This version of the page http://iec-expo.com.ua/uk/pro-nas.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2018-02-01. The original page over time could change.
Історія Міжнародного виставкового центру

Україна, 02002, Київ, Броварський проспект, 15
тел./факс: +38(044) 201-11-61

ON-LINE РЕЄСТРАЦІЯ

ВІДЕО

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

Історія МВЦ

В усьому цивілізованому світі спеціалізовані виставки справедливо вважають обличчям держави, а рівень будівництва експоцентрів - показником індустріального і гуманітарного розвитку країни. З появою у Києві павільйонів "Міжнародного виставкового центру" Україна отримала можливість організації та проведення виставок та заходів європейського класу.

"Міжнародний виставковий центр" є найбільшою виставковою спорудою України, що поєднує в єдиному архітектурному ансамблі три елітні павільйони загальною площею 58000 м2, з яких 28018 м2 - виставкові зали, технічні можливості яких дозволяють реалізувати найсміливіші виставкові проекти та проводити заходи різного масштабу та рівнів складності.

Ідея будівництва такого унікального комплексу, рівного якому немає в країні, й визнаного фахівцями одним з найкращих у Європі, належала Віктору Ткаченку (на той час він керував Київським Палацом спорту, потім, з 2011 року, став Президентом МВЦ).

Для її втілення була заснована закрита акціонерна компанія "Міжнародний виставковий центр", ініціатором створення якої виступив Київський Палац спорту. Автором ескізного проекту комплексу став відомий український архітектор Януш Віг, очолило проектні роботи АТ "Київпроект" (головний архітектор проекту будівництва - Едуард Сафронов). Архітектурний розділ проектних робіт другої черги (другий і третій павільйони МВЦ) виконувала архітектурна майстерня ПП "Архітектор Гершензон" (головний архітектор проекту М. Гершензон). Найвагоміший внесок у будівництво виставкового центру зробили концерн "Укрмонолітспецбуд" (Гончаров Л.І.), компанія "Сейм-93" (Камінський А.В.), ЗАТ "Енергомонтажвентиляція" (Корбут В.П., Іщенко А.Ю.), ВАТ УкрНДІпроектстальконструкція (Шимановський О.В.).

Генеральним директором МВЦ із самого початку його спорудження був призначений Анатолій Ткаченко.

При проектуванні та будівництві комплексу були враховані всі найновіші світові вимоги:

- Три павільйони мають 15 в'їзних груп, що дозволяє доставляти великогабаритні вантажі безпосередньо у виставкові зали. У комплексі є конгрес‑хол та чотирнадцять стаціонарних конференц‑залів місткістю від 90 до 600 місць, кімнати для переговорів, приміщення для зберігання коштовних речей і зброї, кафе та ресторани швидкого харчування, гардероби і туалети, система кондиціонування повітря. Зручні під'їзні шляхи ведуть до власних паркувальних майданчиків на 2500 машин.

- Технічне оснащення дозволяє задовольнити будь-які запити операторів виставок та організаторів різних заходів у дизайні, архітектурно‑планувальних рішеннях і послугах. Зали можна легко поділити мобільними перегородками на ізольовані приміщення, щоб проводити декілька заходів одночасно.

- Здатність підлог витримувати надвисокі навантаження та, практично, відсутність колон у залах при великій висоті від підлоги до ферм стелі - до 25 м дозволяють розвантажувати потужними автокранами будь-які великогабаритні експонати безпосередньо у павільйонах, будувати ексклюзивні триповерхові виставкові стенди та інші найрізноманітніші конструкції.

- Центр готовий надати експонентам та учасникам заходів підключення до водопостачання, каналізації та електромережі, вихід до Інтернету, окремий телефонний номер, бездротові системи зв'язку з синхронним перекладом на потрібну мову, офісні приміщення, послуги банку і багато іншого. Взагалі, для МВЦ немає неможливих послуг, якщо це не суперечить закону та техніці безпеки.

- Комплекс вдало розташований за п'ять хвилин пішого ходу від станції метро "Лівобережна" на Броварському проспекті та всього за декілька зупинок (10 хвилин поїздки на метро) від центру столиці, а також має гарне сполучення з міжнародним аеропортом "Бориспіль" (27 км). Пряма лінія метро, також, доправить експонентів, учасників заходів та гостей МВЦ від залізничного вокзалу. Поблизу знаходяться три та чотиризіркові готелі "Турист", "Адрія", "Славутич", "Братислава", в яких служба сервісу Міжнародного виставкового центру завжди забезпечить необхідну кількість місць.

