Центр пропаганди інформує


Авіабомба

Ще одна маленька війна закінчилася для майора внутрішньої служби Ярослава Киричка та його групи піротехніків із аварійно-рятувального загону спеціального призначення. 14 квітня, похмурого весняного дня, вони вкотрий раз вступили у двобій із смертоносним металом та перемогли його. А сталося це в Сарненському районі в селі Любаковичі де місцевими жителями було знайдено авіабомбу, яка затаїла свою небезпеку ще з часів Великої Вітчизняної війни. Щоб уберегти місцевих жителів від можливих трагічних наслідків працівники оперативно-рятувальної служби вирушили на місце надзвичайної події. Прибувши за викликом, начальник групи мінерів в першу чергу приступив до вивчення вибухо небезпечного предмету. Оскільки працювати довелося із стокілограмовою знахідкою, зона враження якої становить майже два з половиною кілометри, він обережно за допомогою кислоти обробив детонатор та визначив можливість транспортування бомби до місця знешкодження. На жаль вибір у нього був не великий, адже знешкодити на місці авіаційну бомбу такої потужності не було можливості тому, що вона знаходилась в самому центрі житлового масиву. Без права на помилку, крок за кроком, група піротехників звільнила бомбу від землі. Після повторного огляду, п'ять бійців МНС приступили до одного із найважчих етапів операції, а саме - завантаження небезпечної знахідки на кузов спеціальної вантажівки. Через декілька хвилин місцеві жителі з безпечної відстані спостерігали, як із їхнього села виїжджали два піротехнічні автомобілі МНС з включеними проблесковими маяками. Прибувши на визначене місце Ярослав Киричок зітхнув з полегшенням, тому, що небезпека для населення відведена. Слідуючим етапом дій була клопітка фізична праця по розкопці чотирьохметрового котловану у який було опущено бомбу. Після підготовчої роботи пролунав потужний вибух від якого здригнулася земля, він сповістив про те, що бойова операція у мирний час успішно завершена.

Та ось виникають нові запитання на які навіть майор Киричок не має відповіді. Скільки ще таких "дарунків" виштовхне зі свого тіла земля, нашпигована різними вибухо-небезпечними предметами. А таких знахідок було виявлено та знешкоджено лише в цьому році сорок дві одиниці - це і авіабомби, і гранати, і мінометні міни а також патрони. "Це моя робота" - так зовсім по буденному називає свою небезпечну службу Ярослав Киричок. А про те саме найменше один раз на тиждень буває за мить до непоправимого, за крок до подвигу. А тому кожний рух та крок піротехника має бути дуже обережним і виваженим. Адже його також чекають удома мама, дружина та діти живого та неушкодженого. І хто знає чи наступного дня не доведеться знову проводжати його у бій, з якого він - Киричок обовязково має вийти переможцем. Інакше і бути не може.

Вибухонебезпечні предмети постійно містять в собі загрозу, адже від таких знахідок неодноразово гинули люди. Тому шановні громадяни головне управління МНС України в Рівненській області звертається до вас з проханням - завжди проявляйте пильність та обережність з вибухово небезпечними предметами. А коли доля вас всеж таки зводить з ними, не приймайте будь-яких самостійних рішень. Негайно телефонуйте в Народну службу порятунку за номером -01.

Світлана Мичко

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  
  Оперативні дані  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =