This version of the page http://www.chytomo.com/?p=25299 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-04-12. The original page over time could change.
Аґрафка: У книжці «Зірки і макові зернята» – філософія маленьких кроків |
> Видане > Аґрафка: У книжці «Зірки і макові зернята» – філософія маленьких кроків

Видане

Аґрафка: У книжці «Зірки і макові зернята» – філософія маленьких кроків

14.03.2014 0 Автор: Читомо

Наші дорогі друзі, книги яких двічі потрапляли до списку найкрасивіших видань за версією німецького конкурсу «Білі круки»  та отримували перші премії за оформлення на Форумі видавців, цього року знову принесли Україні всесвітнє визнання. За всім бекґраундом драматичних подій в Україні новина про відзнаку Opera Prima, яку творча майстерня «Аґрафка» здобула на престижному конкурсі у Болоньї-2014, неабияк утішила. Про філософію маленьких кроків, колекціонування ґудзиків, рахування зірок і важливість рухати лапками розповіли Читомо Романа Романишин і Андрій Лесів.  

Романа Романишин, Андрій Лесів. Зірки і макові зернята. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014.

Писати історії ми почали зовсім недавно. Фактично «Зірки і макові зернята» – наш дебют. Саме тому книжка і потрапила на конкурсі BolognaRagazzi Award в категорію Opera Prima, в якій відзначаються книги-дебюти. Хоча ідея написати власну історію та створити авторську книжку в нас вже давно існувала. Це була така собі мрія, яку ми, чесно кажучи, навіть трохи боялися здійснювати, бо для нас це було дуже відповідальне завдання. Але правду кажуть, що найважче – почати. Зараз вже маємо цілий ряд ідей нових історій і нових книг.

У нас ці дві складові книги існують абсолютно на рівних засадах. Коли думаємо над книжкою, мислимо цілісно – візуально і текстово, намагаємося відразу продумати динаміку книги, її характер, настрій, ідею. Під час роботи над «Зірками…» часом візуальний образ вів за собою сюжетну текстову лінію, а часом – навпаки. Це надзвичайно цікавий і живий процес.

 

 

Від Дори, головної героїні книжки, є щось від нас обох. Багато хто звертає увагу, що Дора зовнішньо схожа на Роману :). У дитинстві кожен з нас мав особливі захоплення, які в книжці притаманні Дорі.

Романа збирала колекції ґудзиків, кораликів, різних цікавих дрібничок, обожнювала прогулянки львівськими вуличками, парками, впорядковувала гербарії і майже постійно щось малювала на всіх можливих клаптиках паперу.

Андрій також надзвичайно захоплювався колекціюванням, впорядкуванням і систематизацією найрізноманітніших дитячих скарбів. І звичайно ж –  захоплення і надзвичайна любов до зірок. Вечорами впродовж годин міг дивитися на зоряне небо, відшукувати знайомі сузір’я і вигадувати власні, уявно з’єднуючи зірки невидимими лініями. Але є також певний  перегук із керролівською Алісою, з її багатим внутрішнім світом. І нашу Дору, як і Алісу, супроводжує білий кролик ).

Під час випробувань книжкою «Зірки і макові зернята» жодна дитина не постраждала. Знаємо декілька відгуків від дітей наших друзів, і всі позитивні). Дітям подобається гра із послідовним з’єднуванням лініями крапочок, коли в результаті утворюються портрети кролика Піфагора та кота Борхеса, подобається мандрувати пальчиками по мапах, рахувати зірки й зернята. Але ця книга не лише для дітей, вона і для дорослих, адже ми хотіли в найпростіший спосіб передати одну з найважливіших життєвих філософій – філософію маленьких кроків.

З «Видавництвом Старого Лева» працювати дуже комфортно, це команда професіоналів, знавців своєї справи, а це надзвичайно важливо для плідної співпраці. Взагалі приємно працювати з людьми, які щиро люблять книгу і ставляться до того, що вони роблять із пристрастю та відповідальністю.

Видавництво надіслало декілька своїх книг до участі в конкурсі, серед них була й наша книжка “Зірки і макові зернята”. BolognaRagazzi Award – це конкурс, в якому можуть брати участь лише зареєстровані до участі в Болонському ярмарку видавці, самі автори не мають права подавати свої книги. Існують конкурси, до участі в яких зголошення можуть подавати самі автори, тоді ми самостійно надсилаємо свої роботи.

Без сумніву, кожна з відзначених в Болоньї книг заслуговує на особливу увагу, адже видавці подають на розгляд журі найкращі свої видання, а самі члени журі є високо шанованими в світі фахівцями і знавцями в галузі дитячої книги. Цього року, наприклад, до участі в конкурсі було подано 1081 книга від 77 видавців з 42 країн  світу. Журі відібрало і відзначило 16 книг, які можна побачити на сторінці Болонського ярмарку.

Ми звернули особливу увагу і точно придбаємо для своєї колекції дві книги, які отримали відзнаки в категоріях Non Fiction і Opera Prima – це книга “Mar” португальського видавництва Pato Lógico Edicões (текст — Ricardo Henriques, ілюстрації – André Letria) та авторське видання “The Hair” корейського видавництва Somebooks (автор – Sooyoung Kim).

Читайте інтерв’ю з творчою майстерню «Аґрафка»: «Ми малюємо книжки для себе маленьких…»

У нас немає особливих рецептів успіху для молодих художників, але самі послуговуємося філософією давньої історії про мишку, що впала до глечика з молоком, але так борсалася лапками, що збила з молока масло. Потрібно, як та мишка бути наполегливим, вірити у власні сили і активно рухати лапками.

Читайте також про інші книги Аграфки, зокрема про «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, «Рукавичку», «Може, це все» Віслави Шимборської. 

Світлини з архіву «Аґрафки»

Твитнуть
Аґрафка, ілюстрація, книжковий дизайн

Iншi записи по цiй тематицi:

Kyiv poetry week шукає ілюстраторів поетичних книг та віршів

16.03.2017

Особливі видання: 6 книжок для дітей із вадами розвитку з колекції IBBY

14.03.2017

Оксана Була презентує дві книжки-картинки

20.02.2017

Розпочався конкурс на найкращий книжковий дизайн

09.02.2017

Художник-ілюстратор Владислав Єрко запрошує на зустріч

06.02.2017

Hourly Comic Day: свято коміксів щогодини

02.02.2017

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook Отменить ответ

*

Соцмережi
Блоги

Лейпцизький книжковий ярмарок: політичний акцент, інді-видавці та молоді автори

Марія Шубчик 29.03.2017 0

Редакторський камінаут: Чому літредактори (не) кидають свій невдячний фах

Катерина Перконос 27.03.2017 1

Карби поезії Богдана Бойчука

Читомо 15.02.2017 0

Книжкові обкладинки Чіпа Кідда, або Як не боятися нищити шаблони

Ілля Стронґовський 25.01.2017 0
Нове з рубрики

Бібліотека як тренд: досвід Хорватії, Словенії та Румунії

12.04.2017 0

Пулітцерівська премія-2017: переможці у галузі літератури і журналістики

11.04.2017 0

Chebookfest: спроба започаткувати великий літфестиваль у Черкасах

11.04.2017 0

У мережі триває поетичний флешмоб із домашніми улюбленцями #PetPoetryChallenge

09.04.2017 0

Тарас Прохасько: Мені достатньо публіцистики, щоб почувати себе творцем

07.04.2017 0

Ніл Ґейман: «Я не вірю у творчу кризу»

06.04.2017 0