This version of the page http://gazeta.dt.ua/internal/rektor-bigun-_.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-01-28. The original page over time could change.
Ректор-бігун - Внутрішня політика - gazeta.dt.ua
Реклама

Ректор-бігун
23

Юрій Бутусов 16 серпня 2013, 18:50

Читайте також

  • Російський план, осмислений і нещадний «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • О комплексе мер по вовлечению Украины в евразийский интеграционный процесс «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • Ректор-бігун «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • Від активного громадянина — до держави-лідера «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • Розбрат на перевалі «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • Віч-на-віч з незалежністю «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • Шелест банкнот і дзенькіт монет «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013
  • "Металіст" — Лозаннський суд — 1:0? «Дзеркало тижня. Україна» №29, 16 серпня 2013

Писати про втечу ректора Податкової академії Петра Мельника як про драму влади неможливо. Драма була у Врадіївці, а це, швидше, фарс, буфонада. 

Якщо пред'явлені обвинувачення правдиві, то виходить, що Мельник, засновник і незмінний ректор Податкової академії — головної кузні кадрів Міністерства доходів і зборів, — відкрито практикував зарахування студентів на навчання за хабарі. Таким чином, стає зрозуміло, за яким принципом проводився всі ці роки кадровий відбір нинішніх керівних працівників фіскальних органів. Стає також зрозуміло, чого варті отримані за хабар знання в цьому виші.

Академія була творінням Мельника і його вотчиною. На цей бізнес уперто трудилася вся його сім'я, а в тому, що цей бізнес був прибутковим, сумніватися не доводиться. Люди, близько обізнані з діяльністю втеклого ректора, стверджують: потрапити в цей виш випадково було неможливо. Прізвище кожного кандидата на вступ акуратно заносилося в блокнот батька-засновника навчального закладу, і доля абітурієнта залежала від того, який саме значок проставляв Мельник навпроти імені претендента на зарахування. 

Ірпінською кузнею податкових кадрів давно жваво цікавилися. Серед колег Мельника з партії влади було чимало охочих "віджати" дохідну справу. Коли екс-депутат трьох скликань не пройшов у Раду, нагорі вирішили, що час настав. У червні нинішнього року прозвучав перший дзвоник — з ініціативи прокуратури було порушено справу про нецільове використання бюджетних коштів. Нібито йшлося про гроші, виділені в рамках підготовки до Євро-2012. Після капремонту гуртожиток вишу мав використовуватися для розміщення гостей футбольної першості континенту. Однак були підстави вважати, що отримувачі коштів обмежилися косметичним ремонтом, а інтуристи в Ірпінь так і не потрапили. Тоді ж, у червні, Мельникові зробили пропозицію, від якої він не повинен був відмовитися. Ректора запевнили: ніхто не претендуватиме на кошти, "нажиті непосильною працею"; ніхто не стане цікавитися походженням його капіталів. Що натомість? Заява про відставку з поста керівника академії. Мельник пропозицію гнівно відхилив. І тоді замість другого дзвіночка грянув набат. Ректора не просто впіймали на хабарі — було зафіксовано відразу два епізоди, що дозволяло говорити про системне порушення закону з усіма наслідками, які з цього випливають. 

Розправа з соратником наочно демонструє сучасну мораль правлячої еліти. Якщо бізнес цікавий, особа потенційної жертви, її заслуги перед владою значення не мають. І методи "відбирання" можуть застосовуватися будь-які. 

Не виключено, що, "зливаючи" Мельника, Банкова послала сигнал його покровителю — Миколі Азарову. Чутки про те, що очільник Кабінету й ректор академії одружені з сестрами, офіційно не підтверджені. Але факт, що Мельника довгі роки вважають людиною, близькою до Азарова, — незаперечний. Без допомоги й підтримки Миколи Яновича той ніколи б не став впливовою фігурою, якою до останнього часу справді був. Очевидно, Януковичу знадобився додатковий стимул для примусу прем'єра до абсолютної слухняності. 

Швидше за все, була й політична складова. Справу проти Мельника могли порушити тільки після особистої санкції Януковича. Напередодні саміту Україна—ЄС у Вільнюсі президент вирішив продемонструвати критикам із Європи "невибірковість правосуддя". Не станемо оцінювати компетентність такого підходу до зовнішньої політики. Очевидно, показовий процес над корупціонером із Партії регіонів (зі "своїх") мав підтвердити, що в наших в'язницях сидять лише злодії й бандити, а не політзеки. Ідея була хороша, проте результат Віктор Федорович отримав прямо протилежний! Увесь світ побачив, що правосуддя в Україні немає, і якщо в тебе є гроші і зв'язки в чинній владі, уникнути відповідальності неважко.

Важлива деталь: українська система абсолютно спотворила суть домашнього арешту з електронним браслетом. Уже близько 60 країн світу використовують сьогодні систему електронних браслетів для злочинців. І в усіх цих країнах такий запобіжний захід використовується лише для осіб, котрі скоїли нетяжкі злочини, — дрібне злодійство, хуліганство, порушення правил дорожнього руху без жертв. Весь абсурд ситуації з Мельником полягає в тому, що ні в США, ні в Євросоюзі високопоставлена посадова особа, взята на місці злочину на хабарі в особливо великих розмірах, не має жодного шансу на домашній арешт. Факт злочину очевидний і задокументований, а отже, злочинець мотивований утекти від заслуженого покарання. Така особа ніколи не в йде під заставу або браслет на ногу. Керуючись якими мотивами, суддя вирішив залишити Мельника на волі? Точніше, в якому обсязі суддя отримав цю мотивацію від обвинувачуваного? Хотілося б, аби керівництво нашої судової системи визнало відповідальність суду і, бодай формально, розглянуло причини такої лояльності до Мельника, що й породили цю історію. Інакше в нас випускатимуть із браслетом підозрюваних в убивствах та інших тяжких злочинах. 

"Стрілочником" у справі про втечу прогнозовано призначили чергового РВВС. Риторичне запитання: чому пан Захарченко не розглядає питання про пряму відповідальність начальника Ірпінського райвідділу, керівників підрозділів, не оголошує навіть догани керівництву обласної міліції? Адже мав місце системний збій. Електронний браслет Мельника, за неофіційною версією, яку отримало DT.UA з джерел у міліції, взагалі не був підключений до контрольного пульта. А за офіційною версією, браслет був підключений і навіть подав сигнал тривоги, але черговий.... сприйняв його за несправність! І ніяк не відреагував. Відтак, втікача оголосили в розшук лише через добу! Хоча, отримавши сигнал про несправність і перешкоди в приладі, працівники міліції, за регламентом, зобов'язані були негайно вжити заходів для встановлення місця перебування присудженого до браслета, виявити й усунути причини несправності. Електронний браслет зняти нескладно, це не кайдани. Але цього не зробити непомітно. Саме тому для перевірки сигналів несправності приладу черговий зобов'язаний не розмірковувати, що це означає, а негайно послати наряд на місце. Це тим більше не клопітно, що, за даними DT.UA, того дня Мельник був єдиним носієм електронного браслета в Ірпені!

Однак значно більша відповідальність, за ідеєю, лежить на керівництві слідчого управління МВС. Панове, з якої причини ви не наклали арешт на майно екс-ректора, коли він став переоформляти його на свою дружину? Як же так сталося? МВС було зобов'язане заблокувати всі транзакції, завдяки яким Мельник міг легалізувати своє майно, вивести з-під арешту й конвертувати його за максимумом у живі гроші. Але такого рішення не прийняли, що дає підстави припускати наявність корупційної складової. До речі, зняття арешту з майна підсудного, за неофіційними даними, — друга за прибутковістю корупційна практика відповідних підрозділів після розвалу самої справи та знищення доказів.

Вчинок Мельника може видатися дивним. Навіщо втікати, коли не всі можливості захисту вичерпано? Очевидно, від своїх компетентних інформаторів Мельник отримав сигнал — "відмазатися" не вдасться, "папа" дав команду, тому краще втікай тепер, щоб перед наступним судом не посилили режим охорони. 

Інформація про порушення закону з боку працівників МВС з'являється з завидною регулярністю. Але міністр як мантру читає піар-тексти про стабільність, покращання тощо. Після Врадіївки піарники глави відомства масово поширювали через ЗМІ дурнуваті тексти на тему "Хто підставляє Захарченка?". Замість гласного розслідування, розбору причин трагедії. Тільки наївний не помітить зв'язку між міністерством і потішним мітингом "ветеранів МВС" під приміщенням телеканалу "Інтер" із вимогою "припинити дискредитацію міліції". 

Віктору Федоровичу сигналізують: мовляв, усе під контролем, це просто воду каламутять... Льовочкін із Фірташем. Супостати кидають тінь на світлий образ "молодої команди стоматологів". Де тепер організують нову "акцію протесту" проти нової "провокації"? Під Податковою
академією? Чи одразу під Межигір'ям — для більшої наочності? 

Теги: Юрій Бутусов Мельник корупція закон політика
Помітили помилку?
Будь-ласка, виділіть її ммишкою та натисніть Ctrl+Enter
23 коментаря
  • Azal 21 серпня, 08:51
    Совершенно не понимаю родителей, которые дают взятки за поступление. Сейчас массовый недобор во все вузы. Кроме нескольких киевских - конкурсов нет. На платное поступить - это пожалуйста в любой вуз. Зачем платить большие деньги за эту академию?? Чему там научат?
    Лелик 21 серпня, 13:30
     
    disagree
     
    agree
    Нам научат как отбивать вложенное за поступление бабло в наикратчайшие сроки...
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • митровна 21 серпня, 07:40
    Дуже добре що в митной та милициянтской академиях не беруть хабари!
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Маркиян Фунт 20 серпня, 15:13
    Украина)))) какое мешное слово. С наступающим праздником вас всех,нарид. С днём независимости от мозгов и совести. Шануйтеся,бо вы того варты.
    таки да 28 серпня, 10:21
     
    disagree
     
    agree
    Совісті у тебе немає, це - очевидно. Розуму - теж небагато . Бути незалежним від таких як ти - коштує дорогого. Тобі цього не зрозуміти, незалежно від того , незалежним ти будеш чи залежним. Так що залишайся смішним.
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Реалист 20 серпня, 13:55
    Молодец Мельник! И потому что создал хороший бизнес (а в каких ВУЗах по-другому?), и потому что сбежал. Если сажать, так всех. А из него хотели стрелочника сделать, или, скорее всего, кому-то захотелось его бизнес оттяпать. Ведь сейчас у нас это широко практикуется, не только же стоматологам можно...
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • госдеп 19 серпня, 20:56
    украинцы - 99,99% буддисты. им все по х---р. Хоть атомная бомба взорвется, главное, чтобы это их не тронуло.
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Правозащитник 19 серпня, 19:39
    Это как раз яркий пример избирательного правосудия. Подобных академий куда без взятки не поступиш много, а наехали токо на Петра Мельника. Чистый бандитизим - вытрусят с ректора шо на черный день отложил. Вот такая у нас Фемида-злодейка.
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • аналитик 19 серпня, 18:46
    А что такое "налоговая академия"? Ведь можно же готовить налоговиков(налоговая - это такой сервис) на обычных экономических факультетах! Или без "золотого корыта" никак??
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Виталий 18 серпня, 18:42
    А вот министр Табачник заявил, что в вышах коррупция давно искоренена. Неужели господин министр не знает, что наше образование готовило и продолжает готовить поколение граждан,у которых сложилось четкое мировозрение - в этой стране все покупается. Ведь получить место в садике - плати, в школе вечные поборы на ремонты, интернет и т.п., поступить в Ввуз - тоже нужны деньги. Возле Ввузов на всех столбах и заборах висят объявления - напишем все, включая дипломную работу. Вот и получаем мы "специалистов", которые даже свою специальность пишут с ошибками. Недавно мне с таким "спецом" пришлось встретиться в военном госпитале, надо было удалить зуб. Так я 4 часа стоял перед кабинетом, наблюдая, как так званный стоматолог боялся не только удалить зуб, он боялся своего рабочего места, боялся зайти в свой кабинет. Пришлось мне идти в платную стоматологию. Поэтому возникает вопрос: как можно выступать перед студентами и требовать от них быть честными и справедливыми, если большинство из них знают, что платили выступающему за поступление?
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • VCh 18 серпня, 15:01
    При существующем положении дел в нашей горемычной системе высшего образования появление «мельников» неизбежно, а равно, неизбежным является также и то, что «система» будет делать все возможное и невозможное, чтобы вывести из-под наказания «своего сукиного сына». Наглядным свидетельством тому является ситуация, которая сложилась в ЧДТУ(Черкассы). Годами в штате вуза числились «подснежники», в числе которых киевские (и не только) профессора, доценты. Особенно, крайняя нужда была для кафедры менеджмента в глубоких знаниях к.ф.н. А.В. Коваль, которая,- работая на ставку,- несколько лет читала лекции, руководила подготовкой курсовых работ, находясь в «далекой загранице». Руководит вузом - вот скоро как 15 лет - трижды академик Ю.Г.Лега. Всех титулов его и многочисленных наград не перечесть. Он автор 350-ти научных работ, среди которых полсотни монографий и учебников с грифом МОН. Имеет множество изобретений. В частности, под его чутким руководством изобретена и успешно внедрена система премирования … самого себя за тяжкие труды. Запросы его весьма скромные и составляли всего лишь 30-40 тыс.грн. в квартал. Разумеется, не забывал он и о своем ближайшем окружении. По запросу народного депутата Л.Оробец все эти «шалости» и многие другие проверяла огромная комиссия (и не только она) из структуры, имя которой Государственная инспекция учебных заведений Украины, во главе с Е.В.Гаращук. Результат – уволили с университета тех, кто сказал правду. Хочется надеяться, что «отдельные сюжеты» в этом действе заинтересуют и честных журналистов, ибо только при широкой огласке подобных «художеств» можно отстоять ПРАВДУ. С тем и пишу.
    Відповісти Цитувати
  • дохтор 18 серпня, 11:39
    Тем кто что -то знает или умеет уже за 60, через десять лет будет 70...Сегодня зубофрезеровщика , умеющего делать шестерни для колесной пары тепловоза привозят в 70+лет прямо к станку, сдувают пыль и платят зарплату даже если нет работы...Так не факт что он еще десять лет протянет..Дэн Сяо Пин отец промышленной революции посылал сотни китайцев за счет парткассы учиться вГарварды-Оксфорды...Наши кретиноносцы элитные тратят последние копейки из бюджета на закупку Ламборджини-Мазератти , платя две цены за возможность взять без очереди модель следущего года. При этом за обучение в ВУЗе могут заплатить ой как немногие. При бесплатном обучении в Европе в большинстве универов...
    Відповісти Цитувати
Реклама

  • -16 °C
  • -20 °C
  • -22 °C
Курс валют
USD 799.30
EUR 1091.68
Мета-Новости
Мета-Новости
Мета-Новости
Мета-Новости