Центр пропаганди інформує


Від іскри розгорається багаття, та у лісі вона може стати причиною пожежі

За метеорологічними прогнозами червень буде сухим та спекотним місяцем. Та радість від "хорошої" літньої погоди для працівників МНС затьмарюється усвідомленням того, що саме такі погодні умови сприяють виникненню пожеж у лісах та на торфополях..

До прикладу, в минулому 2004 році на території Рівненської області в лісах виникло 23 осередки пожеж на загальній площі 8,26 гектарів, та 5 пожеж на торфовищах, площа яких склала 0,81 гектара. Але ж тогорічне літо було дощовим та прохолодним. Зазвичай лісових пожеж в нашій області реєструється від 30 до 100 випадків. Щорічно для лісогосподарських підприємств наносяться значні матеріальні збитки, і найбільш шкода - це те, що вогонь знищує молоді насадження.

Лісові пожежі виникають з різних причин. Але корінь зла криється у людській халатності та безвідповідальності, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті. Великі пожежі часто розвиваються з навмисних підпалів лісу, що скоюються з метою знищення слідів злочинної самовільної вирубки лісу чи з метою відвойовування земельних ділянок під поля.

Центр пропаганди головного управління МНС звертається до жителів області з проханням відпочиваючи в лісі бути особливо обережними при поводженні з вогнем і дотримуватись інших правил пожежної безпеки. Це, передовсім, стосується вибору й підготовки місця для вогнища. Вогнище найкраще розпалювати на березі річок або озер, неподалік від води й, звичайно, подалі від хвойних насаджень, торфовищ, сухостою. Якщо вогнище розкладається в лісі, то це повинна бути ретельно очищена від спалимих матеріалів ділянка, оточена з усіх сторін піщаним чи земляним валом. Обов`язково слід мати запас води, щоб надійно залити вогнище в разі його неконтрольованого поширення або коли його час загасити. За тривалої жаркої сухої погоди розпалювати вогнище слід особливо обережно.

Якщо виникла пожежа потрібно негайно, використовуючи гілки із зеленим листям як віники, збити вогонь, а відтак засипати його піском або землею. Коли протягом тривалого часу не вдається приборкати вогонь, знайдіть можливість передати повідомлення про пожежу в найближчу частину пожежної охорони.

Тож, громадяни, поводьте себе цивілізовано! Ті декілька хвилин, затрачені на дотримання елементарних вимог правил пожежної безпеки збережуть тисячі гривень державних грошей та лісові насадження від згубного впливу вогню.

Ірина ТАРАСЮК
  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =