This version of the page http://www.viche.info/journal/4885/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2017-04-11. The original page over time could change.
Володимир ЗАЙКОВ: «Треба завершити реформу морської галузі й викоренити корупцію» - Журнал Віче
Авторам Координати Передплата Про видання Реклама Державні закупівлі
Українською | In English
Віче → Журнал → ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО

№17, вересень 2015

Володимир ЗАЙКОВ: «Треба завершити реформу морської галузі й викоренити корупцію»

Україна сьогодні просто приречена на реформи й боротьбу з корупцією. Це засіб її виживання в умовах АТО, зростання тарифів на комунальні послуги й спаду життєвого рівня населення.
Як у цих непростих умовах відстояти соціальні завоювання портовиків і при цьому сприяти розвитку морської галузі? Про це й не лише наша розмова з головою профспілки працівників морського транспорту Одеського морського порту, а також координатором Координаційної ради профспілок морського транспорту України Володимиром ЗАЙКОВИМ.

– Одеські портовики підтримують дії керівництва країни з реформування морської галузі та боротьби з корупцією. Разом із цим головною метою профспілки працівників морського транспорту Одеського морського порту є відстоювання законних прав та інтересів працівників, тому ми націлені на підтримку конструктивного й цивілізованого діалогу між працедавцями та портовиками, – каже Володимир Никифорович. – Адже саме цей чинник є запорукою стабільного розвитку нашого підприємства.

– Нещодавно в Києві відбулася вже третя за рік зустріч представників профспілки з міністром інфраструктури Андрієм Пивоварським. Про що дискутували, що обговорювали?

– У нас відбувся цікавий змістовний діалог. Зокрема, міністр підтвердив, що фінансові плани морських портів на 2016 рік мають бути затверджені вже найближчим часом. Хоча сама процедура дещо змінилася. Документи, як і раніше, узгоджуватимуться в Мінфіні й Мін­економіки. Але їх не повертатимуть на доопрацювання, що дуже гальмувало процедуру. Зауваження цих міністерств розглядатимуть на засіданні Кабміну, де фінплан захищатиме безпосередньо керівник підприємства.

Обговорювали також питання підвищення зарплат у морській галузі. Міністерство нібито не проти, але є розбіжності в поглядах на розмір цього підвищення. Профспілка Одеського порту, наприклад, підтримує позицію адміністрації порту, яка обґрунтовано пропонує підвищити в 2016 році зарплати колективу на 49 відсотків.

Крім того, у нас були питання щодо постанови Кабміну про 20­відсоткове скорочення персоналу підприємств. Міністр запевнив, що скороченню підлягають лише посади адміністративно­управлінського апарату. Більше того, у кожному конкретному випадку зважатиме на думку профспілки підприємства.

Була озвучена й консолідована позиція з приводу ідеї міністерства розробити єдиний (типовий) колективний договір для всіх філій Адміністрації морських портів України (АМПУ). Більшість профспілок не підтримали цю ідею, оскільки рівняти всіх під одну гребінку не можна.

Ще одна проблема, яку ми обговорили на зустрічі, – це закінчення терміну дії Галузевої угоди, підписаної сторонами в червні 2013 року. Домовилися про таке: поки що угода діятиме в колишній редакції, а для вироблення нової буде створена тристороння комісія, куди від міністерства входитиме заступник міністра Юрій Васьков як професіонал, котрий має досвід керівництва трудовим колективом порту.

У ході дискусії про розміри відрахувань профспілкам на виконання соціальних програм сторони домовилися, що нині немає потреби переглядати відсоток, закладений у Колективний договір того чи того підприємства. Якщо десь цей принцип порушуватиметься, міністр готовий особисто втрутитися в ситуацію.

На зустрічі також обговорювали питання стратегічного розвитку галузі, участі профспілок у проведенні майбутньої приватизації державних стивідорів тощо. Загалом результатами діалогу з главою профільного міністерства ми задоволені.

– А як складаються в Одеського порту відносини з новою владою в регіоні?

– Надії, які ми покладаємо на нову владу, думаю, справдяться. Одеські портовики цілковито підтримують ті реформи, які нині втілює в життя голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл
Саакашвілі. А як не підтримувати його, якщо він не словом, а ділом бореться з корупцією. І це дуже правильно, коли очільник області на пляжі звільняє для людей прохід до моря. Так і потрібно сьогодні своїм особистим прикладом демонструвати, що влада – це влада! Це ж і є та соціальна захищеність простих людей, за яку бореться й наша профспілка. І, безперечно, такого голову обласної державної адміністрації портовики завжди підтримуватимуть.

– Ще наприкінці 2014 року на засіданні Координаційної ради було прийнято рішення про створення Конфедерації профспілкових організацій морських портів України. Як із цим справи сьогодні?

