Артем 14.03.2014 15:42
-1 0 +1

Здравствуйте. Исполнительная служба взыскала по решению суда в мою пользу 2100 гривен и дало мне ответ о том что эти средства находятся на исполнении в государственной казначейской службе, 28 февраля мне была казначейством перечислена на мой счет сумма в размере 755 гривен, а 1 марта мне приходит письменный ответ за подписью зам.начальника казначейской службы области что были перечислены все средства в размере 2100 гривен, когда 3 марта я пришел к этому зам. казначейской службы на прием и спросил его почему такое вранье в документах он сказал мне что у них какая то ошибка произошла и что из 2100 на мою пользу только 755 гривен приходится а остальные деньги на другого человека приходятся и 11 марта прислал мне ответ что мне перечислено 755 гривен, а остальные на другого взыскателя, у меня к вам 5 вопросов: 1.Скажите эти действия чиновника подпадают под статью уголовного кодекса подделка документов? 2. Я имею право обратится в суд на такие действия чиновника с подделкой документов и халатным отношением к своей работе и взыскать материальный и моральный ущерб? 3. В какой суд и согласно какой статьи обращаться? 4. Писать иск на чиновника или на ведомство в котором он работает? 5. Сколько стоит обращение в суд мне как физическому лицу? Спасибочки вам как юристу, вы молодец.

Сергій 10.03.2014 15:33
-1 +2 +1

Вітаю! Підскажіть чи поширюється дія ст. 160 КУпАП (Торгівля з рук у невстановлених місцях) на території селища міського типу. Якщо можна із посиланням на відповідні нормативні акти.

Право справедливості 11.03.2014 15:51
-1 +2 +1

Доброго дня, Сергію! Якщо така постанова міліції винесена, то Ви маєте можливість оскаржити таку постанову в судовому порядку, оскільки такий прецедент вже існує (http://reyestr.court.gov.ua/Review/12990897) і на нього можна зсилатись під час розгляду Вашої справи в суді, але суд лише на свій розсуд може розглянути або не розглянути такий доказ. В рішенні зазначено: Вислухавши правопорушника, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у зазначеній справі підлягає закриттю з наступних підстав. Статтею 160 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 здійснював продаж продуктів харчування в селі Штормове біля бази відпочинку "Штормове", а не в місті, як зазначено в диспозиції ч.1 ст. 160 КУпАП, відповідальність за торгівлю у невстановлених місцях в інших населених пунктах КУпАП не передбачено. Таким чином, суд приходить до висновку що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст. 160 КУпАП. На підставі викладеного, керуючись ст. 247 п.1, 283, 284 КУпАП, суддя постановив: провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 160 ч.1 КУпАП закрити у зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Жорж 09.03.2014 19:51
-1 0 +1

Доброго вечора. Скажіть будь ласка, чи можу я будучи фізичною особою виступати в ролі посередника при купівлі-продажу нерухомості? Завчасно дякую.

Право справедливості 11.03.2014 10:48
-1 0 +1

Доброго дня, Жорж! Впринципі можете виступати в такій ролі, оскільки Ваша участь не буде перешкоджати укладенню такого договору, однак все залежить від того як саме ви будете здійснювати таке посередництво!

Георгій 89 07.03.2014 17:21
-1 +2 +1

Доброго дня. Я працюю на приватне підприємство, воно довго затримує зарплату. Офіційно отримую зарплату за півставки, а частину на руки. зарплата вже не виплачувалась повністю 3 місяці, тільки виплачувалась офіційна частина і то тільки маленькі суми бо ми, типу, були у відпустці за свій рахунок, але звісно всі працювали. Підскажіть, як чинити в такому випадку.

Право справедливості 11.03.2014 15:32
-1 +1 +1

Доброго дня, Георгію! Хочемо звернути Вашу увагу, що такими питаннями займається інспекція праці, оскільки вона забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Для захисту своїх прав як працівника, Вам необхідно звернутися із відповідним документом (скаргою або зверненням) до інспекції праці, в якому сформулюйте Ваші претензії до керівництва. Розглядати Вашу скаргу будуть протягом місяця. Для того, щоб встановити обґрунтованість Ваших претензій, на підприємстві, де Ви працюєте, державні інспектори праці проведуть перевірку. Під час неї інспектор може вимагати показати йому будь-які документи. За результатами перевірки інспектор складає акт, якщо факти, викладені у скарзі або зверненні, знайдуть підтвердження. Керівництву ПП залишають припис про усунення виявлених порушень. Про те, що зроблено для усунення цих порушень, Ваш начальник повинен буде повідомити в інспекцію з питань праці в письмовому вигляді в той термін, який інспектор вкаже в приписі.

Александр 06.03.2014 13:58
-1 +1 +1

У мене до Вас дуже важливе питання. Скажіть будь ласка чи має інтернет-провайдер право встановлювати додаткову плату або підвищувати абонентську плату за послуги інтернету якщо я як споживач приватна фізична особа захотів встановити собі WIFI роутер???

Право справедливості 07.03.2014 12:45
-1 +1 +1

Доброго дня, Олександре! Взагалі провайдер не має права вказувати Вам як користувачу, яким чином користуватися інтернетом (напряму через кабель чи через роутер Wi-Fi), тим паче брати за це додаткову плату, а лише зобов"язаний провести кабель та надавати інтернет-послуги. При укладені договору, Ви повинні були ознайомитися з умовами та послугами, які надає Ваш провайдер по даному договору, який Ви підписали. Оскільки ми не ознайомлені з умовами договору - ми не можемо щось конкретне Вам повідомити як діяти в даній ситуації. Лише можемо Вам порадити, уважно перечитати умови договору, який Ви уклали з провайдером, і якщо там про Вашу ситуацію конкретно нічого не вказано, можете їх повідомити, про відсутність такої умови в договорі. Якщо провайдер буде надалі Вас змушувати сплачувати кошти за такі послуги (за умови відсутності її в договорі), повідомте їх, що змушені будете звернутися до відповідних органів із заявою про захист прав споживачів, щоб останні перевірили законність таких дій щодо Вас як клієнта зі сторони Вашого провайдеру.

Лариса С. 06.03.2014 00:26
-1 +2 +1

Здраствуйте! Мой муж сотрудник милиции скажите имеет ли он право на 50% льготы по оплате коммунальных услуг? Я слышала о Постановлении КМ Украины от 29 января 2003 года №117 "О Едином государственном автоматизированном реестре лиц, которые имеют право на льготы", скажите, что это за реестр? Имеет ли мой муж сотрудник милиции в нем зарегистрироваться, где проводят регистрацию и какие требуются документы??? Жду ответик и спасибо вам за хорошую рубрику.

Право справедливості 06.03.2014 13:23
-1 +2 +1

Доброго дня, Ларисо! Так дійсно, положеннями статті 22 Закону України “Про міліцію” передбачено, що працівникам міліції та членам їх сімей надається 50-відсоткове зниження по оплаті за житлову площу, комунальні послуги, а також за паливо. Працівники міліції, які живуть і працюють у сільській місцевості та в селищах міського типу, та члени їх сімей, які проживають з ними, забезпечуються безплатним житлом з опаленням й освітленням за встановленими нормами, а також користуються іншими пільгами, передбаченими законодавством. За працівниками міліції, звільненими зі служби за віком, хворобою або вислугою років, також зберігається право на пільги за названим законом. У рішенні Конституційного суду України від 3.06.1999 року передбачено, що не має значення, хто (працівник міліції чи член його сім’ї) є власником (співвласником) житла або наймачем. Право на пільги в оплаті користування житлом та комунальними послугами у члена сім’ї працівника міліції у кожному конкретному випадку визначається відповідними органами чи організаціями, а в разі виникнення спору — судами загальної юрисдикції. Звертаємо Вашу увагу, що документом, який підтверджує право на пільги по оплаті житлово-комунальних послуг згідно Закону, є довідка, видана Управління соціального захисту, про те, що особа має право на пільги, передбачені ст. 22 Закону України «Про міліцію». Тобто, для того щоб отримати таку довідку, Вам необхідно звернутися із відповідною заявою до Управління соціального захисту Рівненської міської ради та стати на облік. Якщо Вашого чоловіка поставлять на облік, то згодом Він повинен бути внесений Управлінням соціального захисту в Єдиний автоматизований реєстр пільговиків (ЄДАРП) до осіб, які згідно ст. 22 ЗУ «Про міліцію» мають право на пільги.

Маргарита 01.03.2014 12:23
-1 +1 +1

Добрый день!!! Я являюсь инвалидом 3 группы, у меня есть 2 квартиры, я слышала, что могу быть физическим лицом — предпринимателем, работающим на упрощенной системе налогообложения и что инвалиды могут быть плательщиками единого взноса исключительно при условии их добровольного участия в системе общеобязательного государственного социального страхования. То есть я могу не платить налоги за сдачу квартир в аренду?

Право справедливості 03.03.2014 21:28
-1 +1 +1

Доброго дня, Маргарито!Так дійсно, згідно чинного законодавства України, а саме в пункті 4 статті 4 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” зазначено, що особи, зазначені у пункті 4 частини першої статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Тобто, Ви як інвалід 3-ї групи маєте таке право і можете ним скористатися!

Роман 26.02.2014 15:14
-1 +2 +1

Здравствуйте. Зараз у суді расматриваеться справа про скасування договору дарування , людина яка подарувала свою квартиру йому 77 років і він не розумів що підписує , скажіть можемо ми клопотати про проведення судово -психіатричної експертизи? І якщо вона покаже що людина не розумiла що підписує це є підставою для скасування судом договору дарування квартири? І останнє якщо суддя задовольнить клопотання про проведення судово -психіатричної експертизи , вона проводиться безкоштовно або платно ? Якщо безкоштовно якими законами це регламінтовано ? Благодарствую .

Право справедливості 27.02.2014 17:20
-1 +1 +1

Доброго дня, Романе. Насамперед хочемо Вас повідомити, що на момент укладення договору дарування, нотаріус зобов"язаний переконатися, чи дарувальник усвідомлює свої дії та роз"яснює йому правові наслідки таких дій. Щодо Ваших питань, то звичайно Ви маєте право подати клопотання, в якому просити суд призначити судово-психіатричну експертизу. Якщо висновком експерта буде підтверджений той факт, що на момент укладення договору дарування, дарувальник був недієздатним (тобто не усвідомлював своїх дій та їх правових наслідків), то це дійсно є правовою підставою для суду задовольнити Ваші позовні вимоги. У Вашому випадку всі витрати несе позивач і витрати на проведення експертизи теж. Однак, при позитивному вирішені справи, тобто на Вашу користь, суд повинен стягнути з Відповідача витрати, які були понесені позивачем під час розгляду справи.

юрій 23.02.2014 23:05
-1 +1 +1

Люди курять біля розважального центру а адміністрація не реагує,куди звертатись з жалобою??

Право справедливості 26.02.2014 12:32
-1 +1 +1

Доброго дня, Юріє! На сьогодні в Україні діє "антитютюновий закон", а саме Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2899-15). Згідно ч.2 ст.13 вищевказаного Закону забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів; 4) на дитячих майданчиках; 5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; 6) у під’їздах житлових будинків; 7) у підземних переходах; 8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; 9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства; 10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення; 11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів. Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; 2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; 3) у приміщеннях гуртожитків; 4) в аеропортах та на вокзалах. На жаль, Ваш випадок чітко не прописаний в Законі, але зрозуміло, що держава забороняє українцям палити в публічних (громадських) місцях. Тобто, люди, які в громадському місці палить вчиняють адміністративне правопорушення. Ви вправі звернутися з письмовою заявою до дільничого інспектора з вимогою притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за куріння в громадських місцях (На сьогодні курців штрафують за паління у недозволених місцях на суму від 51 до 340 гривень.). Хочу звернути Вашу увагу, що при поданні письмової заяви до органів внутрішніх справ, попросіть, щоб працівник поставив відмітку на Вашій копії про її прийняття. Також свою заяву Ви вправі направити рекомендованим листом.

ліза 18.02.2014 21:45
-1 0 +1

загинула людина у церкві і ніякого відшкодування тільки 1 тис.гр вид священика не отримала його родина(3 дітей) и ніхто не понис за цепокарання.як потрино було повестися щодо священика?

Право справедливості 26.02.2014 12:49
-1 0 +1

Доброго дня, Лізо! На жаль, важко Вам щось порадити в даній ситуації, оскільки необхідно більше фактів для об"єктивного з"ясування обставин справи та юридичного аналізу! Просимо за детальною консультацією звертатися за телефоном 40-10-02.

Ростислав 11.02.2014 23:20
-1 +1 +1

Доброго вечора. Місяць тому здав передекзаменаційну практику. Получив доступ до Державних іспитів. Здав державні іспити. Через 3 тижні сказали, що якшо не доздати ще дещо до практики (яка вже являється закритою), то анулють диплом і обхідний лист. Чи можливо це по закону? Наперед дякую.

Право справедливості 14.02.2014 14:10
-1 +2 +1

Доброго дня, Ростиславе! Вищий навчальний заклад жодним чином не може анулювати диплом, адже випускник, який провчився в ньому, склав необхідні випускні іспити та захистив дипломну роботу для отримання документа. Однак, ми Вам радимо врегулювати питання з керівництвом навчального закладу, тобто повідомити про обставини, які склалися. Також радимо Вам ознайомитися із ЗУ "Про вищу освіту" (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2984-14), щоб знати свої права!

денис 24.11.2013 17:42
-1 +1 +1

Здравствуйте! Сестра сделала нотариально заверенную доверенность на представления ее интересов в суде. У меня вопрос могу я ее подписью делать роспись на документах и подавать их в суд?

Право справедливості 25.11.2013 18:59
-1 +5 +1

Доброго дня, Денисе! Підписуватись замість своєї сестри Ви не маєте права, а тому підписати позовну заяву не можете. Однак, згідно нотаріальної довіреності, вона надала Вам право представляти її інтереси в суді, тобто подавати заяви, клопотання та інші процесуальні документи Ви можете - просто "шапці" заяви пишете спочатку Позивач (чи Відповідач по справі) (ПІБ сестри), а в слідуючому рядочку Представник (своє ПІБ) і в кінці вже від свого імені, в якості представника ставите свій підпис.

أليونا 24.11.2013 02:59
-1 0 +1

Доброго дня!Скажіть, будь ласка, чи потребує надання індивідуальної ліцензії інвестиційна діяльність фізичної особи-резидента (без зайняття підприємницькою діяльністю) не прямо, а через брокерський рахунок іноземного суб'єкта, і чим це регулюється. Дуже дякую!

Право справедливості 25.11.2013 19:38
-1 +3 +1

Доброго дня, أليونا! Ваше питання регулюється Інструкцією про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, що затверджена Постановою Правління Національного банку України від 16.03.1999 р. (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0259-99).

ЖЕНЯ 19.11.2013 18:24
-1 0 +1

Я ИНВАЛИД 3 ГРУППЫ. У МЕНЯ ТОЖЕ ВОПРОС ПО КРЕДИТУ 2008 ГОДУ БРАЛ В ПРИВАТБАНКЕ КРИДИТ НА МОБИЛЬНЫЙ ТЕЛЕФОН 1500 ГР. В ЭТОМ БАНКЕ Я ПОЛУЧАЮ ПЕНСИЮ В 2009 У МЕНЯ С ПЕНСИИ 3 МЕСЯЦА БЕЗ МОЕГО СОГЛАСИЯ СНЯЛИ ПО 600 ГР. ТОЕСТЬ 1800 ГР.(В ДОГОВОРЕ ПО КРИДИТУ СКАЗАНО ЧТО Я СОГЛАСЕН НА СЬЕМ ДЕНЕГ С МОИХ СЧЕТОВ) ПОСЛЕ ЭТОГО Я ПЕРЕВЕЛСЯ ПОЛУЧАТЬ ПЕНСИЮ В ДРУГОЙ БАНК. А ВОТ ВЧЕРА ИЗ СУДА ПРИШЛА УХВАЛА И К НЕЙ ПОЗОВНА ХАЯВА ПРИВАТБАНКА С ПРОСЬБОЙ ВЗЫСКАТЬ С МЕНЯ 11345 ГР. ТАК КАК Я ЯКОБЫ НЕ ВЫПЛАТИЛ КРЕДИТ В СУММЕ 18 ГР. И С ЭТИХ ДЕНЕГ НАБЕЖАЛИ ШТРАФЫ И ПРОЦЕНТЫ. СКПАЖИТЕ ПРАВ ЛИ БАНК????? И ЕЩЕ МНЕ НА РАБОТЕ КОЛЕГИ СКАЗАЛИ ЧТО СОГЛАСНО СТАТЬИ 257 ГРАЖДАНСКИЙ КОДЕКС ПО СРОКУ ИСКАВОЙ ДАВНАСТИ Я МОГУ НАПИСАТЬ ЗАПЕРЕЧЕНЯ И НЕ ОТДАВАТЬ НИКАКОЙ КРИДИТ??????? ЭТА ТАК????????? ОЧЕНЬ ЖДУ ОТВЕТА.

Право справедливості 25.11.2013 19:11
-1 +4 +1

Доброго дня, Євгеній! Відповідно до статті 257 Цивільного кодексу України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у 3 (три) роки. Згідно пункту 1 частини 2 статті 258 Цивільного кодексу України позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені). Терміни пропущені, відсотки завищені. Вам потрібно подати аргументоване заперечення, в тому числі на штрафні санкції (штраф, пеня - у більшості випадків банк їх налічує незаконно), яке повинен скласти кваліфікований юрист.

Наталія 18.11.2013 21:55
-1 0 +1

Доброго дня. Я - власник майна (дім). Маю доньку. Вона приписана за адресою мого дому. За сімейними обставинами потрібно її виписати. Добровільно вона виписуватися не хоче. Чи можу я її виписати і в якому порядку? Додаткова інформація: працюю за кордоном. Додому приїзжаю у відпустку приблизно 1 раз в рік на місяць. Тим часом в домі проживають інші члени сімї. Донька не заміжня, не вагітна, не інвалід. Дякую за увагу. Наталія

Право справедливості 25.11.2013 19:21
-1 +5 +1

Доброго дня, Наталіє! На жаль, звернувшись до компетентних органів місцевого самоврядування Ви не зможете (навіть як власник майна) виписати доньку зі свого будинку. Однак, маєте право звернутися до суду з позовною заявою, в якій просити примусово виселити її з Вашого будинку, вказавши обгрунтовану причину такого рішення (не утримує будинок, тривалий термін не проживає та і т.п.). Хочу звернути Вашу увагу, що на практиці це досить складно довести в судовому порядку до позитивного результату.

дарья ефименко 16.11.2013 17:37
-1 0 +1

расскажите вот есть такая статья в конституции украины 10 и согласно ей я могу в любой орган власти обратиться на русском языке это так? расскажите я могу подать иск, возражение, ходотайства в суд на русском языке? с уважением дарья ефименко

Право справедливості 20.11.2013 11:49
-1 +3 +1

Доброго дня, Дарино! Конституцією України закріплений принцип державної мови, якою є українська мова, та гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України (ст. 10 Конституції України). Згідно зі статті 9 Цивільного процесуального кодексу судочинство в Україні ведеться українською мовою або мовою більшості населення даної місцевості. Особам, що беруть участь у справі і не володіють мовою, якою провадиться судочинство, забезпечується право робити заяви, давати пояснення і показання, виступати на суді й заявляти клопотання рідною мовою, а також користуватися послугами перекладача в порядку, встановленому ЦПК України. Судові документи, відповідно до встановленого законом порядку, вручаються особам, які беруть участь у справі, в перекладі на їхню рідну мову або іншу мову, якою вони володіють. Це закріплює рівноправність мов і характеризує демократизм цивільного судочинства України. У разі порушення під час розгляду справи закону про мову, якою ведеться судочинство, судове рішення у будь-якому випадку підлягає скасуванню (ст. 314 ЦПК). Це правило є важливою цивільно-процесуальною гарантією дотримання принципу державної мови судочинства, який має велике юридичне і політичне значення. Він забезпечує доступність правосуддя в цивільних справах для всіх учасників процесу і реалізацію принципу гласності судочинства, а також право на захист — встановлення безпосереднього словесного зв'язку заінтересованих осіб із судом та іншими учасниками процесу; дає змогу розуміти зміст процес, дій і діяти належно у своїх чи інших осіб інтересах; сприяє встановленню судом усіх обставин у справі і прийняттю законного та обґрунтованого рішення.

Виталий 16.11.2013 13:01
-1 0 +1

Здравствуйте, помогите. У меня такая ситуация в 2006 году брал кредит в банке на бытовые нужды 15000 грн. и в этом же году у меня умирает жена и я остался один с тремя маленькими детками и не смог выплатить кредит, 11 ноября этого года я получил по почте ухвалу суда в которой сказано что банк требует с меня не оплаченный мной кредит со всеми процентами около 230000 грн. и сказано, что мне нужно подать заперечення. На сколько все серьезно и могут ли у меня с тремя малолетними детьми забрать единственный дом? Скажите что делать? Прошу помогите.

Право справедливості 18.11.2013 14:32
-1 +3 +1

Доброго дня, Віталій! Вам негайно необхідно звернутися за правовою допомогою, адже тут все дуже серйозно! Зателефонуйте нам за телефоном (067)3624162, і ми допоможемо грамотно скласти заперечення на позовну заяву банка, а також, за бажанням, представимо Ваші інтереси в суді. Звертаємо увагу, що справи з банками необхідно вирішувати на початкових стадіях, оскільки можуть настати несприятливі наслідки!

Николай 15.11.2013 22:51
-1 0 +1

Доброй ночи! Скажите пожалуйста если инспектор гаи остановил меня и не торопится составлять админ. протокол соответственно задерживает меня и должен ли он составить протокол задержания коль он меня задерживает? В какое время должен быть составлен админ. протокол по правила дорожного движения и через какое время после остановки меня сотрудником гаи он обязан составить протокол задержания. Вот ссылка на видео у меня тоже была такая ситуация: http://youtu.be/ol7T92vRF14

Право справедливості 25.11.2013 19:04
-1 +3 +1

Доброго дня, Миколає! У випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, ліцензійної картки на транспортний засіб, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більш як три години. (ст. 263 КУпАП – Строки адміністративного затримання) Про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому робиться запис про це. Про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання також власник відповідного підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган.(ст. 261 КУпАП) У разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.

-) Лерчик 14.11.2013 14:17
-1 0 +1

Всем привет! У меня такая ситуация, сегодня сдала в сервисный центр в гарантийный ремонт электрочайник и попросила девушку из сервисного центра выдать на время ремонта мне электрочайник из обменного фонда, на что она в грубой форме ответила - что у них нет обменного фонда и электорочайник во время ремонта моего сервисный центр не обязан предоставлять и сказала чтобы я шла к продавцу и у него просила электрочайник. Скажите правомерны ли действия сотрудницы сервисного центра и обязан ли мне кроме продавца именно сервисный центр предоставить мне электрочайник из обменного фонда? Спасибочки.

Право справедливості 25.11.2013 18:45
-1 +3 +1

Доброго дня, Валеріє! Ваша проблема передбачена пунктом 9 статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів" (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1023-12), де чітко вказано, що при пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк. На письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані створювати (мати) обмінний фонд товарів. Перелік таких товарів визначається Кабінетом Міністрів України. За кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару. Звертаємо Вашу увагу, що існує також Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів затверджений постановою №506 КМУ від 11.04.2002 року (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/506-2002-п), з яким також можете ознайомитися для захисту Ваших прав як споживача.

владик 11.11.2013 18:29
-1 0 +1

Здравствуйте. Я слышал что согласно Конституции Украины в государственных поликлинниках медпомощь должна предоставляться бесплатно, это правда. И скажите в поликлиннике по месту проживания обязан ли человек оплачивать ренген-снимок и имеют право врачи послать его в аптеку за снимком, слышал, что по месту проживания в поликлинниках на всех жителей выделяются средства на ренген-снимки, это так и какими постановлениями регламинтируется?

Право справедливості 25.11.2013 18:22
-1 +3 +1

Доброго дня, Владиславе! Так, дійсно, згідно зі статті 49 Конституції України, медична допомога в державних і комунальних медичних закладах охорони здоров'я надається безкоштовно, незалежно від її обсягу. Так, населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів. У всіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров'я надається гарантований рівень медичної допомоги, який визначений постановою КМУ від 11.07.02 № 955 "Про затвердження програми надання громадянам гарантованої державної безоплатної медичної допомоги". Закладами охорони здоров’я області (обласними, міськими та районними) згідно з постановою КМУ від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» відповідно до переліку груп населення, за рецептами лікарів, відпускаються лікарські засоби та вироби медичного призначення безоплатно або на пільгових умовах. У лікувально-профілактичних закладах усіх типів впроваджені в роботу тимчасові галузеві стандарти якості надання медичної допомоги, де визначено обсяги діагностичних, лікувальних та профілактичних процедур, які виконуються в амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладах для дорослого та дитячого населення. Зазначені нормативи затверджені відповідними наказами МОЗ України (№226 від 27.07.98, № 502 від 28.12.02, № 503 від 28.12.02, № 507 від 28.12.02, № 191 від 05.05.03).

Екатерина 10.11.2013 21:10
-1 0 +1

Доброго вечера! У меня тетя болеет сахарным диабедом и каждый месяц имеет право на бесплатное получение инсулина. но его выдают не в полном объеме говоря, что нет финансирования. Подскажите есть какие-то законы которые устанавливают норма получения инсулина и его график?? И куда жаловаться если врач который выдает инсулин отказывается его выдавать в полном объеме??

Право справедливості 25.11.2013 10:57
-1 +2 +1

Доброго дня, Катерино! Ваше питання регулюється Державною цільовою програмою «Цукровий діабет» на 2009 - 2013 роки, яка затверджена Постановою КМУ від 19 серпня 2009 року №877, а також Медичними рекомендаціями про призначення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну (Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 18.07.2013 № 618). Наказом МОЗ України № 160 від 23.03.2011 року затверджено Методику визначення потреби хворих на цукровий діабет у лікарських засобах та виробах медичного призначення (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0480-11), де Ви зможете глянути та визначити норму видачі інсуліну для людини відповідного віку, яка його потребує.

Анна Николаевна 10.11.2013 20:31
-1 0 +1

Приветствую вас!!! У меня такая ситуация моя пробабушка приютила человека, он ей помогал по-хозяйству и вот однажды мы узнали, что документы на право собственности на ее частный дом пропали, потом оказалось что к ней привозили нотариуса, ей сказали что она подписывает приватизацию земли, а на самом деле договор дарения она подписала, мы подали иск в суд и сейчас дело находится в производстве, но вопрос в другом КУДА ОБРАТИТЬСЯ ЧТОБЫ ВОССТАНОВИТЬ ПРОПАВШИЕ ДОКУМЕНТЫ И СКОЛЬКО ЗА ЭТО НУЖНО ЗАПЛАТИТЬ ОФИЦИАЛЬНО? И КАКОЙ ЗАКОН ОБЯЗЫВАЕТ ЧИНОВНИКОВ ВОССТАНОВИТЬ ДОКУМЕНТЫ? Очень ждем вашего ответа. Спасибо. Спасибо.

Право справедливості 25.11.2013 10:25
-1 +3 +1

Доброго дня, Анно Миколаївно! Для отримання дубліката первинних документів про право власності треба звернутися до органу виконавчої влади, або в орган місцевого самоврядування. У випадку крадіжки, втрати, пошкодження і т.п., свідоцтва про право власності або витягу про реєстрацію прав, БТІ можуть видати дублікат витягу або, за дорученням органів місцевого самоврядування та місцевої державної адміністрації, здійснити необхідні підготовчі заходи для видачі дубліката свідоцтва. Щоб отримати дублікат потрібно подати заяву, яка передує опублікуванню в пресі повідомлення про недійсність викрадених, загублених, пошкоджених свідоцтв про право власності. БТІ перевіряє належність заявленої вимоги відомостям з Реєстру прав та оформлює дублікат свідоцтва. Хочемо звернути увагу, що відмовити Вам у видачі дубліката не можуть, тому що це такий же обов'язок як і видача оригіналів.

Олег 10.11.2013 14:03
-1 0 +1

Добрый день! Скажите если меня остановил сотрудник ГАИ и ТРЕБУЕТ предоставить ему документы согласно п.2.4 ПДД Украины имею ли я право их не предоставлять ему пока инспектор не покажет мне видеодоказательства, показания свидетелей о моем нарушение? И еще один вопрос могу ли я этому инспектору ГАИ который меня остановил оставить заявление о беспричинной остановке и обязан он его принять? Огромное спасибо.

Право справедливості 25.11.2013 10:15
-1 +3 +1

Доброго дня, Олег! Працівник ДАІ в такому випадку діє згідно чинного законодавства України, оскільки п.2.4 ПДР України чітко передбачено, що на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред'явити для перевірки документи! Тобто, працівник ДАІ може Вас зупинити просто для перевірки документів, номерів і т.п., а тому така зупинка не може бути безпричинною, а тому Ваша заява буде безпідставною!

Іра 08.11.2013 23:14
-1 0 +1

Добрий вечір! Підскажіть, будь-ласка, як правильно оформити заяву на встановлення дитячого майданчика (по вул. Вербова, 37) і кому її найкраще адресувати. Востаннє таку заяву писали мешканці будинку десь 2 роки тому до ЖКП, де пояснили, що спочатку зроблять дорогу, а потім майданчик, та на першому все й закінчилося. Скільки часу чекати відповідь на заяву? Дякую!

Право справедливості 12.11.2013 12:27
-1 +4 +1

Доброго дня, Ірино! Ухвалою сесії міської ради повинно бути затверджено адреси дитячих та спортивних ігрових майданчиків, які встановлено або заплановано встановити у кожному адміністративному районі за кошти з міського бюджету. Крім того, мешканці також можуть облаштувати ігровий майданчик за власні кошти. Для того, щоб встановити дитячий майданчик, необхідно: 1. Звернутися в управління молоді, "сім'ї та спорту" міської ради та дізнатися, чи адреса майданчика є в схемі розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території міста; 2. Якщо земельна ділянка, на якій планується встановити ігровий майданчик, внесена до схеми розміщення ігрових майданчиків на території міста, потрібно подати звернення про встановлення дитячого майданчика; 3. Якщо в схемі розміщення ігрових майданчиків не зазначено адреси, за якою планується встановити майданчик, мешканцям потрібно звернутися в КП та отримати погодження на розміщення ігрового майданчика на відповідній території. Якщо КП не відреагувало, можна подати заяву-скаргу до районної адміністрації; 4. Після отримання погодження, потрібно подати звернення на ім'я начальника управління архітектури міської ради про надання викопіювання земельної ділянки з генерального плану міста; 5. Подати звернення на ім'я начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин міської ради про надання правового статусу земельній ділянці; 6. Отримавши відповіді від управління архітектури та управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин, потрібно подати письмове звернення на ім'я голови постійної комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення для отримання погодження облаштування ігрового майданчика на вказаній території; 7. Зібравши усі документи для встановлення ігрового майданчика, потрібно подати письмове звернення та документи на ім'я начальника управління молоді, сім'ї та спорту міської ради. Перелік документів, які необхідно подати для встановлення дитячого майданчика: 1) заява-звернення мешканців прилеглої території про встановлення ігрового майданчика на відповідній території; 2) погодження розміщення ігрового майданчика на відповідній території від КП; 3) правовий статус земельної ділянки (управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин); 4) викопіювання земельної ділянки з генерального плану міста (управління архітектури); 5) витяг з протоколу засідання постійної комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення.

Миша 08.11.2013 00:06
-1 +1 +1

Здравствуйте! Мою бабушку обманули и оформили договор дарения ее дома, она старенькая и мы съездили к нотариусу и оформили на меня договор на представления ее интересов в суде, потом я подал иск о признании договора дарения не действительным и вот ей пришла повестка явится в суд с паспортом. ВОПРОС: Скажите когда мне в суд предоставлять доверенность на представления интересов моей бабушки до рассмотрения дела или когда явлюсь непосредственно на заседания суда? Нужно от нее заявления или от меня с просьбой представлять ее интересы?

Право справедливості 12.11.2013 12:29
-1 +4 +1

Доброго дня, Михайло! Вам необхідно надати суду нотаріально завірену довіреність на представлення інтересів своєї бабусі безпосередньо на судове засідання! Також, хочемо звернути Вашу увагу на те, що якщо позивач (Ваша бабуся) не бажає бути присутньою на судовому засіданні, то від неї необхідна заява про розгляд даної цивільної справи без її участі. Зразок такої заяви за посиланням: (http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570/text/pfzdf7/).

Валера 07.11.2013 22:50
-1 +1 +1

Добрый вечер! Я живу в частном секторе и каждый год горгаз заставляет заключать новый договор о поставки услуг, подскажите правомерны ли действия горгаза? Могу я заключить договор например на 5 лет с горгазом? Есть какой нибудь типовой договор установленный законом и номер и названия закона если есть таковой?

Право справедливості 12.11.2013 12:31
-1 +4 +1

Доброго дня, Валерію! Згідно статті 4 Правил надання населенню послуг з газопостачання, що затверджені КМУ від 9 грудня 1999 р. № 2246 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2246-99-п) послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку. Договір підписується газопостачальним підприємством і споживачем протягом 14 календарних днів з дня отримання відповідної заяви від споживача. Для укладення договору або внесення змін до нього споживач на вимогу газопостачального підприємства повинен пред’явити: документ, що посвідчує особу споживача; технічний паспорт на будівлю або домову книгу; документ, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними. У разі зміни власника об'єкта споживача також укладається новий договір. Тобто, Ви маєте право внести зміни до умов договору, а саме вказати в пункті строк дії договору, термін на який Ви бажаєте укласти даний договір. Також, на Вашу вимогу, надаємо посилання на Типовий договір про надання населенню послуг з газопостачання, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2006 р. №938 (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/938-2006-п).

сергій 05.11.2013 22:11
-1 0 +1

Доброго вечора! Питання таке вирішив купити пневматичну гвинтівку, з такими характеристиками Начальная скорость пули 305 м/с, Калибр 4.5 мм які необхідні умови для володіння нею чи забороняється це законом, і що потрібноно зробити щоб її оформити. ДЯКУЮ

Право справедливості 07.11.2013 10:18
-1 +4 +1

Доброго дня, Сергію! Відповідно до частини 2 Положення про дозвільну систему, що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576 (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/576-92-п) до предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, належать: вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї, холодна зброя, (арбалети, мисливські ножі тощо), пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, вибухові матеріали і речовини, сильнодіючі отруйні речовини I - II класу безпечності і т. д. Тобто, Ваша превматична зброя з калібром 4,5 мм - не потребує ні реєстрації, ні будь-яких дозволів. А те, що швидкість кулі більше 100 м/с - це тільки одна з умов. Щоб вона не підпадала під цю статтю Положення потрібно, щоб дві умови співпадали, тобто і калібр більший ніж 4,5 мм і швидкість вильоту кулі більша 100м/с., інакше б її вилучили з прилавків, або заборонили продавати без дозволу! Також, хочемо звернути Вашу увагу, що при собі необхідно зажди мати кобуру, товарний чек (не рекомендуємо купувати в інтернет-магазинах), та паспорт, що посвідчує Вашу особу.

Сергей 02.11.2013 09:08
-1 0 +1

Здравствуйте! Моя бабушка живет одна, ей 75 лет, у нее сосед воспользовавшись ее положением оформил ее полдома на себя, в августе она оформила на меня доверенность на представление ее интересов в суде, которую я в суд еще не сдавал, далее мы подали иск в суд об отмене дарственной, а 30 октября 2013 года было назначено заседание суда, моя бабушка за 3 дня до этого получила повестку, расписалась почтальону за уведомление, а мне про повестку сказала 2 ноября когда вспомнила (она ведь пожилой человек) что теперь будет если мы пропустили первое заседание и какую уважительную причину предоставить суду??? Заранее спасибо, жду ответа.

Право справедливості 04.11.2013 11:40
-1 +4 +1

Доброго дня, Сергію! Згідно пункту 3 частини 1 статті 169 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 157 ЦПК України, у разі першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності! Тобто, суддя був змушений відкласти розгляд цивільної справи за Вашим позовом та перенести розгляд на іншу дату. У разі повторної неявки позивача в судове засідання суд винесе ухвалу про залишення заяви без розгляду. Хочу звернути увагу, що залишення заяви без розгляду - законодавство України не позбавляє Вас права повторно звернутися з даною позовною заявою до суду.

أليونا 14.10.2013 16:07
-1 0 +1

Скажіть, будь ласка, чи зараховується викладацька діяльність на юридичному факультеті в якості стажу в галузі права. І чи зараховується робота на посаді секретаря судовгого засідання до стажу в галузі права?Дякую!)

Право справедливості 15.10.2013 15:18
-1 +4 +1

Доброго дня, أليونا! До стажу роботи за юридичною спеціальністю включається робота на посадах, які повинні заміщатись фахівцями з вищою юридичною освітою відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня, в органах державної виконавчої влади, у судах, органах юстиції, нотаріату, адвокатури, прокуратури, судової експертизи, місцевого самоврядування, у профспілкових та інших громадських організаціях, на підприємствах, в установах, організаціях будь-якої форми власності. Період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до частини другої статті 181 Кодексу законів про працю України зараховується до стажу роботи у галузі права, якщо відпустка надана під час виконання обов’язків за однією з посад у галузі права. До стажу роботи за юридичною спеціальністю зараховується період навчання (заочне) у вищому юридичному закладі освіти ІІІ-ІV рівня акредитації, але не більше одного року (останній рік навчання), за умови, що кандидат працює за юридичною спеціальністю. Стаж роботи у галузі права визначається на підставі записів у трудовій книжці. У необхідних випадках можуть бути витребувані копії наказів про призначення на посаду, посадові інструкції та інші відомості про характер роботи, що виконується чи виконувалась.

Тарас 01.10.2013 21:47
-1 0 +1

Доброго дня. Дано гроші під розписку з підписом обох сторін. Які шанси повернути гроші через суд у випадку, якщо боржник не захоче повертати гроші в зазначений термін?

Право справедливості 02.10.2013 10:52
-1 +5 +1

Доброго дня, Тарасе! Верховний суд України постановою від 18 вересня 2013 року (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/33770795) зробив фактично неможливим не повертати гроші, позичені під розписку. Сам факт підписання договору, за новим законодавством, вже є свідченням отримання грошей. Крім того, суди аналізуватимуть правову природу договору на позику, а не його форму. Незважаючи на те, що позика - це двостороння угода, всі зобов'язання після її підписання накладаються на позичальника. ВСУ також зазначає, що невказування в розписці валюти, в якій позичають гроші, не є підставою для відмови у розгляді справи. Цей факт може вплинути тільки на розмір суми повернення. Також порушення умов розписки, за рішенням суду, означає грошові штрафи. Дана постанова ВСУ полегшить розгляд справ. Адже деякі суди взагалі відмовлялися брати до уваги розписку, вважаючи, що вона - тільки доповнення до договору позики. Тобто, якщо розписка оформлена належним чином (вказані всі дані позичальника, Ваші дані, термін, на який позичаються кошти та ін.), то Ви матимете можливість стягнути в судовому порядку позичені кошти. Також, якщо боржник не віддав кошти в обумовлений період, то Ви вправі стягувати ще й штрафні санкції (пеню).

Ірена 30.09.2013 23:57
-1 0 +1

Чи можу я зареєструвати логотип/знак на громадську організацію міську? Чи діятиме з приводу цього знаку схоже правила, як у випадку з реєстрацією торгової марки? На яку територію розповсюджуватиметься право на такий логотип, якщо громадська організація міська? Яка процедура оформлення ГО та логотипу?

Право справедливості 01.10.2013 10:21
-1 +5 +1

Доброго дня, Ірено! Закон України «Про громадські об'єднання» визначає громадську організацію як «громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи», тобто це одна з організаційно-правових форм громадських об'єднань в Україні. Статтею 18 вищевказаного Закону передбачено , що громадське об'єднання зі статусом юридичної особи може мати власну символіку (емблему, інший розпізнавальний знак, прапор), яка затверджується відповідно до його статуту та підлягає реєстрації у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Даний Порядок реєстрації символіки громадського об’єднання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 р. № 1209 (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1209-2012-п).

Інна 30.09.2013 15:35
-1 +2 +1

розкажіть будьласка за рахунок закону про працевлаштування молодих працівників, вчителів конкретно .Нарахунок їхнього відпрацювання я знаю що закон є де юре але де факто чи він працює чи обов язково потрібно відпрацьовувати? і як бути сім ям? яких направляють працювати в різні місця ?Дружина в декреті і проживає та приписана в Рівному а чоловіка відправили працювати на полісся.

Право справедливості 02.10.2013 11:55
-1 +4 +1

Доброго дня, Інно! 22 серпня 1996 р. N 992 постановою Кабінету Міністрів України затверджено «Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/992-96-п). Згідно цієї постанови між ректором (із одного боку) і студентом (із іншого), після його зарахування на навчання за державним замовленням, має бути укладено угоду про підготовку фахівців із вищою освітою за установленою Порядком формою, про що вже йшлася мова раніше. Цією угодою випускник зобов’язується, «відпрацювати... не менше трьох років» (п. 6 Порядку). Вже укладена угода може бути розірвана за ініціативи випускника лишень у таких випадках: 1) установлення інвалідності І-ІІ групи, внаслідок чого випускник не може виїхати на роботу за призначенням; 2) установлення інвалідності І-ІІ групи у дружини/чоловіка випускника, одного з його батьків, осіб, які їх замінюють; 2) якщо випускник - вагітна жінка; 3) якщо випускник є матір’ю або батьком дитини в віці до трьох років або дитини, яка згідно з медичним висновком потребує догляду до досягнення нею шестирічного віку; 4) якщо випускник є одинокою матір’ю або батьком, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; 5) проходження чоловіком/дружиною військової служби, крім строкової, в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів і офіцерів у ЗСУ, Державній прикордонній службі, СБУ; 6) проходження чоловіком/дружиною служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування місця працевлаштування; 7) вступу до вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації випускників вузів I-II рівнів акредитації. Щодо Вашого запитання то в пунктом 32 Порядку лише передбачено, що Випускники, які одержали направлення на роботу до іншої місцевості, а також члени їхніх сімей забезпечуються житлом згідно із законодавством. Випускники, яких не було забезпечено житлом згідно з угодою і які продовжують працювати за призначенням після визначеного терміну, мають право на позачергове одержання житла незалежно від терміну роботи за цим призначенням, а у разі ліквідації підприємства, установи, організації право на позачергове одержання житла забезпечується згідно із законодавством. Також пунктом 33 Порядку передбачено, що за випускниками, які одержали направлення на роботу до іншої місцевості, житло за попереднім місцем проживання зберігається згідно із законодавством.

Право справедливості 26.09.2013 16:37
-1 +7 +1

Доброго дня, Ірино! На сьогодні в Україні діє "антитютюновий закон", а саме Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2899-15). Згідно ч.2 ст.13 вищевказаного Закону забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів; 4) на дитячих майданчиках; 5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; 6) у під’їздах житлових будинків; 7) у підземних переходах; 8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; 9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства; 10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення; 11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів. Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; 2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; 3) у приміщеннях гуртожитків; 4) в аеропортах та на вокзалах. На жаль, Ваш випадок чітко не прописаний в Законі, але зрозуміло, що держава забороняє українцям палити в публічних (громадських) місцях. А тому продавці вчиняють адміністративне правопорушення. Ви вправі звернутися з письмовою заявою до дільничого інспектора з вимогою притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за куріння в громадських місцях (На сьогодні курців штрафують за паління у недозволених місцях на суму від 51 до 340 гривень.). Хочу звернути Вашу увагу, що при поданні письмової заяви до органів внутрішніх справ, попросіть, щоб працівник поставив відмітку на Вашій копії про її прийняття. Також свою заяву Ви вправі направити рекомендованим листом.

Ольга 19.09.2013 17:00
-1 +2 +1

Дуже вдячна юристам за оперативну відповідь на моє запитання:)

Іра 19.09.2013 15:00
-1 0 +1

Доброго дня! Проживаю на 2 поверсі над продуктовим магазином, продавці якого (троє!) не дуже зайняті і постійно палять, а в моїй квартирі - дим і сморід. Маю дворічну дитину, не хочу щоб вона травилася, в сім’ї ніхто не палить. Спочатку (в усній формі) зверталася до власниці магазину-безрезультатно, мовляв, що я можу їм зробити чи сказати... Минулого літа писала заяву до дільничого, оскільки ніякої письмової відповіді не було-вона не була зареєстрована, точніше, просто проігнорована. Підскажіть, будь-ласка, куди чи до кого можна звернутися. Дякую!

Право справедливості 19.09.2013 12:48
-1 +3 +1

Доброго дня, verasa! У випадку прострочення оплати лікарняних листків Ви вправі звернутися до суду та стягнути їх у примусовому порядку. За більш детальною консультацією прошу звернутися особисто до нас за тел. 40-10-02. Дякую за питання. Успіхів!

Право справедливості 19.09.2013 12:45
-1 +4 +1

Доброго дня, Марино! Офіційне працевлаштування і є основною гарантією дотримання роботодавцем всіх гарантованих Вам законодпавством прав та гарантій. Слід звернути увагу, що відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", роботодавець, який надає перше робоче місце після закінчення навчання стимулюється державою. Трудова книжка — основний документ, що підтверджує трудову діяльність громадян і служить для встановлення загального стажу, безперервного стажу, а також спеціального стажу.Трудові книжки оформляються на всіх працівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, включаючи осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, установ, селянських (фермерських господарств), сезонних і тимчасових працівників за умови, що вони підлягають державному соціальному страхуванню. Трудові книжки не оформлюються на працівників, які працюють за сумісництвом та на умовах трудового договору у підприємців, що не є юридичними особами, а також працівників, які працюють в окремих громадян з їх обслуговування (домашні робітники, няньки, водії, охоронці та ін.) Тобто лише офіційне працевлаштування гарантує стабільність у майбутньому. Дякую за питання. Успіхів!

Право справедливості 19.09.2013 12:40
-1 +4 +1

Доброго дня, Любо! Стосовно Вашого питання про анулювання диплому, повідомляю наступне. Відповідно до Закону України "Про вищу освіту" диплом. який посвідчує здобуття особою вищої освіти НЕМАЄ строку. Тобто він дійсний протягом всього життя особи. Дякую за запитання. Успіхів!

Право справедливості 19.09.2013 12:37
-1 +6 +1

Доброго дня, Ольго! Договір дарування нерухомого майна підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Для укладення договору необхідна присутність двох сторін, і того, хто дарує, і обдарованого. Вам необхідно звернутися до нотаріуса (може бути як приватний, так і державний). Можемо запропонувати приватний нотаріус Матвєєва Оксана Віталіївна, тел. 46-02-34, адреса: м. Рівне, вул. Грушевського, 77, оф. 202

verasa 18.09.2013 11:10
-1 +1 +1

На протязі трьох з половиною місяців знаходжусь на лікарняному. Кошти по лікарняному отримав тільки за 8 днів по першому лікарняному, по іншим лікарняних кошти не отримав, так як в Управлінні соцстраху немає коштів і не відомо коли будуть. Яка юридична управа є на соцстрах ?

Марина 16.09.2013 12:53
-1 -1 +1

На скільки важливо на сьогодні після закінчення університету працювати по трудовій книзі? Чи є ця умова праці гарантією на певну стабільність у майбутньому?

Ольга 16.09.2013 12:02
-1 +8 +1

Доброго дня! Суть така: як юридично грамотно оформити дарчу на будинок? скільки часу потрібно на оформлення всіх необхідних паперів і куди звертатись? Чи потрібна особиста присутність того, кому дарують будинок, чи вистачить тільки присутність того ХТО дарує? Заздалегідь вдячна за відповідь. З повагою, Ольга.

Люба 15.09.2013 20:07
-1 0 +1

Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, якщо після отримання диплома про вищу освіту не працювати за спеціальністю 3 роки, то він анульовується?