This version of the page http://te.20minut.ua/news/167949 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-09-21. The original page over time could change.
Шлях у бізнес тернопільські жінки шукали через гру (ВІДЕО) - 20 хвилин Тернопіль

Шлях у бізнес тернопільські жінки шукали через гру (ВІДЕО)

"Я тепер чітко знаю, яку роль можу грати як бізнес-партнер, а також з якими якостями мені потрібні підлеглі", - каже учасниця тренінгу "Розпочни та вдосконалюй свій бізнес”. Більшість її подруг теж відкрили у собі риси справжніх бізнес-леді.
  • Любов КРАСНОВСЬКА
  • access_time
  • chat_bubble 0

- Скільки цього разу купите виробів? – Шість. А за якою ціною? – По 90. - У кредит братимете? Ні? А чому? – Не маємо для цього резервів...– таким нескінченним діалогом про бізнесові справи нас зустріла аудиторія, де навколо столу сиділи лише жінки.
Два тижні в Будинку праці Тернополя відбувалися заняття за участю представниць прекрасної статі, які мають намір відкрити власну справу чи замислилися над її започаткуванням. За цей час своєрідний випускний іспит з основ підприємництва склали дві групи, тобто близько 40 жінок різного віку, різної освіти та багажу попередніх знань.
Нагадаємо, тренінгову програму "Розпочни та вдосконалюй свій бізнес” запровадив "Ресурсний центр ГУРТ" (м. Київ) у рамках спільного проекту Євросоюзу та Міжнародного бюро праці "Рівність жінок і чоловіків у світі праці”.
Жінки зароблять на чверть менше
Бізнес-гра, котру організував і якою керував тренер "Ресурсного центру ГУРТ" Василь Полуйко, настільки захопила більшість учасниць тренінгу, що вони попросили нас зачекати до умовної неділі – "вихідного дня", бо не хотіли втрачати набраного ритму. Групу тренер поділив на кілька менших. Кожна з них мала своє завдання – хтось працював на виробництві, хтось був постачальником, хтось думав про збут і встигав примножувати зароблене, граючи на біржі... Серед жінок визначилися лідери та підлеглі.
- Олено, робіть трохи глибші надрізи на шаблонах, бо інакше наші "шапочки" розгорнуться, буде брак і ми не отримаємо тих грошей, на які розраховуємо, - лунало з одного краю столу. – Усе, завершуйте – день виробництва закінчився. День планування, - оголошував тренер, стоячи біля стіни із розвішаними плакатами з написами "Банк", "Графік роботи" та іншим. Він уважно стежив за тим, як жінки давали собі раду у грі, на кшталт "Монополії". Чітко контролював час, відведений на ті чи інші операції, навіть підганяв: "То хтось підходить до мене по гроші? Чи вам не треба?"
У світі фахівці помічають кілька диспропорцій в економічному плані: у розвитку країн, у розвитку регіонів у межах однієї держави, а також у статистиці представлення жінок і чоловіків у тій чи іншій сфері діяльності. Відповідно, за словами пана Полуйка, представники різних статей не мають і однакових можливостей для заробітку.
- Середня зарплата жінок у 2008 р. менша за такий же заробіток чоловіків на 25%, - каже він. – Задля вирівнювання показників регіонів, а також рівня доходів між жінками і чоловіками, і замислили таку програму – орієнтовану винятково на жінок.
Вони здатні скористатися кризою
Нюансів додає і криза. За статистикою, котру озвучив тренер, саме у час економічних негараздів жінки частіше втрачають роботу, аніж чоловіки. Втім, у такі періоди спрацьовує й інший фактор – суто психологічно жінки швидше реагують на кризу і здатні скористатися шансом, який вона надає.
- У роботі з аудиторією ми використовуємо інтерактивні форми та методи навчання, міні-уроки, практичні заняття, – розповів тренер Василь Полуйко. - Рольові ігри, мозкові штурми. Ділові вправи допомагають учасницям відчути себе підприємцями, не лише самостійно генерувати різні бізнес-ідеї, а й вибирати найбільш реальну з них, прораховувати ефективність бізнесу, а також виявляти "підводні камені" підприємництва.
Учасниці тренінгу дізналися на заняттях про всі основні кроки, які потрібно здійснити, аби започаткувати свою справу. Впродовж чотирьох днів їх навчали писати бізнес-план і показували, як діяти в типових ситуаціях, пов'язаних із веденням бізнесу. Причому щодня тренер ускладнював умови, в котрих доводилося "працювати" новоспеченим бізнес-леді. Звісно, як наголошує пан Полуйко, знання про певні юридичні та інші нюанси на шляху до становлення власної справи їм таки доведеться здобувати особисто.
- Метод навчання у грі вибрали невипадково. Під час лекції людина максимально запам'ятовує 30% того, що їй викладають, - додає тренер. – Через гру запам'ятовується майже 90% знань. Маю надію, що третина жінок, які пройшли цей тренінг, реалізують себе у бізнесі. Втім, "плюсом" програми є те, що хтось із учасниць тренінгу, перевіривши тут свої здібності, вчасно відмовився від здійснення замисленого. Отже, ця людина тепер не зробить помилки у житті, а шукатиме інші сфери, в яких зможе реалізуватися. 
Дізналися секрети успіху
Власне, такий тренінг став можливим, завдяки сприянню Тернопільського обласного та міськрайонного центрів зайнятості. Їхні працівники підбирали жінок-учасниць. Центр зайнятості надавав не лише приміщення для занять, а й потрібні технічні засоби.
- Всі теоретичні знання з бізнесу, за якими сюди йшла, я отримала, - каже Оксана Черній (38 р.). – Тепер знаю той механізм, за допомогою якого розглядають та оцінюють бізнес-ідеї, дізналася ще чимало секретів, котрі сприяють успіху.
Жінка зізналася, що має чималий досвід роботи у торгівлі, проте раніше навіть не уявляла багатьох нюансів такої діяльності, а відповідно, не враховувала їх.
- У такій динамічній грі, де треба весь час мобілізувати себе на вирішення все складніших завдань, я побачила свої слабкі та сильні сторони, - додає Наталія Кононович (39 р.), яка 20 років пропрацювала у медичній галузі, а тепер з подругою хоче створити спільний бізнес. – Тепер я знаю, яку роль можу грати як бізнес-партнер, а також які мені потрібні підлеглі. Кожен має свій ресурс, але його можна доповнити здібностями іншого.
Звісно, жінки сприймали тренінг по-різному, однак байдужим він не залишив нікого. Всі учасниці стверджували, що він спонукав їх до дій, додавав енергії, а відповідно, й віри у свої сили та можливості. Так, не всі жінки знайдуть себе в бізнесі, але отримані знання та навики, як вони стверджували, марно не пропадуть. Адже їх можна застосувати й у повсякденному житті, наприклад, при плануванні сімейного бюджету.
До речі, учасниці тренінгу на початку занять запропонували ідеї для власного бізнесу. Серед них: пошиття дитячих товарів, перевезення пасажирів, облаштування кав'ярні, магазину спідньої білизни, майстерні комп'ютерної діагностики авто, заснування психолого-консультативного центру та інше. Василь Полуйко сподівається, що принаймні третина із цих проектів реалізується.

Коментар
Тетяна БІЛІНСЬКА, нач. відділу організації профорієнтації Тернопільського обласного центру зайнятості:
- Жінкам насправді дуже важко у бізнесі. Їм доводиться конкурувати з чоловіками, які вже напрацювали власний механізм солідарності та схильні "витягувати" один одного, а жінок досі бачать тільки на кухні та із дітьми. Тож виживають нині у бізнесі – сильніші із найсильніших. Але якщо жінка має мету, любить свою роботу, то успіху вона досягає.
Заняття у подібних групах, де тренер провокує на вчинки, створює стресові ситуації, стимулюють до активізації, пошуку ідей і шляхів до розвитку. Врешті приходить розуміння того, що у житті не все так просто. Не став на рейки і поїхав. Треба бути висококваліфікованим машиністом, аби стрілки обминати, в графік вписуватися...  
 

Популярне у Тернополі
Травмований коханцем мами у 10 місяців, через 24 роки знайшов лікаря, аби подякувати за врятоване життя Скільки і на що здаєте у ваших школах чи садочках? (для обговорення) «Криваве весілля»: холодна зброя, наречена в чорному і апельсини Звернулися по "Картку тернополянина" зараз - отримаєте в кінці листопада У Вишнівці перекривали дорогу. Все через вбивство Іринки Мукоїди (оновлено)
Новини за темою
Коментарі (0)

Ви не авторизовані

Вандали-графітчики взялись за Набережну: нацистські знаки, матюки та ... сердечка

Травмований коханцем мами у 10 місяців, через 24 роки знайшов лікаря, аби подякувати за врятоване життя

Від яких недуг у Тернополі бракує вакцин? (СТАВТЕ ПИТАННЯ)

Скільки і на що здаєте у ваших школах чи садочках? (для обговорення)

У тернопільській прокуратурі - знову обшуки

Агенція нерухомості «Вісон» – чесність, турбота про клієнтів та професіоналізм (новини компаній)

Від читачів

Клуб Таеквон-До "LEGION"

Cудді нанесли збитків державі більше ніж Вова Путін з всією своєю армією...

Цьогорічні вакансії ПП «Шумськ хліб» майже повністю укомплектував через центр зайнятості

Вивчити німецьку безкоштовно

У 18 школі розпочався тижневик «Безпека на дорозі - запорука життя»

У Вишнівці та Колодному на Збаражчині - дистанційні майданчики

Ділова зустріч директора обласного центру зайнятості у Козлівській громаді Козівського району

Відбулася зустріч зі студентами Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко

Відбулася зустріч зі студентами Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

Читати ще новиниarrow_drop_down
Свіжий випуск

№ 37 від 13 вересня 2017

Читати номер
Всі номери >
Правила користування сайтом

Незалежний новинний портал з оперативним висвітленням подій у Тернополі та області. Сайт новин №1 у Тернополі за розміром аудиторії. Новини створюються для Вас мультимедійною редакцією RIA та 20minut.ua. Ми висвітлюємо важливі та цікаві події, людей, життя Тернополя. Редакція запрошує читачів додавати власні новини в розділ "Від читачів". Сайт 20minut.ua входить до видавничої групи RIA Media, яка також є частиною Медіа корпорації RIA © 20minut.ua. Усі права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на 20minut.ua та супроводжувальної примітки: "Будь-яка публiкацiя, передрук чи наступне поширення матеріалів сайту у друкованих засобах масової інформації можливе винятково у разі письмового дозволу правовласника."

  • phone_in_talk (0352) 43-00-50
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook