Центр пропаганди інформує


Смертоносні пам'ятки війни

З початком весняно-польових робіт значно почастішали випадки знахідок громадянами боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни. Останній з таких випадків стався 4 травня в селі Вельбівне Острозького району.

Місцевий мешканець, пораючись на городі випадково натрапив на металеві предмети, схожі на міни. Не гаючи часу, чоловік відразу повідомив про небезпечну знахідку правоохоронні органи. За інформацією чергового Острозького райвідділу внутрішніх справ на місце надзвичайної ситуації з Рівного виїхала група піротехнічних робіт ГУ МНС України в Рівненській області на чолі із капітаном Ярославом Киричком. До їх приїзду місце знаходження підозрілих предметів охороняли співробітники міліції.

Оглянувши знайдені предмети капітан Киричок відразу встановив, що це є мінометні міни часів ВВ війни, які, до того ж знаходяться в бойовому стані. В разі можливого вибуху однієї міни зона ураження становила би близько 500 метрів. Виставивши оточення небезпечної зони піротехніки ГУ МНС приступили до ретельного огляду території. Крок за кроком сапери-еменесники просувалися по замінованому полю, щоразу вилучаючи з землі все нові і нові боєприпаси. Впродовж майже чотирьох годинної роботи на приватному полі піротехніки ГУ МНС знайшли 30 мінометних мін та одну ручну гранату часі ВВ війни. По закінченню пошукових робіт смертоносні знахідки були обережно перенесені на борт машини розмінування та в супроводі спец автомобіля вивезені в безпечне місце та успішно знешкоджені.

Враховуючи різке збільшення подібних випадків, Головне управління МНС України в Рівненській області звертається до всіх громадян, і насамперед до дітей. Цінуйте своє життя. При виявлені підозрілих предметів у жодному разі не чіпайте їх, а тим паче ні в якому разі не намагайтеся їх переміщувати в інше місце. Необхідно відразу повідомити про знахідку органи внутрішніх справ та місцевий підрозділ МНС. До прибуття фахівців позначте місце знаходження підозрілих предметів та, по можливості, забезпечте їх охорону.

Віктор КОЗАК
  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =