This version of the page http://gazeta.dt.ua/internal/povna-yasnist-_.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2014-01-28. The original page over time could change.
Повна ясність - Внутрішня політика - gazeta.dt.ua
Реклама

Повна ясність
12

Євген Шибалов 1 березня 2013, 21:30

Читайте також

  • Рятівник на білому танку «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • За півгодини до весни «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • 90-ті повертаються? «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Морський вузол Чорноморського флоту «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Повна ясність «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Еліта, або Кілька слів "ні про що" «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Привид Сталіна бродить СНД «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Тут усе від мене залежить… «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Розмін коня на пішака «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013
  • Хто вкрав дороги-2 «Дзеркало тижня. Україна» №8, 1 березня 2013

Донецькі чиновники нарешті не витримали й озвучили одне зі своїх потаємних бажань — прибрати до рук різних там журналістів та інших незгодних із лінією партії. Якось несподівано вияснилося, що мрія ця живе в глибині душі дуже й дуже багатьох можновладців. Концентрована зачаєна ненависть вирвалася назовні.

Спровокував хвилю чиновницьких сповідей голова До­нецької ОДА Андрій Шишаць­кий, що після призначення на цю посаду дуже швидко втратив лиск і манери керівника "нової генерації", яким його раніше позиціювали. Володар ступеня MBA і лауреат премії "Людина року 2012" спересердя обізвав журналістів "г…нометниками".

Додамо абсурду: назвав на напівзакритій зустрічі з… журналістами ж. Майже справжніми, але ретельно дібраними.

Стараннями колег із сайту "Новини Донбасу" відеозапис гучного виступу губернатора став загальним надбанням.

"З горем ніколи не може бути піару. Але як професійні "г...нометники" змогли це все спаскудити! Розумієте? Було дуже боляче дивитися. Але я розумів: у будь-якому разі, якщо я з'явлюся й щось говоритиму... Очікування ж інші", — ось що дослівно сказав Шишацький, пояснюючи звезеним з усієї області редакторам комунальних ЗМІ, як потрібно правильно висвітлювати резонансні події, а головне — роль влади в тому, що відбувається.

Важко сказати, про які такі "очікування" тут ішлося, але результат, безперечно, перевершив будь-які очікування.

Обурення губернатора, нагадаємо, викликало висвітлення у ЗМІ резонансної НП — аварійної посадки в Донецькому аеропорту "футбольного" чартеру з Одеси 13 лютого. Літак Ан-24 зачепив метеовишку і врізався в землю, промахнувшись мимо посадкової смуги. П'ятеро людей загинули.

За словами пасажирів, які вижили в катастрофі, допомоги їм довелося чекати майже півгодини. І губернаторська лай­ка була викликана тим, що цим людям дозволили висловитись. Сам Шишацький запевняв — такого не могло бути, тому що не могло бути ніколи.

Проте, боронячи своїх підлеглих, керівник ОДА в запалі видав ще кілька фактів, які залишають багато запитань. По-перше, з'ясувалося, що диспетчери не "ведуть" літаки під час заходу на посадку, і доля пасажирів залежить тільки від навичок пілота і погодних умов. По-друге, губернатор визнав, що ця аварійна посадка не перша, і після реконструкції аеропорту тут бували аналогічні інциденти (на щастя, без таких трагічних наслідків). По-третє, виявилося, що в "суперсучасному" аеропорту немає своїх екіпажів "швидкої допомоги", і карети прибули так пізно, бо це була міська служба.

Заодно слід нагадати, що реконструкція донецького аеро­порту коштувала державі майже 7 млрд грн.

Усе це — вагомі причини для винесення на громадське обговорення проблеми безпеки авіаперельотів. А також теми відповідності ціни та якості при виконанні масштабних держзамовлень на об'єкти транспортної інфраструктури. Журна­лісти так і вчинили.

Хто вони тепер? Дивіться вище: в Андрія Шишацького з приводу цього — повна ясність у термінах.

Натхненні його прикладом, інші керівники теж поспішили поговорити про наболіле. Предс­тавники ЗМІ з подивом виявили масу впливових недоб­розичливців.

28 лютого на колегії ОДА на цю тему феєрично висловився мер Краматорська Геннадій Костюков. "Доки не буде законодавчо встановлена відповідальність журналістів за явно неправдиву інформацію в газетах та інтернет-просторі, толку не буде… Я більш ніж переконаний: у жодній країні світу, крім Росії й нас, такої гидоти про перших осіб держави не пишуть. … Це дуже серйозно. У нас попереду 2015 рік, ми час марнуємо! А ще ефір увесь запаскуджений", — заявив градоначальник.

Його дуже жваво підтримав неопізнаний поки що однодумець. "Давити їх, ось і все!", — азартно вигукнув якийсь слуга народу з залу.

"Ні, не так. Треба принайм­ні їх, як мінімум, обіймати, а давити вже не всіх", — веселим, на його думку, жартом закрив обговорення теми Андрій Ши­шацький.

Цю ідилічну єдність поглядів порушили самі журналісти вимогою пояснень. На екстреному брифінгу виступив Ши­шаць­кий, який відразу ж дав зрозуміти, що ні в кого просити вибачення не буде, оскільки не вбачає у процитованих висловлюваннях нічого поганого.

"З приводу образливих слів… Вони були викликані образою за МНСників, які чесно працювали, лікарів швидкої допомоги, працівників аеропорту, лікарів обласної травматології. Це були слова на їхній захист, і вони так були ними сприйняті — зі схваленням", — пояснив свою позицію губернатор.

А свою підтримку невідомого "давителя" пояснив так: "Цей палкий заклик я спробував перевести в жарт".

Чи доречні такі жарти в країні, де за роки незалежності загинули, виконуючи свої обов'язки, 64 журналісти?

Цей раптовий сплеск сильних чиновницьких почуттів до преси навряд чи можна вважати несподіваним. Усе висловлене не озвучувалося так прямо, але особливо й не приховувалося. Після іскрометного вис­тупу керівника ОДА, на якому прозвучало слово "г…нометники", офіційний прес-реліз, присвячений зустрічі з редакторами комунальних видань, був озаглавле­ний так: Андрій Ши­шацький: "Обласна влада працює відкрито"

Справді, відкритіше нікуди. Нові принципи відносин влади та мас-медіа раніше (з тією ж суворою пролетарською прямотою) були сформульовані мером міста Селидове Віктором Ремізовим: "Я не депутат, можу й врізати!".

І не посперечаєшся ж. Якщо можна, і за це нічого не буде, то чом би й не врізати?

А депутати хай дивляться та заздрять.

Контраст у публічній поведінці керівників адміністрацій з виконкомами та представників виборних органів влади — досить цікавий донецький феномен. Особливо цікаво спостерігати, як ця метаморфоза відбувається з одними й тими самими людьми. Наприклад, Анатолій Близнюк на посаді голови облради був відкритим, доступним і збагатив місцевий фольклор крилатими фразами власного створення.

Губернатор Близнюк на прес-конференціях публічно лаявся з журналістами, вимагаючи "висвітлювати позитив" і чіпляючись до їхньої форми одягу на офіційних заходах. З гордістю розповідав, що після розмов у його кабінеті в редакторів обласних комунальних газет "трясуться руки".

На його тлі ввічливий, безжурний і усмішливий голова ради Андрій Шишацький видавався тоді молодим і прогресивним керівником нового покоління.

Які внутрішні суперечності роздирали Віктора Януко­вича, що був вимушений певний час суміщати обидві посади, залишається лише здогадуватися. Нагадаємо тільки: в період його керівництва областю було вбито Ігоря Александрова, опинився в СІЗО журналіст Володимир Бойко, задушено єдину незалежну й комерційно успішну регіональну газету "Салон Дона и Баса".

Та й нинішня вертикаль підпорядкування міських і район­них газет профільним обласним інстанціям — дітище команди Януковича. Причому дітище це вже цілком обвикнулося зі своєю несвободою, і керівників комунальних ЗМІ біль­ше лякає можливе відлучення від бюджетних дотацій, ніж необхідність дотримуватися "темників". Саме їм, своїм і розуміючим, скаржився Андрій Шишацький на "г…нометників": мовляв, дозволяють тут собі деякі незрозуміло що, і на це "дуже боляче дивитися". 

То що ж коїться з не найгіршими людьми, коли вони потрапляють у злощасне губернаторське крісло? Що примушує їх сприймати в багнети навіть не критику, не провокацію, тим більше — не наклеп, а лише нес­подівану й неузгоджену частину правди? 

Можливо, нерозуміння того простого факту, що публічно звітувати про свою роботу, як і отримувати зауваження, пропозиції та побажання від своїх най­мачів (вони ж — платники податків, вони ж — громадяни України) — не данина моді на "демократичність". Це службовий обов'язок, який слід виконувати сумлінно. Образи й майданна лайка до обов'язків чи привілеїв керівника будь-якого рівня не належать.

І йдеться не про моральне обличчя "еліти", тут сумнівів давно не залишилося. А про те, що донецький губернатор прямо порушує закон.

Спеціально для Андрія Во­лодимировича — стислий лікнеп. Закон України "Про державну службу" гласить, що посаду голови обласної адмініст­рації віднесено до першої категорії за класифікацією посад (ст. 25). Отже, у Шишацького, як мінімум, третій ранг держслужби (ст. 26).

Отож на нього повною мірою поширюються вимоги статті 5 того ж закону: "Держав­ний службовець має… з повагою ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування; не допускати дій та вчинків, які можуть… негативно вплинути на репутацію державного службовця".

Навряд чи термін "г…нометники" є шанобливим, навіть із епітетом "професійні". Оче­видно, це слово не можна також вважати виявом високої культури спілкування. А що ж до репутації — то для держслужбовців, на жаль, має значення репутація в очах однієї-єдиної людини.

І всі ми її знаємо.

Теги: Євген Шибалов Шишацький журналісти критика етика Донецьк
Помітили помилку?
Будь-ласка, виділіть її ммишкою та натисніть Ctrl+Enter
12 коментарів
  • Читатель 6 березня, 11:09
    Как бы это выглядело? Соберитесь г.. в кучу, я вам чучу отчебучу. Кому нужны его извинения, если он эту прессу кормит с руки, о если вопрос по сути не вписался в готовый ответ, то сразу вырвалось то, что внутри было первым. Приглаживай- не приглаживай ,,европейского" политика, а он донецкого разлива,только не нужно так юродствовать ЗНу в комментах о жителях региона, о власти допустимо - заслуживает, а люди могут заблуждаться, разберутся...
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Журналист 4 березня, 08:15
    Так нельзя. Где его пресс служба? Куда они смотрят? Просто пусть извинится и все. Публично. Перед всеми, кого оскорбил. Приближённые к телу, нужно ему все объяснить, на понятном ему языке, чтобы исправил ситуацию.
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Инна 3 березня, 09:41
    Не получилось у него с областью. Безликий Шишацкий. Пресный. Этот случай добавил ему красок. Так бы уволили его и не запомнился ничем. А сейчас " говнометчик" прилепится к нему на всю оставшуюся жизнь. Интересно, где слов таких понаходил?
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Александра 2 березня, 16:34
    Странно то, что Шишацкий позволил себе неуравновешенность. Журналисты в регионе слабые, не заметили ничего бы, если бы он их не оскорбил так нелепо и откровенно. Высокомерность- это объяснимо для его позиции. Словарный запас и стиль речи- это не объяснимо. У Ахметова глупых людей раньше не было. Эмоционально глупых. Загадка для меня эта история.
    ** 2 березня, 17:42
     
    disagree
     
    agree
    Ш. Руставели: "что находится в кувшине, то и льётся из него"
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • ** 2 березня, 16:29
    ДЕЖАВЮ: Донецкая бандота вспоминает развеселые 90-е и грозит журналистам 14 марта 2008 | 14:00 Главарь банды Нифонтов приезжает в суд на мерседесе и давит на журналистов и потерпевших. У главаря квартирных вышибал описаны 16 квартир, «нажитых непосильным трудом» -разбоями и вымогательствами. 13 марта, после очередного слушания по делу банды «подселенцев», о чем регулярно пишет донецкий сайт PRO-TEST, руководитель ОПГ Андрей Нифонтов, отпущенный судом на свободу, пригрозил журналистке газеты «Донбасс» Татьяне Заровной.
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Объектив 2 березня, 14:16
    Знает ли народ, что в Донецке "Зеркало недели " во всех центральных киосках не продается. Иногда можно купить только в киосках на ж/д вокзале
    ЗН 3 березня, 11:13
     
    disagree
     
    agree
    Эту газету читают те кто принимает решение быть, или не быть. У вас в Донецке , даже если зн бесплатно раздавать, читать не будут. Многа букав.
    Відповісти Цитувати
    Вальдес 4 березня, 10:34
     
    disagree
     
    agree
    Откуда такие предрассудки? Или в Донецке только шахтеры, быдло и бандиты?
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
    Вальдесу 5 березня, 07:34
     
    disagree
     
    agree
    Нет не быдла, не шахтеров, не бандитов. Только потомственные аристократы. Но для того чтобы они читали ЗН, газету нужно сделать в картинках. Цветных. Больших. Понятных.
    Цитувати
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Алексей 2 березня, 09:54
    Я бы отметил позитивный момент - они заметили клопа на своей нежной шее. Это значит что этот клоп в принципе не вещь в себе, а сущетсвует и выполняет функцию занозы в жопе у господина Шишацкого. Мне после схлопывания "Салона" казалось что там все под колпаком и тихо, как в морге, а тут, поди ж ты, прорвало.
    Відповісти Цитувати Пожаловаться
  • Борис 2 березня, 08:02
    Хорошо написано. Шишацкий просто плохообразованный советский человек. Он не виноват. Он хочет выжить и быть в КабМине. Он искренне считает всех журналиствов " своими", имеет право. он им платит, они берут. Если берут, должны выполнять свою работу как он хочет. Те, кто не берет денег, таких единицы. Плохо Шишацкому сейчас. Забылся он.
    Відповісти Цитувати
Реклама

  • -16 °C
  • -20 °C
  • -22 °C
Курс валют
USD 799.30
EUR 1091.68
Мета-Новости
Мета-Новости
Мета-Новости
Мета-Новости