This version of the page http://www.lp.ua/?lang=uk (91.202.75.200) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2020-02-28. The original page over time could change.
Ставки судового збору на 2020 рік | Lavrynovych and Partners
    • Ukrainian
      • English
      • Русский
  • 26 Лютого 2020
    Ставки судового збору на 2020 рік

    Президент України підписав Закон про нові ставки судового збору на 2020 рік

    Ставки судового збору 2020(завантажити .pdf)

     

     

    18 Лютого 2020
    Проблеми, з якими зустрічаються добросовісні боржники під час виконання рішення суду, та як досягти справедливого компромісу між сторонами у виконавчому провадженні

     

    Право боржника в розумні терміни добровільно виконати рішення суду виступає гарантією дотримання справедливого балансу між інтересами сторін

    Про низьку ефективність виконавчого провадження з сумними статистичними даними та зауваженнями з боку Європейського Суду з прав людини не написав хіба що ледачий. Але на цей раз, ми б хотіли поглянути на цю проблему дещо з іншого боку, а саме – з боку боржника, готового виконувати свої зобов’язання.
    Отже, останнє засідання, апеляційний суд виносить рішення, яке зобов’язує вас заплатити позивачеві гроші або, наприклад, поставити товар. Ви вже морально підготувались і попрощались з грошима ще до виходу суду до нарадчої кімнати, тому оскаржувати рішення не збираєтеся. І тут починається найцікавіше: як же виконати це рішення з мінімальними втратами?

    Обчислити термін

    Закон України «Про виконавче провадження» в редакції від 21 квітня 1999 встановлював для боржника термін до 7 днів з моменту винесення постанови про відкриття виконавчого провадження для добровільного виконання судового рішення. І тільки після закінчення цього терміну, виконавець міг нарахувати відповідний виконавчий збір.
    З прийняттям нового Закону України «Про виконавче провадження» в 2016 році, про який-небудь добровільності як додаткова гарантія для боржника більше мова не йде.
    Так, в статті 7 вищезазначеного закону, поняття «добровільність» дивно трансформувалося в право стягувача самостійно звернутися безпосередньо до суб’єкта, яка виплачує боржнику заробітну плату або інший дохід, для стягнення періодичних платежів.
    Єдиним дисконтом для боржника законодавець ввів можливість уникнути сплати судового збору, якщо він встиг виконати рішення до моменту відкриття виконавчого провадження.
    Верховний Суд в ухвалі від 16 травня 2018 року в справі № 30/505/9937/2012 вказує, що термін до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, як раз і є можливістю для боржника добровільно виконати рішення суду.
    У постанові від 20 листопада 2019 року по справі № 480/1558/19 Верховний Суд вказує, що примусове виконання рішення починається з моменту прийняття державним виконавцем постанови про відкриття виконавчого провадження. При цьому стягнення виконавчого збору є безумовним дією, яка здійснює державний виконавець у межах виконавчого провадження незалежно від здійснених дій і є встановленої державою складової процедури виконавчого провадження, яка гарантує ефективне здійснення виконання рішення суду боржником за допомогою стимулювання боржника до спроб виконати виконавчий документ самостійно до відкриття виконавчого провадження у зв’язку з вероятност ю стягнень відповідної суми в разі примусового виконання.
    Проте, чинне законодавство передбачає не тільки вкрай малий термін для добровільного виконання рішення, але і не дає боржникові абсолютно ніяких гарантій захисту від недобросовісних дій стягувача до відкриття виконавчого провадження.

    Спринтерська дистанція

    Як ми знаємо зі статті 26 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець відкриває виконавче провадження протягом одного робочого дня з моменту отримання виконавчого провадження.
    Додамо до цього п’ять днів з моменту вступу в силу судового рішення, які встановлюються Цивільним і Господарським процесуальним кодексами України для направлення виконавчого документа стягувачу.
    Разом, у боржника є близько шести днів без урахування часу на пересилку кореспонденції для добровільного виконання рішення суду, яке набрало законної сили.
    При цьому у боржника відсутні будь-які законодавчі механізми, що дозволяють отримати інформацію про банківські реквізити стягувача, якщо вони відсутні в рішенні або виконавчому листі. Як відсутні і способи впливу на стягувача, який відмовляється приймати поставлений товар, що перетворює процес добровільного виконання в практично нездійсненну місію.
    В таких умовах, після відкриття виконавчого провадження, у боржника пропадає стимул співпрацювати з державним виконавцем і з’являється бажання затягнути виконання рішення на максимально довгий термін.

    Зарубіжний досвід

    У той же час, у багатьох європейських країнах діє як система гарантій для боржника, що дозволяє йому виконати рішення без примусової процедури, так і система медіації.

    У статті 548 Цивільного процесуального кодексу Іспанії (Ley de Enjuiciamiento Civil) встановлюється, що примусова процедура виконання не буде проводитися протягом двадцяти днів після винесення остаточного судового рішення.
    В італійському Цивільному процесуальному кодексі (Codice di procedura civile) боржника дається до десяти днів для виконання рішення, про що виконавець вказує у відповідному приписі (стаття 480).
    У Законі Республіки Білорусь «Про виконавче провадження» боржникові надається семиденний строк для добровільного виконання виконавчого документа. За клопотанням боржника судовий виконавець має право продовжити цей термін, якщо визнає причини його пропуску поважними.
    При цьому якщо боржник встиг виконати рішення в термін, встановлений виконавцем, то примусовий збір не підлягає стягненню (статті 46, 120).
    У Республіці Молдова при порушенні виконавчого виробництва судовий виконавець встановлює п’ятнадцятиденний термін для добровільного виконання, а також зобов’язує сторони в призначений час з’явитися до нього для спроби примирення.
    Цікавий також молдавський підхід для оплати витрат, пов’язаних з виконанням судового рішення, а саме гонорару виконавця.
    Так, якщо боржник встигає виконати рішення протягом п’ятнадцяти днів, гонорар виплачується боржником в розмірі 50 відсотків від його звичайного розміру.
    Якщо ж сторони домовляються про укладення мирової угоди, гонорар виплачується боржником із застосуванням коефіцієнта 0,7 до звичайного розміру гонорару (статті 38, 60, 83 Виконавчого кодексу Республіки Молдова).
    Таким чином, у боржників є відмінний мотив розрахуватися по боргу якомога швидше.

    Виконати зі знижкою

    Подібні дисконти і наявність права боржника добровільно виконати рішення суду в розумні терміни, виступають гарантіями дотримання справедливого балансу між інтересами обох сторін, сприяють більш ефективному і швидкому виконанню судових рішень.

    МАССАЛОВА Наталя – адвокат Lavrynovych & Partners Law Firm
    Спеціально для «Юридичної практики»

    21 Грудня 2019
    З Новим Роком та Різдвом Христовим!

    З Новим Роком та Різдвом Христовим!

    Merry Christmas and Happy New Year!

    Frohe Weihnachten und ein gluckliches Neues Jahr!

    16 Грудня 2019
    Команда Lavrynovych & Partners Law Firm святкує 15 – річний ювілей на курорті Буковель!

    На нашому спільному рахунку – ще одна захоплююча екстремальна подорож. Засніжені Буковельські схили, мальовничі пейзажі, чудова погода та надзвичайний настрій супроводжували нашу групу протягом всіх вихідних. Лижники та сноубордисти з легкістю підкорювали схил за схилом, а любителі екстриму пролетіли на найдовшому тролеї України довжиною 1130 метрів з перепадом висоти більш ніж 190 м!

    Незабутні враження залишаться у наших спогадах ще довгі роки!

    LP Team вітає компанію з 15 – річним ювілеєм!

    14 Грудня 2019
    15 років успіху на юридичному ринку: Lavrynovych & Partners Law firm святкує ювілей!

    14 грудня 2019 року українська юридична фірма Lavrynovych & Partners Law firm святкувала свій ювілей – рівно 15 років тому ми відкрили свої двері першим клієнтам.

    За 15 років:

    – Більше ніж 30 країн світу представлені нашими клієнтами – найвідоміші українські та закордонні компанії, транснаціональні корпорації та фінансово-промислові групи України, банки, оператори мобільного зв’язку, агропромислові підприємства та ін;

    – Топові місця в українських та міжнародних рейтингах: ТОП -50 юридичних фірм України, ACQ5 Global Awards, Best Lawyers TM, Chambers Global, Chambers Europe, The Legal 500: EMEA, IFLR 1000, World Tax, WTR 1000;

    – Представництво у Відні;

    – Понад 20,5 млрд дол – сукупна вартість транзакцій по проектам та вартості судових спорів;

    – Юристи – найцінніший здобуток компанії. За ці роки у нашій команді працювало близько 200 найкращих юристів України, більшість з яких зараз очолюють власні юридичні компанії та юридичні департаменти провідних українських підприємств.

    28 Листопада 2019
    Юридичний супровід реєстрації платіжної системи Transfast

    Команда Lavrynovych & Partners Law Firm здійснила юридичний супровід реєстрації всесвітньо відомої платіжної системи Transfast у Національному банку України.

    Міжнародна платіжна система Transfast працює більш ніж у 125 країнах світу, її платіжна мережа налічує понад 300 банків та фінансових установ та забезпечує здійснення переказів як між фізичними особами для особистих цілей, так і між суб’єктами господарювання.

    Над проектом працювали асоційований партнер Дмитро Савчук та юрист Ярослав Пилипець.

    24 Жовтня 2019
    Сучасні способи антирейдерського реагування

    Сучасні способи антирейдерського реагування озвучив асоційований партнер Lavrynovych & Partners Law Firm Артур Кіян. Законодавство, за словами спікера, не виділяє терміна «рейдерство», проте його можна визначити як протиправне поглинання компанії або встановлення в інший спосіб контролю над активами компанії всупереч волі власника. Поняття рейдерства еволюціонує у зв’язку з появами прогалин у правовому полі – законодавець не може передбачити і усунути всі можливості для зловживання. Артур Кіян виділив такі сучасні способи рейдерства, як підробка, розкрадання документів і печаток, використання загублених паспортів фізичних осіб, судові рішення, корупція і застосування силових методів.
    Говорячи про превентивні способи запобігання рейдерству, пан Кіян в їх числі назвав відділення бізнесу від активів і використання їх за допомогою оренди, збалансування корпоративної структури, належне юридичне оформлення всіх корпоративних документів, зокрема, приведення статутних документів у відповідність до нового законодавства, захист серверів , захист інформації, моніторинг ситуації навколо компанії, фізичну охорону. З метою протидії захопленню або протиправному поглинанню слід дати оцінку ситуації або здійснити збір інформації про агресора, замовника, їх цілі й можливі ресурсах, а також вжити превентивних заходів для захисту від рейдерських захоплень, якщо вони не застосовувалися раніше.

    Презентація:   Сучасні способи антирейдерського реагування Артур Кіян

     

     

     

     

    19 Вересня 2019
    Артур Кіян виступить на VI Міжнародних арбітражних читаннях

    10 жовтня 2019 року Асоційований партнер Артур Кіян виступить на VI Міжнародних арбітражних читаннях пам’яті академіка І.Г. Побірченка з доповіддю на тему «Корпоративні спори» та розповість чи всі спори, що випливають з корпоративних відносин можна вирішувати в арбітражі, якою є практика українських судів та міжнародний досвід з цих питань.

    Пан Артур практикує у сферах вирішення спорів, міжнародного арбітражу, банкрутства та реструктуризації боргів, корпоративного права та M&A.

    Детальна програма та квитки

     

     

    18 Вересня 2019

    20 вересня 2019 року у готелі Park.inn ( вулиця Велика Васильківська, 55) відбудеться масштабний форум «Міжнародне оподаткування: Трансформація бізнесу», де Lavrynovych & Partners Law Firm виступить партнером заходу.

    Керуючий партнер Максим Лавринович стане спікером у «Практичній сесії: Комплаєнс в міжнародних взаємовідносинах»,та асоційований партнер Дмитро Савчук розповість про: «Реалізацію заходів плану BEPS: українські реалії впровадження»

    Мета заходу – обговорити стратегічні напрямки законотворчої роботи, поділитися практичними кейсами та досвідом, почути думки і важливі питання задля створення сприятливих умов для бізнесу на найближчі п’ять років.

    Детальна програма форуму та перелік запрошених спікерів

    11 Вересня 2019
    Виступ на форумі “Міжнародна практика корпоративного управління” Женева, Швейцарія

    6-7 вересня у Женеві відбувся 5-ий міжнародний форум “Международная практика корпоративного управления”, який, своїм виступом, відкрив керуючий партнер Lavrynovych & Partners Law Firm   Максим Лавринович на актуальну тему: «Влияние банковского и юридического комплаенс на международную практику ведения бизнеса»

    Вже 5-ий рік поспіль форум традиційно зібрав для професійного спілкування та обміну досвідом членів Рад Директорів, Незалежних і Виконавчих Директорів, Директорів з корпоративного управління і корпоративних Секретарів банків, компаній та промислових груп, а також корпоративних юристів та юридичні компанії, які практикують у сфері корпоративного права та провідних експертів і консультантів в сфері корпоративного управління з України, Молдови, Республіки Білорусь, Росії, Казахстану та Узбекистану.