-х роковин Голодомору в Українi
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Верховна Рада України

Державні символи України

Згідно з Конституцією України, державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України був затверджений  Постановою  Верховної  Ради  28 січня 1992 року і являє собою стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Великий Державний Герб України, згідно із статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Нову сторінку української геральдики відкрила ухвалена 19 лютого 1992 р. Верховною Радою України постанова "Про Державний Герб України", якою було затверджено "Тризуб як малий герб України" i, відповідно, головний елемент великого герба.

З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг. Його зображення археологи зустрічали у багатьох пам'ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Перша згадка у літописах про такі знаки належить до Х століття. 

За часів Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договору з візантійцями мали свої печатки з тризубами. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого - тризуб. 

Тризуб символізував поділ Всесвіту на небесне, земне й потойбічне, поєднання Божественного, Батьківського й Материнського - священних начал, трьох природних стихій - повітря, води й землі.

У зв'язку з тим, що досі не затверджено великий Державний Герб України, Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2000 року було затверджено склад Державної комісії з підготовки і проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України.

Державний Гімн України - національний гімн на музику Михайла Вербицького із словами Павла Чубинського, які затверджуються не менше ніж двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Опис державних символів України і порядок їх використання встановлюються законом, який приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Версiя для друку
6 ГРУДНЯ 2007
Офіційний візит в Україну Президента Республіки Польща Л.Качинського і пані М.Качинської
5 ГРУДНЯ 2007
Участь в урочистому відкритті пам’ятки архітектури «Золоті ворота Києва»
5 ГРУДНЯ 2007
Участь в урочистостях з нагоди Дня Збройних сил України
5 ГРУДНЯ 2007
Участь у нараді з питань місцевого самоврядування
4 ГРУДНЯ 2007
Нарада щодо ефективної протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні

7 ГРУДНЯ 2007
Брифінг Першого заступника Глави Секретаріату Президента Олександра Шлапака
6 ГРУДНЯ 2007
ФОРМАТ роботи представників ЗМІ під час офіційного візиту в Україну Президента Республіки Польща Л.Качинського 6–7 грудня 2007 року (ОНОВЛЕНО)
5 ГРУДНЯ 2007
Брифінг заступника Глави Секретаріату Президента України Олександра Чалого


Президент висловив співчуття Голові КНР з приводу загибелі гірняків під час аварії в провінції Шаньсі
Президент відбув з Одеської області до Києва
Україна та Польща планують запустити нафтогін «Одеса- Броди» в аверсному режимі в середині 2008 року – Президенти України та Польщі
Президенти України і Польщі на Одещині вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 рр.
ПОВНА СТРIЧКА НОВИН