навіщо це все

Не секрет, що більшість продажів в online здійснюється за допомогою мобільних пристроїв. Щоб спростити вибір товару або надати додатковий сервіс своїй аудиторії, майданчики часто паралельно з web-версією сайту розробляють мобільні застосунки.

Кожен мобільний застосунок потребує просування в Google Play або Apple Store. Тільки правила там дещо відрізняються від просування сайту. Застосунок — це, по суті, продукт, і йому необхідна повноцінна рекламна кампанія, щоб поширити знання про нього і викликати бажання у користувачів встановити його на свій гаджет.

Існують два інструменти, які допомагають вирішити завдання маркетингу мобільного застосунку:

Органічне покращення результатів пошуку сторінки застосунку за ключовими запитами в сторах — ASO (App Store Optimization). Видає застосунок за ключовими запитами, забезпечує зростання установок та покращення коефіцієнта конверсій.

Просування програм з використанням інструментів контекстної реклами в Google Play (Google Ads) та Apple Search Ads (ASA), а також використання таргетованої реклами в Google Ads, соцмережах (Facebook, Instagram, Twitter, TikTok), YouTube і навіть усередині мобільних застосунків.

Наша філософія

Сам факт встановлення програми на мобільний пристрій — лише частина успіху. Набагато важливіше, як далі споживач з нею взаємодіє: які товари переглядає, як швидко після встановлення застосунку відбувається транзакція, як змінюється динаміка середнього чека, і з якою частотою ваш цільовий споживач робить покупки.

Саме тому величезна частина роботи присвячена роботі з користувачами та розробці креативів, спрямованих на покращення якісних показників: конверсії з показу рекламного повідомлення в установки, комплексу заходів щодо аналізу покращення показників retention rate, daily active users (DAU)/monthly active users (MAU), активності щодо покращення показника in-app конверсії та налаштування персоналізованої комунікації з ЦА всередині застосунку. Ми маємо багаторічний досвід просування мобільних застосунків і з радістю поділимося з вами своєю експертизою, допоможемо розібратися у цілому спектрі інструментів та показників.

Наш досвід  

Будемо відвертими, не всім ecommerce-майданчикам вдається знайти успішну модель застосунку, яка посилюватиме позицію бренду серед конкурентів. Ми голосуємо за ефективність кожного кроку в маркетингу, і якщо бізнес прийняв стратегічне рішення у бік розвитку мобільного застосунку, ми готові надати повний спектр експертизи та аналітичних даних, щоб цей крок був виваженим та ефективним.

Доступи до аналітичних даних панелей SimilarWeb, Euromonitor, Statista та досвід роботи з лідерами ринку в багатьох сегментах рітейл-бізнесу, а також наявність у структурі компанії аналітичних відділів та експертизи роботи з інструментаріями AppsFlyer, Firebase Analytics, Adjust, Branch тощо дозволяють беззастережно знизити ризики помилок у стратегії просування програми та суттєво покращити ефективність рекламних кампаній.

Як це працює

01

Визначення KPI та цілей, яких ми прагнемо досягти

Як і в будь-якій іншій маркетинговій кампанії, спочатку важливо визначити цілі мобільної рекламної кампанії.

Рекламна кампанія мобільного застосунку створюється насамперед для підвищення впізнаваності бренду, збільшення кількості установок і продажів. Незалежно від завдання, ясність у розумінні кінцевого результату допомагає визначити KPI, на які ми орієнтуватимемося.

02

Аналіз конкурентів та вибір цільової аудиторії

Встановлення програми — лише частина завдання, яке ми маємо вирішити. Нам дуже важливо, аби користувач використовував програму якомога довше. Тому на цьому  етапі ми вивчаємо програми конкурентів та їх рекламні стратегії, використовуємо дані аналітичних інструментів Google Analytics, Sensor Tower, SimilarWeb, AppTweak та внутрішні знання для вивчення профілів цільової аудиторії.

03

ASO-Оптимізація програми у сторах

Оптимізація додатків у Google Play й App Store включає збір пошукових запитів для просування програми, підготовку метаданих, розробку повного і короткого опису програми та компанії-розробника, розробку іконки програми в сторі, скриншотів і відеооглядів, роботу з відгуками користувачів. Всі ці фактори ретельно опрацьовуються нашими фахівцями, щоб досягти максимальної ефективності пошуку програми серед зацікавлених користувачів.

04

Просування застосунку за допомогою контекстної реклами

Налаштовуємо рекламні кампанії під досягнення потрібних KPI з установок та охоплення. Тестуємо таргетинги, креативи та оптимальні рекламні пропозиції. Виявляємо найуспішніші рекламні кампанії для подальшого масштабування.

05

Аналіз та оптимізація кампаній

Аналізуємо поведінку користувачів та сегментуємо їх за допомогою RFM-аналізу, визначаємо джерела установок. Для збору аналітики використовуємо спеціалізовані трекери з широким функціоналом, які витримують високі навантаження. Ми працюємо з AppsFlyer, Adjust, Firebase, Branch, Facebook SDK та налаштовуємо in-app аналітику та deep linking для відстеження ефективності просування додатків. Відстежуємо безліч показників ефективності, серед яких — Cost-per-Install, MAU/DAU, ROI, конверсії та транзакції всередині додатків.

Популяризація смартфонів призвела до збільшення кількості мобільних додатків, мобільний маркетинг став невіддільною частиною бізнесу online. Більшість транзакцій проводять за допомогою портативних пристроїв, а ринок перенасичений крутими пропозиціями. Без правильного просування в такому агресивному середовищі немає шансу домогтися завантаження програми, а що казати про потрапляння в ТОП.

Кожен застосунок потребує повноцінної рекламної кампанії в Google Play та Apple Store. Її основна мета — поширити знання про продукт та викликати бажання встановити його на гаджет користувача.

Чому мобільний маркетинг важливий

За даними дослідницького центру Statista, у 2023 році кількість користувачів смартфонів у світі становить 6,92 мільярда, тобто 86,41% населення планети володіє мобільним пристроєм. Це величезний ринок, що генерує понад $500 млрд щорічно. Але якщо вашого додатку немає на перших трьох-п'яти сторінках пошукової видачі, користувач ніколи не зверне увагу на ваш продукт.

У світі, де щодня з'являються сотні програм зі схожими функціями, пояснити унікальність вашого застосунку без професійного інструментарію буде складно. Навіть нішеві продукти мають високий рівень конкуренції.

Завдання експерта в галузі просування мобільних застосунків — відпрацювати кожен етап залучення клієнта та вдосконалити вже наявні методики. Зацікавити потенційного користувача — лише половина справи, необхідно підтримувати інтерес аудиторії до продукту протягом усього часу.

Варіанти просування мобільного застосунку

Запити ринку диктують певні умови, за дотримання яких програма стає привабливою для користувачів. Йдеться про три критерії просування мобільних додатків:

  1. Назва програми має бути унікальною та чіпляти аудиторію.
  2. Опис має бути простим і зрозумілим, якісно перекладений іншими мовами.
  3. Оновлення мають бути своєчасними та регулярними (що більше часу минуло з моменту минулого апдейту, то нижче додаток у пошуковій видачі).

Якщо критерії дотримані, ПЗ стає популярним, отримує високі оцінки (що формує позитивний рейтинг) та більше шансів органічно потрапити в ТОП. Серед додаткових способів просування виділяють такі:

  • інтегрована реклама в мобільних застосунках — банери у вже розкрученому софті зі схожою тематикою, комунікація з користувачами;
  • застосування контент-маркетингу — рекламні дописи на сторонніх ресурсах, гостьові пости з описом та перевагами продукту;
  • просування в соціальних мережах — таргет за інтересами, географічним положенням, залученістю, статтю та віком;
  • відеомаркетинг — інтерв'ю, подкасти й рекламне відео;
  • запуск промо-сайту або посадкової сторінки — візуалізація продукту, надання розширеної інформації та повного опису.

Методів мобільного маркетингу, які допоможуть просувати додаток, багато, проте виявити ефективні в конкретному випадку — завдання професіонала.

Просування мобільного застосунку на практиці

Будемо відвертими, не всім компаніям вдається віднайти успішну модель застосунку, яка посилюватиме позицію бренду серед конкурентів. Для сильного позиціювання продукту необхідно ефективно освоїти щонайменше 5 етапів.

Визначення цілей, завдань та KPI

Мобільний маркетинг, як будь-який вид ринкової активності, вимагає побудови реалістичної бізнес-моделі. На першому етапі визначаємо цілі мобільної рекламної кампанії. Їх може бути кілька:

  • збільшення впізнаваності бренду;
  • підвищення обсягу продажів;
  • зростання кількості встановлень додатку.

Відповідно до мети опрацьовуємо стратегію, розраховуємо KPI, на який необхідно орієнтуватися.

Аналіз ринку, виявлення конкурентів та створення портрета ЦА

Встановлення програми саме по собі не може вважатися успішним завершенням кампанії. Нам важливо, щоб клієнт використовував продукт якомога частіше, максимально тривалий термін. Тому ми вивчаємо програми конкурентів, їхні стратегії просування.

Ми застосовуємо аналітичний інструментарій Google Analytics, Sensor Tower, SimilarWeb, AppTweak, проводимо внутрішні дослідження. Накопичені знання використовуємо для вивчення профілів цільової аудиторії.

App Store Optimization програми у сторах

App Store Optimization (ASO) — те, що дає змогу застосунку конкурувати з великими гравцями ринку та стабільно розвиватися. Оптимізація сторінки додатка в сторі збільшує перегляди та встановлення. Інструмент включає 5 секторів:

  1. Збір пошукових запитів для просування.
  2. Підготовка метаданих.
  3. Розробка повного та короткого опису застосунку, розробника.
  4. Створення привабливої іконки, скриншотів, скринрекордів та відеооглядів.
  5. Робота з відгуками наявних користувачів.

Наші експерти ретельно опрацьовують кожен напрямок. Як результат — пошук додатку серед зацікавлених користувачів досягає максимального ефекту.

Контекстна реклама

Вивчення потенційної цільової аудиторії дає змогу тонко налаштувати рекламну кампанію в пошукових системах. Тому ми тестуємо таргет та креативи, створюємо оптимізовані рекламні пропозиції. Для успішного масштабування виявляємо дієві рекламні кампанії та відсікаємо неефективні.

Аналіз та оптимізація просування

Протягом усієї кампанії необхідна аналітика поведінки користувачів, їх сегментація за допомогою RFM-аналізу. За трьома ознаками (давність, частота, гроші) поділяємо клієнтів на групи, щоб зрозуміти, хто з них купує часто і багато, хто — часто, але мало, а хто взагалі давно нічого не купував. Це дає змогу оптимізувати рекламний бюджет, досягати більшої ефективності кампанії за менших витрат.

Правила ранжування програми

Власники найбільших платформ мобільних застосунків, Google та Apple, тримають алгоритми просування мобільних додатків в секреті. Виявити правила ранжування можна тільки на досвіді. Наша команда, як експерти в мобільному маркетинзі, спираються на власні дослідження та самостійно виявляють основні показники:

  • загальна кількість установок;
  • кількість збоїв та автозакриттів софту;
  • кількість запусків та час, проведений у додатку;
  • загальна кількість видалень;
  • рейтинг, співвідношення позитивних відгуків до негативних;
  • згадка продукту в мережі, кількість зовнішніх посилань на додаток;
  • повернення в застосунок за певний проміжок часу;
  • кількість деінсталяцій за останні 30 днів;
  • відповідність контенту на сторінці пошукового запиту.

Попри загальні показники всередині кожного стору є власна політика. Наша мета — знайти нові алгоритми та використовувати їх для ефективного просування мобільних додатків.

З чого формується ціна просування

Вартість послуг мобільного маркетингу формується індивідуально, оскільки залежить від великої кількості факторів. Для точного розрахунку наша команда аналізує 3 показники:

  1. Стан додатка та витрати на доопрацювання. Оцінка наявності багів, ціни поліпшення продукту та редизайну.
  2. Рейтинг. Особливості цільової аудиторії до старту рекламної кампанії, оцінка застосунку, опрацювання негативних відгуків.
  3. Призначення софту та його завдання. Головні та додаткові функції, сегмент та конкуренція, варіанти монетизації.

У рамках аналітики визначаються конкретні результати, яких необхідно досягти, рекламний бюджет із розрахунком необхідних методів рекламного просування. Якщо продукт не готовий до виходу на ринок — його необхідно перекроїти та поліпшити. Це гарантує безпроблемне просування з мінімальними витратами на рекламну кампанію.

Наш досвід

Ми виступаємо за використання кожного інструменту в мобільному маркетингу. Якщо у вашу бізнес-стратегію входить розвиток мобільних застосунків, ми надамо повний спектр аналітичних даних, інструментарій та експертизу, щоб підвищити дієвість рекламної кампанії.

Наша команда знизить ризики помилок у стратегії просування та істотно підвищить якість оптимізації продукту. Для цього ми використовуємо аналітичні дані панелей SimilarWeb, Euromonitor, Statista, застосовуємо особистий досвід успішної співпраці з лідерами ринку в багатьох бізнесах.

У структурі нашої компанії присутні аналітичні відділи, а експерти ефективно використовують маркетингові сервіси для атрибуції: AppsFlyer, Firebase Analytics, Adjust, Branch. Разом з вами ми створимо робочу стратегію просування з реалістичним KPI і кроками по досягненню конкретних результатів.