Центр пропаганди інформує


„Краще попередити – ніж загасити”

Торфяні пожежі – як правило, це пожежі котрі навмисне породжуються людьми, підпали проводять місцеві жителі, щоб у подальшому використовувати випалені ділянки для вирощування сільськогосподарських культур. На ліквідацію таких дій „горе-господарів” потрібно задіювати значну кількість людей, техніки та бюджетних коштів. Адже, загасити торф досить важко: верхній його шар, охолодженний водою не горить, а от нижній – тліє поки не прийде його час і тоді на поверхні знову зявляються нові осередки вогню, все вкрите пеленою диму, висока температура горіння покладів торфу породжує міні – смерчі: завихрені потоки повітря, які мов велетенські пилосмоки захоплюють продукти горіння, тліючі жарини, грунт і переносять на великі відстані.

З метою поглибленого вивчення ситуації в найбільш пожежонебезпечних північних районах області 25 липня начальником управління рятувальних сил ГУ МНС України в області Сергієм Грухіним було здійснено виїзд на території Рокитнівського та Сарненського районів. При проведенні розвідки в районі села Кам”яне Рокитнівського району спільно з представниками місцевої влади, виявлені два ліквідовані осередки пожеж загальною площею близько одного гектара, які оточені по периметру меліоративними каналами заповненими водою, приблизно в 10 кілометрах на південь від кордону з республікою Білорусь. Гасіння проводилось працівниками сільськогосподарського підприємства „Прикордонник” та місцевими жителями села Кам”яне, при допомозі пожежної та спеціальної техніки. На даний час всі осередки пожеж ліквідовані повністю та загрози виникненню інших не існує.

Разом з тим, встановлено, що Рокитнівським управлінням водного господарства та меліорації, з вересня 2005 року не проведено ремонт дамби головного меліоративного каналу поблизу кордону з Білоруссю. З метою усунення виявленого недоліку та підняття рівня води в каналах для підтоплення небезпечних торфоділянок, була проведена оперативна нарада з першим заступником голови Рокитнівської РДА, на якій вказано на негайне прийняття мір до начальника Рокитнівського управління водного господарства та меліорації та проведення роботи по підтопленню торф”яників.

В селі Немовичі Сарненського району виявлено один осередок пожежі на площі до трьох гектарів, який первинно був локалізований місцевим райвідділом МНС, та організовано цілодобове чергування особового складу на резервній техніці, для недопущення розповсюдження на значні площі, та проведено глибоке обкопування осередку з заповненням канави водою з меліоративної системи.

Головне управління МНС України в Рівненській області звертається до громадян Рівненщини з проханням бути вкрай обережними в цей пожежонебезпечний період при поводження з відкритим вогнем.

З повагою, Дмитро Мельник Інспектор центру пропаганди ГУ МНС України в Рівненській області лейтенант вн. служби.

(0362) 69-55-13, . 8-067-730-788-6 моб. тел.

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  
  Оперативні дані  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =