This version of the page http://www.viche.info/journal/NAUKOVA_BIBLIOTEKA/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2015-08-25. The original page over time could change.
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА - Журнал Віче
Авторам Координати Передплата Про видання Реклама Державні закупівлі
Українською | In English
Віче → Журнал → НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Українська модель модернізації: специфіка, сутність і сучасні тенденції розвитку

Специфічність української моделі модернізації зумовлена передусім особливостями цивілізаційного розвитку українського суспільства. По-перше, історично політична система України була олігархічною: вже починаючи з XIV–XV ст. кілька феодальних родин контролювали переважну більшість української території, ніхто не міг змагатися з їхньою владою.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Росія contra України

Історія «стратегічного» партнерства Росії – України за російським сценарієм доби незалежності вкладається у відомі хронологічні межі.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Будапештський меморандум як міжнародний договір, обов’язковий для виконання його гарантами

Наведено низку юридичних доказів того, що Будапештський меморандум 1994 року є чинним міжнародним договором для його сторін-підписантів (гарантів незалежності та непорушності кордонів України), обов’язковим для виконання. Насамперед це стосується Росії – головного порушника Будапештських «гарантій».

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Реформа вищої освіти в Україні як нездоланна проблема

Стаття присвячена проблемі реформи вищої освіти: пропонуються засади переходу на креативну вищу освіту та альтернативні способи викладання. Основний принцип – вибір студента, на ньому будуються навчальний план та навантаження. Відбір викладачів за рейтингом, індексом цитування та списком праць.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Правовий статус дитини у світлі кримінально-правового захисту дитинства

Розглянуто питання про правовий статус дитини. Проведено аналіз національного та міжнародного законодавств, що регулюють кримінально-правовий захист дитини. Обґрунтовано актуальність правильного визначення правового статусу дитини в процесі кримінально-правового захисту прав і свобод дітей.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Федералізм як технологія сепаратизму в Україні

Розглянуто явище сепаратизму в Україні як технологію тиску з боку Кремля на українську владу та як технологію дезінтеграції й примусу до створення неприйнятної для нашої держави системи устрою, яка навіть не є федералізмом у прямому значенні цього слова.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Регіональна політика України: стан і перспективи

Аналізується чинне законодавство України з питань регіональної політики. Зокрема, вказується на його недоліки в контексті децентралізаційної реформи в державі.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Право сільської громади на землю в контексті адміністративно-територіальної реформи

Одним із основних завдань реформи децентралізації є посилення ролі територіальних громад із наданням їм права самим розпоряджатися землями, котрі перебувають як у межах населених пунктів, так і поза ними.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Децентралізований та регіоналізований унітаризм як нові форми державного устрою

На прикладі різних країн світу розглянуто такі класичні форми державного устрою, як унітаризм, федералізм і конфедералізм.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Етнополітичний конфлікт (гібридна війна на Сході України) як наслідок регіональної етнонаціональної політики

Передумовою та однією з причин анексії Криму і нинішньої війни на Сході України автор вважає прорахунки в етнонаціональній політиці, котра хоча й проводилася, однак протягом усіх років незалежності натикалася на перешкоди і не відповідала загрозам та чітким проявам дезінтеграційних…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Яка Конституція нам потрібна, або Свобода людини проти правової сваволі

Основою нормального суспільного життя людей, поза сумнівом, є правопорядок. За логікою, можна вивести таку закономірність: який правопорядок, таке й життя людей у суспільстві. Як свідчить історичний досвід, ті суспільства, де найкращий правопорядок, досягають найвищого рівня розвитку.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Бюджетно-фінансова функція в системі контрольних повноважень парламенту (міжнародна практика та українські реалії)

У статті досліджуються особливості реалізації бюджетно-фінансової функції парламентів різних держав у системі їхніх контрольних повноважень.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Роль друкованих парламентських видань у забезпеченні діалогової комунікації між парламентами та громадськістю

Неодмінною вимогою сучасної демократії є максимальна прозорість, відкритість та доступність органів публічної влади для їхньої взаємодії з громадськістю. Дотримання цих принципів є вкрай важливим у процесі налагодження ефективної діалогової комунікації із загальнонаціональними законодавчими органами.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Позашкільна освіта та її місце в структурі освіти України

У державі розпочалося громадське обговорення проекту нової редакції базового закону України «Про освіту». У процесі підготовки законопроекту дуже гостро постали питання щодо статусу, ролі позашкільної освіти, а також її місця в структурі вітчизняної освіти.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Засади децентралізації публічної влади

Розглядаючи в державно-правовому аспекті децентралізацію як модель організації та процес функціонування публічної влади на національному, регіональному та локальному рівнях, автор вважає, що в конституційному вимірі через реалізацію принципу народного суверенітету вона вже частково об’єктивована в положеннях чинної Конституції України.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Методологічні проблеми дослідження функцій місцевого самоврядування

Зроблено огляд досліджень функціональної складової місцевого самоврядування, виконаних вітчизняними вченими. Увагу акцентовано на пошуку балансу між повноваженнями органів місцевого самоврядування та органів державної влади і шляхів їх матеріально-технічного, інформаційного та організаційно-правового забезпечення.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Про деякі політичні та соціально-економічні механізми політики децентралізації

Аналізуються механізми політики децентралізації, зокрема її вельми важливий аспект, що стосується сільських територій. Автор формулює висновки за підсумками поїздки представників регіонального офісу реформ Полтавської області до одного з районів з метою стимулювання процесів об’єднання територіальних громад.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Децентралізація влади як чинник забезпечення стабільності конституційного ладу: теорія й практика

Розглянуто теоретичні й практичні питання децентралізації влади. Акцентовано на тому, що закладена в нормах Конституції і законодавства України правова основа механізмів здійснення децентралізації не повною мірою відповідає філософії Європейської хартії місцевого самоврядування.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Розвиток конституційного законодавства про статус територіальних громад в Україні: доктринальні та прикладні аспекти

Докладно розглянуто доктринальні та прикладні аспекти конституювання інституту територіальних громад в Україні.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Децентралізація та компетенція місцевого самоврядування в Україні

Розглянуто проблеми, що заважають побудові місцевого самоврядування європейського зразка й потребують ефективного та швидкого розв’язання на законодавчому та організаційному рівнях.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Вплив децентралізації на ефективність публічної влади

Автор аналізує запровадження децентралізації влади як процес передачі частини функцій та повноважень центральних органів влади органам місцевого самоврядування і проблеми, котрі можуть виникати в ході реалізації планованої реформи. Окреслено також її інструментарій.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Розукрупнення районів як альтернатива об’єднанню територіальних громад під час адміністративно-територіальної реформи

Проаналізовано три варіанти формування дієздатних громад під час адміністративно-територіальної реформи в Україні. Показано переваги розукрупнення районів порівняно з варіантами визначення адміністративно-територіальної одиниці базового рівня в межах нинішніх районів або добровільного об’єднання територіальних громад.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Формування спроможних територіальних громад – передумова децентралізаційної реформи

Автор доводить зацікавленість уряду й парламенту України в реалізації ідеї наповнення місцевого самоврядування таким змістом, повноваженнями та відповідальністю, як це передбачено Європейською хартією місцевого самоврядування, ратифікованою Україною.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Концептуальні проблеми регіональної політики і децентралізації влади в Україні в контексті євроінтеграційних процесів

У статті аналізуються механізми політики децентралізації як у контексті сучасної конституційної реформи, так і євроінтеграційних процесів.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Порівняльний аналіз процедури розгляду справ у Конституційному Суді України та державах Європейського Союзу

Проведений уперше в юридичній літературі порівняльний аналіз конституційного правосуддя в Україні та країнах ЄС дає можливість виокремити спільні й відмінні риси в правових статусах органів конституційної юрисдикції.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Концептуальні засади європейської інтеграції у сфері транскордонного співробітництва

Стаття присвячена вивченню концептуальних засад європейської інтеграції у сфері транскордонного співробітництва. Проаналізовано такі концепції, як функціоналізм, неофункціоналізм та теорія міжурядового підходу. Визначено основні принципи європейської політичної, економічної та правової інтеграції.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Про основи нової української ідеї

Вказано, що нова українська ідея має спиратися на поєднання наукових досягнень із культурним спадком і скеровуватися в майбутнє, а не в минуле. Висвітлено новітні досягнення генетиків та інших науковців у відновленні історії появи землеробства й скотарства.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Конституційне DÉJÀ-VU

У зв’язку з утворенням Президентом України Конституційної Комісії із завданням підготовки законопроекту (законопроектів) щодо внесення змін до Конституції України на прикладі діяльності її попередниці – Конституційної Асамблеї — доводиться недоцільність «всеосяжного реформування» Основного Закону України.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Інформаційне суспільство як мережево-комунікативний простір управління

У статті досліджуються впливи мережевих систем комунікації у процесі глобалізації на горизонтальні й вертикальні сегменти і структури суспільств.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Окремі питання притягнення суддів до кримінальної відповідальності за ухвалення завідомо неправосудного рішення

Представлено правовий аналіз деяких питань притягнення суддів до кримінальної відповідальності за винесення завідомо неправосудних судових рішень у контексті люстраційного процесу в Україні. Запропоновано універсальне узагальнювальне поняття «неправосудного судового рішення».

←предыдущая  1 2 3 4 5  следующая→

Журнал Віче

№15
серпень 2015
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
  • Україна була, є й буде унітарною державою
  • ПА ОБСЄ: Росіє, схаменися!
  • Держава не стає незалежною від самого лише проголошення
  • Українська модель модернізації: специфіка, сутність і сучасні тенденції розвитку
  • Росія contra України
  • Велика політика маленької Литви
  • Прощавай, багатовекторносте!
  • Метаморфози конституційного процесу
  • Місцеві вибори: нові правила
  • Потенціал консолідації
  • Громади всіх регіонів, об’єднуйтесь!
  • Уроки Мукачевого
  • Нелегальні перевізники: анархія вартістю в мільярд
  • Синьо-жовтий день календаря
  • Місцева символіка єднає Україну
  • «Україна: герби та прапори»
  • З нами Бог!
  • Неля КУКОВАЛЬСЬКА: «Найперше завдання – відродити наукову школу й розвинути її в Інститут Cвятої Софії»
  • Академік Микола Жулинський: дзеркало й задзеркалля
  • Шлях воїна в епоху змін
  • Як у Греції сподівалися на манну небесну і що з цього вийшло
  • Сучасні виклики та економічна небезпека
  • «Чорний лебідь» МН-17
  • Припинення військово-технічного співробітництва між Україною та РФ: що далі?
  • Генерал Анатолій НАУМЕНКО: «Війна зробила нас сильнішими»
  • Рубiж
  • Заключний акорд Другої світової
  • Різні обличчя «м’якої» сили
  • Звернення до Шевченка
  • «УКРОП» – це звучить гордо!
  • Операція «Евакуація»
  • Прапор під самими зорями
  • Одеський кінофестиваль: креатив, гламур, хіти
  • Тепло душі Людмили Лаврової
Останні новини

У Полтаві назвали лауреатів премії імені Івана Котляревського 21 серпня

Майже три мільйона гривень отримала Харківщина на купівлю квартир для сімей загиблих воїнів АТО 21 серпня

Додатковий потяг Київ–Львів 21 серпня

День відкритих дверей 21 серпня

Львів у телефоні 21 серпня

Східниці 500 років 21 серпня

Полтавську прокуратуру «завалили» зверненнями 21 серпня

Уряд допоможе Харкову добудувати метро 21 серпня

У Дрогобицькому районі учасникам АТО та їхнім родинам виплатять 207 тисяч гривень 19 серпня

У День незалежності у Львові молитимуться за мир в Україні 19 серпня