Центр пропаганди інформує


Щоб влітку біля води не трапилось біди.

Від нестерпного сонця, задухи чи не кожна людина шукає порятунку переважно на берегах озер, ставків, річок. Звичайно, купання – корисний відпочинок, який зміцнює і загартовує організм, відновлює сили, приносить неабияку насолоду. Але ні в якому разі не можна забувати про небезпеку, яка криється у воді. Прикладом цьому можна навести дві трагедії, що трапилася на Рівненщині в один день – минулу неділю 18 червня.

У першому випадку втопилася одинадцятирічна дівчинка Ірина - мешканка с.Мушня Рокитнівського району. Школярка разом з однолітками, бавлячися на місцевому ставку, випадково підслизнулася та пішла під воду. Коли дітлахи винесли потерпілу на берег, вона ще подавала ознаки життя. Однак, не отримавши необхідну долікарську допомогу, дитина загинула.

Того ж дня втопився на річці Случ мешканець с.Моквин Березнівського району 26-ти річний Сергій. Його тіло ще й досі шукають рятувальники.

Зважаючи на те, що купальний сезон на Рівненщині тільки розпочався та з метою попередження подібних трагедій Головне управління МНС України в Рівненській області нагадує громадянам основні правила безпечної поведінки на воді:

При високій температурі повітря і низькій воді, виникає гостре переохолодження тіла, що приводить до холодового шоку і загибелі людини. Найчастіше це явище трапляється тоді, коли ще вода недостатньо прогрілася.Коли людина потрапляє в таку воду у неї стається різке охолодження тіла в результаті чого судома зводить руки й ноги, утруднюється дихання, повністю паралізується рух. В такому стані потерпілий не має змоги кликати на допомогу.

Не рекомендується купатися поодинці біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Не забувайте про самоконтроль. При перших ознаках переохолодження негайно виходьте з води, переодягніться у сухий одяг, зробіть декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або пробіжку. Не поновлюйте купання. Особливо обережними повинні бути особи, які страждають на серцево-судинні захворювання. Час їхнього перебування у воді повинен обмежуватися 2-3-ма хвилинами.

Перед купанням потрібно відпочивати. Спітнілому входити у воду не рекомендується. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя та плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для осіб похилого віку, які особливо чутливі до холоду. Не купайтесь у негоду, при сильному вітрі та великій хвилі.

Невміючи плавати, не заходьте у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

Не купайтеся і не допускайте до води людей у нетверезому стані. Відомо, що у випадку алкогольного сп’янння людина втрачає контроль за своїми вчинками і стає безпорадною у критичній ситуації.

Не стрибайте у воду у незнайомих місцях, коли не знаєте глибини та стану водойми. Під час купання не подавайте оманливих сигналів про допомогу. Не запливайте за буї. Які визначають зону купання.

Отже, щоб трагедія з водойми не потрапила у вашу родину, щоб вода не забрала життя у ваших близьких і знайомих – дотримуйтесь правил поведінки на воді особисто, та підштовхуйте до таких же вчинків інших. Не забувайте і про громадський обов’язок кожного – надати допомогу в разі критичної ситуації. При відпочинку, побачивши на воді пустощі дітей – зробіть зауваження, - це може їм зберегти життя, запобігти трагедії.

Окремо звертаємося до батьків!

Навчити добре плавати своїх дітей – це ваше завдання. Плавання зміцнює організм, розвиває сили, спритність, витривалість. Дитина, яка вміє плавати почуває себе у воді спокійно і впевнено.

Знайдіть час і використайте теплу погоду та бажання дітей бавитись у воді для навчання їх плаванню. Крім цього, поясніть дітям, що без супроводу дорослих не можна ходити до будь-якої водойми.

Виконуючи правила поведінки на воді ви захищаєте себе від нещасного випадку.

Бажаємо, щоб ваш відпочинок приніс тільки задоволення.

З повагою, Дмитро Мельник Інспектор центру пропаганди ГУ МНС України в Рівненській області лейтенант вн. служби.

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  
  Оперативні дані  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =