This version of the page http://profpressa.com/articles/ (77.120.124.80) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2019-12-25. The original page over time could change.
Статті | Професійні видання
  • Головна
  • Статті

Статті

Перерахунок пенсій з грудня 2019 року

Нормативно-правові акти до теми: — Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058); — Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. …


Навчання працівників за кордоном

Нормативно-правові акти та список скорочень до теми: — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ); — постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються …


Трудові відносини з керівником державного підприємства

  У процесі оформлення трудових відносин між підприємством та його керівником фахівці відділу кадрів державних підприємств часто стикаються з питанням правильного визначення прав, завдань та обов’язків цієї категорії працівників. Тож далі розглянемо особливості трудових відносин …


Як святкують Новий рік у світі

Свято Нового року — це особливий день. Воно об’єднує всіх жителів нашої планети незалежно від віросповідання та поглядів. Навіть ті, хто не вірить ані у Святого Миколая, ані в Діда Мороза чи Санта-Клауса, все одно …


Олеся ІЛЬЄНКО: "Досягти стратегічних цілей можна лише через позитивний менеджмент"

 З Олесею Ільєнко, Talent Acquisition Head в UKRSIBBANK BNP Paribas Group, ми спілкуємося про цінності, корпоративну соціальну відповідальність, розвиток бренду роботодавця, залучення та відбір молоді, приклади успішних та менш успішних проєктів, а також про новітні …


Моніторинг

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 р.». Ним передбачено, що мінімальна зарплата у …


Бізнес-ігри: універсальний HR-multitool

Робота з людьми постійно потребує нових підходів та сучасних інструментів. Особливо, якщо йдеться про представників поколінь Y та Z. Зміни у світі, технологіях та культурі значно впливають на ставлення людей до роботи: старі системи мотивації …


Надурочні роботи: документальне оформлення

       Нормативно-правові акти та список скорочень до теми: — Закон України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. № 3356-ХІІ (далі — Закон № 3356); — Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 р. …


Розрахунок та затвердження норми робочого часу на 2020 рік

     Незважаючи на поширену думку, що норма тривалості робочого часу на рік, наприклад, на підприємствах з 5-денним робочим тижнем має бути однаковою, вона все ж може відрізнятися. Це залежить від того, який робочий тиждень запроваджено …


Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника (ст. 39 КЗпП)

  1. Умови розірвання строкового трудового договору  2. Поважні причини для дострокового припинення трудових відносин 3. Роз’яснення судових органів 4. Зразки оформлення необхідних документів   Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не …


Повідомлення про зміну облікових даних

   


Складання графіка відпусток

Нормативно-правові акти до теми: — Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки); — Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 р. …


Норма про незаконне збагачення: зміни до КЗпП

   Тривалий час ведуться розмови про те, що невдовзі буде ухвалено новий Трудовий кодекс. В очікуванні цієї події ми перебуваємо вже багато років, а тим часом до старенького КЗпП законодавець по крихтах вносить зміни. Цього …


2020 рік: звітування

Нормативно-правові акти до теми: — Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-X (далі — КУпАП); — Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067); — Закон України «Про збір та облік єдиного …


Працівники-донори: особливості трудових відносин

Як свідчить статистика, серед різних пільгових категорій працівників на більшості підприємств, установ, організацій (далі — підприємств) працівники-донори не так часто зустрічаються, як, наприклад, жінки з дітьми або деякі інші пільгові категорії. Але якщо на підприємстві …


Відпустка випускнику ПТНЗ

На підприємстві два місяці працює випускник професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ). Постало питання про надання йому щорічної відпустки. За який період і на скільки днів надається щорічна відпустка цій категорії працівників та чи обов’язково …


Графік відпусток

Статтею 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР графік відпусток визначено як обов’язковий документ на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності. Як правило, він складається в грудні, а затверджується — у перших числах …


Професійної класифікація у сфері безпеки та охоронної діяльності

 Практично кожне підприємство, установа, організація (далі — підприємство) дбає про безпеку своєї діяльності. Для цього можуть використовуватися як послуги різних сторонніх охоронних фірм та/або агентств із безпеки, так і власні працівники на відповідних посадах.   …


Граничний вік перебування в запасі

Як має діяти адміністрація підприємства, якщо особа віком понад 65 років, яку приймають на роботу, не має відмітки у військовому квитку про виключення її з військового обліку й відмовляється йти до військкомату? Чи можна приймати …


Приймаємо на роботу переселенця

  Протистояння на сході України торкнулася багатьох громадян, вплинувши на всі сфери життя. Сьогодні у кадровій практиці нерідко трапляються випадки, коли підприємство бере на роботу переселенців із зони конфлікту на сході держави. Тому відразу виникає …


Припинення трудового договору

   Мінсоцполітики пояснило процедуру, за якою звільняють працівника, якого визнано непрацездатним. Роботодавець може розірвати трудовий договір за власною ініціативою, якщо виявив невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які …


Оплата праці

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) заборонено будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю зарплатою. Отже, рахунок і банківську установу вказує працівник, …


Сумісництво

Загалом тривалість роботи сумісника на недержавних підприємствах не обмежена. Але вона не має перевищувати нормальної тривалості робочого часу, встановленої КЗпП. А ось для держпідприємств тривалість робочого часу сумісників чітко визначена (постанова КМУ «Про роботу за …


Наказ про перенесення робочих днів

Коли варто видавати наказ про перенесення робочих днів? Щороку КМУ ухвалює розпорядження про перенесення робочих днів зазвичай із затримкою. Перенесення в 2020 р. затверджено розпорядженням КМУ «Про перенесення робочих днів у 2020 році» від 23.10.2019 р. …


Узгодження числівника й іменника: секрети правопису

Зазвичай, числівники використовуються у сполученні з іменниками. І якщо числівники багато хто на письмі замінює цифрами (навіть, коли це недоречно), то іменник, який узгоджується з числівником, замінити неможливо. Тож у цій статті ми розглянемо усі …


  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 27

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00