This version of the page http://www.ukrpatent.org/uk/ (213.160.144.249) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2021-05-21. The original page over time could change.
Укрпатент
Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня
21.05.2021

24 травня - спільний вебінар ITIF та Geneva Network на тему значення ІВ для виходу з пандемії

24 травня 2021 року Information Technology & Innovation Foundation (ITIF, США) спільно з Geneva Network (Англія) запрошують до участі у вебінарі, який буде присвячено ролі інтелектуальної власності (ІВ) в завершенні пандемії COVID-19 у світі. Початок заходу - о 9-00 EDT (16-00 за київським часом).

В заході візьме участь Девід Каппос, колишній директор Патентного відомства США (USPTO), а також керівники центрів інновацій, охорони здоров'я та соціальної політики з Індії та Малайзії. У фокусі обговорення - роль прав ІВ у R&D для вакцинування та терапії, масовому виробництві та забезпеченні більш швидкого доступу для країн, що розвиваються, а також для попередження пандемій у майбутньому. Тривалість вебінару - 1 година.

Долучитися до заходу
 

 

20.05.2021

ЄПВ: визначено фіналістів European Inventor Award 2021

Європейське патентне відомство (ЄПВ) повідомляє про завершення чергового етапу конкурсу European Inventor Award 2021. Відомство визначило 15 фіналістів, серед яких індивідуальні винахідники і колективи новаторів.

Фіналісти 2021 року представляють наступні країни: Австрія, Китай, Данія, Франція, Німеччина, Індія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Сербія, Іспанія, Швейцарія, Швеція, Велика Британія та США. Розробки новаторів належать до багатьох сфер: від діагностики та ультразвукових досліджень до біометрії, стійкого виробництва пластику та захисту дикої природи. Детальний список фіналістів наведений на сайті ЄПВ

Нагадуємо, імена переможців European Inventor Award 2021 будуть оприлюдені під час урочистої церемонії, яка відбудеться 17 червня 2021 року (початок заходу о 19-00 за центральноєвропейським часом). Нагороди буде розподілено за п'ятьма номінаціями: "Industry", "Research", "Non-EPO countries", "SMEs" та "Lifetime achievement". Переможця у шостій категорії "PopularPrize" аудиторія визначить самостійно.

Як ми повідомляли раніше, в 2021 році захід вперше відбудеться у цифровому онлайн-форматі. Нагадаємо, у 2020 році захід не відбувся через пандемію і був перенесений на наступний рік.

Переможці European Inventor Award 2019

 

 

 


 

20.05.2021

Фахівці Укрпатенту взяли участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Цифровізація»

19 травня 2021 року фахівці відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) на чолі з директором з питань розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту Данилом Цьвоком взяли участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Цифровізація». 

З 17 по 19 травня учасники заходу мали можливість обговорити цифрову трансформацію України, а також дізнатися про нові ініціативи та продукти в державному діджиталі. Як зазначалося під час форуму, цифрова трансформація - це не тільки перенесення державних послуг в онлайн, а й цифровізація усіх державних процесів. Її ідея полягає в тому, щоб максимальна кількість сфер життя українців були оцифровані для зручної комунікації громадян з державою, громадян між собою та бізнесом. 

У процесі панельної дискусії «Україна – новий ІТ-хаб Європи» спікери торкались і питання інтелектуальної власності. Було підкреслено важливість створення умов розвитку інтелектуального продукту саме в Україні, також зазначено, що максимальний захист правовласників за рахунок реєстрації охоронних документів в українській юрисдикції сприятиме притоку інвестицій в інноваційні продукти. В цьому розрізі консолідація зусиль цифровізації та інтелектуальної власності не тільки сприятиме інноваційному розвитку в Україні, а й матиме реальний економічний ефект для капіталу країни у ВВП.

Загалом впродовж трьох днів на форумі було обговорено такі теми: 

  • Потенціал та пріоритети цифрової грамотності та освіти, системи е-школи;
  • Перехід до режиму paperless та заборона вимагати паперові документи;
  • Цифровізація промисловості та компаній, створення можливостей для розвитку розумних міст та покращення природоохоронної сфери;
  • Розвиток цифровізації та відповідної інфраструктури у регіонах, забезпечення швидкісного інтернету; міжнародна та державна підтримка цих процесів;
  • Рівний цифровий доступ широких верств суспільства;
  • Кібербезпека та розвиток системи захисту персональних даних українців.

Більше про форум можна дізнатися на офіційному сайті 

 

 

 

 

 

19.05.2021

«Весняна школа молодого науковця» від МОН за участю Укрпатенту

Четвертий рік поспіль за ініціативи Ради молодих учених при МОН України проводиться «Весняна школа молодого науковця» для провідних фахівців різних спеціальностей. Тематичним спрямуванням цьогорічної Весняної школи визначено «Інноваційно-науковий простір дослідника ХХІ сторіччя». Протягом 5 днів, з 17 по 21 травня 2021 року, 12 слухачів школи, обрані серед молодих науковців (докторів та кандидатів наук) опановують програму від 5 професійних лекторів. Програма складається з теоретичної та практичної частин.
 
Під час другого дня «Весняної школи молодого науковця» з лекцією на тему «Політика в сфері інтелектуальної власності та перспективи комерціалізації результатів наукових досліджень в Україні» виступила доктор юридичних наук, начальник відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Ольга Кулініч.
 
Під час доповіді було розглянуто міжнародну та національну систему охорони інтелектуальної власності (ІВ), основні напрями політики в сфері ІВ на національному рівні. Також в центрі уваги були проєкти Всесвітньої організації інтелектуальної власності в Україні:

  • Національний навчальний центр інтелектуальної власності (ІР Academy);
  • Мережа центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs);
  • Центр посередництва з урегулювання спорів у сфері інтелектуальної власності (IP Mediation Centre).

Особливу увагу аудиторії привернули питання, пов’язані з локальною політикою в сфері ІВ у закладах освіти, які є особливо актуальними в науковому середовищі. Зокрема, йшлося про розподіл прав на службові твори, моральне та матеріальне заохочення наукової діяльності, комерціалізацію результатів наукових досліджень у закладах вищої освіти та ін.

 

 


 

19.05.2021

Презентовано видання «IP освіта впродовж життя: магістерські програми та онлайн-курси у зарубіжних країнах»

Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) повідомляє про нове видання «IP освіта впродовж життя: магістерські програми та онлайн-курси у зарубіжних країнах», доступне на платформі Creative Academy відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту.
 
Видання містить інформацію про курси та програми, які дозволяють здобути базові знання про інтелектуальну власність (ІВ), підвищити рівень кваліфікації та сприяють поглибленню знань з ІВ в онлайн-режимі. Наведено дані про магістерські програми, центри онлайн-навчання міжнародних організацій та патентних відомств, курси від університетів та освітніх центрів, онлайн-платформи навчання.
 
Видання «IP освіта впродовж життя: магістерські програми та онлайн-курси у зарубіжних країнах» розміщено у розділі Бібліотека на сайті Creative Academy, прямий доступ за посиланням.

 

 

 

 

18.05.2021

Розпочалося 3-тє засідання Цільової групи з мінімуму документації PCT за участю представників Укрпатенту

У період з 17 по 21 травня 2021 року в м. Женева проходить 3-тє засідання Цільової групи з мінімуму документації РСТ (Цільова група) Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Захід відбувається в режимі онлайн з використанням платформи ВОІВ. 

В роботі засідання беруть участь представники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент): директор з питань права та адміністрування державних реєстрів Марія Василенко, начальник відділу контролю якості та удосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Олена Данилова, начальник відділу патентної інформації Оксана Пархета та професіонал з інтелектуальної власності відділу патентної інформації Світлана Жайворонок

Порядок денний 3-го засідання Цільової групи з мінімуму документації РСТ, підготовлений Європейським патентним відомством (ЄПВ) як лідером Цільової групи, охоплює три цілі, що очікують на розгляд, з метою підготовки рекомендацій щодо критеріїв та стандартів включення національних патентних колекцій, а також непатентної літератури та бібліотек традиційних знань до мінімуму документації РСТ. Під час засідання, зокрема, планується заслухати та взяти участь у обговоренні  звіту ЄПВ щодо виконання цілей стосовно технічних вимог та вимог доступу до даних щодо патентів та корисних моделей, що включають бібліографічні та текстові складові цих даних. Також заплановано обговорення звіту USPTO щодо критеріїв та стандартів для огляду, додавання та підтримування непатентної літератури та традиційних знань, що входять у попередній рівень техніки.

 

 

 

 

18.05.2021

Тривають засідання 44-ї сесії Постійного комітету ВОІВ за участю Укрпатенту

З 17 по 19 травня 2021 року у штаб-квартирі ВОІВ у м. Женева, Швейцарська Конфедерація, проходять  засідання 44-ї сесії Постійного комітету Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) із законодавства в галузі торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень. Заходи відбуваються в гібридному форматі з використанням онлайн-платформи ВОІВ (режим відеоконференції).

В засіданнях беруть участь представники Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент): директор з питань права та адміністрування державних реєстрів Марія Василенко, начальника відділу прав на позначення Валентина Гайдук, начальник юридичного відділу Дмитро Ніколаєнко, начальник відділу міжнародних зв`язків та роботи з громадськістю Юрій Кучинський.

Порядок денний засідань 44-ї сесії Постійного комітету ВОІВ передбачає прийняття Звіту 43-ї сесії Постійного комітету, а також обговорення питань щодо промислових  зразків, включаючи аналіз відповідей до анкети з графічного інтерфейсу користувача (GUI). Також заплановано ознайомлення з оновленою пропозицією делегацій Ізраїлю, Японії та США щодо спільної рекомендації стосовно захисту промислових зразків для дизайну графічних інтерфейсів користувачів; прийняття до відома компіляції відповідей щодо анкети про тимчасовий захист, що надається промисловим зразкам на деяких міжнародних виставках відповідно до статті 11 Паризької конвенції про охорону промислової власності; ознайомлення з пропозицією делегації Іспанії щодо створення бази даних відповідей на анкету про тимчасовий захист промислових зразків на деяких міжнародних виставках. Передбачено обговорення питань щодо торговельних марок, зокрема розгляд спільної пропозиції низки країн щодо захисту назв країн та географічних назв загальнодержавного значення, захисту географічних назв національного значення в DNS;  розгляд оновлень системи доменних імен, пов’язаних із торговельними марками, ознайомлення із результатами анкетування щодо захисту національних брендів у державах-членах ВОІВ. Окрім цього, будуть розглянуті пропозиції тем для інформаційної сесії на тему географічних зазначень.

 

 

17.05.2021

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Укрпатентом та Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу

14 травня 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо двостороннього співробітництва між Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності, та Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO).

Меморандум підписали Генеральний директор Укрпатенту Андрій Кудін та виконавчий директор EUIPO Крістіан Аршамбо. Захід з підписання документа відбувався в гібридному форматі. 

Як вказано в документі, Меморандум між відомствами підписано з метою формування стратегічного партнерства, розширення співпраці, обміну досвідом у сфері управління інтелектуальною власністю, а також задля зміцнення їх систем у сфері інтелектуальної власності та надання послуг. У рамках Меморандуму відомства здійснюватимуть заходи з двосторонньої співпраці, пов’язані з правами на торговельні марки та промислові зразки, спрямовані на користувачів об’єктів інтелектуальної власності, Укрпатент та його персонал, а також діяльність із забезпечення захисту прав.

«Підписання Меморандуму про співробітництво є одним з ключових аспектів взаємодії Укрпатенту з Відомством з інтелектуальної власності ЄС та іншими провідними міжнародними структурами сфери ІВ в рамках виконання повноважень стосовно здійснення міжнародної співпраці у сфері правової охорони інтелектуальної власності й представлення інтересів України в міжнародних організаціях, наданих Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності». Продуктивний діалог, підтримка європейських партнерів, розвиток партнерства між Укрпатентом та EUIPO є надзвичайно важливими для подальшого ствердження українського відомства з ІВ на міжнародній арені», – зазначив Андрій Кудін.

Новини

21 травня 2021
24 травня - спільний вебінар ITIF та Geneva Network на тему значення ІВ для виходу з пандемії
20 травня 2021
ЄПВ: визначено фіналістів European Inventor Award 2021
20 травня 2021
Фахівці Укрпатенту взяли участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Цифровізація»
19 травня 2021
«Весняна школа молодого науковця» від МОН за участю Укрпатенту
19 травня 2021
Презентовано видання «IP освіта впродовж життя: магістерські програми та онлайн-курси у зарубіжних країнах»
Усі новини
Популярне на сайті

Початок роботи Комісії «Україна»

Шановні заявники та представники! Укрпатент повідомляє про початок роботи Комісії щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави «Україна» до знака для товарів і послуг.

Перше засідання Комісії відбудеться 20 квітня 2021 р. На розгляд засідання Комісії винесено 18 клопотань заявників. З їх переліком можна ознайомитися за посиланням.

Детальніше
Корисно знати

Початок роботи Апеляційної палати

Шановні заявники та представники! Укрпатент повідомляє про початок роботи Апеляційної палати. Перше засідання відбудеться 20 квітня 2021 року.  Графік засідань Апеляційної палати доступний на сайті Укрпатенту у розділі «Апеляційна палата» за посиланням. У цьому ж розділі розміщені рішення Апеляційної палати та інші відомості щодо її діяльності.

Детальніше
Головна подія

12 квітня , 2021

Повідомлення

Щодо актуалізації відомостей про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

Детальніше

Всі події

ПОКАЗНИКИ

Квітень 2020 Квітень 2021

Винаходи

224
318

Корисні моделі

271
324

Промислові зразки

114
134

Торговельні марки

3530
3664

Усього надійшло

3139
4440
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

21

Травня , 2021

На цей день подій не заплановано

Всі події