Одна з головних цілей нашої роботи – зручна та безпечна велосипедна мережа Києва.

Наша робота полягає у моніторингу та аналізі дій та планів влади, залученні іноземних експертів, вимогах скоригувати дії на користь велосипедистів через акції, журналістів та пряму співпрацю.

У 2014 році Асоціація велосипедистів Києва розробила та передала до міської ради велоконцепцію Києва, на основі якої спільними зусиллями Асоціації та Департаменту містобудування та архітектури КМДА підготовлено Міську цільову програму з розвитку велосипедної інфраструктури у місті Києві на 2015-2019 роки. Станом на грудень 2015 року програму поки не було затверджено.

У 2015 році Асоціація велосипедистів Києва:

  1. активно моніторила проектні та будівельні роботи на веломаршруті “Європейська площа – ж/м Троєщина”,
  2. разом з волонтерською ініціативою “Агенти змін” розробили пілотну систему навігації на веломаршруті на Трухановому острові,
  3. домоглась встановлення одного ряду складаних сидінь у фунікулері для більш зручного перевезення дитячих візків та велосипедів.

У 2016 році Асоціація велосипедистів Києва:

  1. добилася від КМДА замовлення розробки велосипедної концепції Києва і надавала консультаційну допомогу при її розробці. Мапа проекту веломережі Києва 

Збільшену версію мапи проекту веломережі дивіться тут.

  1. контролювала роботи по веломаршруту “Троєщина – Європейська площа” – у 2016 році велодоріжки з’явилися на вулицях Сабурова та Цвєтаєвої
  2. зафіксувала зростання попиту на велоінфраструктуру в Києві: за результатами підрахунку велосипедистів у Києві восени 2016 року, на велодоріжці на вул. Бальзака (веломаршрут “Троєщина – Європейська площа”) кількість користувачів велосипеда збільшилась на 50% за рік
  3. брала участь у підготовці нової редакції розділу по транспорту і міській мобільності в Стратегії розвитку Києва 2025

Велоінфраструктура на дорогах у Києві

Станом на початок 2017 року в Києві функціонує веломаршрут “Троєщина – Європейська” (збудовано вже понад 20 км велошляхів). АВК вважає цей веломаршрут першим зразком якісної велоінфраструктури в Києві. Крім того, у Києві є не зв’язані між собою велодоріжки на окремих вулицях, які були першими, а тому далекими від досконалості спробами. Це велодоріжки на пр. Бажана, вул. Здолбунівській, Дніпровській набережній, пр. Перемоги (від в’їзду в Київ перед метро “Житомирська” до метро “Святошин”, у планах — подовжити її до Повітрофлотського проспекту), Оболонська набережна, вул. Драгомирова. Але повноцінним веломаршрутом у Києві, який сполучає місця, де люди живуть і куди їздять на роботу, є поки що лише веломаршрут “Троєщина – Європейська площа”.

Теги: велоконцепція веломережа Києва

  • Igor Bondarenko

    Не знаю как в этом, но в прошлом году с водил бабло срубали. Те же работники “Киевтранспарксервиса”.

інші цікаві матеріали

Звернення АВК: Втрачені можливості велосипедного Києва

Асоціація велосипедистів Києва вітає плани мерії збільшити кількість користувачів велотранспорту у 20 разів за 8 років, але звертає увагу, що за умови саботажу розвитку велосипедної інфраструктури…

“Київавтодор” пообіцяв обговорювати плани робіт з громадськістю

Для обговорення проблеми звуженого після капремонту тротуару Південного мосту представники громадськості зустрілися зі співробітниками муніципальних дорожніх служб – Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та КП «Київпастранс»,…

На Троєщині продовжили роботи з будівництва веломаршруту

Цього року продовжено будівництво веломаршруту “Європейська площа – Троєщина”: у бюджеті Києва виділено 9 млн грн на цьогорічні роботи. Роботи заплановано на вулицях Цвєтаєвої, Сабурова…