Центр пропаганди інформує


ЗА ЗАКОНАМИ МУЖНОСТІ

Найвищою цінністю нашої держави є людина, її життя і здоров’я, недоторканість і безпека – цей постулат є завжди основою діяльності підрозділів МНС області, зміст якої – порятунок людей за будь-яких умов. Сьогодні, коли наші працівники готуються відзначати 10-ту річницю з Дня створення МНС, ми спрямовуємо погляд в минуле, оцінюємо свої можливості в майбутньому, а також аналізуючи розвиток системи реагування на надзвичайні ситуації, ми можемо константувати, що цивільний захист став вагомим чинником стабільності регіону, а головне управління МНС України в Рівненській області відіграє дедалі помітнішу роль у сталому функціонуванні економіки і безпечній життєдіяльності населення Рівненщини.

За вісім місяців 2006 року підрозділи Народної служби порятунку області окрім виїздів на пожежі надавали допомогу в екстремальних ситуаціях, установам, організаціям та населенню 520 разів, врятували на водних об’єктах 120 людей. На ліквідацію надзвичайних ситуацій здійснили 14 виїздів. Групою піротежнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення було успішно знешкоджено лише у цьому році 1490 вибухово небезпечних предметів, як в Рівненській так і Волинській областях.

Приклади відваги, рішучості, самовідданості, виявлені рятувальниками під час виконання службових обов’язків, наочно свідчать про те, що наша служба об’єднує в своїх лавах сильних духом, загартованих часом і випробуваннями людей. Вони не лише за професійним обов’язком, але й за покликом серця завжди готові прийти на допомогу, ризикуючи власним життям заради життя інших. Лише з початку 2006 року рятувальники МНС Рівненщини здійснили більше тисячі виїздів під час яких сотні успішно ліквідованих пожеж, наслідків аварій та стихійних лих, врятовано 93 людини та матеріальних цінностей на суму понад 7 млн. 500 тис. гривен – це найкраще підтвердження нашого вагомого внеску у становлення та зміцнення Української держави.

Виконуючи Указ Президента України „Про Державну програму перетворення військ Цивільної оборони України, органів і підрозділів державної пожежної охорони в Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту на період до 2005 року” сьогодні в місті Рівне створено аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. Він дислокується на базі бувшого загону технічної служби ГУ МНС. Новостворений загін має більші можливості у порівнянні зі своїм попередником: окрім ліквідації пожеж, наслідків паводків він ще й цілодобово знаходиться в постійній готовності до рятувальних робіт. З цією метою в штаті загону передбачено: рятувальне відділення, група рятувальних водолазних робіт, інженерна група, удвічі зросла чисельність групи піротехніків, діє відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Таким чином служба порятунку Рівненщини спроможна надати кваліфіковану допомогу при виникненні надзвичайних ситуації будь-якого характеру.

Дивлячись на розмаїття функцій, покладених на працівників МНС, можна з впевненістю сказати, що випадкових людей в головному управлінні МНС області немає. Товариське плече, почуття високої відповідальності, співчуття чужому горю і готовність у будь-яку мить прийти на допомогу тим, хто в біді, - ось штрихи до портрета співробітника Народної служби порятунку Рівненщини.

Віра у майбутнє, у свій народ і свою державу має бути активною і творчою, додавати єнергію, сили, оптимізм і черпати її ми маємо з найглибших криниць любові до Вітчизни та свого народу.


Одним із прикладів зразкового виконання своїх професійних обов’язків можна назвати дії вогнеборців під час пожежі 20 березня в житловій кімнаті 14-ти поверхового будинку в місті Рівне по вулиці Київській, 77. За сигналом тривоги на місце виклику відразу виїхали чергові караули 1-ї та 9-ї пожежних частин Рівного.

Те, що довелося побачити рятувальникам по прибуттю за вкзаною адресою викликало у них не аби яку тривогу. Величезний стовбур диму тягнувся від першого поверху будинку аж до чотирнадцятого. Мешканці багатоповерхівки, які знаходилися в своїх оселях, були вкрай перелякані та кликали на допомогу. У вікні третього поверху пожежники побачили маленьку дівчинку, яка скрізь плач кричала, що не може більше дихати. Швидко встановивши висувну драбину, командир відділення СДПЧ-1 Олександр Воронецький піднявся до дитини. Заспокоївши злякану дівчинку рятувальник міцно обійняв її та обережно спустився до низу. Ще мить і врятована дитина потрапила в міцні обійми заплаканої матері.

Тим часом пожежники за вказівкою заступника начальника Головного управління МНС в області Сергія Соломчука розпочати боротьбу з вогнем та одночасно проводили рятування людей, яким безпосередньо загрожувала небезпека. Працювати довелося в апаратах захисту органів дихання в умовах сильного задимлення та високої температури. Збивши полум’я, бійці МНС змогли потрапити в середину приміщення. Аж раптом, серед палаючих речей рятувальники побачили три кисневих балони. Не гаючи ні секунди та не звертаючи уваги на смертельну небезпеку вогнеборці на руках винесли небезпечні знахідки з осередка пожежі.

