This version of the page http://vybory.osp-ua.info/ch-6_fl-war_2.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2016-02-09. The original page over time could change.
Вибiр народу України ::
 
 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
Між словами і слов’янами - «Polityka»
09.02.2016
В Україні триває процес декомунізації - «Gazeta Wyborcza»
09.02.2016
Називаймо війну своїм іменем - «Rzeczpospolita»
09.02.2016
Жертви війни, якої немає - «Rzeczpospolita»
10.12.2015
Сумна картина реаліїв на прифронтових полігонах Донбасу - «Tygodnik Powszechny»
10.12.2015
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

 
1 2 3 4 5

 
10.03.2010.
В Україні здійснюють державний переворот – БЮТ 

Фракція БЮТ у Верховній Раді України вимагає від голови парламенту Володимира Литвина заблокувати картки тих народних депутатів, які систематично пропускають пленарні засідання ВР, але за них цими картками голосують невідомі особи, намагаючись здійснити державний переворот. Про це йдеться в заяві фракції БЮТ у Верховній Раді, пише УНІАН. Бютівці переконані, що зараз Верховна Рада із законодавчого органу держави зусиллями Партії регіонів, спікера парламенту і політичних «лузерів» перетворюється «на механізм повної узурпації влади і насадження диктатури одного політичного клану». «З Партією регіонів все зрозуміло. Така практика досягнення мети була закладена з самого початку існування цієї політичної формації. З перших днів створення вона була надійною опорою для режиму Кучми. Пізніше він призначив своїм правонаступником Віктора Януковича, але і це не допомогло йому стати Президентом в 2004 році. Тому закономірно, що політична корупція, підкуп, шантаж, залякування – це єдині засоби, які можуть допомогти Партії регіонів отримати владу і утриматися в ній», - йдеться в заяві.

На думку народних депутатів від БЮТ, зараз здійснюється спроба шляхом обману і фальсифікації сформувати нову парламентську коаліцію і уряд. «Новостворена коаліція буде антиконституційною, і складатися вона буде із зрадників і політичних заробітчан. Тому що ті, хто вже сьогодні голосують за відверто антиконституційні закони, завтра будуть у коаліції поза законом. Зараз вони не представляють нікого, самі по собі – вони лише гарматне м'ясо, «витратний матеріал», який потрібний їм тільки на один день. Вони йшли на вибори у складі тих політичних сил, які обіцяли відстоювати демократичні принципи розвитку України, боротися з корупцією, формувати прозору владу, яка діятиме виключно в законодавчому полі, – вони зрадили ці принципи, зрадили своїх виборців», – йдеться в заяві. 

Медиа холдинг «Главред»


10.03.2010.
Тимошенко – Януковичу: Конституція і закон з цих пір в Україні нічого не варті 

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що Президент України Віктор Янукович, підписавши зміни до Регламенту ВРУ, порушив Конституцію України. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі БЮТ.

«Сьогодні Янукович все ж таки підписав антиконституційний закон про формування коаліції. З цієї хвилини стало зрозуміло, що гаранта Конституції у України немає. А світу всьому стало зрозуміло, що Конституція і закон з цих пір в Україні нічого не варті», - зазначила вона.

Тимошенко вважає, що сьогодні і коаліція, і уряд буде формуватися шляхом обману, підкупу, шантажу, зради. «Якщо буде сформована коаліція і уряд на основі цього неконституційного закону, то в Україні буде незаконна коаліція, незаконний уряд, Україна не буде мати легітимної влади. Дуже шкода, що Янукович з цього починає», - підсумувала Тимошенко.

ForUm


10.03.2010.
Янукович дозволив єднатися "тушками"

Президент Віктор Янукович підписав зміни до закону про регламент Верховної Ради, якими дозволяється створення коаліції на індивідуальній основі. За повідомленням прес-служби глави держави, Янукович підписав закон після зустрічі з лідерами фракцій у середу. "Треба знайти політичну волю, щоб утворити більшість у Верховній Раді", - сказав президент, звертаючись до лідерів фракцій. "І українське суспільство, і наші партнери у світі чекають політичної стабільності в нашій державі. Тому я прошу вас визначитися", – додав Янукович. При цьому президент ще раз підкреслив важливість якнайшвидшого формування парламентської більшості та дієздатного уряду. Як відомо, зміни до регламенту Верховної Ради дозволяють створення парламентської коаліції на індивідуальній основі, а не тільки фракціями, як це було раніше.

Українська правда


09.03.2010.
Тимошенко йде «війною» на Януковича (Текст резолюції) 

Віче українських патріотів, яке відбулося сьогодні у Києві біля пам'ятника Тарасу Шевченку, ухвалило резолюцію щодо створення об'єднаної демократичної опозиції на чолі з лідером БЮТ Юлією Тимошенко. «Шевченківські дні – це час задуматися про долю України, але сьогоднішні урочистості важко назвати святковими. За 18 років незалежності наша країна опинилася у найбільшій небезпеці. Цю ситуацію можна порівняти лише з ГКЧП, який хотів зупинити просування України до незалежності», - йдеться у резолюції. У документі наголошується, що в Україні через фальсифікацію виборів Президента та через зраду частини представників демократичної коаліції до влади «дорвалася антиукраїнська сила на чолі з Віктором Януковичем».

«Янукович, комуністи і Литвин об'єдналися у любові до посад і грошей та у ненависті до всього українського. Вони насилують Конституцію України і створюють фальшиву коаліцію з продажних душ на основі корупції. Такі дії є справжнім державним переворотом», - підкреслюється у резолюції.

«Щоб протистояти цьому антиукраїнському нашестю, ми, учасники віче, перед пам'ятником Тарасу Шевченку у місті Києві вирішили об'єднатися для захисту України. Українське суспільство потребує консолідації. Попереду жорстока і виснажлива боротьба, але перемога буде за Україною. Ця перемога вимагає об'єднання всіх державницьких, проукраїнських, проєвропейських сил. Ми заявляємо про жорстку протидію спробам здійснити конституційний заколот в Україні, створити коаліцію у Верховній Раді та сформувати уряд, порушуючи Конституцію України», - йдеться у документі.

Учасники віче закликали всі національно-демократичні, патріотичні та реформаторські сили до об'єднання зусиль в об'єднаній демократичній опозиції та координації усіх подальших дій. «Віче ухвалює: створити об'єднану демократичну опозицію, до складу якої ввійдуть всі суспільні і політичні сили, які відстоюватимуть національні інтереси. Це буде українська опозиція до незаконної антиукраїнської влади», – наголошується у резолюції.

Опозиція також визначила свої завдання, серед яких: відстоювання європейського напряму розвитку України, включно зі вступом країни до Європейського Союзу; захист демократії, виборності всіх органів влади, прав і свобод людини, насамперед свободи слова; боротьба за створення соціально орієнтованої ринкової економіки, протидія засиллю олігархів в економіці та їхньому впливу на залежну від них владу, боротьба за відділення бізнесу від влади і влади від бізнесу.

Об'єднані демократичні сили також обіцяють захищати незалежність України, територіальну цілісність, недоторканність її кордонів; не допустити вступу України до будь-яких міжнародних структур і об'єднань, які роблять замах на незалежність України або суперечать цілям європейської інтеграції; укріплювати енергетичну безпеку нашої країни, відстоювати збереження газотранспортної системи у державній власності, не допустити створення будь-яких консорціумів з метою відчуження ГТС на користь іншої держави; захищати статус української мови як єдиної державної, відстоювати національні цінності, власну історію, створювати і зміцнювати український інформаційний простір.

«Лідером об'єднаної демократичної опозиції ухвалюємо обрати Юлію Тимошенко. До опозиційної боротьби в ім'я України, її незалежності та утвердження європейського шляху закликаємо всі політичні і суспільні сили, які розділяють перераховані цінності.

Звертаємося до українського народу із закликом протистояти всім можливим діям, які чинитимуть замах на державність, конституційний лад, демократію і національні цінності України. Україну ми збережемо!», - підкреслюється у резолюції.

Як раніше писав ForUm, глава однойменного блоку Юлія Тимошенко (БЮТ) обрана лідером об'єднаної демократичної опозиції на мітингу у вівторок у Києві біля пам'ятника поетові Тарасу Шевченку.

За матеріалами «УНІАН»

 

04.03.2010.
Зрада коаліції: Тимошенко відправили у відставку 

Верховна Рада України виразила недовіру Кабінету Міністрів Юлії Тимошенко. За таке рішення проголосували 243 народних депутата, зокрема ПР - 172, БЮТ – 7, НУ- НС - 15, КПУ - 27, Блок Литвина - 19 . Сьогодні, 3 березня, Верховна Рада України розглядала питання про відповідальність очолюваного Юлією Тимошенко Кабінету міністрів. Відповідний проект постанови був внесений заступником глави фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим. У вівторок, 2 березня, голова Верховної Ради України Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції Блоку Литвина, НУ-НС і Блоку Юлії Тимошенко. За словами Литвина, в парламенті до цих пір немає 226 підписів нардепів, які б підтверджували існування «коаліції трьох», тому він і зробив таке оголошення. Нагадаємо, 9 лютого термін перебування Тимошенко на посаді прем'єр-міністра України досяг 1000 днів, з яких 216 припало на перше її прем'єрствування в 2005 році.

Уперше Тимошенко очолила уряд 4 лютого 2005 року, а була знята президентським указом 8 вересня того ж року. Вдруге Тимошенко стала прем'єром 18 грудня 2007 року. Крім того, ще 11 днів (з 24 січня 2005 року) вона посідала посаду в.о. прем’єра. Тимошенко стала другим в Україні главою уряду, якому вдалося подолати рубіж 1000 днів на цій посаді, - до неї такого результату добивався лише Віктор Янукович, загальний термін перебування якого на посаді прем'єра складає 1277 днів. У той же час Тимошенко вже перевершила Януковичу по терміну безперервного перебування на посаді прем'єра - 784 дні проти 776. 

forUm


25.02.2010.
Віктор Янукович офіційно вступив на посаду президента України

Свідоцтво про вступ на пост президента йому вручив голова Конституційного Суду Андрій Стрижак на урочистому засіданні Верховної Ради. Перед цим Янукович склав присягу на Пересопницькому Євангеліє і скріпив її своїм підписом. До зали було внесено штандарт президента України. Депутати і гості почали аплодувати. Януковичу було вручено символи президентської влади: печатку й булаву президента України, а також одягнуто колар - нагрудний знак президента. Ще раніше голова ЦВК Володимир Шаповал зачитав протокол Центрвиборчкому про результати президентських виборів. Шаповал вручив Януковичу посвідчення президента, яке Янукович поклав у нагрудну кишеню піджака.

Українська правда
 


20.02.2010.
Тимошенко відкликала свій позов щодо оскарження результатів виборів Президента

Кандидат на посаду Президента, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко відкликала з Вищого адміністративного суду України свій позов до Центральної виборчої комісії щодо скасування результатів повторного голосування з виборів глави держави. Про своє рішення вона заявила сьогодні в перебігу засідання ВАСУ, який другий день поспіль розглядав її позов.

«Саме тому, що Центральна виборча комісія в своїй бездіяльності, у своєму незвертанні уваги на аргументи і докази по суті і спотворила результати виборів в повному обсязі. І тому непростий підрахунок арифметичний голосів, ми сподівалися, буде розглянуто в суді», – сказала Юлія Тимошенко. Вона зазначила, що вчора суд відмовився долучити докази щодо включення до Державного реєстру виборців людей, а також масового внесення до списків виборців померлих осіб.

«Фактично було відмовлено вивчати та досліджувати доказову базу, на якій ґрунтується позов, звівши функції ЦВК по підведенню результатів голосування до суто арифметичного підбиття підсумків без жодного підтвердження їх обґрунтованості. За таких обставин ми просто не бачимо сенсу продовжувати розгляд цієї справи. Враховуючи вище викладене, керуючись ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України та з огляду на небажання встановлення об’єктивної істини у справі, через формальний підхід до позову, ми відкликаємо подану заяву», – заявила Юлія Тимошенко.

Вже на брифінгу, після відкликання позову з Вищого адміністративного суду, Тимошенко заявила, що не має наміру оскаржувати результати виборів глави держави у Верховному Суді України. За її словами, згідно із законом, розглядати справи стосовно оскарження результатів виборів може лише ВАСУ.

Прем'єр-міністр також заявила, що вона, «як і прості громадяни, не може довести істину у суді».

«Те, з чим стикається сьогодні кожен громадянин нашої держави, – неможливість захисти свої права в суді, так само і я, як кандидат у Президенти, зіткнулася саме з такою машиною, яка працює далеко не на засадах правосуддя», – сказала Тимошенко.

Вона заявила, що вчора Вищий адміністративний суд України відмовив у прямій трансляції засідання на радіо та телебаченні тому, що «не хотіли, щоб країна і світ бачили, які докази ми надавали, які документи ми пред’являли суду, які аргументи викладала наша сторона».

За словами Тимошенко, якщо б велась пряма трансляція засідання суду, кожному громадянинові було б зрозуміло, що «Янукович – не Президент України».

Представник Віктора Януковича у Вищому адміністративному суді України Олександр Лавринович у коментарі журналістам назвав рішення Юлії Тимошенко відмовитися від боротьби в суді політично правильним рішенням.

«Юлія Тимошенко пішла, не дочекавшись рішення, всі її звинувачення є неправдою. Вона пішла і залишила три крапки в головах своїх прихильників», – заявив представник Януковича.

За словами Лавриновича, рішення Тимошенко піти з зали суду унеможливлює продовження судового процесу. Лавринович також вважає, що такий хід дозволяє лідерці БЮТ балотуватись на посаду Президента України через 5 років, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. 



17.02.2010.
Суд зупинив рішення про визнання Януковича переможцем виборів

Вищий адміністративний суд України призупинив дію рішення Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів та обрання Віктора ЯНУКОВИЧА Президентом України.

Про це йдеться у повідомленні ВАСУ, переданому УНІАН. Згідно з повідомленням, суддя-доповідач у цій справі Олександр НЕЧИТАЙЛО розглянув клопотання кандидата на пост Президента Юлії ТИМОШЕНКО про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за її позовом до ЦВК про визнання протиправними дій, бездіяльності та рішення ЦВК.

У клопотанні про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову порушується питання про зупинення дії рішення ЦВК про встановлення результатів повторного голосування та обрання В.ЯНУКОВИЧА Президентом України, яке оформлено протоколом ЦВК від 14 лютого 2010 року, та заборону В.ЯНУКОВИЧУ складати присягу Президента України на урочистому засіданні Верховної Ради України.

Клопотання мотивовано тим, що у разі невжиття заходів забезпечення адміністративного позову можуть бути проведені дії щодо вступу В.ЯНУКОВИЧА на пост Президента України ще до завершення розгляду справи у суді.

Суддя вирішив, що з підстав того, що у разі невжиття заходів щодо зупинення дії рішення відповідача можуть виникнути ускладнення при виконанні судового рішення, клопотання у відповідній частині підлягає задоволенню.

Разом з тим, на думку судді, В.ЯНУКОВИЧ не є відповідачем у цій справі, у зв’язку з чим у суду немає правових підстав для заборони на вчинення ним певних дій. Тому клопотання у цій частині задоволенню не підлягає.

Виходячи з цього, суддя вирішив частково задовольнити клопотання кандидата на пост Президента України Ю.ТИМОШЕНКО про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задовольнити частково і зупинити дію рішення ЦВК про встановлення результатів повторного голосування з виборів Президента та обрання В.ЯНУКОВИЧА Президентом України до закінчення розгляду даної адміністративної справи.

У задоволенні решти вимог клопотання відмовлено.
 

постiйна адреса статтi: УНІАН

    [Версія для друку]



 Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився








TyTa