This version of the page http://www.vab.ua/ukr/about/history/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2013-09-06. The original page over time could change.
 Історія

1992

Всеукраїнський Акціонерний Банк зареєстрований 2 липня Національним Банком України у формі Відкритого Акціонерного Товариства (реєстраційний № 120). Засновниками Банку виступили недержавні організації, підприємства різноманітних форм власності та приватні особи.

1993

Покладено початок формуванню регіональної мережі ВАБанку. Зареєстровано першу філію в м. Дніпропетровськ.

1995

Банк нагороджено Європейським центром дослідження ринку почесним призом Euromarket Award-1995 за внесок у загальноєвропейську економічну інтеграцію.
ВАБанк одним з перших серед банків України брав участь у приватизації державної власності.

1996

ВАБанк став уповноваженим агентом Європейського Банку Реконструкції і Розвитку в обслуговуванні кредитної лінії з підтримки інвестицій в розвиток малого і середнього бізнесу.

У червні банк став офіційним дистриб'ютором нумізматичної продукції НБУ. Спільно з НБУ представляв Україну на 105-ій Конвенції Американської нумізматичної асоціації — найбільшому нумізматичному ярмарку, що проходив у Денвері.

1997

У травні 1997 року ВАБанк став уповноваженим банком з обслуговування кредитної лінії Німецько-українського Фонду.

Банк підписав угоду з VISA International, ставши асоційованим членом однієї з найбільших міжнародних платіжних систем.
ВАБанк став уповноваженим банком-агентом з обслуговування міжурядових угод.

1998

Для здійснення прямих інвестицій в сектор фінансового рітейлу і розвитку діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення в країнах Центральної і Східної Європи засновано фінансову групу TBIH Financial Services Group N. V. (Амстердам, Нідерланди), головними акціонерами якої є компанії: TBIH: Kardan Financial Services BV (58,19% акцій), MidOcean Partners (24, 65%), Englefield Capital (17,16%).

До структури акціонерів ВАБанку входить SGLT Ukr Limited — дочірня компанія американської інвестиційної компанії Ladenburg Thalman та французької фінансової групи Sosiete Generale (23,33 % акцій).

Авторитетний британський фінансовий журнал Euromoney визнав ВАБанк найпривабливішим українським банком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.11.1998 р. № 1799 банк отримав статус агента українського Уряду з обслуговування іноземних кредитних ліній, залучених під гарантії Кабінету Міністрів України в рамках міжнародних договорів.

1999

ВАБанк почав обслуговувати кредитну лінію Фонду «Євразія» (США) з підтримки малого і середнього бізнесу.

Офіційно зареєстровано представництво банку в Будапешті (Угорщина).

Вперше був проведений добродійний тенісний турнір «Кубок ВАБанку», що став згодом традиційним.

2000

ВАБанк став банком-агентом, уповноваженим здійснювати виплати компенсацій громадянам України, які постраждали від нацистських переслідувань в роки Другої світової війни.

ВАБанк приєднався до обслуговування кредитної лінії, відкритої Міністерством фінансів України в рамках спільного з Світовим Банком проекту структурної перебудови вугільної галузі.

Затверджена стратегія банку з розвитку послуг випуску і обслуговування міжнародних платіжних карт банку на період 2001 -2003 рр., основною метою якої є надання клієнтам — утримувачам карт ексклюзивних послуг. В рамках реалізації стратегії банк уклав контракт з компанією IFS International (США), що у свою чергу стало першим кроком до запровадження чіпових технологій за міжнародними стандартами EMV (Europey Master Card VISA).

2001

Заснована компанія TBIF Financial Services BV — 100% дочірня компанія TBIH Financial Services Group N. V. (Амстердам, Нідерланди).

ВАБанк став дійсним членом комітету з розрахунків і ризик-менеджменту асоціації «Перша фондова торгова система» (ПФТС) — аналог «Російської торгової системи» (РТС) і американської NASDAQ.

2002

14 березня 2002 року створено страхову компанію «Лідер».

2003

Рейтингове агентство Moody's Investors Service присвоїло ВАБанку рейтинг фінансової стабільності E+ і рейтинги короткострокових і довгострокових депозитів в іноземній валюті на рівні B2/NP.

2004

15 березня компанією TBIH Financial Services Group заснована компанія з управління активами недержавних пенсійних фондів «Ті.Бі.Ай.Ейч. — СігмаБлейзер».

1 квітня 2004 року створено перестрахову компанію «Лідер РЕ».

2 червня 2004 року створена страхова компанія для розширення діяльності на ринку страхування життя «Лідер Життя».

2005

Національною Програмою «Український Фінансовий Олімп» страхова компанія «Лідер» визнана однією з найперспективніших страхових компаній України.

Перестрахова компанія Лідер РЕ стала лауреатом премії «Український фінансовий Олімп» в номінації «Перестрахова компанія року».

Рейтингове агентство Moody’s підтвердило рейтинги ВАБанку з прогнозами «стабільний».

Голландська компанія TBIF Financial Services B. V. — 100% дочірня компанія фінансової групи TBIН Financial Services Group N. V. (Амстердам, Нідерланди) увійшла до складу акціонерів ВАБанку з часткою в акціонерному капіталі 9,55%.

Для розвитку лізингового бізнесу в Україні 15 листопада 2005 року компанією TBIF Financial Services Group B. V., що представляє в Україні міжнародний фінансовий холдинг TBIH Financial Services Group N. V. (Амстердам, Нідерланди), створена лізингова компанія TBI Leasing (ООО «ТІБІАЙ Лізинг»).

Придбання австрійською страховою групою Wiener Stadtische Allgemeine Versicherung Aktiengesellschaft (WS) 40% акцій in Kardan Financial Services B. V. (KFS), акціонером якої є холдингова компанія TBIH Financial Services Group NV.

2006

ВАБанк залучив синдиковану позику, організовану Raiffeisen Zentralbank (Австрія) у розмірі $15 млн. Участь в синдикаті взяли 8 банків, серед яких: National City Bank, Banif, Banco Internacional do Funchal S.A, GarantiBank International N.V, Finansbank (Holland) N.V.

Загальними Зборами акціонерів в березні 2006 року затверджена бізнес-стратегія ВАБанку на 2006-2008 рр.

Компанія TBIF Financial Services B. V. збільшила свою частку в статутному капіталі ВАБанку до 27,11% шляхом придбання акцій на вторинному ринку.

8 червня, в рамках створення першої універсальної фінансової групи VAB Group, заснована компанія, що надає послуги споживчого кредитування VAB Експрес.

Всеукраїнський Акціонерний Банк залучив синдикований кредит у розмірі $10 млн., організований Raiffeisen Zentralbank (Австрія). Учасниками синдикату виступили банки США і Західної Європи.

Іноземні акціонери банку — компанія TBIF Financial Services BV, — збільшили свою частку в статутному капіталі банку до 48,65% за рахунок придбання акцій додаткового випуску.

Трансформація страховою групою Wiener Stadtische Allgemeine Versicherung Aktiengesellschaft (WS) 40%-го пакету акцій Kardan Financial Services B. V. у 60% частку в структурі акціонерного капіталу TBIH Financial Services Group.

17 липня 2006 року в рамках створення першої універсальної фінансової групи VAB Group заснована компанія з управління активами VAB Ессет Менеджмент.

10 серпня 2006 року, в рамках створення першої універсальної фінансової групи VAB Group, заснована інвестиційна компанія VAB Капітал.

У серпні 2006 року ВАБанк і Bankgesellschaft Berlin Aktiengesellschaft (Berlin) підписали базову угоду про постфінансування імпортних операцій за участю експортних агентств Європи і Америки.

10 жовтня 2006 року відбулася офіційна прес-конференція, присвячена створенню першої в Україні універсальної фінансової групи VAB Group.

ЗАТ «Страхова компанія «Лідер» перейменована в ЗАТ «VAB Страхування» в рамках створення в Україні першої універсальної фінансової VAB Group.

У листопаді голландська компанія «Clal — TBIH B. V.» отримала дозвіл АМКУ на придбання акцій ЗАТ «VAB Страхування», ЗАТ «VAB Життя» і ЗАТ «Перестрахова компанія VAB РЕ», що входять до універсальної фінансової групи VAB Group.

2007

У лютому 2007 року АТ ВАБанк в рамках створення першої в Україні універсальної фінансової VAB Group перейменоване в VAB Банк.

У травні VAB Банк успішно здійснив розміщення дебютного випуску облігацій на міжнародному ринку на суму 125 млн. доларів США, з прибутковістю 10,125% річних і погашенням в 2010 році. Організаторами запозичення виступили інвестиційні банки Credit Suisse і Deutsche Bank.
Проект привернув велику увагу інвесторів з країн Європи, Азії та США — заявки були отримані від більш ніж 50 міжнародних інвесторів, остаточна книга заявок більш ніж удвічі перевищила запланований об'єм випуску.

2008

У квітні 2008 року VAB Банк був визнаний кращою торговою маркою в номінації «Бездоганна репутація» за підсумками щорічного всеукраїнського конкурсу «Бренд року-2008».

У листопаді 2008 за результатами дослідження агентства Standard&Poor's і Aгентства фінансових ініціатив (АФІ) VAB Банк увійшов до трійки лідерів у рейтингу інформаційної прозорості серед 30 найбільших українських банків.
У блоці «Структура власності і корпоративна культура» VAB Банк зайняв перше місце.

У грудні 2008 року веб-сайт VAB Банку ( www.vab.ua ) переміг в номінації «Кращий веб-сайт банку» в конкурсі веб-сайтів і річних звітів за участю аудиторських компаній «Великої четвірки».

2009

VAB Банк визнаний кращою торговою маркою у номінації «Бездоганна якість» за підсумками щорічного всеукраїнського конкурсу «Бренд року-2009».

Весною 2009 року на щорічному нагородженні міжнародної платіжної системи MasterCard International, VAB був відзначений в номінації як «найдинамічніший банк року».

В жовтні VAB Банку присвоєно кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні «uaAA» (дуже високий рівень надійності) за результатами аналізу та оцінки рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг».

VAB Банк посів перше місце у рейтингу інформаційної прозорості серед 30 найбільших банків України згідно з результатами четвертого дослідження "Інформаційна прозорість українських банків в 2009 році", проведеного міжнародним рейтинговим агентством Standard&Poor’s та Агентством фінансових ініціатив (АФІ).

VAB Банк увійшов до трійки лідерів у рейтингу сервісу найбільших роздрібних банків України та зайняв друге місце, згідно з дослідженням, проведеним українським діловим журналом «Експерт».

Компанія ТВIF Financial Services N.V. збільшила свою частку в VAB Банку до 63,01 % з 48,91%. Частка іншого великого акціонера – пана С. Максимова та членів його родини – зменшилася до 35,4%.

2010

VAB Банк запустив систему грошових переказів СОФТ, обсяг переказів грошових коштів за якою станом на кінець року зріс до 28,3% портфелю усіх відправлених та виплачених грошових переказів.

VAB Банк увійшов до п’ятірки кращих фінансових установ за якістю телефонного обслуговування за результатами оцінки Української асоціації директ маркетингу (УАДМ).

У вересні 2010 року зареєстроване збільшення статутного капіталу банку на 156 млн грн., рішення про яке було прийняте у квітні 2010 року. Одночасно позачергові Загальні збори акціонерів VAB Банку прийняли рішення про збільшення статутного капіталу на 550 мільйонів гривень, і вже до кінця року були затверджені результати підписки на нову емісію акцій.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило рейтинг VAB Банку за національною шкалою до рівня Ва1.ua з Ba2.ua, а також змінило прогноз на «позитивний» зі «стабільного» для наступних рейтингів VAB Банку: фінансової стійкості банку, довгострокових депозитів в іноземній та національній валютах та незабезпеченого боргу в іноземній валюті.
Згідно з результатами п’ятого дослідження інформаційної прозорості банків України, проведеного міжнародним рейтинговим агентством Standard&Poor’s, Агентством фінансових ініціатив (АФІ) та проектом USAID «Розвиток ринків капіталу», VAB Банк удруге поспіль посів перше місце в рейтингу серед 30 найбільших банків країни.

Протягом 2010 року рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» багаторазово підтверджувало кредитний рейтинг VAB Банку на рівні uaAA за національною шкалою. Даний рівень рейтингу означає дуже високу надійність банку в довгостроковому періоді та відповідає інвестиційному рівню.

2011

VAB Банк визнаний кращою торговою маркою у номінації «Бездоганна якість» за підсумками щорічного всеукраїнського конкурсу «Бренд року-2010».

VAB Банк нагороджено грамотою за просування бренду Master Card у 2010 році та за найрезультативніший запуск карт MasterCard Selective в Україні.

2012

У липні 2012 року VAB Банк відсвяткує свій 20-річний ювілей роботи на фінансовому ринку України.

VAB Банк увійшов у ТОП-10 рейтингу репутації найбільших і великих банків за підсумками відкритої версії дослідження Goodwill-фактора, проведеного щотижневим діловим журналом «Власть денег» і дослідницькою компанією NOKs fishes.

VAB Банк і його спікери зайняли лідируючі позиції в медіарейтінгу «МедіСлівкі» дослідницької компанії NOKs fishes (розділи: «Акційні пропозиції», «Просування продуктів і послуг», «Просування депозитів для фізичних осіб», «Просування сервісу платіжних карт»).

VAB увійшов у ТОП-5 українських банків за кількістю користувачів в Facebook і Twitter за результатами дослідження компанії SMM Group.

Про VAB Банк
info@vab.ua
Карта сайту