This version of the page http://www.pohlyad.com/blogs/n/156 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2016-09-29. The original page over time could change.
До якої церкви ходять українці 
Новий Погляд, інтернет-видання
Порошенко з Туском скоординували підходи до завершення ратифікації асоціації Україна-ЄС та впровадження безвізу •  Поїздки за посередництва BlaBlaCar стають платними•  НАБУ розслідує справу незаконного будівництва у Львові•  За вбивство Копитка обіцяли заплатити 1,6 мільйона гривень•  На хабарі затримали чергового посадовця управління Державної міграційної служби України у Львівській області•  Малайзійський «Боїнг» збили з Первомайська російським «Буком» - слідство•  Садовий бачить проблему не у львівському смітті, а у «політичному смітті країни»•  Розшукуваного Інтерполом екс-начальника київської ДАІ затримали у Москві•  П’яний водій без документів «вишивав» нічним Львовом на фурі•  У селі біля Львова чоловіка на власному подвір’ї зґвалтував односелець•  
10.04.2015   18:26
Олексій АНТИПОВИЧ

Керівник Соціологічної групи «Рейтинг»

До якої церкви ходять українці

Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних українців (74%) відносять себе до православ’я, 8% – до греко-католицизму, по 1% – до римо-католицизму і протестантських та Євангелічних церков. Просто християнами себе вважають майже 9% опитаних, не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань 6%.

В регіональному розрізі в усіх областях найбільш поширеним є православ’я, окрім Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, де більше половини сповідують греко-католицизм. Також греко-католиками себе вважають майже 20% мешканців Закарпаття. Римо-католицизм зустрічається частіше, ніж в інших областях, також на Закарпатті (7%).

Серед тих, хто вважає себе православними, відносна більшість (38%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, 20% – до Української православної церкви Московського патріархату, 1% – до Української автокефальної православної церкви, 39% – вважають себе просто православними.

До УПЦ (КП) найчастіше відносять себе на Заході та в Центрі України, до УПЦ (МП) – на Півдні та Донбасі. Тим не менш, навіть в південних і східних областях, крім Донбасу та Одещини, прихильників Київського Патріархату більше, ніж Московського. При цьому, чим далі на Південь і Схід, тим більше опитані схильні себе вважати просто православними і не відносити себе до жодної православної юрисдикції. Зокрема, найбільше таких у Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Одеській, Донецькій та Луганській областях.

Метод збору первинної інформації — стандартизоване інтерв’ю «face-to-face» за місцем постійного проживання респондентів. Вибірка репрезентує доросле населення за статтю, віком (від 18 років) та типом поселення. Загалом було опитано 25000 респондентів (по 1000 на область). Помилка репрезентативності: для національних показників – не більше 0,9%, для обласних – 3,1%. Терміни проведення: 1 – 17 лютого 2015р. Опитування проводилось 4 компаніями: Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, Соціологічна група «Рейтинг», Центр Разумкова, КМІС. 

 

Інші публікації цього автора