ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ “ГЕРОЙ - РЯТУВАЛЬНИК РОКУ”


Вагомою сторінкою в літопис служби цивільного захисту увійшла започаткована в 2003 році Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій Всеукраїнська акція “Герой – рятувальник року”. Даний захід мав за мету привернення особливої уваги всіх верств населення України до громадян, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха, донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, а також виховання молоді на конкретних прикладах мужності наших співвітчизників.

Сьогодні з гордістю можна сказати, що рівненських героїв знає вся Україна. Адже за чотири роки проведення Акції наші земляки тричі ставали переможцями. В 2003 році першим переможцем Всеукраїнської акції „Герой – рятувальник року” став Сергій Бурець, лікар Демидівської центральної районної лікарні. Нагадаємо, що свого часу цей мужній чоловік за скрутних обставин зумів повернути до життя бездиханне тіло чотирьох річного хлопчика. До речі, 2003 року Сергій Бурець як переможець Акції МНС приймав участь в естафеті пронесення Афінського олімпійського вогню вулицями столиці.

Наступного року ще один представник Рівненщини – заступник командира окремого аварійно-рятувального загону майор Ігор Горбатюк став переможцем Всеукраїнської акції „Герой – рятувальник року”. Саме завдяки його високому професіоналізму та мужності в квітні 2004 року було успішно знешкоджено шість 100-кілограмових фугасів та одну 250-кілограмову авіаційну бомбу часів Великої Вітчизняної війни в місті Ковелі Волинської області. В червні Ковельська міська рада присвоїла майору Горбатюку звання „Почесний громадянин міста Ковеля”.

Рівненські рятувальники із року в рік множать славні традиції МНС України своїми героїчними вчинками. Ось і в 2005 році, за підсумками Всеукраїнської акції „Герой – рятувальник року” до десятки найсміливіших наших співвітчизників увійшли два співробітника МНС Рівненщини.

Перший з них - старший пожежний СДПЧ-13 м.Дубно Анатолій Зірук, який в січні минулого року проявив неабияку мужність та сміливість і за допомогою товаришів чергового караулу врятував життя 65-ти річній жительці села Дубрівка, витягнувши її із 40-ка метрового закинутого колодязя.

Другим учасником акції став заступник начальника управління по роботі з персоналом ГУ МНС України в Рівненській області підполковник внутрішньої служби Євген Козьмін, який наприкінці січня 2005 року врятував із крижаної води на річці Устя учня 9-го класу однієї з Рівненських шкіл.

Обидва наших земляка за підсумками Всеукраїнської акції „Герой – рятувальник року” були нагороджені відзнаками МНС України „За відвагу в надзвичайній ситуації” ІІ-го ступеня.

Приємно, що і 2006 року переможцем Всеукраїнської акції “Герой – рятувальник року” став представник славетної Рівненської землі. Це мешканка міста Сарни Марія Познік, яка, незважаючи на смертельну небезпеку врятувала з палаючої та заповненої димом квартири трьох малолітніх дітей. І тому у вересні під час урочистих зборів МНС України з нагоди професійного свята - Дня працівників цивільного захисту Міністр Віктор Балога нагородив сміливу жінку відзнакою МНС „За відвагу в надзвичайній ситуації” ІІ-го ступеня та цінним подарунком – кольоровим телевізором.

Прес-служба ГУ МНС України в Рівненській області 69-55-13

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =