Барвінок-Криниця (Пушкіно)

Українські вареники з підмосковного Пушкіно

Тетяна Ключникова, голова Ради НКОУ,,Криниця,,

Все почалось із запрошення…

Все почалося із запрошення до участі у роботі науково-практичної конференції «Країни світу: історія та сучасність» секції україністики, яку два роки поспіль проводить московський Палац дитячої та юнацької творчості на Воробйових горах. Молодь нашого національно-культурного об'єднання українців «Криниця» з міста Пушкіно Московської області вже мала досвід роботи в такому заході, тому залюбки взялася до роботи. Гуртом підбирали тему, яка була б цікавою і для дослідників, і для слухачів. Підійшли до справи з гумором: вирішили об'єднати корисне з приємним, вибравши тему «Українські вареники». Міркували при цьому: робота - роботою, а їсти хочеться завжди, то ж байдужих не буде. Працювали з захопленням, провели серйозні дослідження, дуже ретельно відтворили історію національного кулінарного бренду. Виявилось, що українські вареники - не просто смачна страва, а справжня магічна сила! Та про все по черзі.

Шевченківська весна українських пушкінців

Володимир Мельниченко розповідає про Шевченка в Москві

Про творчі конкурси та заслужені перемоги

Для українців підмосковного Пушкіно ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА почалася ще в лютому. Цьому сприяли творчі конкурси з ім'ям Великого Кобзаря, в яких взяла участь молодь національно-культурного об'єднання українців "Криниця". Вперше наші діти стали учасниками Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проводився Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Творчі роботи Алевтини Атаманенко "Чи вiрю я у силу слова?" і Діани Зублевскої - "Садок вишневий коло хати" оцінює тепер компетентне журі в Україні.

Андріївські вечорниці. Українські традиційні передноворічні гуляння

Тетяна Ключникова

Хто знає народні танці? Та не ті, що виконують артисти на сцені, а ті, старовинні, що колись танцювали наші прабабуні, коли були молодими. Так от, саме з таких народних старовинних танців почалися Андріївські вечорниці у великому залі Бібліотеки української літератури м. Москви. Тут зібралася парубки та дівчата з Клубу україністики Палацу дитячої та юнацької творчості, що на Воробйових горах та ті, кому просто було цікаво побувати на українських вечорницях. Серед гостей були представники Посольства України в Росії та українських громадських організацій Москви і Підмосков'я.

Молодь взялася за руки і стала парами. Чарівна господиня вечора, студентка МДУ Анна Карасьова дохідливо пояснювала основи танцю, як треба рухатися, скільки кроків вліво, вправо, потім - назустріч. «Коробочка» - зазвучала музика і пари одна за одною пішли по колу. Веселий сміх і запальна музика маскували сором'язливі погляди на сусіда, бо дуже хотілося роздивитися нового партнера. Трохи плутали малюнок танцю, але всім було весело. А далі «Полька Ойра», «Гречаники» - танець змінювався танцем. Для дівчаток з української «Криниці» підмосковного Пушкіно це були зовсім нові танці, адже на таких вечорницях вони були вперше. Насправді, для сучасної молоді це трішечки складно танцювати, бо ж це не просто, як на дискотеці, вихилятися в такт музиці, а чітко слідкувати за положенням рук і ніг, поворотами, кроками, «фігурами» та візерунком танцю.

Святий Миколай завітав в гості до «Радості»

Тетяна Миколаївна Ключникова

Про повчально-святковий вечір у музичній школі

«Сніг, сніг, сніг…» - ніжно-ніжно стелилася по залу тиха зимова пісня. І хоч на вулиці стугонів у вікна дощ, всі присутні відчули зачарований подих зими, як тихо на землю спускаються пухнасті сніжинки. Це дитячий хор «Радість» пушкінської музичної школи №1 розпочав святковий вечір своїм мелодійним співом. Сьогодні до них завітали в гості українські друзі - Національно-культурне об'єднання українців «Криниця». Десятилітня дружба і творче співробітництво поріднило ці колективи. «Криничани» повідали учням про традиції зустрічі свята Миколая в Україні.

Святий Миколай для всіх українців є прообразом новорічного Діда Мороза. І саме він 19 грудня спускається з небес на землю, щоб принести всім діткам подарунки: хто добре вів себе протягом всього року і був чемним - гарні гостинці, а неслухняним - різочку або ремінчик, щоб не пустували.

Галина Василівна Семенюк та Тетяна Миколаївна Ключникова повідали всім про життя Єпископа Мерликійського Миколая, про його добрі діяння, якими він прославився на весь світ і заробив людську пошану і господню святість. Святий Миколай був заступником подорожуючих та тих, хто на морі, бідним і знедоленим він допомагав скарбами. Багато легенд ходить в народі про його святі діяння. Творча група «Барвінковий віночок» у складі Діани та Тетяни Зублевських, Олександра Поліщука і Алевтини Атаманенко, показали спектакль «Подарунок від Святого Миколая», як жорсткому та лихому хлопчикові Миколай подарував добре серце. Сучасна історія про комп'ютерну гру і пригоди пустуна Дмитрика викликали щирий відгук у глядачів, які раз за разом зривалися дружним сміхом та оплесками.

Щирі вітання

Ювіляр, Віктор Григорович Гіржов

Шановний Вікторе Григоровичу!

Національно-культурне об'єднання українців «Криниця» щиросердечно вітає Вас з відмінно-зразковим 55-річним ювілеєм!

Ваш професіоналізм, багаторічна благодійна, послідовна та наполеглива праця головного редактора журналу «Український огляд» і порталу УКРРОСІНФО надихає нас на добрі вчинки. Ви своєчасно інформуєте і правдиво відтворюєте багатогранне життя української громади Росії та нашої пушкінської «Криниці» зокрема. Ми знаємо Вас як відомого політолога, об'єктивного спостерігача та принципового висвітлювача культурних, економічних та політичних подій, що допомагають нам орієнтуватися у безмежному інформаційному просторі Інтернету. Ваша любов до України, активна життєва позиція та творча робота на посаді співголови Регіональної громадської організації «Українці Москви» та першого заступника Голови Об'єднання українців Росії наповнює український рух конкретними справами та стильним неповторним колоритом. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість співпрацювати з Вами і досягати разом творчих висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров'я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від усіх негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато сповнених корисними справами і земними радощами років. Живіть довго, в щасті, благополуччі та при доброму здоров'ї! Дай, Боже, Вам снаги для творчої роботи в ім'я процвітання нашої української родини на теренах Російської Федерації!

З повагою,

Рада НКОУ «Криниця»,

Пушкинцы принимали делегацию с Дальнего Востока

Дом культуры Пушкино

Дальневосточные украинцы привезли свои песни в Подмосковье

К нам приехали Хабаровский украинский хор "Батьківська криниця", народный фольклорный ансамбль "Комишинка" села Камышовка Смидовичского района Еврейской автономной области; Приморский украинский хор им. Анатолия Криля "Горлица" из города Владивостока. В Доме культуры «Пушкино», который предоставил сценическую площадку для Фестиваля украинской песни. Состоялся концерт этих замечательных коллективов.

С приветственным словом к участникам фестиваля обратился сопредседатель Объединения украинцев России Валерий Семененко: «Коллективы, которые сегодня здесь выступают, сохраняют и воспитывают украинскую культуру на расстоянии в десятки тысяч километров от исторической родины. Пусть этот приезд с Дальнего Востока станет вкладом в добрососедские отношения между Россией и Украиной, между всеми славянами».

«Усі ми діти твої, Україно!»

Тетяна Ключникова

В Одесі відбувся IV-й Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої та юнацької творчості

Як відпочивалося школярам цього гарячого літа? Саме про це мені і хочеться розповісти усім, поділитися своїми враженнями, бо я була свідком прекрасного, змістовного, корисного, активного відпочинку кількох тисяч талановитих дітей України, серед яких були і наші переможці Всеросійського конкурсу на краще читання творів Т.Г. Шевченка з невеличкого містечка Пушкіне, що у Підмосков’ї, яких я супроводжувала на відпочинок.

Літо! Берег Чорного моря! Святкова площа мерехтить веселковим розмаїттям костюмів. Повітря наповнене дзвінким дитячим сміхом. Враз високе небо розрізають фанфари і вся площа зривається аплодисментами! «Мо-ло-да гвар-ді-я! Мо-ло-да гвар-ді-я!» - натхненно підхоплюють тисячі голосів слова пісні-гімну. Так Український дитячий центр «Молода гвардія» щиро вітав гостей і учасників фіналу IV-го Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно!».

«Тут зібрався рід наш увесь…»

1. Наші тато й мама

Розповідь про українців Підмосков'я

У Пушкінському районі Підмосков’я живе у мирі й злагоді велика родина українців з Полісся. Це справжнє українське диво на російській землі! Познайомитись особисто з членами української громади підмосковного Пушкіна я мріяв давно. І учора така нагода, нарешті, трапилася. Сталося це під час роботи Асамблеї народів Підмосков’я. А перед тим, за кілька тижнів, я попрохав лідера національно-культурної автономії українців «Криниця» Тетяну Миколаївну Ключникову написати про свою велику рідню, про батьків, про творчі справи, якими славляться на всю округу пушкінські українці. До речі, на вчорашній Асамблеї Тетяна Миколаївна отримала з рук губернатора Московської області Бориса Громова Почесну грамоту за плідну діяльність і великий внесок у справу збереження суспільно-політичної стабільності і міжнаціональної злагоди на території Московської області. Отже, регіональна влада теж високо цінує діяльність НКОУ «Криниця» і особисто голову цього активного громадського об’єднання – Тетяну Ключникову.

Вразило й зворушило тепло, з яким пані Тетяна у своєму дописі розповідає про своїх рідних і близьких - розумієш: це увібрано з молоком матері, передано від люблячих батьків… А ще - це велика робота душі й серця: щирої душі й доброго серця.

Дві «п’ятірки» за життя

Дороги добра Ніни Воронової

Про українку з житомирського Полісся, керівника управління культури Пушкінського району Московської області Ніну Воронову

Здавна славиться Підмосков’я видатними людьми - і це дуже приємно. Але ще більша радість і гордість огортає душу, коли ці прекрасні люди – твої земляки. В Пушкінському районі Московської області проживає понад сім тисяч українців. І сьогодні дуже хочеться розповісти про одну з них - нашу славну землячку, україночку з житомирського Полісся, керівника управління культури Пушкінського муніципального району Московської області Ніну Василівну Воронову.


Інформація, аналітика

Порушення прав українців

Публіцистика

Регіональні видання

Вхід

  • Забули свій пароль?
  • Забули свій логін?
  • Зареєструватися

Останні коментарі

  • Благодатний Острів. Репортаж із єдиної на всю Росії Православної української парафії

    USTIM1980 11.06.2012 09:51
    Добрий день! Москали все кричать що на Украине их пригничивають то що шкил з росийскои мови дуже мало ...
     
  • Звернення Центрального правління Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Т. Г. Шевченка до українських громадян

    USTIM1980 11.06.2012 09:41
    Добрий день! доти поки буде у влади янукович зи своими посипаками доти буде нехтування нашои мови!

Реклама

Останні новини

  • Український вернісаж пригорнув серця городян російського Балаково
  • Апеляція щодо ліквідації ОУР
  • Закликаю не допустити переобрання Валерія Семененка
  • У Росії книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму
  • Тиждень «На Дніпрових Порогах»
  • На Саратовському пісенному фестивалі бабусь українки були найкращими
  • Про пам'ять і забуття, -
  • Останні праці Миколи Костомарова про гетьмана Мазепу
  • Свято слов'янської культури у православному Центрі Нижегородської єпархії
  • Спасибі за високу оцінку нашої праці, - КОБЗА

Обличчя української родини Росії

Українські молодіжні організації Росії

Українські організації в РФ

Українці в Світі

Редакція

Проекти

Наша кнопка


Друзі

{nomultithumb}

Культурний центр України
Український огляд     

 

Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова