This version of the page http://risu.org.ua/ru/index/blog (5.9.54.107) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2018-06-12. The original page over time could change.
Блоги

Блоги

  • Блог о. Петра Балога

    П’ЯТИДЕСЯТНИЦА: ТРІЙЦЯ ЧИ ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА?

    Читаю проповіді св. Феофана Затворника (1815-1894) на П’ятидесятницю: у сам день Зішестя Святого Духа він говорить про Трійцю, а в понеділок – про Святого Духа. Як би не дивлячись на біблійні тексти даних днів. Ну, богословськи він там все ніби логічно виводить, але повторюю – Святу Трійцю можна «богословськи вивести» з кожного християнського свята, починаючи з Благовіщення, особливо з Хрещення в Йордані, з Воскресіння, з Вознесіння і т. д. Одним словом, плутанину св. Феофан Затворник у літургійну згадку Зішестя Святого Духа додав.

    28 мая 2018, 10:08 | 

  • Блог о. Петра Балога

    ЦЕРКВА І ДУХ СВЯТИЙ: ПРИСУТНІСТЬ СВЯТОГО ДУХА У ЦЕРКВІ ХРИСТОВІЙ

    Коли говоримо, що віримо у єдину, святу, вселенську і апостольську Церкву, в принципі маємо на увазі віру в Святого Духа. Символ віри Нікео-Константинопольський схематично можна поділити на три основні частини: визнання віри в Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. Саме у цій останній частині Символу, яка починається словами: «І в Святого Духа …», знаходиться віра у Церкву. Це тому, що Церква, передовсім є справою Святого Духа і являється не просто організацією, але чимось більшим, чимось видимим, але одночасно надприроднім. Тому цей факт вимагає віри.

    27 мая 2018, 12:39 | 

  • Блог Анатолия Бабинского

    Щодо "спільної заяви" РПЦ і Ватикану по Сирії

    26 мая 2018, 19:59 | 

  • Блог Павла Павленка

    Українське релігієзнавство під загрозою знищення (несвятковий текст до 100-річчя Національної академії наук України)

    Нас, українських академічних релігієзнавців, непокоять “реформаційні” заходи Міністерства освіти і науки України (МОН), оскільки ті спрямовані не на подальший розвій української академічної науки, на її подальше утвердження, а більше походять на диверсію, злочин проти неї. Ми, українські академічні релігієзнавці, не проти, а навпаки — “за” реформи у науковій сфері, за її інтеграцію у світовий науковий простір, оскільки бачимо, як вона відстає від західних стандартів, як вона старіє. Однак водночас ми проти того, щоб під виглядом реформ, насправді відбувалась тотальна зачистка української академічної наукової спільноти, в якій нівелюється специфіка різних сфер наукового знання, а відтак можуть загинути не лише цілі наукові колективи — флагмани наукових галузей, а наукові школи, багатолітні наукові традиції, щезнути результати наукових досліджень, досягнення, здобутки. Наразі, якщо й хтось реально заходився знищити в Україні академічну науку, то Міністерство освіти і науки є інструментом цього знищення. Нас водночас турбує і та повна байдужість керівництва НАНУ, яке своєю апатією, самоізолюванням у Президії НАНУ, тим само тільки потурає справі МОН із знищення академічної науки в Україні. Хотілося б вірити, що 100-річчя Української академії наук не ознаменує її кінець, не буде останнім!

    25 мая 2018, 11:12 | 

  • Блог Олега Гавриша

    Как Бог еще раз спас меня

    Меня зовут Олег Гавриш и у меня есть несколько новостей для вас. Первая – Бог есть. Вторая – Он силен совершить что угодно, в том числе и чудо. Третья – Он любит вас.

    21 мая 2018, 12:46 | 

  • Блог Мирослава Мариновича

    Яке обличчя Третьої світової війни?

    Обличчям кожної війни є її зброя – точніше, її потворні наслідки.

    20 мая 2018, 11:08 | 

  • Блог о. Петра Балога

    ПОМІСНИЙ СОБОР У САРДИЦІ ТА ЄПИСКОП РИМУ

    Собором у Сардиці було прийнято 20 правил, що увійшли в Православній церкві до загального зводу церковного права. Правила були одразу складені двома мовами: латиною та грецькою. Рішення собору було присвячено питанням церковного управління та деякі з правил стосувались порядку управління винятково у західних церквах. Низка правил собору (3-5) надають право у разі виникнення суперечок між єпископами звертатись до Папи Римського для їх розв'язання.

    14 мая 2018, 14:59 | 

  • Блог Дмитрия Горевого

    Битва за Поместные Церкви: пример Польши

    Кто и как работает против украинской автокефалии? Разбираемся на примере Польши.

    12 мая 2018, 12:23 | 

  • Блог о. Петра Балога

    «ХРИСТОС СЬОГОДНІШНЬОГО ВТІЛЕННЯ» або КОРОТКО ПРО ДИВАКУВАТІСТЬ

    Був я запрошений на 25 травня 2018 року до Києва на одну конференцію до Університету Драгоманова, яку організовує Центр дослідження релігій. Тема конференції «Еклезіологічні студії. Їх вплив на сучасне християнське богослов'я». У зв'язку з цим пише мені у приват один пан-інкогніто, Михаїл, наступне: «Почитав ваші публікації й розхотілось слухати вашу лекцію 25.05. Ви рухаєтесь в руслі загальнорелігійних заблуджень».

    11 мая 2018, 16:50 | 

  • Блог Руслана Халикова

    Чия влада — того й віра

    Останніми тижнями в Україні обговорюють право Президента просити для народу автокефалію, і взагалі право державних органів вирішувати релігійні питання. Але чи дійсно ці питання є релігійними, і скільки в них від політики? Відповідь можуть підказати львівський і баварський кейси.

    8 мая 2018, 21:12 | 

12345678910