В цей час друге відділення рятувальників діяли дуже оперативно, адже чадний газ є досить небезпечним для людини – достатньо двох-трьох подихів щоб втратити свідомість. Вогнеборці, одягнувши апарати захисту органів дихання розпочало евакуацію мешканців по задимленим сходовим маршам. Перед тим, як вивести людей рятувальники надягали їм резервні протигази. Люди виходили, несучи на руках маленьких діточок, а дехто виносив своїх улюбленців – котів та собак. Загалом з димової пастки було евакуйовано майже 60 громадян. Близько години знадобилося рятувальникам, щоб остаточно впоратися з вогняною стихією.

Інша, не менш небезпечна подія сталася близько опівночі 4 лютого в квартирі на сьомому поверсі по вулиці Ювілейній, 5. За лічені хвилини пожежно-рятувальні підрозділи Рівного були на місці виклику. За інформацією мешканців багатоповерхівки в палаючий оселі мали знаходитися чоловік з дружиною. Не гаючи ні хвилини, керівник чергового караулу старший сержант Олег Борисенко разом з колегами кинувся в заповнену смертоносним димом квартиру на пошуки людей. Першою, рятувальники знайшли 50-ти річну жінку, яка лежала на підлозі без жодних ознак життя. За хвилину з задимленої оселі вогнеборці винесли і її чоловіка, 1953 року народження. Він також досить сильно надихався диму та потребував негайної допомоги. Викликавши по радіостанції карету швидкої допомоги пожежники заходилися робити потерпілим штучне дихання та закритий масаж серця. Вміло виконані реанімаційні заходи вже за мить дали свої результати – спочатку чоловік, а потім вже і жінка почали по трохи приходити до тями. Далі до справи взялися медики, які відразу доставили подружжя в лікувальний заклад.

Тим часом друга група бійців служби порятунку провела бойове розгортання та розпочала наступ на пожежу. Завдяки оперативним та професійним діям рівненських пожежників вже за десять хвилин вогонь було знешкоджено. Загорання навіть не встигло поширитися за межі однієї кімнати.


„Надайте допомогу”– однотипно розпочиналися листи від голови Володимирецької районної адміністрації, сільської ради та настоятеля Св’ято-Покровської церкви села Великожолудськ отця Георгія до Головного управління МНС України в Рівненській області, адже страшним лихом обернулась ніч після виборів для місцевих прихожан. Саме в ніч з 26 на 27 березня пожежа зруйнувала їхню св’ятиню - Храм в якому майже чотири століття молилося Богу не одне покоління жителів Великожолудська. Тої злощасної ночі, внаслідок короткого замикання електромережі, в середині дерев’яної церкви вирувала пожежа. Три пожежних розрахунки, які прибули на місце виклику приклали усіх зусиль і врятували дзвінницю що розташована в п’яти метрах від церкви. Саме в цій маленькій дзвінниці на протязі останнього тижня відправлялося Богослужіння.

Прохання християнської громади села до обласних рятувальників було одне - влаштувати прихожанам тимчасове приміщення для здійснення церковної служби. Дане звернення довго не обговорювалося, адже одним із головних завдань МНС є допомога населенню. Тим більше, що наближалися Великодні свята.

Тому, вже наступного дня за вказівкою начальника головного управління МНС в області Миколи Костюка, бійці відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення виїхали у село Великожолудськ та оперативно встановили там військовий намет, який до цього неодноразово розгортався в умовах надзвичайних ситуацій і в Закарпатті після повені, і на Тернопільщині після нищівного смерчу та вміщює до 100 чоловік. Щиро дякували жителі керівництву та рятувальникам, адже тепер мешканці двох сіл мають можливість бути захищеними від дощів та вітру під час Богослужінь, поки буде здійснюватись відбудова храму. Одразу після завершення монтажу настоятель Св’ято-Покровської церкви Отець Георгій осв’ятив намет та вніс до нього Св’яту ікону.

Рівненські рятувальники пишатися своєю благодійною справою, адже аналогів саме такої акції допомоги в Україні ще не було.


Коли ми дізнаємся про черговий виїзд групи піротехнічних робіт на бойове завдання, щемить серце, а уява змальовує потужний вибух, що розриває смертоносний метал на шматки і розкидає їх разом із грудками землі на сотні метрів навколо. А потім тиша - ... Страшна, гнітюча, яку лиш інколи сколихне переляканий вибухом крикливий ворон.

