This version of the page http://vaks.org.ua/?menu=internationalprojects (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-11-08. The original page over time could change.
Всеукраїнська Асоціація кредитних спілок
01014, м. Київ, бул. Лесі Українки 29, оф. 42
тел.: (044) 285-60-17, 285-74-17, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

Міжнародні проекти

 

 

«Про Проект "Кредитування сільськогосподарських виробників" (САР)»


Індивідуальні тренінгові сесії від експертів PUM зі стратегічного планування

В період з 19 по 27 жовтня 2017 року спільними групами Проекту КЕП у складі старших експертів PUM (Нідерланди), спеціалістів КЕП та представників асоціацій кредитних спілок були проведені індивідуальні тренінгові сесії для кредитних спілок - учасників Робочої групи КЕП. Дана виїзна місія була організована Проектом КЕП з метою підвищення ефективності застосування кредитними спілками таких інструментів управління як стратегічне планування та кадровий менеджмент.

Кожна з кредитних спілок - партнерів Проекту отримала практичні рекомендації щодо вдосконалення своїх стратегічних планів з урахуванням різних варіантів побудови власної стратегії розвитку; вивчення операційного середовища та умов для формування цілей; порівняльного аналізу сильних і слабких сторін діяльності КС та її конкурентоспроможності (SWOT-аналіз); оцінки існуючих і перспективних напрямків діяльності, а також отримала корисні поради щодо удосконалення кадрової політики та стратегії спілки. Всі матеріали та ситуації розглядалися з урахуванням особливостей кожної конкретної спілки.

Крім того кредитним спілкам було презентовано розроблений спеціалістами КЕП спільно з асоціаціями «Паспорт кредитного продукту для агровиробників» та проведено тренування з можливостей застосування даного документу з метою розробки нових кредитних продуктів для сільгоспвиробників, а також проведення систематизації наявних кредитних продуктів.

Загалом тренінгові сесії відбулися в 7-ми кредитних спілках, участь в яких взяли 36 осіб - співробітників кредитівок.

Переглянути інші фото можно у галереї за посиланням >>>



18 жовтня 2017 року представники кредитних спілок - учасників Робочої групи КЕП взяли участь в Міжнародній конференції «Економічна і соціальна роль кредитних спілок у стабільному розвитку України», що була організована Проектом КЕП з нагоди Міжнародного дня кредитних спілок. Участь у заході також взяли представники органів державної влади України, регулятора, асоціацій кредитних спілок, проектів міжнародної технічної допомоги та ін.

Під час конференції відбулися дві панельні дискусії щодо важливого значення кредитних спілок для економічного розвитку країни в цілому та агросектору, зокрема. Кредитні спілки сьогодні є практично єдиним джерелом фінансування для малих господарств, а також відіграють значну економічну і соціальну роль у відновленні сільських громад та підтримки сільгоспвиробництва, яке є одним із пріоритетів державної політики у сфері розвитку економіки України.

Після конференції учасники Робочої групи взяли участь в обговоренні з головою правління Всесвітньої ради кредитних спілок Брайаном МакКрорі сучасних викликів, що стоять перед кредитними спілками та шляхів їх подолання, а також мали можливість ознайомитись з новими пропозиціями від розробників онлайн-програми AgriAnalytica.


Участь Робочої групи КЕП у Міжнародному Форумі кредитних спілок

11 серпня 2017 року за сприяння Проекту КЕП представники кредитних спілок - учасників Робочої групи КЕП взяли участь у пленарних засіданнях Міжнародного Форуму учасників ринку кредитної кооперації, що проходив у м. Стрий в рамках II-го Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок. У Форумі також взяли участь народні депутати, представники місцевих органів самоврядування, Нацкомфінпослуг, української діаспори з США та Канади, проектів технічної допомоги USAID, експерти PUM з Нідерландів, а також численні представники кредитних спілок з усієї країни та їх професійних об'єднань.

На Форумі розглядалися питання щодо поточного стану ринку кредитної кооперації в Україні та перспектив його розвитку. Відбулися плідні дискусії, цікаві виступи, актуальні обговорення. Особливу увагу було приділено темі можливих змін в законодавстві, що може суттєво вплинути на діяльність кредитних спілок в майбутньому.

На завершення всі присутні отримали нагоду привітати кредитну спілку «Вигода» з 25-річчям її діяльності. Адже саме ця спілка була і залишається флагманом кредитної кооперації України, слугуючи прикладом для інших кредитних спілок та надихаючи їх на нові досягнення.



Тренінг «Інструменти планування та управління кредитної спілки» за участі експертів PUM

В рамках співпраці з міжнародною волонтерською організацією PUM (Нідерланди) 10 серпня 2017 року у м. Стрий Проект КЕП провів тренінг «Інструменти планування та управління кредитної спілки». Участь у тренінгу взяли 18 представників з усіх 11-ти КС - учасників Робочої групи КЕП. Старші експерти PUM Rits Dijkstra та Brand van den Berg презентували матеріали та надали практичні рекомендації щодо таких важливих питань в діяльності кредитних спілок, як стратегічне планування, HP-менеджмент та розробка кредитних продуктів.

В очікуванні кардинальних змін на ринку кредитної кооперації, в т.ч. законодавчих та регуляторних, кредитні спілки мають бути готовими до чіткого розуміння стратегії свого розвитку відповідно до різних можливих сценаріїв, що можуть бути реалізовані відповідно до тих чи інших змін. Крім того, постають нові вимоги до кваліфікації персоналу, потребує удосконалення система управління кадрами, зростає необхідність в запровадженні нових кредитних продуктів, зокрема, для швидко зростаючих потреб агроринку.

Всі ці питання узагальнено були розглянуті під час тренінгу, проте вже у жовтні планується проведення індивідуальних виїзних сесій до кредитних спілок - учасників Робочої групи КЕП з метою врахування специфіки їх діяльності та надання персональних рекомендацій.


Візит представників WOCCU та GWLN. Форум «Перспективи розвитку сектору кредитних спілок в Україні».

На запрошення Проекту КЕП 27 липня - 2 серпня цього року група спеціалістів у складі: керівництва Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU), яка об'єднує понад 61 тис. спілок, що обслуговують понад 225 млн. членів у 109 країнах світу, представників Глобальної мережі лідерства жінок (GWLN), кредитівок та асоціацій США, а також всесвітньовідомих фінансових консультантів та експертів із агрокредитування та інших напрямків діяльності кредитних спілок, відвідали Україну.

В рамках цього візиту 28 липня відбулися зустрічі з двома асоціаціями кредитних спілок України - ВАКС та НАКСУ, де обговорювалися питання структури асоціацій, існуючих пропозицій послуг, що надаються кредитним спілкам-членам асоціацій, питання розширення членства асоціацій та викликів, з якими асоціації стикаються в своїй повсякденній діяльності. Одним з найбільш актуальних викликів для асоціацій є відстоювання прав та захист інтересів кредитних спілок. Хоча кредитні спілки відіграють провідну соціальну роль в своїх громадах, більшість з них є занадто малими, щоб бути впливовими гравцями на регіональному та національному рівнях. Саме тому підтримка і лобіювання з боку обох асоціацій є настільки важливими для покращення регуляторних та законодавчих умов.

Також в цей день відбувся Відкритий Форум, присвячений розбудові спроможності сектора кредитних спілок в Україні. Формат Форуму надав можливість залучити міжнародних спеціалістів та їхніх українських колег до обговорення стратегічних напрямів діяльності Проекту КЕП, започаткувати діалог та взаємодію між ними, спільними зусиллями напрацювати нові ідеї та підходи до наявних проблем у секторі кредитної кооперації. Тематика Форуму охоплювала п'ять тем, які є найактуальнішими як для ринку, так і для Проекту КЕП, а саме: створення сприятливого законодавчого та регуляторного середовища, розширення спектру ефективних послуг асоціацій для кредитних спілок, розширення сільськогосподарського та бізнес кредитування, поліпшення ліквідності кредитних спілок, кооперативні цінності. Форум було проведено у формі відкритої дискусії, що стало ефективною площадкою для обміну досвідом, надбання нових ідей та поглиблення знань, необхідних для посилення сектору кредитної кооперації в Україні. Загалом у Форумі взяли участь 45 осіб, включаючи іноземних фахівців, представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг; а також безпосередньо представників ринку - кредитних спілок та їхній професійних об'єднань.

Переглянути інші фото можно у галереї за посиланням >>>


Презентація системи PEARLS регулятору сектору кредитних спілок в Україні

24 липня представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, взяли участь у семінарі щодо фінансових норм та регулювань сектору КС, що проводив експерт Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU) Адріан Родрігез. Методологія PEARLS була представлена та описана як ефективний і широко використовуваний інструмент для моніторингу та бізнес-планування для кредитних спілок. Підхід PEARLS був розроблений WOCCU з метою допомогти кредитним спілкам планувати свою діяльність та зростання, оцінювати ефективність і досягнення, а також допомогти регулятору розуміти ринок кредитних спілок з точки зору ризиків. PEARLS складається з набору вимог для адміністрування кредитних спілок та коефіцієнтів, які добре протестовані й широко використовуються кредитними спілками в усьому світі. Крім того система включає спеціалізований модуль для бізнес-планування та прогнозування, з використанням методології, рекомендованої WOCCU. Підходи PEARLS також можуть бути застосовані і для покращення ефективності регулювання сектору кредитних спілок  в Україні.


Візит експерта з регуляторних питань Ліги кредитних спілок штату Мічиган (США)

Сполучені Штати Америки мають потужну фінансову систему, в якій і банки, і кредитні спілки відіграють важливу роль у збалансуванні середовища. Завдяки специфіці політичної системи США, всі кредитні спілки регулюються як на федеральному рівні, та і на рівні штатів. Диференційована система регулювання організована таким чином, щоб одночасно забезпечити як безпеку споживачів, так і ефективне функціонування системи кредитних спілок. Проект КЕП запросив пані Меліссу Осборн, спеціаліста з регуляторних і законодавчих питань Ліги кредитних спілок штату Мічиган (США), аби вона ознайомила з практиками штату Мічиган у сфері регулювання кредитних спілок, а також у налаштуванні співробітництва між регулятором і сектором кредитних спілок. Презентацію, проведену 10 липня 2017 року для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а також для представників асоціацій кредитних спілок і команди Проекту КЕП, було сфокусовано навколо основних регулювань кредитних спілок і відповідних політик, аналізу регуляторного впливу і шляхів побудови ефективної комунікації між регуляторами і сектором кредитних спілок. Хоча система регулювання у США відрізняється від української, деякі практики можуть бути застосовані з метою зробити сектор кредитних спілок більш безпечним для споживачів, оскільки головною метою будь-якого регулятора кредитних спілок є захист прав споживачів і розбудова потужного й прозорого фінансового сектора. В той же час, важливо, щоб будь-яке регулювання було ефективним і посильним для кредитних спілок, сприяло їх розвитку, через що експерт приділила увагу як позитивному, так і негативному досвіду регулювання в штаті Мічиган, а також відповіла на численні запитання присутніх. Вивчення кращих практик нині є корисним і необхідним для побудови кращого середовища для діяльності кредитних спілок в Україні.


Досвід Молдови у сфері регулювання сектору кредитних спілок

Досвід Молдови у сфері регулювання сектору кредитних спілок є дуже цікавим для України, адже країни мають подібні проблеми та виклики на шляху до стійкого та стабільного економічного розвитку. Саме тому Проект КЕП запросив пані Аліну Чеботарьов, директора генерального управління колективних інвестицій та мікрофінансування Національної комісії з фінансового ринку Республіки Молдова, яка 27 червня відвідала Київ і зробила презентацію для членів і співробітників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Презентація включала не тільки інформацію про структуру та історію сектору кредитних спілок в Молдові, але й висвітлювала також «гарячі теми» Угоди про Асоціацію між ЄС та Республікою Молдова, звільнення кредитних спілок від податку на прибуток та членство юридичних осіб. Пані Чеботарьов також зробила короткий огляд пруденційних і непруденційних норм нагляду за діяльністю кредитних спілок і презентувала нові проекти змін до законодавства, що регулює сектор кредитних спілок. Створення кращих можливостей для розвитку кредитних спілок і надання послуг їх членам є головним завданням нового проекту закону, зареєстрованого в Верховній Раді України, і кращий досвід Молдови може бути свідченням, наскільки ефективними можуть бути нові правила для сектору кредитних спілок.


Зустріч учасників Робочої групи Проекту «Кредитування сільгоспвиробників (КЕП) в Україні» в м. Стрий, Львівської області


На запрошення кредитної спілки «Вигода» 08-09 червня 2017 року відбулася зустріч учасників Робочої групи Проекту «Кредитування сільгоспвиробників (КЕП) в Україні» в м. Стрий, Львівської області. В рамках цієї зустрічі представники кредитних спілок взяли участь в Конференції з питань економічної самоорганізації «Мільйон з гектара», що була організована Стрийською кредитною ініціативою з метою створення майданчика для збільшення ефективності співпраці між представниками різних форм кооперації. Під час Конференції учасники отримали інформацію щодо практики створення та організації роботи сільськогосподарських кооперативів, ознайомились з успішним досвідом реалізації державних і регіональних програм підтримки дрібних агровиробників, одержали інформацію про новітні сфери та галузі аграрного сектору країни, отримали можливість налагодити нові бізнес-зв'язки, а також оцінити перспективи впровадження нових кредитних продуктів та збільшення фінансування галузі.

Крім того, 9 червня Проектом КЕП спільно із всеукраїнськими асоціаціями кредитних спілок (ВАКС та НАКСУ) був проведений практичний тренінг, на якому учасники Робочої групи КЕП мали нагоду ознайомитись із онлайн-платформою «AgriAnalytiсa» - проектом італійської компанії Strategia e Sviluppo Consultants Ukraine, яка спеціалізується на розробці корисних програм для українських фермерів. Завдяки підписаному Меморандуму про співпрацю між Проектом та компанією кредитні спілки - учасники Робочої групи КЕП отримали можливість не лише ефективно використовувати цю програму для оцінки ризиків агрокредитування, а й ефективно допомагати фермерам кваліфіковано готувати бізнес-плани їх діяльності, визначати планові виробничі витрати та доходи, прогнозувати помісячний рух грошових коштів, аналізувати планову та фактичну ефективність виробництва, формувати якісний пакет документів для отримання кредитів.

На завершення учасники Робочої групи відвідали VIII-й Великий Карпатський Ярмарок «Стрий-Органік-Фест» - справжнє свято виробників органічної продукції.

Переглянути інші фото можно у галереї за посиланням >>>


Візит в Україну пана Райана Донована, Головного спеціаліста з адвокації Національної асоціації кредитних спілок (CUNA), США

На запрошення Проекту КЕП з 30 травня по 1 червня відбувся візит в Україну пана Райана Донована, Головного спеціаліста з адвокації Національної асоціації кредитних спілок (CUNA), США. В рамках цього візиту 30 травня 2017 року пан Райан Донован спільно з директором Проекту КЕП Евою Сержиньскою та спеціалістами Проекту Віталіною Куцибою та Наталією Ходько відвідали Першу всеукраїнську кредитну спілку для ознайомлення з діяльністю КС, що працює в різних регіонах країни. На зустрічі обговорювалися питання поточної ситуації на ринку кредитних спілок, недосконалість законодавства та складності, що негативно впливають на діяльність кредитівок. Голова правління кредитної спілки Олеся Шніцер висловила впевненість, що активна підтримка Проектом КЕП спільно з міжнародними експертами ринку кредитних спілок в Україні матиме позитивний вплив як на вирішення їх нагальних потреб, так і на загальний імідж українських кредитівок в цілому.

Також в рамках візиту 31 травня 2017 року Проектом КЕП був організований Круглий стіл із питань оподаткування на основі досвіду застосування відповідної політики регуляції для кредитних спілок США. На чолі з Директором Проекту та доповідачем Райаном Донованом, у заході, який відбувся у приміщенні Київської торгово-промислової палати, взяли участь чільні представники Нацкомфінпослуг, НБУ, Міністерства фінансів України, обох всеукраїнських асоціацій кредитних спілок, партнерського Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», а також експерти з ірландської та польської асоціацій кредитних спілок. Пан Донован надав докладну інформацію про американську систему кредитних спілок, підкреслюючи найостанніші тенденції в їх еволюції, а також наочно продемонстрував, як - і завдяки чому - відновлювались і зростали КС після фінансової кризи. Крім того він зупинився на принципах функціонування системи захисту вкладів, підкреслюючи ринкову роль і позицію американських кредитних спілок на фінансовому ринку країни. У своїй презентації американський експерт розповів про формування і аргументування позиції Конгресу США щодо оподаткування кредитних спілок і визнання їх статусу як некомерційних установ у США, яка не змінилась впродовж всіх років, починаючи з середини 1930-х років! Ця світова практика сприятливої податкової політики була унаочнена аналогічними прикладами з інших юрисдикцій, де кредитні спілки успішно розвиваються й займають помітне місце на фінансових ринках, як-от в Ірландії, Великій Британії, Молдові. Подальша дискусія була зосереджена на діяльності системи кредитної кооперації у США, принципах оподаткування, питаннях щодо статусу некомерційної установи, а також можливості обслуговування юридичних осіб. Не залишились поза межами обговорення й українські юридичні та фінансові ринкові реалії. Круглий стіл із питань оподаткування, безумовно, позитивно вплине на майбутні дискусії у Верховній Раді щодо нового проекту Закону про кредитні спілки та подальшу дискусію з приводу моделі оподаткування кредитних спілок, сприятливої для їх розвитку як важливих некомерційних установ на українському фінансовому ринку.

На завершення свого візиту 1 червня 2017 року Райан Донован провів семінар із адвокації, організований Проектом КЕП. Представникам ринку кредитних спілок було надано докладну інформацію про принципи адвокації, стратегії та методи лобіювання, які успішно застосовуються американськими кредитними спілками, їх асоціаціями задля створення більш сприятливого середовища для роботи та подальшого розвитку кредитних спілок - зокрема, у напрямку вдосконалення обслуговування своїх членів через усунення регулятивних бар'єрів і розширення повноважень і можливостей самих кредитних спілок. Презентація викликала бурхливу дискусію щодо застосування американської практики лобіювання в реаліях української політичної ситуації та наявної практики лобіювання, орієнтованих, здебільшого, на політичних діячів України. Цікаво, що комерційне кредитування і залучення зовнішніх джерел підтримки ліквідності для кредитних спілок стали тими питаннями, які викликали безпосередню зацікавленість присутніх, поряд із обговоренням можливостей застосування інструментів адвокації в українському контексті. Адже саме на ці виклики потрібно знайти ефективні відповіді в контексті політичної та економічної ситуації в країні.


Співпраця проектів USAID та НБУ

30 травня 2017 року відбулася спільна зустріч проектів USAID «Трансформація фінансового сектору» (FST), «Кредит для сільськогосподарських виробників» (CAP) та представників Національного банку України, предметом якої було ознайомлення із кращими практиками регулювання кредитних спілок.

Одним з питань, що обговорювалися, була імплементація вимог Директиви ЄС 2013/36 (Директива про «вимоги до капіталу кредитної установи»). Міжнародний консультант Павел Гржесік розповів про роботу Групи Європарламенту з питань кредитних спілок (European Parliament Credit Union Interest Group), зокрема про дискусії щодо непоширення на кредитні спілки Директиви 2013/36 в частині вимог до капіталу.

Крім того, учасники зустрічі обговорили питання саморегулювання кредитних спілок та діяльності центральних (об'єднаних) кредитних спілок.


Підписано Меморандум про співпрацю 

В рамках Проекту USAID "Кредитування сільськогосподарських виробників" (КЕП) в Україні, з метою збільшення кредитування малих і середніх сільськогосподарських виробників кредитними спілками, 17 травня 2017 р. було підписано Меморандум  про співпрацю між Всесвітньою Радою кредитних спілок (WOCCU ) та компанією  Strategia & Sviluppo Consultants Ukraine (SSCU), відповідно до якого, компанія  SSCU надасть кредитним спілкам - учасникам Робочої групи КЕП  безкоштовний доступ до новітніх інструментів програми «AgriAnalytica» та сприятиме адаптації даного програмного продукту для потреб кредитних спілок та їх членів. Використання програми «AgriAnalytica» допоможе кредитним спілкам покращити ефективність процедур оцінки позичальників-сільгоспвиробників (бізнес-планування, оцінка ризиків, аналіз прогнозної та фактичної діяльності, тощо), а також сприятиме збільшенню та покращенню якості агропортфеля КС.


Розпочато співпрацю з експертами PUM (Нідерланди)

Орієнтовані на розвиток агробізнесу кредитні спілки розпочали співпрацю із досвідченими експертами PUM із Нідерландів.

У період з 19 по 27 квітня спільна команда Проекту КЕП, яка складалась із двох старших експертів PUM (Нідерланди) у галузі агрофінансування й мікрофінансування, а також спеціалістів Проекту, проводила виїзну діагностику кредитних спілок - учасників Робочої групи Проекту КЕП.

Двотижнева подорож команди охопила майже всю країну, зокрема, її східні, західні та південні регіони. Мета поїздки включала оцінку спроможності кожної кредитної спілки, ступінь її мотивації та наявність потенціалу як отримувача технічної допомоги у галузі розширення агрокредитування.

Кредитні спілки продемонстрували різний рівень операційних можливостей та досягнутих фінансових результатів, проте, були виявлені галузі, в яких більшість кредитних спілок потребують технічної допомоги, зокрема: низька фінансова грамотність позичальників/членів КС, неефективна або  взагалі відсутня маркетингова політика для залучення нових членів, недосконале управління ризиками та ліквідністю.

Найближчим часом буде розроблений детальний план-«матриця» тренінгів для груп кредитних спілок, а також план дій на наступний рік виконання Проекту із забезпеченням індивідуального підходу до розбудови спроможності кожної партнерської кредитної спілки.

Переглянути інші фото можно у галереї за посиланням >>>


Перша зустріч Робочої групи САР

11 квітня 2017 відбулося перше офіційне засідання Робочої групи КЕП за участі 11 кредитних спілок, яке проходило в Києві в офісі Проекту КЕП.

Учасники групи, візьмуть участь в інтенсивній програмі технічної допомоги, спрямованої на розширення агрокредитування для мікро-, малого і середнього бізнесу в Україні.

Під час цієї першої зустрічі, кредитні спілки-учасники представили свої новітні досягнення та проблемні питання, а також обговорили поточний стан агрокредитування. Фахівці КЕП представили Проект КЕП, його мету і майбутні плани, підкреслюючи велику значимість розбудови потенціалу кредитних спілок, розробки і застосування сучасних методів в агрокредитуванні.

Всі учасники групи підтвердили свою зацікавленість в активній співпраці з командою КЕП та експертами з Нідерландів - лідерами в сільськогосподарському кредитуванні, і надали позитивні відгуки щодо плану дій, запропонованого Проектом КЕП на 2017 рік. Розуміючи значення осучаснення законодавства для сектора кредитної кооперації в цілому, учасники Робочої групи надали цінні зауваження до нового проекту закону, розробленого командою КЕП у співпраці з національними асоціаціями кредитних спілок. Впровадження нових сучасних он-лайн інструментів для оцінки ризиків та ознайомлення із перспективами співпраці з власниками агротехнологій, а також із іншими проектами технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) були також дуже цікавими темами для кредитних спілок-учасників.

Підводячи підсумок зустрічі, команда КЕП та кредитні спілки-учасники домовилися про майбутні заходи з діагностики спілок на місці за участі експертів PUM, які плануються на кінець квітня у кожній окремій кредитній спілці з групи, і за результатами яких буде розроблено плани навчальних заходів з нарощування потенціалу спілок.


Офіційне відкриття Проекту CAP

5 квітня 2017 року в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулось офіційне відкриття Проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП) в Україні».

В заході взяли участь депутати Верховної Ради України, представники Міністерства фінансів, Національного банку та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, представники місії USAID в Україні та Проекту USAID «Трансформація фінансового ринку» (FST), а також Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, Національної асоціації кредитних спілок України та інші зацікавлені сторони.

Під час даного заходу  також був представлений законопроект про внесення змін до закону «Про кредитні спілки» з метою вдосконалення нормативно-правової бази для прискореного розвитку кредитних спілок, покращення їх потенціалу, створення умов та ефективних можливостей для поліпшення якості фінансових послуг і продуктів, що пропонуються фермерам та іншим сільськогосподарським виробникам України.


01 березня 2017 року підписано Угоду між Всесвітньою радою кредитних спілок, головним виконавцем Проекту Кредитування сільськогосподарських виробників в Україні (Проект САР, номер державної реєстрації 3528), та Всеукраїнською асоціацією кредитних спілок в рамках Угоди про співпрацю USAID AID-121-LA-16-00002


28 листопада 2016 року заключено Меморандум про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією кредитних спілок (ВАКС) та Всесвітньою радою кредитних спілок (WOCCU) відповідно до Кооперативної угоди USAID №AID-121-LA-16-0002, Проект "Кредитування сільськогосподарських виробників" (CAP) в Україні

 

 

 

                   

                   
Авторизація


Думка експерта

                    "Мрії процвітають тут"



Споживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
| Про ВАКС | УОКС | Навчання | Методичні рекомендації | Фінансовий моніторинг | Звернення ВАКС | Судова практика |
| Інформаційні продукти | Партнери | Корисні ресурси | Фоторепортаж |
designed by: maxprojects.net