Центр пропаганди інформує


Боротьба з корупцією - життєво необхідна справа

Сьогодні однією з найактуальніших проблем у нашій державі, як країні перехідної економіки, є корупція. Не випадково Закон України "Про основи національної безпеки України" від 19 червня 2003 року називає поширення корупції та хабарництва в органах державної влади одним із чинників, що загрожують національним інтересам і національній безпеці.

"Право і справедливість полягають у тому, щоб кожен мав і робив своє так, щоб ніхто не мав гіршого і не позбавлявся свого... "(Конфуцій).

Корупція. Звідки ж взялася в нашому суспільстві ця "хвороба"? Як відомо визначення цього поняття прийшло з Римського права. Ще тоді прояви корупції були зафіксовані в Греції і Китаї. Основу корупції в Російській імперії, до складу якої входила і Україна, стало місництво. Воєводи, що направлялися царем у віддалені вотчини, не отримували ніякого державного утримання і "портились от должности", живучи за рахунок відвідувачів. Така практика сприяла не тільки поширенню корупції, але й передачі її через родинні зв'язки іншим поколінням.

До речі навіть і сьогодні деякі чиновники розглядають призначення в органи державного управління як доступ до джерела незаконного збагачення.

Як бачимо, корупція має давню історію, і невипадково називають її "хворобою суспільства", постійно ведуть з нею боротьбу.

Як зазначає відомий історик М. Карамзін, на території Російської імперії ще у період правління Івана Грозного за "Судебником" 1550 року хабарництво визнавалося кримінальним злочином, і винуватець ніс за це суворе покарання. Але навіть тоді всілякими шляхами обходили закони. Зокрема, чолобитник, входячи до судді, не тицяв йому в кишеню гроші, а клав їх перед образами, начебто на свічки.

Урядовцям і суддям один раз на рік - в день Світлого Воскресіння -дозволялося приймати в дарунок червоне яйце і кілька десяток.

І хоча відтоді спливло, як кажуть, багато води, проте сам механізм корупційних діянь мало в чому змінився. Навпаки, вдосконалився, розширився і набув нових форм. За даними Світового банку, сума, яка сьогодні витрачається фізичними і юридичними особами в Україні на хабарі, дорівнює обсягу двомісячного торгового обороту України.

З метою оперативного отримання інформації про стан правової дисципліни.попередження й недопущення фактів корупції, інших злочинних дій та правопорушень з боку осіб рядового і начальницького складу, в головному управлінні МНС України в Рівненській області створено підрозділ запобігання правопорушень. Основне завдання підрозділу полягає у виявленні та попередженні самостійно й у співпраці з правоохоронними органами можливих фактів злочинних дій, корупції, інших службових правопорушень з боку персоналу підрозділів МНС України в Рівненській області. Також у межах компетенції забезпечується реалізація державної політики в сфері завдань, віднесених до компетенції МНС України, за такими напрямками, як правотворча, правозастосовча, профілактична діяльність з питань боротьби з корупцією, хабарництвом, зловживанням службовим становищем серед осіб рядового і начальницького складу. Усі ці завдання реалізуються шляхом цілеспрямованого використання усіх доступних нам соціально-економічних та організаційно-правових методів, регламентованих законом.

Отже, політична реформа, адміністративна реформа, відкритість влади - все це наближає нас до зрілої демократії, сприяє вирішенню цього стратегічного завдання, і повинні зробити все, щоб чинити злочин було дуже небезпечно, як кажуть - "собі дорожче", "собі на шкоду".

Наголошую ще раз, що боротьба з економічною злочинністю та корупцією - це життєво необхідна справа всього суспільства, оскільки ці явища зачіпають основу основ демократичного устрою держави - права людини.

Віктор Степанюк

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =