This version of the page http://tuning.infocar.com.ua/1337_ukr.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-08-19. The original page over time could change.
Нитрос - перший крок до тюнингу вашого двигуна - Технический тюнинг

Технический тюнинг

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA | FAQ
Выберите цвет сайта: Бирюза Бирюза Бирюза Бирюза
РЕКЛАМА НА САЙТЕ
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
Авто-инфо
» новости » авто-право
» страхование » авто в кредит
Выбираем авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
Развлечения
» анекдоты » девушки и авто
» форум » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Автофирмы на «AutoSite»
» аренда авто » запчасти
» СТО » перевозки
АвтоПоиск
САЙТЫ О МАРКАХ АВТО

Chevrolet

Daewoo

Mercedes

ВАЗ

Honda

Mitsubishi

BMW

Ford

Toyota

Volkswagen

Skoda

Opel


Mazda


Nissan

Audi

ЗАЗ

Hyundai

Seat

Renault

Dacia

KIA

Chery

Suzuki

Peugeot
Тюнинг  : :  Технический тюнинг

Нитрос - перший крок до тюнингу вашого двигуна

 
На сьогоднішній день використання систем закиси азоту для моментального збільшення потужності двигуна - єдина можливість для більшості гонщиків. Причому мова йде не тільки про узкоспециализированных гоночних машинах. N20 можна розглядати як варіант для більшості користувачів, хто хоче одержати більшу віддачу від свого мотора, використовуваного в повсякденних поїздках.

На сьогоднішній день, компанії, що спеціалізуються у виробництві систем підвищення потужності на основі N20, пропонують значний список устаткування найвищої якості. Ці системи досить прості й надійні в установці й експлуатації.

Перед тим як Ви задумаєтеся ЯК оттюнинговать свій двигун, ви повинні розуміти, що в результаті двигун вашого автомобіля/мотоцикла буде видавати всю свою потенційну потужність. Ви повинні відповісти собі на два питання: як часто й наскільки довго ви будете змушувати свій двигун працювати на межі; яка система підвищення потужності найбільш прийнятна для вас у зручності й керуванні .

Якщо ви підходите уводити, увести до ладу питанню з погляду "долар за кінську силу", ви прийдете до рішення , що система закису азоту дає максимальну віддачу за кожний долар ваших вкладень при мінімальній зміні двигуна.

Двадцятилітній світовий досвід використання N20 довів можливість збільшення потужності від 10 до 200 кінських сил для серійних автомобілів, без кардинальної переробки двигуна. З ретельно обраної , правильно настроєною системою, ви будете впевнені в збільшенні потужності при збереженні надійності, що можна зрівняти тільки зі збільшенням обсягу вашого двигуна.

Як підвищити потужність?

Двигун функціонує спалюючи паливо, яке в момент спалаху в камері згоряння створює надлишковий тиск, штовхаючи поршні долілиць. Хочете домогтися більшої потужності - спалюйте більшу кількість палива. При цьому буде вивільнятися більше кількість енергії, а, відповідно, з більшим зусиллям штовхати поршні долілиць.

Звучить досить просто. Але це не настільки просто зробити. Є різні фактори, що впливають на збільшення потужності двигуна. Ми розглянемо три самі основні:

1. Будь-яке паливо вимагає для горіння кисень Якщо ви хочете спалити більшу кількість палива, ви повинні також включити до складу суміші більша кількість кисню. Фактично всі схеми збільшення потужності двигуна працюють на основі збільшення потоку палива й кисню. Распредвалы, клапани й карбюратори більшого діаметра, впускні й випускні канали, їхнє розташування і якість обробки поверхні, нагнітачі й турбокомпресори, закис азоту - яскраві приклади тюнинга двигуна, що дозволяє більшій кількості кисню спалювати більша кількість палива, що й дає вам збільшення в потужності. Системи упорскування закиси азоту, імовірно, найбільш ефективний спосіб збільшити потік кисню, а відповідно й палива у двигун. Це основна причина, по якій N20 системи дають таке велике збільшення потужності в порівнянні з іншими способами.

2. Інший основний фактор підвищення коефіцієнта потужності - розпилення палива Бензин (як і інші використовувані в перегонах палива) не буде горіти в рідкому стані в замкнутому просторі камери згоряння. Паливо повинне бути перетворене в "пару " (суміш палива з повітрям) для найкращого згоряння. Це досягається термомеханическим способом у карбюраторах, або прямим інжекторним упорскуванням. Температура двигуна й механічне розпилення - ключі до прискорення випару. Оброблене термомеханическим способом, распыленное паливо перетворюється в малюсінькі крапельки, які швидко випаровуються в камері згоряння до моменту повного стиску . Розмір паливних крапель дуже важливий. Паливо, що подається в камеру згоряння повинне складатися із крапельок, розміром у десятки разів менше звичайної краплі бензину.

3. Третій фактор підвищення потужності, який ми розглянемо - повітря (якість суміші). Спробуйте бігати на вершині 10,000 метрів у горах. Ви дуже швидко задихнетеся, знесилитеся через недостачу кисню. Чому? Тому що повітря більше виряджене, менш насичений киснем, його тиск менше, чим на рівні моря. Сила впливу атмосферного тиску, температура повітря і його вологість - украй важливі для роботи двигуна. Ми не можемо вплинути на навколишнє середовище, але ми можемо певною мірою регулювати якість суміші на вході . Ми прохолоджуємо паливну суміш, щоб зробити її більше щільної до подачі у двигун. І чим більше щільної буде суміш - тим більше її наповнення паливом і повітрям, що дає додаткову потужність. Що подається до складу суміші у вигляді зрідженого газу, закис азоту приводить до її негайного охолодження, тому що температура паркого зрідженого газу завжди на кілька порядків нижче температури навколишнього середовища. Крім усього іншого, завдання систем закису азоту полягає в тому, що б підвищити щільність подаваного палива мінімум на 65% стосовно стандарту. Більше щільна суміш, що подається у двигун, дасть більшу додаткову потужність у сполученні з N20.

Чим закис азоту є й що вона дає двигуну ?

Для двигуна закис азоту можна собі представити як більше зручну заміну стандартної атмосфери.

Тому що ми зацікавлені в підвищенні змісту кисню в атмосферному повітрі , закис азоту дає нам простий інструмент для керування тим, скільки кисню буде присутній коли ви даєте двигуну додаткове паливо щоб визволити більшу кількість потужності.

Закис азоту - не паливо! Закис азоту - зручний спосіб додати додатковий кисень для спалювання більшої кількості палива.

Якщо ви додаєте закис азоту й не додаєте додаткове паливо, ви тільки прискорюєте швидкість із якої ваш двигун спалює паливо, яке він звичайно використовує . Це приведе лише до деструктивної детонації. Енергія - супутник палива, а не N20. Закис азоту дозволить вам спалити більша кількість палива в тому ж самому інтервалі часу. Як результат - величезне збільшення загальної енергії, що вивільняється, отриманої від палива для прискорення вашого автомобіля/мотоцикла.

У закисі азоту немає ніякого чарівництва. У дійсності, використання N20 принципово не відрізняється від використання карбюратора більшого перетину , кращої системи трубопроводів, нагнітача або турбокомпресора.

Повітря, яке використовуєте ви й ваш двигун, "зроблений" на рівні моря, містить :

- азоту 78 %;
- кисню 21 %;
- і тільки 1 % - інші гази.

Закис азоту зроблено на основі двох найбільших складових земної атмосфери й містить дві молекули азоту й одну молекулу кисню.

Коли закис азоту подається у двигун, теплота згоряння руйнує хімічний зв'язок N20, постачаючи ваш двигун більшою кількістю кисню. А молекули азоту не дають суміші вибухати й детонувати двигуну . Усі гоночні двигуни функціонують по тих же принципам: більша кількість повітря (краща збалансованість, наддування, турбокомпрессия або N20) плюс більша кількість палива в більше щільній суміші приводить до більшої кількості потужності.

Співвідношення ціна - якість

Зараз на ринку тюнинга пропонується величезна кількість різноманітних систем, якими може скористатися споживач.

Раніше ви могли витратити тисячі доларів на тюнинг сумішоутворення (карбюратори, інжектори), системи трубопроводів, клапани й насоси, вихлопні системи, поршні, доведення/переробку каналів, наддування або турбокомпресори, щоб одержати те ж саме підвищення потужності, яку забезпечить система закису азоту за кілька сотень доларів. Але це не означає, що даремно буде встановити ці частини разом з нитросом.

Якщо ви встановили систему N20 і вирішили йти далі по шляху збільшення потужності свого двигуна, усі , перераховані вище, механічні системи тюнинга стають для вас актуальні. Ми розглядаємо нитрос, як кращий вибір для тих, хто не хоче відразу витрачати велику кількість грошей, але при цьому хоче домогтися істотного збільшення потужності двигуна.

Необхідно відзначити ще один аспект проблеми. Уесь механічний тюнинг має на увазі безпосереднє механічне втручання в роботу двигуна, переробку його вузлів і агрегатів. Це, у свою чергу, знижує ресурс двигуна, або веде до дуже дорогих замін таких частин, як блоки циліндрів, поршні, шатуни, колінчатий і распредвалы, клапани і т.д.

Система закису азоту дає "влада над потужністю на вимогу" - це одне з основних переваг N20, тому що включається на вимогу користувача. Уесь інший час - двигун працює у своєму звичайному режимі без додаткових навантажень і вироблень палива. Таким чином, ми прийшли до ще одному висновку - економічності цих систем.

По системах закису азоту потрібно ще відзначити наступне:

Цілісність.

За будь-який нитрос системою коштують роки розробок і випробувань . Якщо затверджується , що система здатна до підвищення потужності для даного двигуна на 100 кінських сил, то тому, що це підтверджують серйозні випробування . Якщо ви додержуєтеся рекомендацій виробника й не довіряєте інсталяцію системи непрофесійним механікам, ви одержите якісний результат.

Якість.

У продажі є багато систем, які робляться для щоденного використання. Усі вони перевіряються на складних вимірювальних стендах з моделюванням практичних умов використання для конкретного двигуна. Пред'являються високі вимоги до технологій, умов виробництва й обслуговування цих систем. У цьому застава якості й успішної експлуатації.

Не слід використовувати на стандартних двигунах спеціалізовані гоночні системи без спеціальної доробки цих двигунів фахівцями тюнинговых ательє, що мають багатий практичний досвід у тюнинге двигунів.

Досвід .

Системи закису азоту виробляються протягом більш ніж двадцяти років. Їхня надійність базується на щоденному вивченні успіхів так само, як і несправностей. Ці знання потім і застосовуються у виробництві . Навіть якщо сьогодні ви вирішили в перший раз установити одну з N20 систем, будьте впевнені , що за нею коштує більше двадцяти років досвіду виробляючої компанії.

Закис азоту й екологія

Використання закису азоту (N20) не обов'язково збільшує у вихлопі оксиди азоту (Nox), які забруднюють повітря.

Використання деяких пропонованих систем (за винятком спеціалізованих для гонок) юридично не законні для використання на двигунах стандартних автомобілів і мотоциклів у більшості держав. Однак деякі системи одержали сертифікати на використання в п'ятдесяти державах. Тести, проведені незалежними лабораторіями довели, що ці системи не збільшують кількість шкідливих речовин у вихлопних газах. Все-таки , ми рекомендуємо використання тільки юридично законних систем закиси азоту для використання на двигунах щоденної експлуатації.

Типи систем закиси азоту

Два найбільш популярні типи подачі суміші в системах закису азоту:

1. сталева спеціальна пластина з каналами упорскування, типу Powershot. Розділова плита, монтируемая між карбюратором і, що подає колектором - порт для прямого упорскування закису азоту й додаткового палива безпосередньо в колектор, що подає;

2. система спеціальних інжекторних форсунок, що подають N20 і додаткове паливо безпосереднє в камеру згоряння (працює паралельно стандартній системі подачі суміші).
Ці системи можуть подавати величезні кількості N20 з додатковим паливом при рівномірному розподілі суміші для кожного циліндра.

Системи прямої подачі суміші в камери згоряння дають більше 500 додаткових кінських сил для деяких спеціально підготовлених гоночних двигунів. Системи прямої подачі, як правило, вимагають заміни стандартних паливних жиклерів на тюнинговые (більшої провідності) для регулювання обсягу подаваного палива.

Настроювання вашої системи

Кілька важливих моментів.

Щоб уникнути несправностей, а так само правильно розрахувати потужність необхідної вам системи й задати керуючі команди прочитайте супровідну літературу або звернетеся до фахівців!

Завжди починайте з малого. Якщо Ви придбали регульовану систему - запустите її з найменшої потужності. У пропонованих системах потрібно дуже мало часу , що б вивести потужність мотора до максимуму. Знизьте непотрібні ризики - не починайте тести системи на граничних потужностях.

Будьте реалистичнее стосовно вашого двигуна. Проконсультуйтеся у фахівців яка максимально можливе навантаження для вашого двигуна.

Тільки ви знаєте точно, що перебувають у вашім двигуні і якого це якості. Якщо Ви не впевнені в надійності яких або його частин - консультуйтеся у фахівців.

Якщо ви знаєте, що усередині вашого двигуна немає тюнинговых запчастин, то ви перебуваєте в найбільш вигідній ситуації, беручи до уваги, що всі вироби є заводськими з достатнім запасом ресурсу.

Потужність - супутник палива. Додаткова потужність регулюється кількістю додаткового палива подаваного у двигун, у той час як задіяний нитрос-система. Якщо кількість палива не погоджена з кількістю N20, ви не одержите бажаного результату.

Є два засоби керування кількістю подаваного палива - розмір паливного жиклера й паливний тиск.

Треба пам'ятати, що правильний паливний тиск зчитується манометром, тільки під час роботи системи. Деякі паливні регулятори тиску дають помилкові показання. Як правило, фактичний паливний тиск буде нижче, чим показник стандартного манометра й може викликати проблеми. При налагодженні нитрос- системи орієнтуйтеся на показання манометра, яким укомплектована ваша система.

Нитрос має унікальна властивість очищення свіч запалювання до стану , начебто ви тільки їхн установили. Якщо є які-небудь знаки детонації типу малюсіньких нальотів срібла або чорних плям, обложених на порцеляні свічі - треба регулювати тиск подачі N20. Якщо жало свічі запалювання пофарбоване синюватою "веселкою" - треба регулювати тиск подачі N20. Якщо ви побачите ознаки плавлення жала - треба регулювати тиск подачі N20 і замінити свічі запалювання, поставивши їх з більше короткою спідницею й більше товстим жалом.

Якщо ваша система раптово починає давати збої в роботі, навіть притім, що ви не проводили самостійно ніяких регулювань після її інсталяції, то найбільш часта причина -, що засмітився системний або паливний фільтр. Опис, прикладене до системи, містить інформацію щодо того, де перебуває системний фільтр і фільтр подачі додаткового палива. Періодично перевіряйте їх.



Читать статью по-русски: Нитрос - первый шаг к тюнингу вашего двигателя
Проголосуйте за статью (средний бал 0, голосовало 0)
Источник:   (прочтена раз: 5331)   обсуждение на форуме
КОМЕНТАРИИ К СТАТЬЕ

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
Имя*:   E-mail: (СПАМ)
Тема:
Ваш коментарий* (осталось символов: 3000)
Повторите код*:   
АВТО-БЛОГ
ДЕВУШКИ И АВТО
О проекте| Реклама| Контакты | Информеры | PDA-версия |Сделано в autoBiz | |
0.031 - 0.045