This version of the page http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=20&t=9030 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-08-21. The original page over time could change.
Воєнно-історичний форум Military Ukraine • Перегляд теми - "Військо Богдана Хмельницького" (серія "Жива історія")

"Військо Богдана Хмельницького" (серія "Жива історія")

Модератор: Global Moderators

Відповісти

AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

"Військо Богдана Хмельницького" (серія "Жива історія")

AppS » 23 жовтня 2009 19:38


Липа К. А., Руденко О. В.
Військо Богдана Хмельницького / Катерина Липа, Олекса Руденко. — К.: Наш час, 2010. — 64 с. — (Сер. «Жива історія»).
Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим були озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали?
Чим гралися козацькі діти і які плаття носили дружини козаків? Книга дає наочні відповіді на всі ці питання. За фотографіями доробку учасників військово-історичного руху та музейних експонатів читач має змогу уявити життя наших предків.
Книга розрахована на всіх, хто цікавиться військовою історією та матеріальною культурою.




ціна, згідно прайсу на сайті видавництва - 90 грн
http://www.nash-chas.com.ua/kontakt/kontakt.htm - контакти видавництва
Востаннє редагувалось AppS в 06 червня 2010 14:30, всього редагувалось 1 раз.

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 06 листопада 2009 19:32

значить придбав я цю книжечку.
поки шо коротко -
перші враження позитивні, але
як на мене, то вона дорогувата, в книгарнях мабуть буде по 100-150 грн - тобто або для ідейних, або на подарунки.
декілька фотографій недооброблені - на ст 9, 24, 34, 35 спостерігаємо живоісторійців на фоні сучасного забору, сучасної цегляної стіни чи глядачів.

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


Adam
Global Moderator
 
Повідомлення: 12377
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна
  • Вебсайт
  • ICQ

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

Adam » 06 листопада 2009 21:24

У видавництві книжка коштує 75 грн.


"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 06 листопада 2009 21:27

забув додати - в планах видавництва
"Союзники і супротивники. Війська сусідів України у 17 ст" Катерина Липа, Олекса Руденко, Святослав Кузьмич


Adam
У видавництві книжка коштує 75 грн.

то мабуть оптом або для своїх.
мені її продали здається за 95 грн.
згадуючи перші книжки мілітаріки в Полтаві по 65 грн(при 35грн в Темпорі) - думаю там же "ВБХ" буде по гривень 150

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 06 листопада 2009 22:49

Adam
тоді є варіанти:
а) Ви їх не так зрозуміли
б) Вони вам не так розказали, або розказала людина, що не в темі
в) прайс на сайті застарів або не відповідає дійсності
г) мене в редакції ошукали

підсумував.
купив в редакції/прайс на сайті("посл.сохр 14.10.09")
Величне тіло для подвигів - 25 / 30
Гусити - 40 / 45
скіфи - 45 / 50
Хмельницький - 95 /90

виходить, що всі книжки мені продали на 5 грн дешевше ніж в прайсі на сайті, а ВБХ на 5 грн дорожче ніж там же
якщо книга дійсно по 75грн, то мене кинули на 20 грн

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 

oleksa
Moderator
 
Повідомлення: 931
З нами з:
23 лютого 2006 18:12
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

oleksa » 07 листопада 2009 09:33

Доброго дня/вечора/ночі! По-перше, книжка, слава Богу, вийшла. По-друге, нам дійсно називали внутрішню редакційну ціну 75 гривень і ніякого ошуканства немає: значить, видавництво вирішило продавати так через якісь свої розрахунки, яких авторський колектив не знає й не повинен знати... А по-третє, там у книжці є і граматичні помилки і пара переплутаних підписів, проте особисто я виданням задоволений. Деякі фото варто було би більше почистити, проте я не пригадую там фото на тлі сучасної цегляної стіни. Якщо мені не зраджує пам'ять, там є лише одне таке фото: табір кам'янчан у Кам'янецькій фортеці. Той шматок хоч і не XVII ст. але поч. XVIII точно...
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 07 листопада 2009 12:25

oleksa
По-друге, нам дійсно називали внутрішню редакційну ціну 75 гривень і ніякого ошуканства немає: значить, видавництво вирішило продавати так через якісь свої розрахунки, яких авторський колектив не знає й не повинен знати...

я купував не у авторського колектива, а в редакції і абсолютно ніяких претензій(та й чого б це) в мене до авторського колективу з цього приводу немає. Тут скоріше я сам винуватий.
А по-третє, там у книжці є і граматичні помилки і пара переплутаних підписів, проте особисто я виданням задоволений.

з граматичними помилками люди і самі розберуться - а от з підписами- було б чудово, якби Ви написали які саме підписи.
Деякі фото варто було би більше почистити, проте я не пригадую там фото на тлі сучасної цегляної стіни. Якщо мені не зраджує пам'ять, там є лише одне таке фото: табір кам'янчан у Кам'янецькій фортеці. Той шматок хоч і не XVII ст. але поч. XVIII точно...

я дав номери сторінок - можете переглянути. Сканувати по зрозумілим причинам не стану.
а в Кам"янці - там просто на фоні глядачів у суч. одязі.

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


кювернат Ювяшжт
Member
 
Повідомлення: 3281
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ
  • Вебсайт
  • ICQ

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

кювернат Ювяшжт » 09 листопада 2009 14:35

В мене зовсім прикре від неї враження...
What's so civil 'bout war, anyway? © Axl Rose

- Вот за что тебя тут держат? - А это как в зоопарке. Там тоже сидит куча бесполезных и даже некрасивых животных © xlegio.ru
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 10 листопада 2009 04:09

кювернат Ювяшжт
В мене зовсім прикре від неї враження...

то Ви тоді не бачили схожої книжки, але зі скріншотами з екранок фільмів "про козаків" : )))

Хоча в цілому звичайно, якби це все в якості ілюстрацій до третього перевидання Свєшнікова - ото було б класно : )))

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


кювернат Ювяшжт
Member
 
Повідомлення: 3281
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ
  • Вебсайт
  • ICQ

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

кювернат Ювяшжт » 10 листопада 2009 12:10

AppS написав:Хоча в цілому звичайно, якби це все в якості ілюстрацій до третього перевидання Свєшнікова - ото було б класно : )))

ІМХО показані у книзі речі з оригіналами і поруч не валялися...
What's so civil 'bout war, anyway? © Axl Rose

- Вот за что тебя тут держат? - А это как в зоопарке. Там тоже сидит куча бесполезных и даже некрасивых животных © xlegio.ru
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 10 листопада 2009 14:05

кювернат Ювяшжт
які саме?

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


кювернат Ювяшжт
Member
 
Повідомлення: 3281
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ
  • Вебсайт
  • ICQ

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

кювернат Ювяшжт » 10 листопада 2009 15:00

Я про те, що загалом непогані імітації у книзі розміщено поруч із дуже грубими речами: це піхви до більшості шабель, кольчуги, місюрка, ножі, сагайдак... І при цьому вони видаються за предмети озброєння небідних людей! Якщо цікаво, можу пізніше висловити думку більш детально.
What's so civil 'bout war, anyway? © Axl Rose

- Вот за что тебя тут держат? - А это как в зоопарке. Там тоже сидит куча бесполезных и даже некрасивых животных © xlegio.ru
 


AppS
Member
 
Повідомлення: 1812
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ
  • Вебсайт

Re: Військо Богдана Хмельницького Липа К. А., Руденко О. В.

AppS » 10 листопада 2009 15:18

кювернат Ювяшжт
Я б додав, що присутня деяка "офісність" деяких облич
так, непогано було, якби відписали детальніше, а то Олекса сказав про якісь неправильні підписи і зник.

"Сказать би, мужики ми... Да... Ой-ой-ой... мужики, й квит. Колись козаки, кажуть, були, а зараз тiльки званiє зосталось."
(Довженко, "Зачарована Десна")
 


кювернат Ювяшжт
Member
 
Повідомлення: 3281
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ
  • Вебсайт
  • ICQ

Re: Серії "Militaria Ucrainica" та "Плац д'Арм"

кювернат Ювяшжт » 07 червня 2010 09:35

Rogala написав:а що, ніхто не хоче вкласти гроші. та виставити картинок?

Дякую. Після першої "Живої історії" якось не хочеться
What's so civil 'bout war, anyway? © Axl Rose

- Вот за что тебя тут держат? - А это как в зоопарке. Там тоже сидит куча бесполезных и даже некрасивых животных © xlegio.ru
 


Rogala
Member
 
Повідомлення: 1757
З нами з:
17 серпня 2007 19:15
Звідки: Одесса

Re: Військо Богдана Хмельницького та інші книги "Живої історії"

Rogala » 10 червня 2010 15:28

Почну з того що я сам приймав участь в першії книзі, і помилки в своєму комплекті я теж не пропущу.
Так ось на ст. 8, представлено фото реконструкції прапора, підписано київського реєстрового полку, цей прапор використовується багато років на реконструкціях, Але чому саме київського? справа в тому що це прапор НЕ КИЇВСЬКОГО РЕЄСТРОВОГО, А прапор НЕВІДОМОГО ПІДРОЗДІЛУ !!! чому? Я відповім , як всім відомо прапорець з таким малюнком було захоплено військами Радзивілла в 1651 році, під час його компанії , та замольовано його було напевно ван Вестрефельдем , серед прапорів що були взяті в компанії загалом.на відміну від деяких прапорів він не підписаний. і не підписано що взято його саме в Київі. В шведів він теж не підписан. В відомій величезній та коштовній, єнциклопедії козацтва, він також значиться -невідомого підрозділу.
Серед покладених перед Радзивіллом , були прапори найнятих магістратом частин, ще до початку козацької революції, наприклад підрозділу драгунів, чи затяжної піхоти. Такі дії з боку представників магістріату цілком зрозумілі, представникі магістрату, мали покласти до ніг Я.Радзивилла, хоч якусь кількість прапорів. Якщо вилучити з зображених Ван Вестерфельдем (двадцяти п яти прапорів), чотирнадцять, захоплених раніше в Чернігівського та Ніженського полку на початку компанії, «бубни і корогов 14”,-як вичисляє реляція» , то залишится лише одинадцять, захоплених саме в Київі. Нагадаю, що логіка подій, та факти, не дозволяють нам навіть уявити у складі представників делегації магістрата козаків, які вночі, перед здачею, залишили Київ. Про те що козаки вийшли з міста перед принизливою капітуляцією, кажутть і польськи джерела . Капітуляцію ухвалили міський магістрат, та київський метрополит, побоючись штурма, та погромів. Козацьки ж підрозділи, маючи намір продовжити боротьбу, залишили Київ, тому прапорів Київського реєстрового полку, котрий обороняв місто, не могло бути серед трофеїв. Польськи джерела не фіксують втрат Київским реєстровим полком в попередніх боях під Димером, бодай якогось прапору .
Ось чому на фото не прапор Київського полку.
источники:
Ісаєвич Я. Бойові прапори козацького війська (середина XVII ст.) /'/ Український історичний журнал. - 1963. - № 1. - С. 85-87.
Kotlubaj E. Zycie Janusza Radziwilla. Wilno і Witebsk 1859. s148.154.
Грушевський М.Історія України-Руси. Том IX. Розділ III. Стор. 9
 

Далі

Відповісти

Повернутись до Новини книжкового світу

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей