This version of the page http://www.bershad.ua/b.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-10-18. The original page over time could change.
Бершадський район » Бершадь » Бершадщина : Район розміщений у межах лісостепової зони на Південному сході Вінницької області, на Придніпровській і Подільській агромаш, Берладинка, бершадський електротехнічний завод, бершадський пивокомбінат, бершадський спиртовий завод, Бершадьмолоко, голодомор, ЗНО, млин, музей, Південний Буг, пивокомбінат, поштового, сільськогосподарських, сімейної медицини
Бершадщина
  • Прапор району
  • Герб району
  • Мапа району
  • Дошка пошани
  • Паспорт району
  • Сторінками історії
  • Офіційні повідомлення
  • Суспільство
  • Культура
  • Політика
  • Спорт
  • Привітання
Довідники
  • Підприємства та організації
  • Телефонні довідники
  • Телефонні коди
  • Поштові індекси
  • Дім. Сад. Город.
  • Прогноз погоди в Бершаді
Життя Бершаді
  • Фотогалереї Бершаді
  • Відео
  • Визначні місця району
  • Персоналії
  • Літературна Бершадь
Інтерактив
  • У нас в гостях!
  • Оголошення
  • Статті
  • Гороскоп
  • Про сайт

Бершадський район

Район розміщений у межах лісостепової зони на Південному сході Вінницької області, на Придніпровській і Подільській височинах, природньою межею яких є річка Південний Буг, що ділить район навпіл.

Площа району - 1285,83 кв.км. Населених пунктів 45 Сільських рад - 28, міська рада - 1.

Бершадський район межує із трьома сусідніми районами Вінницької області: Тростянецьким, Теплицьким, Чечельницьким, а також із трьома сусідніми областями - Одеською, Кіровоградською, Черкаською.

Головні річки - Південний Буг, з притоками Дохна, Берладинка, Удич.

• Бершадська ювілейна (MP3)
  • Бершадщина. Відеовізитка

• Як розбудовувалася Бершадь
  • Збаразькі – володарі Бершаді
  • Року 1657 посольство від шведського короля побувало на Бершадщині
  • Собанські: доля родини та історія краю
  • Із єврейської історії Бершаді

Характерними для району є нерудні корисні копалини. Є достатні запаси граніту, глини, кварцевих пісків, каоліну. Загальна чисельність населення Бершадського району складає близько 70 тис. чоловік, в тому числі міського 13 тис. 95% населення району - українці.
Як свідчать археологічні дані, люди в цих місцях жили дуже давно. Це підтверджують кургани епохи бронзи, поселення передскіфського часу, черняхівської культури.

Ще у 4-3 ст. до н.е. на місці сучасного села Лісничого існувало місто Копистирин.

Територія, де зараз розміщений Бершадський район, до 14 ст. перебувала під монголо-татарською владою, згодом - у складі Брацлавського воєводства Литовської держави, а з 1569р. це землі Речі Посполитої. Після Андрусівського миру ці землі відійшли до Польщі, а з 1672р - вони під владою турків, які зруйнували місто і навколишні села.

Жителів району не обійшли стороною і події 1905-1907рр, 1917р, Громадянської війни, голодоморів та колективізації. Під час Громадянської війни влада переходила з рук в руки - німців, денікінців, військ Петлюри, Директорії.

З середини 20х років почали створюватися сільськогосподарські артілі, товариства спільного обробітку землі, колгоспи.

27 лютого 1932 року було утворено Вінницьку область, до якої ввійшли 69 районів, у тому числі Бершадський і Джулинський.

Чорним крилом смерті і страждань пройшовся по Бершадщині штучний голодомор 1932-1933рр. Втрати від нього в районі склали 18186 чоловік. 29 липня 1941 року район було окуповано німецько-румунськими військами, і поділений на дві частини.

На фронтах воювали понад17 тис. бершадців, майже 10 тис. з них загинули.

14 березня 1944 року війська 2-го Українського фронту визволили район від окупантів.

Через два роки по війні - знову жорстоке випробовування голодом. У 1947 році в районі померло близько 2 тис. чоловік.

Бершадський район за післявоєнні роки став одним із провідних в області і в країні по вирощуванню високих врожаїв сільськогосподарських культур.

В 191 році 52112 громадян району (95%) на Всеукраїнському референдумі проголосували за підтвердження акту проголошення незалежності України.

Нині у Бершадському районі - 12 промислових підприємств, 6 будівеельних організацій, 2 автотранспортних підприємства, більше 300 магазинів, 41 заклад громадського харчування.

Райвузол поштового звязку обєднує 29 відділень, працює 29 АТС

Підприємницькою діяльністю займаються близько 2 тис. чол.

Найбільшими промисловими підприємствами є: "Бершадський спиртовий завод", "Бершадьмолоко", "Бершадський пивокомбінат", "Бершадський електротехнічний завод" "Бершадське районне підприємство "Агромаш"

У селі Війтівці розташований потужний птахокамбінат "Бершадський"

У районі 40 загальноосвітніх шкіл, професійно-технічна та дитяча музична школи.

Функціонують станції юних техніків і юних натуралістів, будинок дитячої творчості, дитячо-юнацька спортивна школа. З 1967 року працює медичне училище - навчальний заклад І рівня акредитації.

Крім центральної районної лікарні та поліклініки є 7 дільничних лікарень, 6 лікарняних амбулаторій, 3 амбулаторії сімейної медицини, 26 фельдшерсько-акушерських пункти, санітарно-епідеміологічна станція.

До послугів жителів району 44 заклади культури клубного типу, 40 бібліотек, районний краєзнавчий музей, музей історії с. Баланівка, музей культури села і галерея художника Прокопа Колісника в Поташні.

Духовні потреби населення забезпечують більше 30 церков Української Православної Церкви, римо-католицька громада, іудейська община.
Найвидатнішими памятками архітектури є сторожова вежа та водяний млин в с. Баланівці, археологічними - кургани епохи бронзи (Бирлівка,Ставки),поселення передскіфського часу (Кошаринці).

Бершадський район багатий на прекрасні місця відпочинку.

Запрошуємо на Бершадщину

• Теги: