Центр пропаганди інформує


Випадкових людей в рятувальній справі немає

27 січня 2003 року згідно з Указом Президента України "Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій" підрозділи пожежної охорони, що входили в систему МВС, перейшли в підпорядкування Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. На виконання цього Указу в грудні того ж року на Рівненщині було створено управління, а згодом головне управління МНС України в Рівненській області, на чолі з генерал-майором служби цивільного захисту Миколою Костюком.

Мета реорганізації полягала в тому, щоб на базі пожежної охорони вдосконалити аварійно-рятувальну службу, яка сьогодні існує практично в усіх розвинутих країнах світу.

До головних функцій рівненських вогнеборців - профілактики та гасіння пожеж - додався доволі відчутний обсяг аварійно-рятувальних завдань. Це, в першу чергу, забезпечення реалізації державної політики в сфері цивільного захисту, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідація їх наслідків, проведення аварійно-рятувальних робіт, а також захист постраждалого населення і реабілітація територій, забруднених унаслідок Чорнобильської катастрофи, та багато інших. Аби успішно вирішувати ці складні завдання, в головному управлінні створено п'ять управлінь, стільки ж секторів та дванадцять відділів, до складу яких увійшли найдосвідченіші та високопрофесійні співробітники пожежної охорони, а також фахівці головного управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Рівненської облдержадміністрації та військовослужбовці окремого аварійно-рятувального загону - в/ч Д-0080 МНС України.

Реорганізація служби триває. Виконуючи Указ Президента України "Про Державну програму перетворення військ Цивільної оборони України, органів і підрозділів державної пожежної охорони в Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту на період до 2005 року" сьогодні проводиться робота над створенням аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Він буде діяти на базі загону технічної служби ГУ МНС, підкріплений технікою та майном з в/ч Д-0080. Новостворений загін матиме ширші функції у порівнянні зі своїм попередником: окрім ліквідації пожеж, наслідків паводків він ще й займатиметься рятувальними роботами (вводиться рятувальне відділення, група рятувальних водолазних робіт, інженерна група, удвічі зростає чисельність групи піротехнічних робіт, діятиме відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту). Таким чином служба порятунку Рівненщини зможе надати кваліфіковану допомогу при виникненні надзвичайних ситуації будь-якого типу.

З огляду цивільний захист став вагомим чинником стабільності регіону, а головне управління МНС України в Рівненській області відіграє дедалі помітнішу роль у сталому функціонуванні економіки і безпечній життєдіяльності Рівненщини.

Дивлячись на розмаїття функцій, покладених на працівників МНС, можна з впевненістю сказати, що випадкових людей в головному управлінні МНС області немає. Товариське плече, почуття високої відповідальності, співчуття чужому горю і готовність у будь-яку мить прийти на допомогу тим, хто в біді, - ось штрихи до портрета співробітника Народної служби порятунку Рівненщини.

ЦЕНТР ПРОПАГАНДИ ГУ МНС

  ЦП інформує  
  Акція "Герой року"  
  Програма уряду  
  Головна сторінка  
  Контакти  
-----------------
  Керівництво  
  Про Управління  
  Обласні підрозділи  
  Районні підрозділи  
  Історична довідка  
  Навчальні заклади  
  Телефонний довідник  
  Статистика  

Розробка та підтримка
= ЦТС та IТ м.Рівне =