З моменту відкриття у жовтні 2002 року "Міжнародний виставковий центр" відразу ж став одним з визнаних лідерів у проведенні авторитетних вітчизняних й світових форумів. Першим кроком МВЦ стала організація Міжнародного промислового форуму "Виробництво і захист - 2002". Сезон 2003 відкрила грандіозна експозиція "Промисловість міста - киянам", а протягом року відбулося майже п'ятдесят масштабних подій різного напрямку.

Вже з 2004 року комплекс щорічно приймає понад сімдесят заходів, з яких близько п'ятдесяти займають всю виставкову площу: за останні три роки в центрі відбулося понад 200 міжнародних виставок, на яких було представлено близько 50 тисяч експонентів і побувало майже два мільйони відвідувачів.

Високопрофесійний персонал "Міжнародного виставкового центру" (понад 200 спеціалістів, разом з підзвітними організаціями - близько 300 співробітників) має значний досвід організації і проведення міжнародних заходів високого рівня. Зокрема, в МВЦ відбулися 5-а Всеєвропейська конференція міністрів екології "Довкілля для Європи", Виконавча асамблея Всесвітньої енергетичної ради, Міжнародний медіафорум "Україна на інформаційній карті світу", 7-а Європейська міністерська конференція з питань політики у сфері засобів масової інформації, 8-а Європейська міністерська конференція з питань міграції, 20-а зустріч Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Конференція "Довкілля для Європи" зібрала представників 55 країн‑керівників міністерств екології та 18 міжнародних організацій. Робота конференції була плідною та завершилася підписанням трьох важливих екологічних міжнародних протоколів, що, за визначенням спеціалістів та преси, поклало початок міжнародної координації зусиль у галузі охорони природи, створило базу для гарантування стабільного розвитку Європи і світу в цілому.

На Виконавчу асамблею Всесвітньої енергетичної ради прибули 344 делегати: керівництво ВЕР, члени національних енергетичних комітетів, керівники й провідні спеціалісти енергетичних міністерств, організацій та особи, що їх супроводжували, із 65 країн світу. Серед країн СНД лише Україна була удостоєна честі прийняти цей щорічний авторитетний форум (членами ВЕР є 90 країн). Його ключовими заходами стали організовані Міжнародним виставковим центром спільно з Міністерством палива та енергетики України День паливно‑енергетичного комплексу України та виставка обладнання, технологій і наукових досягнень галузі. У роботі асамблеї взяли участь Голова Всесвітньої Енергетичної Ради Антоніо дель Розаріо, Генеральний секретар Всесвітньої Енергетичної Ради Джеральд Дюсе. Для висвітлення цих подій у прес‑службі Міжнародного виставкового центру акредитувались 106 журналістів, котрі представляли провідні закордонні та майже всі вітчизняні центральні, загальні та галузеві видання, а також представники регіональної преси України.

У 7-й Європейській конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації, яка проводилася під егідою Ради Європи, взяли участь урядові делегації з 44 держав. 8-а Європейська міністерська конференція з питань міграції (4-5.09.2008) зібрала урядові делегації 40 країн‑членів Ради Європи і спостерігачів від 20 країн світу. За організацію 7-ї і 8-ї Європейських міністерських конференцій МВЦ було двічі відзначено Спеціальними сертифікатами Ради Європи.

Міністерське Засідання Організації з безпеки і співробітництва в Європі (5-6.12.2013) стало кульмінацією українського головування в ОБСЄ та найбільш масштабною подією міждержавного характеру в України за всі роки незалежності. За високий рівень роботи з підготовки та проведення Міністерського Засідання ОБСЄ Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр висловив керівництву МВЦ особисту подяку та вручив спеціальну відзнаку - Сертифікат ОБСЄ.

"Міжнародний виставковий центр" виступає також організатором багатьох авторитетних виставкових заходів. Більшість з них підтримуються галузевими міністерствами, відомствами, асоціаціями, а міжнародні форуми проходять під патронатом Уряду України та за участю перших посадових осіб держави, які неодноразово відзначали високий рівень їх організації.

У процесі своєї діяльності Міжнародний виставковий центр знайшов та продовжує знаходити надійних партнерів: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій та інші.

У жовтні 2005 року на 72-м Конгресі UFІ (Всесвітня асоціація виставкової індустрії) МВЦ був прийнятий до цієї авторитетної організації відразу в двох категоріях - "Експоцентр" і "Організатор виставок". Це свідчення високого визнання "Міжнародного виставкового центру" й рівня роботи його фахівців.