This version of the page http://www.credo-ua.org/?p=1977 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-04-14. The original page over time could change.
Народна мудрість каже, але не до кінця | CREDO
 

  Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 

Народна мудрість каже, але не до кінця

о.Віталій, Духовні роздуми

Всім відома мудрість “перед тим, як сказати, добре подумай” нам пояснює багато наших помилок. З кожним було таке, що вилетіло якесь слово з наших уст і дало початок якійсь проблемі. Ми потім кажемо, що не хотіли і що само вирвалось, але слово вже полетіло і його вже не зловиш. Мудрість нам пояснює і нас вчить, щоб ми не повторювали більше помилок. Та все ж помилки стаються знову. Цього разу приходить якийсь сумнів до мудрого вислову: бо думати думалось, але по-нерозумному було сказано. Бодай так було сказано. Одного разу мудрий вчитель сказав: перед тим, як маєш щось зробити – добре подумай, а перед тим, як думати – добре помолися.

Молитва очистить розум від пристрастей і пустих помислів, від грішних пожадань і зайвих емоцій. Молитва приносить спокій і мир, наповнює розум світлістю і простотою. Коли молишся, то спілкуєшся із Богом у Святому Дусі. Єднаєшся із Святим, Дух очищує тебе від усякої скверни. В часі молитви дотикаєшся до джерела премудрості і черпаєш з нього мудрість. Таким чином у кожній ситуації ти стаєш провідником мудрості.

Згадуючи події із Євангелії, тепер можна зрозуміти, чому після наказу іти і проповідувати по всьому світу Євангеліє, було також наказано молитися 10 днів і очікувати зіслання Святого Духа. У молитві апостоли очищували своє серце від всього злого, щоб у чисте серце прийшов Дух.

Це пояснює християнам, що сила нашої проповіді залежить не від нашого мудрування і талантів, а найперше від Дару Святого Духа, від благодаті Його. Ця благодать зійшла не тільки на апостолів, але на всіх, до кого вони промовляли. Таким чином у чисте серце в часі проповіді вливалась наука св.Євангелія. Ісус каже, що не можна пришивати нової латки до старої одежі. Так не можна оскверненим гріхом розумом, пізнавати Божі істини. Спочатку потрібно себе очистити сльозами покаяння і умиротворення. В історії християнства багато відомо фактів, як великі розумні люди звертались до простих монахів-старців, які були й неграмотні. Звертались і отримували мудрі поради. Ця мудрість була Божою мудрість, не людською.

Отож, якщо будеш говорити чи діяти не думаючи, то будеш нерозумним! А якщо будеш думати, не помолившись, то будеш тим, хто показує свій розум і його грішність.

Хоча,… бувають такі випадки, коли молишся і відразу говориш, боячись, що грішний розум може все зіпсувати…

У кожному випадку, просімо Дарів Святого Духа, щоб просвітив і очистив нас від скверни і спас душі наші.

CREDO
При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.

Tweet


Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
Середня оцінка: 4,30, Проголосувало: 10
Loading...
Позначки:духовні роздуми

Підтримайте CREDO
Виберіть суму
  грн/місяць
CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
Підпишіться на розсилку
А тут можна замовити наші футболки

Читайте також

  • 11 порад, як змарнувати Великий Піст
  • Клайв С. Льюїс — про віру, християнство і щастя
  • Чи сатана становить найбільшу загрозу для людини?
  • Що заважає чути Божий голос? Може, ці 10 перешкод?
  • Моя жорстока духовна боротьба за… коробку цукерок
  • 5 порад, як розпізнати добрих і злих духів
  • Розарій — медитація на важкі часи
  • Три елементи здорової побожності
  • Що робити зі своїми членами, які спокушають?…
  • 8 пропозицій, що християнинові слід робити щодня

Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

© Copyright © 2009-2017 католицький суспільно-релігійний часопис «CREDO». Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв credo-ua.org дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.credo-ua.org. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Редакція може не поділяти думку авторів. Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Формат:

Наші розділи

Загальне