This version of the page http://www.vasu.gov.ua/ua/judges_self.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-09-23. The original page over time could change.
Вищий адміністративний суд України / Суддівське самоврядування
укр  eng  
Розширений пошук
  Головна сторінка
  Новини і події
  Про ВАСУ
  Суддівське самоврядування
  Збори суддів
  Конференція суддів
  Рада суддів
  Міжнародно-правове співробітництво
  Законодавство
  Наукова та видавнича діяльністість
  Узагальнення судової практики
  Окремі судові рішення ВАСУ
  Система адміністративних судів
  Державні закупівлі
  Вакансії
  Доступ до публічної інформації
  Запитання-відповідь
  Громадська приймальня
  Контакти
  Посилання
 
Логін
Пароль
зареєструватися    
забули пароль?
Суддівське самоврядування  Версія для друку

Відповідно до статті 113 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» для вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування - самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями.

Суддівське самоврядування є однією з гарантій забезпечення самостійності судів і незалежності суддів. Діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їх діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами у системі судів.

До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їхніх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані із здійсненням правосуддя.

До завдань суддівського самоврядування належить вирішення питань щодо:

1) забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади;

2) зміцнення незалежності судів, суддів, захист від втручання в їхню діяльність;

3) участі у визначенні потреб кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за додержанням установлених нормативів такого забезпечення;

4) вирішення питань щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;

5) призначення суддів Конституційного Суду України;

6) призначення суддів до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому законом.

Статтею 114 цього Закону визначено, що організаційними формами суддівського самоврядування є збори суддів, ради суддів, конференції суддів, з'їзд суддів України.

Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається відповідно до Конституції України цим Законом, іншими законами, а також регламентами і положеннями, що приймаються органами суддівського самоврядування згідно з цим Законом.

Вищий адміністративний суд України Розроблено в
Finport Technologies Inc.