This version of the page http://zpl.com.ua/articles (77.120.124.80) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2020-10-12. The original page over time could change.
Статті | Професійні видання
  • Головна
  • Статті

Статті

Алгоритм встановлення гнучкого режиму роботи за ініціативи працівника


Зразок трудового договору з надомником

Трудовий договір № 12 м. Київ                                                                     «20» жовтня 2020 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Розмай» (далі — «Підприємство»), в особі директора Карпенка Олександра Миколайовича, який діє на підставі Статуту, з одного боку, і Лящука Петра Михайловича, …


Приклад Положення про табельний облік використання робочого часу

ПОЛОЖЕННЯ про табельний облік використання робочого часу Товариства з обмеженою відповідальністю «Розмай» 1. Загальні положення 1.1. Положення про табельний облік використання робочого часу (далі — Положення) Товариства з обмеженою відповідальністю «Розмай» вводиться з метою систематизації процесу …


Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2021 рік

Під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві слід керуватися нижчезазначеним. Відповідно до ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Згідно із ч. 1 ст. 51 КЗпП скорочена тривалість …


Дистанційна робота та відпустки: рекомендації для підприємств і роботодавців щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу

Варто забезпечити гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми гострого респіраторного захворювання, а також для догляду за хворими членами сім’ї. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих …


Зменшення зарплати в разі «віддаленої» роботи

Відповідно до вимог ст. 60 КЗпП виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою жодних обмежень обсягу трудових прав працівників. За дистанційної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього …


Виробнича травма на «віддаленці»: чи виплачуються лікарняні

Страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) (ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі – Закон № 1105). У …


«Віддалена» робота: чи можна у примусовому порядку «перевести» працівників

У Держпраці зазначили, що роботодавець не може у примусовому порядку «перевести» працівників на дистанційну роботу на період карантину. «Переведення» співробітника на «віддалену» роботу — це істотна зміна умов праці (ст. 32 КЗпП). Про зміну таких умов праці …


Щодо розрахунку зарплати працівникам за неповного робочого часу

 У листі наводяться відповіді на запитання щодо оплати праці в разі встановлення неповного робочого часу і вказуються варіанти розрахунку суми заробітної плати працівникам. Запит Відповідно до ст. 56 КЗпП праця працівників, яким встановлено неповний робочий час …


Щодо встановлення режиму роботи

Свою позицію з приводу того, який режим роботи встановлювати в разі змінної роботи, коли починати та закінчувати роботу, якою має бути її тривалість, висловило Міністерство соціальної політики України. Встановлення режиму роботи — це право підприємства, установи, …


Скорочення роботи у передсвятковий день за неповного робочого часу

Окрім загальних положень, у листі повідомляється про те, що скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 годин на тиждень. А якщо працівник працює на умовах неповного робочого …


Щодо надомної (дистанційної) роботи й обліку робочого часу

У листі роз’яснюється, що надомна робота є різновидом дистанційної. Встановлення роботодавцем дистанційної (надомної) роботи неможливе без згоди працівника, оскільки домовленість про такий режим праці має бути обумовлена саме у письмовому трудовому договорі, як під час …


Зразки документів про запровадження гнучкого режиму роботи

 Зразок заяви працівника про запровадження гнучкого режиму роботи Директору ТОВ «Розмай» Карпенку О. М. фахівця з аналізу ринку праці відділу статистики Дубровного А. Я. Заява   У зв’язку з оголошенням карантину та продовженням його строку …


5 КРОКІВ запровадження гнучкого режиму роботи за ініціативи працівника

1. Подання працівником заяви Згідно зі ст. 60 КЗпП гнучкий режим робочого часу може встановлюватися за угодою між працівником і роботодавцем як під час прийняття на роботу, так і згодом. Його запровадження може бути ініційоване колективною …


Гнучкий режим роботи

Досить актуальним є використання працівниками свого права на встановлення гнучкого режиму роботи. Як відомо, нещодавно до трудового законодавства з цього приводу були внесені зімни. Тож про правила застосування гнучкого режиму робочого часу, його запровадження (в т. ч. …


Дистанційна (надомна) робота

Сьогодні чимало сфер національної економіки, у т. ч. ринку праці, торкнулася фінансова криза та різні санітарно-епідеміологічні обмеження. Ці обставини актуалізують питання правовідносин у сфері дистанційної зайнятості працівників. Все більш поширеними стають нестандартні форми зайнятості. Зокрема, інноваційною формою …


Дистанційна робота з гнучким режимом роботи

Відносно нещодавно (до березня поточного року) основні питання організації надомної роботи, яка фактично є одним із варіантів дистанційної роботи, регулювалися нормативно-правовими актами часів СРСР. А встановлюючи гнучкий режим роботи, орієнтувалися передусім на Методичні рекомендації щодо …


Режим гнучкого робочого часу і неповний робочий час

 У статті буде наведено варіант працевлаштування жінки, яка має дітей, за сумісництвом із неповним робочим часом. За її бажанням робота має відбуватися лише у зручний для неї час — три робочі дні, які щотижня змінюватимуться. В …


Виклик на роботу: можливість застосування

Дедалі частіше роботодавці намагаються використовувати так звані нетипові форми зайнятості, передбачені чинним законодавством. Це, зокрема, гнучкий режим робочого часу, дистанційна або надомна робота тощо. Дещо законодавці намагаються враховувати, а у деяких випадках про їх запровадження …


Скорочений робочий час

На більшості підприємств відповідно до ч. 1 ст. 50 КЗпП встановлена нормальна тривалість робочого часу тривалістю 40 годин на тиждень. Разом із тим в окремих випадках зазначена норма може бути й іншою, зокрема, меншою (скороченою). Більш детально такі …


Неповна тривалість робочого часу

За угодою між працівником і роботодавцем як під час прийняття на роботу, так і згодом може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень, коли працівник повинен відпрацювати неповну тривалість робочого часу. Про особливості встановлення …


«Стандартний» режим роботи

Встановлення оптимального режиму роботи та відпочинку є одним із найважливіших завдань для покращення організації праці, участь у якій беруть багато кадровиків, а також інших фахівців з управління персоналом. Більшість підприємств застосовують так званий стандартний режим …


Режим роботи: загальні поняття

У практичній діяльності, а також у різних нормативно-правових актах та профільній літературі кадровикам часто доводиться зустрічатися із таким поняттям, як «режим роботи» або інколи більш «повним» практично синонімічним поняттям «режим роботи (праці) та відпочинку». Що …


Огляд змін у законодавстві (серпень - вересень 2020 р.)

ЗАКОНИ Збільшено мінімальну зарплату 29.08.2020 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 р. № 822-IX. Законом передбачено, що з 01.09.2020 р. мінімальна зарплата становитиме: — у місячному …


Від редакції

Попри випуск тематичного номера, редакція не могла обійти увагою  актуальні зміни, що відбулися протягом місяця підготовки газети до друку. Йдеться про підвищення мінімальної заробітної плати, внесення змін до Класифікатора професій і продовження карантину. До цієї …


  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 56

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00