Іще одна маленька війна закінчилася для групи піротехніків із аварійно-рятувального загону спеціального призначення. 14 квітня, похмурого весняного дня, вони вкотрий раз вступили у двобій із смертоносним металом та перемогли його. А сталося це в Сарненському районі в селі Любаковичі де місцевими жителями було знайдено авіабомбу, яка затаїла свою небезпеку ще з часів Великої Вітчизняної війни. Щоб уберегти місцевих жителів від можливих трагічних наслідків працівники оперативно-рятувальної служби вирушили на місце надзвичайної події. Прибувши за викликом, начальник групи мінерів в першу чергу приступив до вивчення вибухо небезпечного предмету. Оскільки працювати довелося із стокілограмовою знахідкою, зона враження якої становить майже два з половиною кілометри, він обережно за допомогою кислоти обробив детонатор та визначив можливість транспортування бомби до місця знешкодження. На жаль вибір у нього був не великий, адже знешкодити на місці авіаційну бомбу такої потужності не було можливості тому, що вона знаходилась в самому центрі житлового масиву. Без права на помилку, крок за кроком, група піротехників звільнила бомбу від землі. Після повторного огляду, п’ять бійців МНС приступили до одного із найважчих етапів операції, а саме – завантаження небезпечної знахідки на кузов спеціальної вантажівки. Через декілька хвилин місцеві жителі з безпечної відстані спостерігали, як із їхнього села виїжджали два піротехнічні автомобілі МНС з включеними проблесковими маяками. Після підготовчої роботи, за межами села пролунав потужний вибух від якого здригнулася земля, він сповістив про те, що бойова операція у мирний час успішно завершена.


Не меншу небезпеку ніж пожежі у 2006 році для населення Рівненщини принесли і стихійні лиха. 27 червня після тривалої спекотної погоди в епіцентр буревію потрапило село Стара Рафалівка Володимирецького району, в якому розташовано 236 дворів з кількістю мешканців майже 500 чоловік. В наслідок сильної грози з градом та штормового вітру руйнувань зазнали 14 господарств, в яких мешкає 37 чоловік. Стихією було пошкоджено 9 житлових будинків, 2 фермерські приміщення, 3 господарські будівлі, затоплено 8 колодязів. 240 приватних господарств зазнали сільськогосподарських збитків.

Крім того, у Володимирецькому, Костопільському та Зарічненському районах вийшли із ладу 12 ліній електропередач, в наслідок чого без енергопостачання залишилось 48 населених пунктів та 256 трансформаторних підстанцій.

Для ліквідації наслідків буревію в Стару Рафалівку відразу прибули оперативні групи ГУ МНС та управління НС і НЗС Рівненської облдержадміністрації. На місці був створений оперативний штаб з ліквідації наслідків негоди, в ході засідання якого було визначено першочергові напрямки аварійно-відновлювальних робіт. На місці пригоди працювали п’ять бригад РЕМ, аварійні бригади ВАТ „Укртелеком”, дві бригади працівників лісового господарства, чотири формування сільської ради та особовий склад районного відділу ГУ МНС України в Рівненській області. Всього на аварійно-відновлювальні роботи було залучено 38 чоловік та п’ять одиниць спеціальної та автомобільної техніки.

Завдяки оперативним та професійним діям фахівців аварійно-рятувальних служб, уже надвечір 28 червня енергопостачання населених пунктів та телефонний зв’язок було відновлено повністю, а бійці райвідділу ГУМНС провели відкачку води із затоплених колодязів після чого співробітники санепідемстанції здійснили її аналіз та хлорування. Слід відзначити, що жоден з місцевих мешканців в наслідок буревію не постраждав.


Високо оцінена діяльність Рівненських рятувальників. Указами Президента України нагороджено двох наших працівників: орденом за мужність” 3-го ступеня командира відділення ПДПЧ-2 старшого прапорщика внутрішньої служби Володимира Федорчука за героїзм проявлений при гасінні пожежі у 9-ти поверховому будинку. Другим кавалером медалі „За бездоганну службу” 3-го ступеня став начальник караулу СДПЧ-14 старший лейтенант внутрішньої служби Олег Кір’ях за порятунок на пожежі дитини. Поряд з Президентськими відзнаками 67 наших рятувальників були нагороджені Міністром України з питань надзвичайних ситуацій, із них: четверо нагрудним знаком „Почесна відзнака”, „За відвагу у надзвичайній ситуації” 1-го і 2-го ступеня дев’ять службовців, вісім чоловік були нагороджені медалями та 46 почесними грамотами. Також за сумлінне виконання професійних обов’язків десять рятувальників були нагороджені головою Рівненської обласної адміністрації та головою обласної ради.

Народна служба порятунку Рівненщини має свої славні традиції, які щоденною кропіткою працею примножуються із року в рік.

З повагою,
Начальник головного управління МНС
України в Рівненській області
генерал-майор служби цивільного захисту
Микола Костюк

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  
  Оперативні дані  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =