This version of the page http://svit.ukrinform.ua/about.php (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2013-06-23. The original page over time could change.
Країни світу — новини світу та України, туризм, національні традиції та звичаї, народи та особистості, міжнародні організації, історія, географія, державний устрій

СВІТ КРІЗЬ ОБ'ЄКТИВ










ПОДІЄВИЙ МОНІТОР


НАШІ ПАРТНЕРИ








ВИБРАНЕ





ЛІЧИЛЬНИКИ







 

    Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ - центральне інформаційне агентство України, підпорядковане Кабінету Міністрів України . Утворене у 2000 році шляхом перейменування Державного інформаційного агентства України (ДІНАУ) на Українське національне інформаційне агентство відповідно до указу Президента України N1230/2000 "Про надання Державному інформаційному агентству України (ДІНАУ) статусу національного" від 14.11.2000. У своїй діяльності керується Конституцією України , Законом України "Про інформаційні агентства" , іншими законами України, постановами Верховної Ради України , актами Президента України і Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України в галузі інформації, а також Статутом.
    Метою діяльності УКРІНФОРМу є реалізація в межах його компетенції державної політики у сфері інформації шляхом: збирання, обробки, творення, зберігання і підготовки інформації; випуску та поширення новин; надання фото- та іншої інформаційної продукції ЗМІ, органам державної влади, підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням гр-н, а також приватним особам в Україні та за її межами. Збирання, обробка та поширення офіційної інформації, у т. ч. фотоінформації (документів, повідомлень Верховної Ради України, Президента України, КМ України та ін. органів державної влади), здійснюється на умовах державного замовлення. Очолює агентство генеральний директор.
    Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ за свою майже 100-річну історію розвитку пройшло шлях від невеличкої інформаційної служби, що складалася з кількох кореспондентів, до потужного інформагентства, широко відомого в Україні і за кордоном.
    Спеціальна циркулярна телеграма Центрального Виконавчого Комітету Рад України повідомила: "почало функціонувати Українське телеграфне агентство - УТА. Головне його відділення тимчасово знаходиться у місті Катеринославі, в будинку колишнього губернського управління, кімната 2-а". Від цієї прозаїчної телеграми почався відлік біографії інформаційної служби, яка є історичним попередником Українського національного інформаційного агентства, відомого в Україні та далеко за її межами короткою назвою УКРІНФОРМ. БУП, УкТА, РАТАУ - далеко не повний перелік назв, які мало протягом своєї історії агентство. Серед фундаторів інформаційної справи в Україні - відомі громадські діячі Дмитро Донцов та Рудольф Гальперін. Її піднімали і розвивали у ті далекі часи Павло Тичина , Іван Ле, Володимир Нарбут, десятки інших письменників, поетів, політиків. З назвою РАТАУ агентство проіснувало майже 70 років. У двадцяті й тридцяті воно широко інформувало про будівництво Дніпрогесу , Харківського тракторного заводу, підприємств-гігантів у Дніпропетровську, Донбасі. У роки Великої Вітчизняної війни його журналісти стали фронтовими кореспондентами, редакторами військових газет, авторами радіопередач, які велися на окуповану фашистами Україну. Заступником начальника Українського Штабу партизанського руху став директор РАТАУ у 1938-1941 роках Іван Сиромолотний. А фотокореспондент агентства Яків Давидзон , працюючи у ворожому тилу, зберіг для історії незабутні образи багатьох народних месників і їх уславлених командирів - Сидора Ковпака , Семена Руднєва , Олексія Федорова . "Пройшовся" по агентству, численних його співробітниках і смертельний каток сталінських репресій. У гулагівських катівнях загинули Володимир Нарбут, директор РАТАУ початку тридцятих років Іван Лакиза, десятки інших працівників, які виявляли принциповість, мали власну думку. Літопис відбудови народного господарства України, досягнень вітчизняних вчених, конструкторів, здобутків працівників промисловості і сільського господарства, багатьох інших добрих справ наших співвітчизників - все це було в активі репортерів у другій половині ХХ століття. Були вони і серед тих, хто готував репортажі безпосередньо зі зруйнованої вибухом Чорнобильської АЕС , хто першим сповістив про проголошення України незалежною державою.
    УКРІНФОРМ - єдиний від України член Європейського Альянсу інформаційних агентств , а також член Асоціації національних інформаційних агентств країн Причорномор'я, який упродовж 2007 року головував у ній.
      Окрім власних кореспондентів і фотокореспондентів в усіх областях України, УКРІНФОРМ має своїх представників у низці країн світу .
    УКРІНФОРМ сьогодні - це близько 500 повідомлень українською, російською, англійською та іспанською мовами щодня.
    В агентстві працює потужна Фотослужба , яка повсякдень розповсюджує близько 200 фотознімків з інформаційним супроводом українською, російською та англійською мовами, забезпечуючи якнайповніше висвітлення важливих подій і заходів в Україні і світі .
   Сьогодні агентство співпрацює з багатьма зарубіжними інформаційними інституціями, у тому числі і світовими, на основі двосторонніх угод. Стрічки УКРІНФОРМу отримує за угодами 31 закордонне агентство, серед яких, зокрема: ИТАР-ТАСС (Росія), MTI (Угорщина), ТАSR (Словаччина), Tanjug (Сербія), БТА (Болгарія), Xinhua (Китай), БелТА (Білорусь), ELTA (Литва), AzerTAc (Азербайджан), Кабар (Киргизія); зарубіжні посольства в Україні, передплатники у США, Канаді, ФРН, Королівстві Бельгія, Республіці Болгарія, Республіці Польща, Австралії.
    Указом Президента України N1230/2000 від 14.11.2000 року УКРІНФОРМу було надано статус національного.
   Колектив УКРІНФОРМу нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України N5661 від 5 червня 2003 року.


Керівники інформагентства:
Дмитро Іванович Донцов - з червня по листопад 1918 року.
Володимир Сергійович Люксембург - у 1919 році.
Володимир Іванович Нарбут - на початку 1920-х років.
Федір Абрамович Гарін - наприкінці 1920-х років.
Іван Никифорович Лакиза - на початку 1930-х років.
Михайло Семенович Тардов - на початку 1930-х років.
Іван Костянтинович Сиромолотний - з 1938 до початку 1941 рр.
Михайло Прокопович Паук очолював евакуйоване агентство у 1942 році.
П.Зінченко - у 1944 році.
Л.Терещенко - наприкінці 1944 - початку 1945 рр.
Л.Троскунов очолив агентство на початку 1949 року.
Іван Сиромолотний - впродовж 1950-х років.
Микола Михайлович Хворостяний - 1960-1963 рр.
Микола Федотович Андрющенко - 1963-1971 рр.
Віктор Іванович Горкун - 1971-1976 рр.
Володимир Сергійович Бурлай - 1976-1992 рр.
Віталій Федорович Возіанов - 1992-1996 рр.
Олександр Миколайович Савенко -1996-1999 рр.
Віктор Федорович Чамара - 1999-2011 рр.
Олександр Децик -- з травня 2011 р.


Додаткова інформація про агентство:
• Історичний ракурс (до 85-річчя УКРІНФОРМу)
• 90 років поспіль
• 90-річчя УКРІНФОРМу
• Укрінформ - Вікіпедія

Інтернет-ресурси УКРІНФОРМу:
УКРІНФОРМ-новини
УКРІНФОРМ-фото
УКРІНФОРМ-спорт
Всеукраїнський прес-центр
Ділова Україна
Країни світу
Новини ПАНІА
Web-архів

Центральний офіс агентства розташований у Києві за адресою: 01001, Київ-1, МСП, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

На фото: будинок Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ по вулиці Богдана Хмельницького, 8/16 у Києві, в якому воно працює з 1986 року.




  На головну сторінку | Зробити стартовою сторінкою | Додати до вибраного | Наші банери | Форум | Контакти | RSS  | Про Укрінформ 

Всі права застережені. © Ukrinform 2012.
При використанні матеріалів посилання на Країни світу є обов'язковим.
З усіх питань звертайтесь за тел.: (044) 594-28-05
E-mail: svit@ukrinform.ua