02 серпня 2014, Київ 09:34


Статті / Суспільство

Мода на все українське набирає обертів

Принт проекту «НЮКРЕЙН!»
Яна Полянська
Мода на все українське набирає обертів. Люди купують одяг із національною символікою, віддають перевагу українським дизайнерам і всіляко підкреслюють національну ідентичність аксесуарами. Радіо Свобода дослідило, хто творить патріотичний одяг і хто його купує.
 
 
Футболка «НЮКРЕЙН!»
x
Футболка «НЮКРЕЙН!»
Футболки з гербом України, рюкзаки в синьо-жовтих кольорах та вечірні сукні з елементами вишиванки: разом із національною самосвідомістю зріс також попит на українську символіку. Саме події Майдану, анексія Криму та війна на Сході країни відчутно вплинули на ставлення до всього українського. Так вважає Олег Загребной, засновник та керівник проекту «НЮКРЕЙН!». За його словами, команда проекту створювала одяг із національною символікою ще від 2009 року, проте саме останні півроку патріотизм почав диктувати свої правила сучасній моді.
 
«Якщо люди вироблятимуть щось нове, не будуть зациклюватися на одних і тих самих символах, будуть оригінальними і робитимуть якісні речі – я думаю, цей тренд залишиться», – вважає він.
 
На думку Олега Загребного, зараз найпопулярнішим символом є герб України. Проте він переконаний: слід шукати нові дизайнерські рішення, аби українська символіка залишалась актуальною на ринку.
 
«Українська культура і стилістика, насправді, дуже глибокі. Є маса українських символів, які ще не використані, наприклад, верба, калина, поєднання кольорів», – додає Загребной.
 
Я вплітаю вишивку в сучасний одяг – Караванська
 
Оксана Караванська – одна з українських дизайнерок, хто завжди використовував українські мотиви у своєму одязі. Наприкінці березня вона стала першою українкою, кого запросили презентувати свою колекцію в престижному клубі The National Arts Club у Нью-Йорку. Американські модниці могли роздивитись, наприклад, блузи з візерунками чорного кольору, які нагадували традиційну українську вишиванку. 
 
«Особисто я не просто банально використовую якусь вишивку, а органічно вплітаю в абсолютно сучасний одяг», – додала дизайнерка.
На думку Оксани Караванської, зріс попит не лише на українську символіку, а й на українських дизайнерів. Проте необхідно робити дійсно якісну продукцію, аби не розчарувати тих покупців, які раніше віддавали перевагу закордонним брендам, вважає вона.
 
«Якщо ми виставимо планку високо, то попит не знизиться. А якщо почнемо халтурити, це вже будуть наші проблеми. Покупець і споживач на сьогоднішній день дуже відкриті до українських брендів», – зауважила Караванська.
 
Дизайнери додають до показів патріотичні аксесуари та музику
 
Українські дизайнери висловили своє ставлення до подій в Україні не лише активною громадською позицією, а й організацією показів під час останнього Українського тижня моди. Про це розповіла засновниця головної події в українській моді Ірина Данилевська.
 
«Сказати, що був дуже великий вплив української символіки на самі колекції, я не можу, тому що наші дизайнери готують колекції набагато раніше від Тижня моди. Але кожен дизайнер вважав за потрібне висловити свою позицію, в основному, за рахунок аксесуарів, певної музики, нюансів постановки цієї колекції. Це було правильно сприйнято не тільки українцями. Це було також дуже зрозуміло і схвально сприйнято закордонними ЗМІ», – розповіла організаторка.
 
За словами Олега Загребного, одягом та аксесуарами з патріотичною символікою найбільше цікавляться люди від 25 років, які переймаються подіями в країні і хочуть підтримати українського виробника. Проте український дух проявляють не лише в одязі, а й у жовто-блакитному манікюрі, червоних вінках та козацькій зачісці з «оселедцем».

Радіо Свобода

Читайте також

Україна не відмовиться від Криму, але вимагатиме компенсації – Порошенко

«Позивачем має бути не держава Україна за компенсацію втрати Криму, а господарюючі суб’єкти»

 Олександр Лієв: Росіяни, які кричать «Крим наш!», не поїдуть відпочивати на півострів

Колишній міністр курортів і туризму Криму – про провальний курортний сезон і своїх взаєминах з колишніми колегами по Радміну автономії

У Сімферополі люди у формі увірвалися на Чорноморську ТРК і проводять арешт майна

Федеральна служба судових приставів прибула на опозиційний у Криму телеканал – «Чорноморську телерадіокомпанію» по вул. Радіо, 4 в Сімферополі і проводить зараз там арешт майна, видворивши весь колектив телекомпанії з будівлі на вулицю.

Куди потече кримське вино після міжнародних санкцій?

Про перспективи розвитку кримської виноробної галузі в умовах торговельних санкцій Заходу

Сліди ведуть до Москви. Британія поновила розслідування убивства Литвиненка

Слідчі заявили, що росіянин Андрій Луговий на зустрічі з Олександром Литвиненком підклав отруту – радіоактивний полоній. Але російські лідери не лише відмовилася від екстрадиції убивці, але й посприяли тому, що Луговий здобув мандат депутата російського парламенту

Матеріали цього автора

  • Міністр Денисова сумує за Кримом і збирається повернутися після його звільнення
  •  Поп-зірки – зрадники України?
  •  Вимушені переселенці з Криму організували перший Всеукраїнський з’їзд
  • Експерти: Крим – це територія безправ’я
  • Активісти вимагають від Генпрокуратури «не покривати терористів»
Інші матеріали

Важливо на Крим.Реалії

  • Радіо Свобода

    Україна не відмовиться від Криму, але вимагатиме компенсації – Порошенко

    Олексій Арунян

     Олександр Лієв: Росіяни, які кричать «Крим наш!», не поїдуть відпочивати на півострів

    Крим.Реалії

    У Сімферополі люди у формі увірвалися на Чорноморську ТРК і проводять арешт майна

previous
next
Найбільше читають
  1. Режим Путіна намацує стратегію для відступу
  2.  Брехня кремлівських ЗМІ: військові України навмисне стріляють по цивільних
  3. Путін сам не поверне Крим ніколи, але Україна має за нього боротися – експерти
  4. На службу в російську армію в Криму призивають за українськими повістками
  5. У Сімферополі люди у формі увірвалися на Чорноморську ТРК і проводять арешт майна
  6. Аксьонов заявив, що звільнив Теміргалієва «за зіркову хворобу»
  7. Кримський «прем'єр» побив горщики з Теміргалієвим
  8. Турфірма, що влаштовувала круїзи Чорним морем із заходом в окупований Крим, збанкрутувала
  9. Олег Панфілов: Недописані сценарії Путіна
  10. Куди потече кримське вино після міжнародних санкцій?
Слухай на мобілці

останні випуски

 

UA +380 89 320 24 85

 

US +1 415 638 5770

 

UK +44 33 00 10 44 14

 

* Дзвінки без доплат, за вашим тарифом.

 

В інших ЗМІ