Самогубство стає соціальною проблемою
Головними причинами самогубств є тимчасові психічні розлади здоров`я, що викликані низьким соціальним захистом, особливо одиноких людей та людей похилого віку. Окрім того, чинниками росту самогубств є високий рівень безробіття серед працездатного населення, розлучення, самотність, страх, образа, почуття вини т.д і т.п.
Необхідно відмітити, що в останні роки вік самогубців зменшується. Так жахливий випадок стався 7 червня цього року в селі Карпилівка Рівненського району - 15 річний учень місцевої загальноосвітньої школи покінчив життя самогубством через повішення.
З початку 2006 року оперативно - координаційним центром ГУ МНС України в Рівненській області зареєстровано 50 самогубств (дані на 20.06.2006 року), а за весь 2005 рік було зареєстровано 149 звершених суїцидів. Якщо порівняти відповідні дані за 5 місяців 2005 та 2006 років, то в поточному році збільшення кількості самогубств відмічається в Березнівському, Острозькому, Радивилівському, Рівненському районах та в м.Рівне.
Через постійне зростання рівня суїцидальної активності населення питання корекції і профілактики суїцидальної поведінки є дуже важливим для фахівців-психологів, що вивчають проблеми розладів поведінки. Така поведінка має багато мотивів та одним з основних її чинників є порушення психіки особистості. Це зумовлює необхідність використання у практиці різноманітних методів психологічної корекції. Вчасна та кваліфікована психологічна корекція суїцидальної поведінки здатна зберегти життя і соціальні можливості людини.
|
З повагою,
Дмитро Мельник
Інспектор центру пропаганди ГУ МНС України в Рівненській області
лейтенант вн. служби.
|