– У принципі маємо всі документи та юридичну базу для створення цього об’єднання. Але поки що обходимося Координаційною радою. У перспективі, коли до цього об’єднання будуть готові всі профспілки нашої галузі, створимо Конфедерацію, і вона, безперечно, стане об’єднувальним чинником, новим профспілковим рухом серед портів України.

На початку вересня буде чергове засідання Координаційної ради, на якому розглядатимуться зміни до закону про порти, фінплан, відрахування профспілкам, скорочення робочих місць і, цілком імовірно, буде прийнято остаточне рішення й щодо Конфедерації.

– На ваш погляд, які перспективи розвитку морської галузі?

– Закон України «Про морські порти» дав більше перспектив для розвитку. Звісно, цей закон потрібно ще вдосконалити, відшліфувати, щоб морська галузь у цілому працювала ефективніше. У тому числі й Одеський порт.

На що я звернув би увагу, то це на нові форми господарської діяльності, які вже не один рік існують в Одеському порту, і закладені вони були ще в 90­х роках минулого століття. Думаю, така модель господарювання має поширитися на всі порти України. І можу сказати, що поступово інші підприємства переймають наш передовий досвід. Наприклад, ці форми господарювання вже використовують у Миколаївському морському порту.

– Володимире Никифоровичу, і наостанок: що вас як керівника профспілки працівників морського транспорту Одеського морського порту радує й турбує?

– Турбують відсутність стабільності в країні й тенденції до згортання чи, точніше, скорочення соціальних пільг.

Радує, що в Одеському порту ситуація більш­менш нормальна. Треба лише завершити реформу морської галузі, викоренити корупцію, дати більше свободи філіям АМПУ.

Хоча потрібно визнати, що завдяки зусиллям заступника міністра інфраструктури України Юрія Васькова деякі кроки вже зроблені. Приміром, дали доручення щодо видачі безвідсоткових позик, фінансові позики й ще чимало корисного.

Особисто я маю повне взаєморозуміння з керівництвом адміністрації Одеського морського порту й ДП «ОМТП» – Михайлом Соколовим та Геннадієм Жуковим. І це також дуже важливий чинник. Усе це дало змогу на засіданні профспілкового комітету прийняти рішення про збільшення соціальних пакетів, передбачених у нинішньому Колективному договорі, а також щодо нового соціального пакета й медичного страхування за програмою «Стаціонар».

Радує й те, що нині портовики високо цінують свою роботу й горді тим, що працюють в Одеському морському порту.  

 

Розмову вів Євген ТИЩУК.
Фото автора.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Журнал Віче

№15
серпень 2016
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
  • Абстракції космічні, абстракції земні
  • Герб нової України
  • Рекорд із патріотичним колоритом
  • Децентралізація по-буковинськи
  • Коли геній духу Івана Франка опускався на землю...
  • Нюрнберзький процес: «життєвий простір» для Третього рейху. За рахунок України. Екскурс в історію. З позицій сьогодення
  • Важливі складові суспільної консолідації: досвід повоєнної Австрії
  • Засоби масової інформації як суб’єкти іноземного впливу на державну політику
  • В. СЮМАР: «…Або ми вбиваємо видання, або ми даємо йому шанс на життя…»
  • Українcька мова на осі непідвладного часу
  • Власним коштом
  • Електронне декларування: формування правової традиції наражається на корупційну ментальність
  • Соціокультурні та правові засоби забезпечення національної злагоди в сучасній Індії
  • Організаційно-правові засади функціонування Європейського парламенту
  • Ялту штормило
  • Європа: хор, квартети чи сольники?
  • Парад незалежності на Хрещатику вичерпав дискусію, а нагородження героїв додало щему в серці
Останні новини

Тупнула ніжкою Вікторія Сюмар: Не кажіть про „Віче”, бо буде скандал. Ср, 28 грудня 2016

Усіх застерігає Вікторія Сюмар Ср, 28 грудня 2016

Шлях до нації: словенська модель постсоціалістичного суспільного розвитку Ср, 28 грудня 2016

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка та членів Комітету з Днем місцевого самоврядування Вт, 13 грудня 2016

ВИЇЗНИЙ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «ІНТЕРНЕТНІ ЗМІ: специфіка, контент, просування. Чт, 08 грудня 2016

Ігор ШЕМОЧЕК: «Я дістав гранату й розігнув один вусик. Я тримав її на той випадок, якщо зустріну не тих...» Пн, 14 листопада 2016

Пр деякі попередні оцінки діяльності Адміністрації Президента США Д.Трампа Пн, 14 листопада 2016

Луганське обласне телебачення веде репортаж з Сєверодонецька… Наталя Дніпренко та Андрій Куликов під егідою Укртелерадіопресінституту провели лекції та майстер-класи для місцевих журналістів Пт, 04 листопада 2016

М18 – це активна молодь Вт, 01 листопада 2016

Міжнародна наукова конференція «Історичні та стратегічні імперативи модернізації провідних і транзитивних країн світу» Нд, 30 жовтня 2016