This version of the page http://loda.gov.ua/sotsialni_vyplaty (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-10-02. The original page over time could change.
Пільги, соціальні виплати і допомоги | Львівська обласна державна адміністрація

Пільги, соціальні виплати і допомоги

 

Стан санаторно-курортного лікування осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які зареєстровані у Львівській області

 

Від постраждалих осіб для оздоровлення у 2017 році подано 532 заяви, з них: 529 - від громадян 1 категорії та 3 – від батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На закупівлю санаторно-курортних путівок у 2017 році для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з державного бюджету для Львівської області виділено 2 279 520 грн.

Закупівля санаторно-курортних путівок в області проводиться районними та міськими управліннями соціального захисту населення.

Станом на 1 вересня 2017 року районними та міськими управліннями соціального захисту населення Львівської області укладено 277 угод з санаторно-курортними закладами та оздоровлено 194 постраждалі особи        1 категорії та 2 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.  Підписано 141 гарантійний лист, за якими угоди будуть укладатися в подальшому.

 

З метою впорядкування системи пільг та забезпечення контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету у Львівській області сформовано та функціонує Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право (надалі ЄДАРП) на пільги за соціальною та професійною ознаками. (постанова КМУ від 29.01.2003р.№117 „Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги”).

Станом на 01.07.2017р. в базу ЄДАРП внесено інформацію про 917178 осіб.

Дані Реєстру використовуються для звірки інформації про розмір пільги, що надається підприємствами-надавачами послуг пільговим категоріям громадян, і відшкодування, яке здійснюється за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам. 

Інформація щодо видів державних допомог та їх розмірів  у 2017 році відповідно до чинного законодавства

Стаття 7. Установити у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2017 року - 1355 гривень, з 1 травня - 1426 гривень, з 1 грудня - 1492 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 року - 1689 гривень, з 1 травня - 1777 гривень, з 1 грудня - 1860 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2017 року - 1247 гривень, з 1 травня - 1312 гривень, з 1 грудня - 1373 гривні.

 

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Закон України “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”, постанова КМУ № 1751

ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

Стаття 9. Допомога у зв'язку  з  вагітністю  та пологами надається у розмірі 100 відсотків середньомісячного  доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше  25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.

 

 

400,00 грн.

 

421грн

 

     440,50грн

    

Важливо! Право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають за цим Законом всі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Підставою для призначення жінкам допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами є видана в  установленому  порядку  довідка лікувального закладу встановленого зразка та довідка: з основного місця роботи (служби, навчання); ліквідаційної комісії   для  жінок,  звільнених  з  роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації; державної служби  зайнятості  для  жінок, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні.

     Особам, які усиновили або взяли  під  опіку  дитину  протягом двох місяців з дня її народження,  допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається на  підставі  рішення  про  усиновлення  або встановлення  опіки  за  період  з дня усиновлення чи встановлення опіки і до закінчення строку післяпологової відпустки.

 

 

               

Допомога при народженні дитини

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Закон України “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”

ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

 

Стаття 12.

Допомога  при народженні дитини призначається у розмірі 41280

гривень.  Виплата  допомоги  здійснюється  одноразово у сумі 10320

гривень,  решта  суми  допомоги виплачується протягом наступних 36

місяців  рівними  частинами  у  порядку,  встановленому  Кабінетом

Міністрів України.

     Особам,  які  на  30 червня 2014 року мали право на отримання

допомоги  при  народженні дитини у розмірі, встановленому на першу

дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців

призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень, в порядку,

встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

41 280 грн:

 

одноразово – 10 320грн., щомісячно 860,00грн протягом

3 років.

 

41 280 грн:

 

одноразово – 10 320грн., щомісячно 860,00грн протягом

3 років.

 

 

41 280 грн:

 

одноразово – 10 320грн., щомісячно 860,00грн протягом

3 років.

 

 

 

 

Важливо! Для  призначення  допомоги  при народженні дитини органу соціального  захисту  населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

     1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина,  що  складається  за  формою, затвердженою Мінсоцполітики;

      2)  копія  свідоцтва  про  народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

     Опікуни  подають,  крім  зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.

     Жінки,  які мають зареєстроване місце проживання на території України  і  народили  дитину  під  час  тимчасового перебування за межами  України,  подають  видані  компетентними  органами  країни перебування  і  легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують   народження   дитини,   якщо   інше   не  передбачено міжнародними договорами України.

     У  разі  звернення  одного  з  батьків  дитини  (опікуна)  за призначенням  допомоги  при  народженні  дитини  орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з  яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної  влади,  органів  місцевого самоврядування, підприємств, установ   та  організацій  відомості,  необхідні  для  призначення допомоги  при  народженні  дитини.

  Заява, може бути подана в  електронній  формі  (з використанням засобів телекомунікаційних систем,  через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним  інформаційні  системи  органів  виконавчої влади та місцевого самоврядування,  зокрема  з  використанням  електронного цифрового підпису)  структурному  підрозділу  з  питань  соціального захисту населення  за  зареєстрованим місцем проживання заявника. В такому разі  факт  народження дитини на території України підтверджується за   інформацією  з  Державного  реєстру  актів  цивільного  стану громадян,   отриманою  шляхом  електронної  взаємодії  у  порядку, встановленому  Мінсоцполітики  та  Мін’юстом.  У  разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без  електронного  цифрового підпису громадянина орган соціального захисту  населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини  призначається  лише  після  підписання  у  місячний  строк зазначеної  заяви.  У  разі  непідписання заяви у зазначений строк подається  нова заява.

 

 

 

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Закон України “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”

Постанова КМУ № 1751*, ЗУ «Про державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

 

    

 

     -

 

 

 

130 грн

 

 

 

130 грн

 

 

 

130 грн

 

 

ВАЖЛИВО! Для  осіб,  у  яких  закінчився  строк  виплати  допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку  в  розмірі  130  гривень.

Зазначена виплата не стосується жінок, які народили дитину/дітей після 1 липня 2014 року!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ, НАД ЯКИМИ ВСТАНОВЛЕНО ОПІКУ ЧИ ПІКЛУВАННЯ

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

 

Закон України “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”

Постанова КМУ № 1751*, Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

 

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

Ст.18

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,

надається  у  розмірі,  що  становить два прожиткових мінімуми для

дитини відповідного віку.

     У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому

порядку пенсія,  аліменти,  стипендія,  державна допомога,  розмір

допомоги на дитину,  над якою  встановлено  опіку  чи  піклування,

визначається  як  різниця  між  двома  прожитковими мінімумами для

дитини  відповідного  віку   та   розміром   призначених   пенсії,

аліментів, стипендії, державної допомоги.

Ст.26

До 6 років:

Як різниця між 2710 грн. та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців.

Від 6 до 18 років:

Як різниця між 3378 грн. та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів та пенсій за попередні шість місяців.*

 

Ст.26

До 6 років:

Як різниця між 2852 грн. та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців.

Від 6 до 18 років:

Як різниця між 3554 грн. та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів та пенсій за попередні шість місяців.*

 

Ст.26

До 6 років:

Як різниця між 2984 грн. та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців.

Від 6 до 18 років:

Як різниця між 3720 грн. та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів та пенсій за попередні шість місяців.*

 

         

*ВАЖЛИВО! У разі коли  для  дітей,  над  якими  встановлено опіку  чи піклування, аліменти (за відсутності  осіб, що за законом зобов'язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців  не  нараховувалися, зазначена  допомога  призначається  у  розмірі  двох   прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. У разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку чи піклування або влаштування в дитячий будинок сімейного  типу, прийомну сім'ю до розрахунку розміру  допомоги на таку дитину не включається розмір призначеної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування.

Для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи: 1)заява опікуна чи піклувальника про  призначення  допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 2)копія  рішення  органу  опіки  та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою  батьківського  піклування; 3)копія свідоцтва про народження дитини; 4)довідка  з місця проживання заявника про склад сім'ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих   навчальних  закладів,  що  фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, - видана органом  реєстрації довідка, у якій зазначаються  статус  дитячого  навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому дітей); 5)довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи праці та соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли  від органів Пенсійного фонду України  на електронних носіях інформації). Якщо опікун чи піклувальник проживає за місцем проживання дитини,  яка перебуває під його опікою чи піклуванням, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації опікуна  чи  піклувальника про те, що він не перебуває на обліку як одержувач  допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, і не одержує зазначеної допомоги.

 

 

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Закон України “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”

Постанова КМУ № 1751, ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

 

Ст.18-3

Допомога   на   дітей   одиноким   матерям,   одиноким
усиновлювачам,  матерям  (батькам) у разі смерті одного з батьків,
які  мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною
формою   у   загальноосвітніх,   професійно-технічних   та   вищих
навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими
дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23
років),   надається   у  розмірі,  що  дорівнює  різниці  між  100
відсотками  прожиткового  мінімуму для дитини відповідного віку та
середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу
за  попередні  шість  місяців.

 

До 6 років:

Максимальний розмір – 1355 грн.,

 

Від 6 до 18 років:

Максимальний розмір - 1689 грн.

 

 

Від 18 до 23 років

Максимальний розмір - 1600 грн.

 

До 6 років:

Максимальний розмір – 11426 грн.,

 

Від 6 до 18 років:

Максимальний розмір - 1777 грн.

 

 

Від 18 до 23 років

Максимальний розмір - 1684 грн.

 

До 6 років:

Максимальний розмір – 1492 грн.,

 

Від 6 до 18 років:

Максимальний розмір - 1860 грн.

 

 

Від 18 до 23 років

Максимальний розмір - 1762 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВАЖЛИВО! Право  на  допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про  народження дитини  або  документі  про  народження дитини, виданому компетентними органами  іноземної держави,  за умови його легалізації в установленому законодавством  порядку (рішенні  про  усиновлення  дитини),  відсутній  запис  про батька (матір) або запис про батька  (матір)  проведено в установленому порядку  органом  державної  реєстрації  актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Право на допомогу на дітей  одиноким  матерям  (батькам)  має мати  (батько)  дітей у разі  смерті  одного  з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника  або соціальну пенсію. Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків  зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей,  які народилися чи були усиновлені до шлюбу,  якщо такі діти  не  були  усиновлені чоловіком (дружиною). Допомога на дітей одиноким матерям  призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного  стану громадян  про  державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану,  або довідки про  народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської  (крім  міст  обласного  значення)  ради,  із  зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому  відсутні відомості про батька,  за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.

 

 

 

 

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям

 

 ЗУ   “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям”

Розміри прожиткових мінімумів:

Фактична   виплата

Закон України  «Про державний бюджет України на 2017 рік»

Розмір  державної соціальної допомоги визначається як різниця

між   прожитковим  мінімумом  для  сім'ї  та  її  середньомісячним

сукупним доходом,  але цей розмір не  може  бути

більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Для працездатних осіб:

з січня –336грн;

з травня – 353,64грн;

з грудня – 370,02грн.

 

Для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів:

з січня – 1247грн;

з травня – 1312грн;

з грудня – 1373грн.

 

Для дітей віком до 6 років:

з січня – 1151,75грн;

з травня – 1212,10грн;

з грудня – 1268,20грн.

 

Для дітей віком від 6 до 18 років:

з січня – 1435,65грн;

з травня – 1510,45грн;

з грудня – 1581,00грн.

 

Для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання):

з січня – 1360,00грн;

з травня – 1431,40грн;

з грудня1497,70грн.

 

Стаття 9. Установити, що у 2017 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2017 році не може бути більше 75 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дитячих дошкільних закладах відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" у 2017 році збільшується відповідно до зростання прожиткового мінімуму.

ЗУ «Про державну соціальну допомогу                      малозабезпеченим сім'ям»: Для  кожної  дитини  (крім  дитини-інваліда),  яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї,  рівень  забезпечення  прожиткового мінімуму    збільшується   на   10   відсотків,   а   для кожної дитини-інваліда, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, для кожної дитини, яка утримується матір'ю (батьком, усиновителем), що не перебуває у шлюбі,  і запис про батька (матір)  цієї  дитини  у Книзі  реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька), для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами I або II групи, - на 20 відсотків.

Розмір  державної  соціальної  допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 гривень.

 

      ВАЖЛИВО! Для громадян, які одержали статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту,  якому надано  статус гірського,  рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на  20  відсотків. Для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу праці та  соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; довідку про склад сім'ї; декларацію  про  доходи  та  майно  (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю). Форми заяви, довідки про склад сім'ї,  декларації про доходи та майно затверджуються Мінсоцполітики. До складу сім'ї включаються  чоловік,  дружина;  рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а  також  діти, які навчаються  за  денною  формою  навчання  у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV  рівнів  акредитації до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних  сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II груп або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з  одиноким  інвалідом  I групи і здійснює догляд за ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають  спільних  дітей.  При  цьому до складу сім'ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які  навчаються  за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих  навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти  трьох років і не мають власних сімей. До складу сім'ї не включаються   особи,   які   перебувають   на  повному  державному утриманні.

 

 

 

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

 

 

Інваліди з дитинства та діти-інваліди

ЗУ “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”

Фактична   виплата

 

Закон України  «Про державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

З 1 травня

З 1 грудня

 

Інваліди з дитинства І групи

 

 

 

 

 

 

Підгрупа А

 

 

 

 

 

 

 

 

Підгрупа Б

Ст. 2

Розмір допомоги - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Ст.3

Інвалідам  з  дитинства  I  групи  встановлюється надбавка на

догляд за ними в розмірі: інвалідам з  дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи,  - 75 відсотків прожиткового  мінімуму  для   осіб,   які   втратили

працездатність;

     інвалідам з  дитинства,  віднесеним до підгрупи Б I групи,  - 50 відсотків  прожиткового  мінімуму  для   осіб,   які   втратили

працездатність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2561,90 грн.

 

 

 

 

 

 

1870,50 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2695,40 грн.

 

 

 

 

 

 

1968,00 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2821,10 грн

 

 

 

 

 

 

2059,50 грн.

 

Інваліди з дитинства ІІ гр.

Ст. 2

Розмір допомоги - 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність*.

 

 

1247 грн

 

 

 

1312,00 грн.

 

 

 

 

 

1373,00 грн

 

 

 

 

 

 

 

Інваліди з дитинства ІІІ гр.

 

 

Ст. 2

Розмір допомоги - 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність*.

 

 

1247 грн

 

 

 

1312,00 грн.

 

 

 

 

 

1373,00 грн

 

Діти-інваліди

Ст. 2

Розмір допомоги - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність*

 

Ст.3

Надбавка на догляд у розмірі:

 на дітей до 6 років: 50 відсотків  прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 р.;

 

Ст.3

Надбавка на догляд у розмірі:

 на дітей до 6 років підгрупа А:  прожитковий

мінімум для дітей віком до 6 років.;

 

на дітей від 6 до 18р.:

50 відсотків  прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18р.

 

на дітей від 6 до 18р підгрупа А.:

100 відсотків  прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18р.

 

На дітей-інвалідів, захворювання яких пов`язане з Чорнобильською катастрофою:

 

на дітей-інвалідів до 6 років (підгр. А), захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, з надбавкою на догляд

 

 

на дітей-інвалідів до 6 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, з надбавкою на догляд

 

 

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років (підгр. А), захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, з надбавкою на догляд

 

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, з надбавкою на догляд

 

 

 

 

 

1247,00 грн.*

 

 

 

 

 

1550,40 грн

 

 

 

 

 

 

 

 

2227,90 грн

 

 

 

 

 

 

1717,40 грн

 

 

 

 

 

 

2561,90 грн

 

 

 

 

1309,35 грн

 

 

 

 

 

 

2664,35 грн

 

 

 

 

 

 

1986,50 грн

 

 

 

 

 

 

2998,35 грн

 

 

 

 

2135,85 грн

 

 

 

1312,00грн

 

 

 

 

1631,40 грн

 

 

 

 

 

2344,40 грн

 

 

 

 

 

1806,90 грн

 

 

 

 

 

2695,40 грн

 

 

 

1377,60 грн

 

 

 

 

2803,60 грн

 

 

 

 

 

2090,60 грн

 

 

 

 

 

 

3154,60 грн

 

 

 

 

2266,10 грн

 

 

 

1373,00 грн

 

 

 

 

1707,10 грн

 

 

 

 

 

2453,10 грн

 

 

 

 

 

1891,10 грн

 

 

 

 

 

2821,10 грн

 

 

 

1441,65 грн

 

 

 

 

2933,65 грн

 

 

 

 

 

2187,65 грн

 

 

 

 

 

 

3301,65 грн

 

 

 

 

2371,65 грн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам

 

Держсоцдоп. особам, які не мають права на пенсію та  інв.

ЗУ “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та   інвалідам”

Фактична   виплата

Закон України  «Про державний бюджет України на 2017 рік»

- інваліди І групи;

 

 

 

Ст.6

100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

 з 01.01.2017р. – 1247грн;*

з 01.05.2017р. – 1312 грн;  

з 01.12.2017р. – 1373 грн.*

 

 

- інваліди ІІ групи

Ст.6

80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

з 01.01.2017р. – 1247грн;*

з 01.05.2017р. – 1312 грн;  

з 01.12.2017р. – 1373 грн.*

 

 

- інваліди ІІІ групи

Ст.6

60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

з 01.01.2017р. – 1247грн;*

з 01.05.2017р. – 1312 грн;  

з 01.12.2017р. – 1373 грн.*

 

 

- священнослужителі, церковнослужителі та особи, які не менше 10р. до введення в дію ЗУ “Про свободу совісті та релігійні організації” займали посади в релігійних організаціях

Ст.6

50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

з 01.01.2017р. – 949грн;*

з 01.05.2017р. – 949 грн;  

з 01.12.2017р. – 949 грн.*

 

 

- особа,  яка не має права на пенсію, - особа, яка досягла віку 63  років  та  не  має  права  на  пенсію  відповідно  до  чинного

законодавства.

Ст.6

30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

з 01.01.2017р. – 949 грн;*

з 01.05.2017р. – 949 грн;

з 01.12.2017р. – 949 грн.*

 

Надбавка на догляд:

одиноким  малозабезпеченим  особам, які   за   висновком

лікарсько-консультативної     комісії     потребують    постійного

стороннього догляду і одержують пенсію за  віком  або  за  вислугу

років чи по інвалідності (крім інвалідів I групи);

 та малозабезпеченим  інвалідам I групи,  які одержують пенсію

за віком або за вислугу років чи по інвалідності (крім  інвалідів,

зазначених у пунктах 1-3 частини першої цієї статті).

Ст.8

Інвалідам І групи підгрупа А – 30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

 

 

 

Інвалідам І групи підгрупа Б -15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

З 01.01.2017р. - 30 % від 1247 грн. = 374,40 грн.

З 01.05.2017р. – 30% від 1312 грн. = 393,60 грн;

З 01.12.2017р. – 30% від 1373 грн. =

411,90 грн.

 

 

 

З 01.01.2017р. - 15 % від 1247 грн. = 187,05 грн.

З 01.05.2017р. – 15% від 1312 грн. = 181,80 грн;

З 01.12.2017р. - 15 % від 1373 грн. = 205,95 грн.

 

* ВАЖЛИВО! Відповідно до п.1-2 постанови КМУ від 26 березня 2008 р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» установити, що у разі,  коли щомісячний розмір  пенсійних виплат,  державної  соціальної  допомоги  інвалідам  з дитинства і дітям-інвалідам,   особам,  які  не  мають  права  на  пенсію,  та інвалідам  (з  урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової  грошової  допомоги,  сум  індексації  та інших доплат до пенсій,  встановлених  законодавством,  крім  пенсій  за  особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою  годувальника  членам  сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок   нещасного  випадку  на  виробництві  або  професійного захворювання)    не    досягає   в   інвалідів   (у   тому   числі дітей-інвалідів)  прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб,  які  втратили  працездатність,  та  в осіб, яким призначено пенсію у зв'язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена  сім'ї  100  відсотків,  на двох - 120 відсотків, на трьох і більше   -  150  відсотків  прожиткового  мінімуму,  встановленого законом  для  осіб,  які  втратили  працездатність,  таким  особам надається   щомісячна  державна  адресна  допомога  до  пенсії  та державної соціальної допомоги у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

       У разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат,  державної  соціальної допомоги особам, які не мають права на  пенсію,  та  інвалідам,  крім осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови  (з  урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової  грошової  допомоги,  сум  індексації  та  інших  доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною),   не   досягає  949  гривень,  таким  особам  надається щомісячна  державна  адресна  допомога  у  сумі, що не вистачає до зазначеного  розміру.

Державна соціальна   допомога   згідно   із    цим    Законом призначається особі, яка:

     1) досягла  віку, встановленого статтею 1 цього Закону та не має  права  на  пенсію  відповідно  до  чинного законодавства або визнана інвалідом в установленому порядку;

     2) не одержує пенсію або соціальні виплати,  що призначаються для  відшкодування  шкоди,  заподіяної ушкодженням здоров'я на виробництві, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне   страхування   від нещасного   випадку    на виробництві  та  професійного захворювання,  які спричинили втрату працездатності";

     3)  є  малозабезпеченою  особою (крім інвалідів, зазначених у пункті 4 цієї частини);

     4) є інвалідом I групи, середньомісячний сукупний дохід якого не  перевищує  115  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для   призначення   соціальної  допомоги  подаються  такі документи:

     заява за   формою,   затвердженою   наказом   Мінпраці,   при пред'явленні  паспорта,  трудової книжки та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера Єдиного державного реєстру фізичних осіб;

     декларація про доходи  та  майно  (заповнюється  на  підставі довідок   про   доходи  кожного  члена  сім'ї)  за  останні  шість календарних  місяців  або  два  квартали,  що   передують   місяцю звернення   за  призначенням  допомоги,  за  формою,  затвердженою наказом Мінпраці від 22 липня 2003 р. № 204;

     копія рішення про встановлення опіки (у разі  визнання  особи недієздатною);

     копія посвідчення біженця або тимчасової посвідки на постійне проживання;

     довідка про склад  сім'ї,  видана  уповноваженим  органом  за місцем  постійного  проживання,  у  тому  числі  органом місцевого самоврядування.

     Органи праці та соціального захисту населення у разі  потреби додають до заяви витяг з акта  огляду,  одержаний  ними  від медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК).

     У разі звернення за призначенням соціальної допомоги  замість пенсії   по  інвалідності  органи  праці  та  соціального  захисту населення  додають  до  заяви   витребувану   від   органів,   які призначають  пенсію,  довідку  -  атестат  про  припинення виплати раніше призначеної пенсії по інвалідності та витяг з  акта  огляду МСЕК  (у  цих  випадках  в  архівних  справах  одержувачів  пенсії залишається копія витягу з акта огляду МСЕК).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Постанова КМУ

    від 22 лютого 2006 р. № 189

Про затвердження Порядку призначення та виплати

        тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких

ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості

 утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Закон України  «Про державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

 

Тимчасова  допомога  надається  на  дітей  у  розмірі, що
дорівнює  різниці  між  50  відсотками  прожиткового  мінімуму для
дитини  відповідного  віку  та  середньомісячним  сукупним доходом
сім’ї  в  розрахунку  на  одну  особу  за попередні шість місяців.

 Якщо розмір аліментів,  визначений судом у  твердій  грошовій сумі, менший від мінімального розміру аліментів на одну дитину, що передбачений частиною другою статті 182 Сімейного кодексу  України тимчасова  допомога призначається в розмірі різниці між визначеним  розміром   аліментів   і   сумою,   що   становить 30 відсотків  прожиткового  мінімуму,  встановленого  законом  для дитини відповідного віку.

 

 

До 6 років:

  Максимальний розмір 677,50грн

 

 

Від 6 до 18 років:

Максимальний розмір 844,50грн

 

До 6 років:

  Максимальний розмір 713,00грн

 

 

Від 6 до 18 років:

Максимальний розмір 888,50грн

 

До 6 років:

  Максимальний розмір 746,00грн

 

 

 

Від 6 до 18 років:

Максимальний розмір 930,00грн

 

ВАЖЛИВО! Тимчасова допомога призначається у разі, коли: рішення суду  про  стягнення  аліментів з одного з батьків не виконується  у  зв'язку  з  ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення; один з  батьків  перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій  службі; місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено. Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років.

 

 

 

Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійногостороннього догляду, на догляд за ним

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Постанова КМУ

від 2 серпня 2000 р. № 1192

“Про надання щомісячної грошової допомоги

малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного

розладу, який за висновком лікарської комісії               медичного закладу потребує постійного

стороннього догляду, на догляд за ним ”

Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж мінімальна заробітна плата.

Закон України  «Про державний бюджет України на 2017 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

 

 

Максимальний розмір  -

1544 грн

 

 

Максимальний розмір  -

1624 грн

 

 

Максимальний розмір 

1700 грн

 

ВАЖЛИВО! Допомога  на  догляд  надається  дієздатній  особі,  яка зареєстрована  або  постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього  догляду,  і  здійснює  догляд  за  ним.

Для призначення грошової допомоги на догляд подаються такі документи відповідним органам праці   та  соціального  захисту населення: заява; документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім'ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв'язків членів сім'ї; довідки про доходи кожного члена сім'ї; висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього  догляду  за  інвалідом  I  чи II групи внаслідок психічного розладу; довідки про наявність і розміри земельних ділянок,  виділених для  ведення  особистого  підсобного  господарства, городництва, сінокосіння,  випасання  худоби,  та  земельної частки,  виділеної унаслідок розпаювання землі. Якщо  дієздатна  особа  постійно  проживає  на одній житловій площі  за  місцем  реєстрації  (проживання) інваліда I чи II групи внаслідок  психічного  розладу,  але зареєстрована в іншому місці, подається  довідка, видана  органом  праці та соціального захисту населення  за  місцем реєстрації дієздатної особи, про те, що вона не перебуває на обліку як одержувач і не одержує щомісячну грошову допомогу  на  догляд  за  місцем  реєстрації.

 

 

 

 

 

Станом на 01.07.2016 року в органах праці та соціального захисту населення Львівської області на обліку перебуває 8 764 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виплату компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з державного бюджету на 2016 рік передбачено 21 051,8 тис.грн.

По програмі КПКВК 2501200 „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи„ за I півріччя 2016 року профінансовано – 10 282,3 тис.грн.

 

Всі виплати проводяться щомісячно, без порушень термінів

 

З обласного бюджету для безоплатного забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи по програмі  «Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2016 рік передбачено 2 165,2 тис.грн. Станом на 01.07.2016 року виділено коштів в сумі 1 097,36 тис.грн., а освоєно 1 097,34 тис.грн., а саме на безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів для 2 203 особи на суму 978,18 тис.грн. та проведення лікування/зубопротезування для 82 осіб на суму 119,16 тис.грн. 

Інформація

щодо видів державних допомог та їх розмірів  у 2016 році відповідно до чинного законодавства

 

Стаття 7. Установити у 2016 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2016 року -
1330 гривень, з 1 травня - 1399 гривень, з 1 грудня - 1544 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2016 року - 1167 гривень, з 1 травня - 1228 гривень, з 1 грудня - 1355 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2016 року - 1455 гривень, з 1 травня - 1531 гривня, з 1 грудня - 1689 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2016 року - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1600 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2016 року -
1074 гривні, з 1 травня - 1130 гривень, з 1 грудня - 1247 гривень.

 

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

 

Законодавчі    акти

Фактична      виплата

Закон України “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”, постанова КМУ № 1751

ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік»

 

З 1 січня

 

З 1 травня

 

З 1 грудня

Стаття 9. Допомога у зв'язку  з  вагітністю  та пологами надається у розмірі 100 відсотків середньомісячного  доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше  25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.

 

 

344,50 грн.

 

    362,50грн

 

     400,00грн

    

Важливо! Право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають за цим Законом всі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Підставою для призначення жінкам допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами є видана в  установленому  порядку  довідка лікувального закладу встановленого зразка та довідка: з основного місця роботи (служби, навчання); ліквідаційної комісії   для  жінок,  звільнених  з  роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації; державної служби  зайнятості  для  жінок, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні.

     Особам, які усиновили або взяли  під  опіку  дитину  протягом двох місяців з дня її народження,  допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається на  підставі  рішення  про  усиновлення  або встановлення  опіки  за  період  з дня усиновлення чи встановлення опіки і до закінчення строку післяпологової відпустки.

 

 

Анонси
Ключові слова

2

жовтня

пн.

15:00

Олімпійський флешмоб

4

жовтня

ср.

10:00

Початок Х Екуменічного соціального тижня

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

ЛОДА у Твітері @Lviv_ODA

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