17 серпня 2014, Київ 08:26
Аудіо меню
Internet TV
Розклад
Наші хвилі
Як слухати

Online TV Радіо Свобода
YouTube
 До опорних пунктів українських військ направлені підрозділи посилення

Суспільство

Омбудсмени України і Росії вимагають від сепаратистів негайно звільнити заручників

Пошкоджений будинок внаслідок боїв у Слов'янську, 9 червня 2014 року

Мультимедіа

Фотогалерея

Недитячий табір, або як Харків приймає переселенців із Донеччини

Володимир Носков
Українські та російські правозахисники разом із омбудсменами з прав людини обох держав формують спільну правозахисну місію. Такої домовленості досягли в Харкові у п’ятницю під час робочої зустрічі правозахисних організацій України та Росії за участю омбудсменів з прав людини Валерії Лутковської та Елли Памфілової. Головною метою місії правозахисники вбачають пошук шляхів термінового звільнення усіх заручників, яких утримують представники так званих Луганської та Донецької «народних республік», які в Україні визнані терористичними організаціями. Валерія Лутковська та її російська колега Елла Памфілова обіцяють сприяти роботі міжнародної правозахисної місії.
 
Діалог між двома омбудсменами з прав людини, українським – Валерією Лутковською та російським – Еллою Памфіловою, ініціювали правозахисні та громадські організації двох держав, серед них Харківська правозахисна група і Російський правозахисний центр «Меморіал».
 
Експерти правозахисних інституцій обох держав наголошують, коли йдеться про збройне протистояння і про порятунок мирного населення, яке опинилося в зоні конфлікту на Луганщині та Донеччині, то правозахисники не можуть стояти осторонь, і тут для їхньої діяльності не може бути кордонів.
 
За словами голови Московського правозахисного центру «Меморіал» Олександра Черкасова, після дискусії був ухвалений меморандум про створення міжнародної правозахисної місії. Завдання номер один для всіх учасників місії – це домагатися звільнення заручників і забезпечення виходу мирного населення в безпечні зони.
 
«Ми звернулися до обох сторін збройного конфлікту з тим, щоб вони не перешкоджали виходу людей, які бажають залишити зону бойових дій. Наголошую, до обох сторін конфлікту», – заявив Олександр Черкасов.
 
Також правозахисник и закликають всі сторони конфлікту негайно звільнити цивільних громадян, які незаконно утримуються й котрі не брали участь у збройному протистоянні. Багато з них зазнають катувань та жорстокого поводження, точна їхня кількість невідома. Правозахисники домовилися з омбудсменами України та Росії Валерією Лутковською та Еллою Памфіловою про те, що вони оперативно реагуватимуть із найрізноманітніших проблем.
 
Зокрема Валерію Лутковську хвилює питання медичного забезпечення людей, що перебувають на території, де ведеться АТО, а там є проблеми з інсуліном у діабетиків.
Ніяких фільтраційних таборів для переселенців з Донбасу не буде – Лутковськаi
▶ || 0:00:00
... ⇱
 
🔇
X
13.06.2014
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що ніяких фільтраційних таборів для переселенців із Луганської та Донецької областей не було й не буде. За її словами, це порушувало б права людини. Омбудсмен також висловила думку, що діти, які проживають у місцях протистоянь, мають бути вивезені виключно у інші області України. При цьому уповноважена з прав людини в Росії Елла Памфілова заявила, що мешканці східних областей мають право самі вирішувати куди їм їхати: у Росію, чи Україну.

Ще Валерія Лутковська повідомила, що береться за вирішення проблеми евакуації інвалідів, зокрема людей, що пересуваються за допомогою спеціальних візочків.
 
У свою чергу Елла Памфілова повідомила журналістам, що з України до Росії постійно прибувають біженці, але кількість прибулих вона назвати не береться, бо не всі реєструються в державній міграційній службі, багато хто поселяється у родичів. Проте їхні соціальні гарантії для Елли Памфілової теж головний біль. Російський омбудсмен запевняє, що у розмові з президентом Володимиром Путіним просила про ухвалення спеціальної програми для українських біженців, де б йшлося про забезпечення їхніх соціальних, правових, медичних та освітніх прав.
 
«Я з цією проблемою була у президента Путіна, говорила про те, що потрібна негайна державна спеціальна програма де б були враховані всі ці фактори. Ця програма потрібна для того, щоб ми могли поділити людей за категоріями. Є люди, які повинні жити в таборах тимчасового утримування, які просто хочуть пережити цей тяжкий час і вони повернуться назад у свої домівки, таких багато. Є люди які хочуть отримати той чи інший спеціальний статус. Для тих, хто залишиться, їм потрібно забезпечити працевлаштування, навчання і так далі. Тут цілий комплекс проблем», – заявила російський омбудсмен Елла Памфілова.
 
Луьковська очікує на реакцію прокуратури Росії щодо дітей зі Сніжного
 
Під час зустрічі омбудсменів також йшлося і про дітей. Півтори доби знадобилося омбудсменам та іншим високопосадовцям України та Росії, щоб викрадені діти-сироти були повернені додому. Валерія Лутковська заявила, що хоче побачити реакцію Генеральної прокуратури Росії щодо тих чиновників, які на кордоні дозволили проїзд дітей без відповідних дозволів.
 
«Я вважаю, що у випадку, якщо йдеться про загрозу життя дітей у рамках збройного конфлікту на сході країни, то діти мають бути вивезені на безпечну територію України. Що стосується дітей зі Сніжного, тут було порушено кілька міжнародних угод, які стосуються захисту прав дитини», – наголосила Лутковська.
 
Гуманітарні коридори
 
Виконавчий директор Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко розповів Радіо Свобода, що так вже сталося, що українським правозахисникам тепер стає в нагоді досвід російських колег, бо вони пройшли тяжкі етапи звільнення заручників у гарячих точках і створення зелених гуманітарних коридорів в Чечні, Абхазії чи Південній Осетії.
 
Російський правозахисник Олександр Черкасов, говорячи про рятувальні коридори, наголосив, що тут мають співпрацювати не лише правоохоронці, військові, МНСники – це набагато глобальніша справа, ніж може здатися.
 
«Розумієте, поняття коридор – його недостатньо. Йдеться про різні моменти. Про сповіщення людей, що зараз можна виїхати, про допомогу людям дістатися до автобусів, які вивезуть людей, про те, що ці автобуси мають проїхати усі наявні блокпости з обох боків. У нас, як ви знаєте у війну в Чечні, бувало, що не пропускали автобуси саме бойовики, не тільки федеральні війська, зрештою Є проблема маршрутів коридорів, куди саме вивезуть людей. Це складно вирішити тільки одному відомству і навіть одній країні. Тому потрібні люди, що мають довіру з обох боків. Буває, що миротворцями виступають далеко неочікувані люди. У нас був приклад, коли на Кавказі багато років допомагав православний священик, він загинув 2001 року – йому довіряли», – ділиться досвідом Черкасов.
 
Лутковська: фільтраційні табори – це вигадка
 
А Валерія Лутковська відповіла на запитання російської преси про фільтраційні табори, які нібито хочуть відкрити в Україні. «Ніяка фільтрація громадян, які будуть проходити через рятувальні коридори, не передбачається взагалі. Про фільтраційні табори не йдеться. Я наголошую: не йдеться. Просто, щоб чітко було передано тим, хто дивиться ваш канал: йдеться про те, щоб максимально врятувати тих мирних жителів, які хочуть переїхати з території, на якій зараз, на жаль, відбувається військовий конфлікт, на безпечну територію в інших регіонах України», – спростувала чергову качку російських тележурналістів український омбудсмен.
 
Зустріч омбудсменів, правозахисної місії з журналістами повсякчас супроводжувалася криками з боку людей, що називалися правозахисниками, рятувальниками дітей зі Слов’янська. Вони звинувачували українського омбудсмена в заангажованості, а журналістів звинувачували, як ведеться, у викривленні інформації, що стосується внутрішніх переселенців.
Представник місії ООН: найгарячіша проблема переселенців – їхнє майбутнєi
▶ || 0:00:00
... ⇱  
  • 270p / 2,0MB
  • 360p / 3,0MB
  • 720p / 9,0MB
 
🔇
X
13.06.2014
Якщо із розміщенням переселенців з Луганської та Донецької областей можна обійтися силами окремих груп волонтерів, то їх соціалізація потребує більш координованих дій. Таку думку у коментарі Радіо Свобода висловила співробітник моніторингової місії з прав людини ООН Бранка Шесто.

Володимир Носков



Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ

Важливе на Свободі

 Під прикриттям «гуманітарного конвою» можна завезти два батальйони – полковник

ЄС застеріг Росію від вторгнення в Україну під будь-яким приводом

Стрєлков пішов з посади «міністра оборони» угруповання «ДНР»

Сили АТО звільнили ще три міста – РНБО

У Маріуполі скинули пам'ятник Леніну

 Спецслужби Росії намагаються вивести до Криму співробітників з угруповань «ДНР-ЛНР» – СБУ

 СБУ затримало «парламентаря» угруповання «ЛНР». До і після

 Спецслужби Росії знищують ватажків терористів – РНБО


Форум закрито
Коментарі
     
У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.
ДОЛУЧАЙСЯ!

До опорних пунктів українських військ направлені підрозділи посилення

 

Родини загиблих бійців вимагають зустрічі з Путіним

 

СХЕМИ / Хто б'є поклони прокурорам з ГПУ?

Збройні сили України визволили Жданівку − Порошенко

Цього тижня від бойовиків угруповань «ДНР» та «ЛНР» звільнено цілу низку населених пунктів

Ситуація в зоні АТО 16 серпня

Your JavaScript is turned off or you have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
Правила безпеки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів (відео)i
▶ || 0:00:00
... ⇱  
  • 270p / 2,0MB
  • 360p / 2,0MB
  • 720p / 6,0MB
 
🔇
X
15.08.2014
«Вибухонебезпечні предмети та боєприпаси становлять загрозу життю та здоров’ю мешканців сходу України та є фактором ускладнення соціально-економічного відновлення та розвитку звільнених територій», – зазначив голова ДСНС України Сергій Бочковський.

Правила безпеки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів (відео)

У Маріуполі скинули пам'ятник Леніну

«Пам’ятник упав на плити і розколовся»

Склад і класифікація бронежилетів

 

 

Перелік необхідних речей для мобілізованих

ФОТОГАЛЕРЕЇ

Український гуманітарний конвой досяг Старобільска

Російський «гуманітарний конвой» на шляху до України

ОСТАННІ НОВИНИ 

00:50

«Правий сектор» висунув Порошенкові ультиматум

00:35
На Луганщині з полону звільнили керівника місцевої «Просвіти» – Доній
16 серпня 2014
23:52
Меркель хоче пояснень від Путіна через заяву представника «ДНР»
23:20
Мінсоцполітики визнало вантаж МКЧХ гуманітарною допомогою
22:43
СБУ: знешкоджено терористичну групу, яку координували з Росії
ВСІ НОВИНИ

Водії «гуманітарного конвою» Росії показали вміст своїх вантажівок у таборі поблизу населеного пункту Каменськ-Шахтинський, Ростовської області, 15 серпня 2014 року

ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

В інших ЗМІ
В інших ЗМІ