Центр пропаганди інформує


Люди продовжують труїтися грибами

Незважаючи на неодноразові застереження працівників Головного управління МНС в області щодо безпечного приготування та вживання грибів, мешканці Рівненщини надалі продовжують отруюватися.

З початку грибного сезону в нашій області внаслідок вживання грибів отруїлося вже 17 громадян, в тому числі семеро дітей.

Мало не стала останньою в житті вечеря для родини з села Савчуки Радивилівського району, які вирішили поласувати земними дарами природи. 27 серпня пан Віктор 1949 року народження, випасаючи поблизу лісу худобу, вирішив назбирати грибів, які росли недалеко від пасовища. Як виявилося згодом, це були сироїжки.

Прийшовши додому з повним пакетом, господар разом з дружиною заходилися готувати страву. Проте, чи від незнання чи від поспіху забули проварити гриби, а просто посмажили їх на пательні у звичайному курячому яйці. Вживали страву цілою сім’єю: батько, мати, син та 15-ти річний онук. Результат не зажадав себе довго чекати. Висока температура, болі в області шлунка, нудота та пронос змусили людей негайно звернутися по медичну допомогу. У лікарні „грибників” одразу поклали у реанімаційне відділення, стан характеризувався як важкий. Лише після кількох годин реанімаційних заходів хворим полегшало і їх перевели у терапевтичне відділення. Зараз потерпілі знаходяться під пильниам лікарським наглядом, їх стан оцінюється як середньої важкості. Очевидно, що лише вчасно надана медична допомога дозволила врятувати життя цих людей.

Згідно зі статистичними даними основними причинами отруєнь є неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання отруйних грибів, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації.

Багато нещасних випадків трапляється саме через помилкове ставлення громадян до “народних засобів з’ясування придатності грибів”. Люди вірять в те, що “отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні –приємний”, “опущена у відвар грибів срібна ложка чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби”, “цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом із грибами, серед яких є отруйні”. А наслідки цього дуже сумні – нудота, біль у животі, зниження артеріального тиску, судоми.

Коли біда вже сталася, неодмінно треба викликати “швидку допомогу” і одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промити шлунок. Після надання першої допомоги необхідно випити міцний чай, каву або злегка підсолену воду. Це допоможе відновити водно-солевий баланс. Обов’язково необхідно з’ясувати, хто вживав разом із постраждалим гриби, щоб провести профілактичні заходи. Забороняється вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів. І, наостанок, запам’ятайте – отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Будьте особливо уважні і обережні, збираючи гриби.

З повагою, Віктор Козак Помічник начальника ГУ МНС України в Рівненській області

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  
  Оперативні дані  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =