This version of the page http://7chudes.in.ua/info/48.htm (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2007-07-30. The original page over time could change.
7 Чудес України
голосування    топ-21    топ-100    ініціатор акції    оргкомітет    партнери    новини    змі про нас
Пошук:

   Новини
25.07.2007 з 12:30 до 13:30 з технічних причин не працював наш сайт
Оберіть свої 7 чудес України!
07.07.07р. було відзначено 21 об"єкт-номінант на звання "7 чудес України"
Запрошуємо на святкування ЕтноЛіта у «Софіївці»!
Від сьогодні ролики „Знайди 7 чудес України” стартують і на 24-му каналі
Наступного року буде визначено 7 природних див України
Телеролики «7 чудес України» йдуть в ефірі M1 та OTV
Голосування на сайті стартує з 07.07.07р.
Оргкомітет визначається з 21 чудом України
На каналі ICTV стартує рекламна кампанія "Знайди 7 чудес України"


   Результати
Хортиця (17205)
Заповідник «Кам’янець» (17083)
Софіївка (15161)
Музей “Писанка” (13109)
Лівадійський палац (12574)
Хотинська фортеця (10642)
Херсонес Таврійський (10179)
Києво-Печерська Лавра (10141)
Острозький замок і Академія (8769)
Одеський оперний театр (8337)
Софія Київська (8169)
Луцький замок (7867)
Кам’яна Могила (7546)
Почаївська лавра (6015)
Антонієві печери (5130)
Замок «Паланок» (4551)
"Держпром" (4419)
Олеський замок (4265)
Святогірська лавра (4139)
Переяславський музей (3732)
Шевченківський заповідник у Каневі (3726)
Всього проголосувало: 51777


Невицький замок


В документах даний замок згадується у 1317 році, хоча очевидно виник раніше. Замок, за легендою, повинен був захищати перш за все наречених, від чого й пішла назва замка...

 Краса природи в Невицькому переплітається із романтикою минулого. Сиві мури древнього замку вінчають крутий скелястий пагорб над долиною. Трьома зяючими бійницями дивиться він на гори, що оточують його, на зелену долину Ужа. В документах даний замок згадується у 1317 році, хоча очевидно виник раніше. Народні перекази і легенди приписують спорудження замка слов’янській княгині ще до приходу угорських племен в Придунайську низовину. Замок, за легендою повинен був захищати перш за все наречених, від чого й пішла назва замка. Наречена місцевою говіркою - невістка. Потім слово "невістський" перетворилося на слово "невицький". Інша легенда приписує спорудження замка княжній на ім’я Погана діва.

Початок 14 століття в Угорщині, Словаччині і Закарпатті ознаменувався феодальними міжусобицями і боротьбою за королівську владу. Після тривалої смути на угорському престолі утвердився Карл-Роберт із неаполітанської династії Анжу. Закарпатці не визнали нового короля, вбачаючи у ньому ставленика папи римського, і взялись до зброї. Повстання, яким керував ужанський жупан Петро Петенко (Петуння), з перемінним успіхом продовжувалось більше п’яти років. Постанці, захопивши Невицький замок, перетворили його в свій оплот. Вони звернулися за допомогою до галицького князя. Галицька Русь, що на той час була розорена татарами і страждала від боярських незгод, не могла надати дійової допомоги. Тому повстання незважаючи на велику хоробрість повстанців, було придушано. Невицький замок впав у 1322 році.

Замок вперто не піддається руйнівним силам часу. Стіни його все зберіглись до висоти двох, а навіть трьох поверхів. Над ними велично стримить висока чотиригранна кам’яна башта. Одна із легенд говорить, що стіни мають таку міцність, тому що Погана Діва наказала домішувати у розчин молоко і яйця, що викликало великий голод.

Замок оточений зовнішнім валом, за яким іде глибокий рів, а потім ще один кільцевий вал, на якому споруджена зовнішня фортечна стіна із трьома баштами. За нею іде другий рів, що оточує внутрішній замок. З боку річки Замкова гора різко обривається і там немає зовнішніх фортечних споруд. Замок вражає своєю архітектурно-художньою композицією, вмілим використання місцевості для воєнно-оборонної мети. Він має неправильну овальну форму. По середині невеличке внутрішнє подвір’я, в кам’яному монолітті якого видовбана криниця. З південного боку головні фортечні споруди з’єднуються вузьким коридором із боковою шистегранною баштою-барбаканом, яка має назву башти Поганої Діви. За легендою вона слідкувала із неї за дорогою.

Після придушеного повстання, яке згадувалося раніше, замок був подарований графам Другетам, рід яких володів три з половиною століття Ужгородом і всією Ужанською долиною. Деякі із володарів цього замку були розбійниками і навіть фальшивомонеччиками. За деякими даними в середині 17 століття замок був зруйнований трансільванським князем Дьєрдєм 2 Ракоці.

Минали роки і сторічча. В гордій самотності стояв овіяний легендами замок А навколо нього йшло своїм руслом життя.

Дійшовши до наших часів - замок змінився невпізнанно. Насамперед він був реставрований, працює турбаза "Верховина" по сусідству, були збудовані мости і асфальтована доріжка, що веде майже під самий замок. Тут під стінами старовинного замка, зустрічається далеке минуле із сучасним.

  www.karpaty.lviv.ua/.../Pages/mistsa/zamky.html




© 7 ЧУДЕС УКРАЇНИ. E-mail: info@7chudes.in.ua