This version of the page http://homin.etnoua.info/klasyfikacija-pisen/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-02-24. The original page over time could change.
Класифікація пісень | Хор ГОМІН, Київ

Класифікація пісень

Повністю класифікацію наших пісень за різними фільтрами постійно видно у сайдбарі –
розділ ПОШУК ПІСЕНЬ.

 

На цій сторінці прокоментуємо окремі пункти (фільтри) ПОШУКУ ПІСЕНЬ. Розпочнемо з фільтру “КОНЦЕПЦІЯ”.

Документальний запис пісні, зроблений фольклористом, називаємо АВТЕНТИКОЮ; такі твори розраховані насамперед на традиційну (а часто ще й реґіонально визначену) манеру співу. Це найчастіше дво- або триголосся, причому в разі уживання пісні для мішаного хору чоловіки або співають в октаву з жінками, або дублюють в унісон середні й нижні голоси, залишаючи верхній голос для виводчиці.

На жаль, автентична манера – так званий грудний спів – для людей, які змалку не знали побутової співочої традиції, потребує додаткових зусиль, спеціальних знань та умов для опанування. Особливо це стосується жінок. (Докладніше про це незабаром можна буде прочитати на сторінці “Вчимося співати”).
 

РЕДАКЦІЄЮ називаємо виклад пісні з незначним втручанням у текст, первісний або загальновідомий варіант мелодії чи голосоведення.
 

Авторська ГАРМОНІЗАЦІЯ передбачає ґрунтовніше опрацювання мелодії і, як правило, виділення в мішаному хорі окремих чоловічих і жіночих партій. Гармонізовані пісні, які співає “Гомін”, є, по-суті, легко адаптованими від автентичної манери до міського “стихійного” співу. Таким чином можна співати одразу, без спеціального навчання (“постановки голосу”), задіюючи практично лише голосові зв’язки без акцентованого грудного (“народного”) чи головного (“академічного”) резонування.

Докладніше про “стихійний” спів:

Показати »

 

Що ж до професійної ОБРОБКИ пісні, то вона може бути дуже різною – насамперед залежно від орієнтування на виконавців.

Подаємо на сайті також і окремі СТИХІЙНІ РОЗСПІВИ, записані від конкретних гуртів. Такі варіанти, по суті, є простими гармонізаціями, до створення яких можуть бути причетні й конкретні виконавці. Зазвичай стихійний розспів буває наближений до автентичного за принципами голосоведення: тут є вивід, середина й низ, зрідка ще й “тончик” – додатковий найвищий верхній голос, який дублює нижній в октаву.