This version of the page http://www.dinai.com/documents.php?view=articles&aid=299 (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-08-07. The original page over time could change.
Компания "Динай":: Законодательство Украины. Компьютерные справочники.
Налоговый кодекс Украиныхит
Руководителю, Юристу
Бухгалтеру
ВЭДспециалисту
Фондовику
Информация полезная всем
Конкурсы
Программа "Поделись с друзьями!" new
Бесплатная подписка на еженедельные обзоры законодательства
(формат WORD)
zip-формат
БОСС
ВЕДэксперт
ГРОСCБУХ
Ценные бумаги
Профессионал
Судебная практика

НОВОЕ
Электронная газета "Акценты"

( архив от 24.09 )
( архив от 17.09 )

Бюллетень "Вступает в силу"

( архив от 27.09 )
( архив от 20.09 )

Ваш E-mail:

Компания "Динай" поздравляет с Днем рождения своего партнера - директора ЧП "Лев-2000" Светлану Анатольевну Литвинову!
Обсуждаем Налоговый кодекс


ЗБІР ЗА ПЕРШУ РЕЄСТРАЦІЮ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ У СВІТЛІ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ
(Анна Скуміна, консультант-аналітик Компанії "Дінай")
17 грудня 2010 року


Нещодавно прийнятий Податковий кодекс України (далі - Кодекс) містить більш ніж значну кількість нововведень, серед яких - заміна податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів збором за першу реєстрацію транспортного засобу.
Що ж це таке? Розглянемо докладніше.



1. Загальні положення. Платники збору

Відповідно до положень Кодексу, цей загальнодержавний збір справляється за першу реєстрацію в Україні транспортних засобів.

Перша реєстрація транспортного засобу - реєстрація, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що відповідно до статті 232 Кодексу є об’єктами оподаткування.

2. Об’єкти і база оподаткування.

З моменту набрання чинності Кодексом (тобто з 01.01.2011 р.) перелік об’єктів оподаткування збором дещо зміниться, порівняно з нинідіючим, встановленим ЗУ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (N 75/97-ВР від 18.02.97 р.).

Так, окрім існуючих нині, до переліку потрапили:

- трактори на гусеничному ходу (код УКТ ЗЕД 8701 30) і мотоцикли незалежно від об’єму циліндру двигуна (код УКТ ЗЕД 8711 10);

- судна, зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або у Судновій книзі України;

- літаки і вертольоти, зареєстровані у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або у Реєстрі державних повітряних суден України (крім літаків і вертольотів Збройних Сил України, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення, а також органів управління та сил цивільного захисту, що виконують завдання цивільного захисту).

Водночас виключені з переліку об’єктів оподаткування мопеди та велосипеди з установленим двигуном незалежно від об’єму циліндра двигуна (код УКТ ЗЕД 8711 10).

Причепи і напівпричепи також не підлягатимуть оподаткуванню.

База оподаткування визначається окремо для кожного транспортного засобу:

- для колісних транспортних засобів (крім легкових авто, обладнаних електродвигуном) як і раніше - за об’ємом циліндрів двигуна в куб. сантиметрах;

- для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, та для суден, обладнаних двигуном - за потужністю двигуна в кВт;

- для суден, не обладнаних двигуном, - за довжиною корпусу судна в сантиметрах;

- для літаків, вертольотів - за максимальною злітною масою.

3. Ставки збору

1. Для легкових авто (крім електромобілів) передбачені наступні ставки збору:

Група

Об’єм циліндрів двигуна,

куб. сантиметрів

Ставка збору, гривень

за 100 куб. сантиметрів

об’єму циліндрів двигуна

від

до (включно)

1

до 1 000

3

2

1 001

1 500

5

3

1501

1 800

7

4

1801

2 500

10

5

2 501

3 500

25

6

3 501

4 500

40

7

4 501

5 500

45

8

5 501

6 500

55

9

понад 6 500

60

2. Для мотоциклів з двигуном об’ємом до 500 куб. см збір встановлено на рівні 3 грн. за 100 куб. см, для мотоциклів з двигуном об’ємом від 501 до 800 куб. см включно – 5 грн. за 100 куб. см, а для мотоциклів з двигуном об’ємом понад 800 куб. см – 10 грн. за 100 куб см.

3. Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, - 0,5 грн. за 1 кВт потужності двигуна.

4. Для автобусів, у тому числі мікроавтобусів, - 5 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

5. Для тракторів - 2,5 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

6. За вантажні автомобілі з двигуном об’ємом до 8200 куб. см доведеться сплатити 15 грн., за авто з об’ємом двигуна від 8201 до 15 000 куб. см. – 20 грн., а за авто з двигуном понад 15000 куб. см. – 25 грн. за 100 куб. см.

Відмітимо, що збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується у розмірах, установлених для вантажних автомобілів.

7. Для сідельних тягачів - 15 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

8. Для автомобілів спеціального призначення - 5 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

9. Власникам суден, оснащених стаціонарним або підвісним двигуном потужністю до 55 кВт включно, доведеться платити 2,5 грн., а понад 55 кВт – 3 грн. за 1 кВт потужності двигуна.

10. Для суден, не оснащених двигуном, ставка збору визначається з розрахунку 7 грн. за 100 см довжини корпусу судна, якщо така довжина не перевищує 7,5 метрів, та 14 грн. за 100 см, якщо довжина судна перевищує зазначений розмір.

11. Ставки збору для літаків і вертольотів встановлено на рівні 1 грн. за кожен кілограм максимальної злітної маси.

Як і раніше, держава прагне заохотити купувати нові транспортні засоби. Тому до ставок податку застосовують коефіцієнти:

1) для нових транспортних засобів - 1;

2) для транспортних засобів, які використовувалися до 8 років (крім електромобілів та тракторів) - 2;

3) для суден, літаків і вертольотів, які використовувалися понад 8 років – 3;

4) для колісних транспортних засобів, які використовувалися понад 8 років (крім електромобілів та тракторів) - 40.

Сума збору обчислюється щодо кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта.

4. Пільги щодо збору

Від сплати збору звільняються:

- легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. см, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України;

- транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

Проте у разі відчуження вищезазначених транспортних засобів особи, які отримали їх у власність, зобов’язані сплатити збір за ставками у порядку та на умовах, передбачених Кодексом.

5. Порядок сплати збору

Нагадаємо, що державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів здійснюється підрозділами Державтоінспекції згідно з відповідним порядком, затвердженим урядовою постановою N 1388 від 07.09.98 р.

Відомчу реєстрацію та облік великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів здійснюють територіальні органи Держгірпромнагляду (відповідно до постанови N 8 КМУ від 06.01.2010 р.).

Що ж до відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, то постановою КМУ N 694 від 08.07.2009 р. виконання цих функцій покладено на Державну інспекцію з нагляду за технічним станом машин.

Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів затверджений постановою Кабміну N 606 від 09.07.2008 р.

Збір сплачується перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.

Платники збору зобов’язані при першій реєстрації в Україні пред’являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.

У разі відсутності зазначених документів реєстрація не проводиться.

Викликає занепокоєння встановлений ст. 239 Кодексу обов’язок юридичних осіб в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подавати відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, затвердженою центральним контролюючим органом.

До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Адже якщо зазначений збір сплачується одноразово перед першою реєстрацією, то чим пояснити такий обов’язок?

Проте, якщо звернути увагу на надану Кабінету Міністрів можливість щорічно до 1 червня вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Кодексу щодо ставок деяких податків, зокрема збору за першу реєстрацію транспортного засобу, то напрошується висновок щодо можливого перегляду в подальшому статусу зазначеного збору і його зміни з разового на періодичний.

Зазначимо, що на сьогоднішній день Державною податковою адміністрацією України вже розроблено проект наказу "Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів".

УВАГА!

Підрозділ 9 розділу ХХ Кодексу передбачає можливість повернення сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, які були сплачені до 1 січня 2011 року помилково або надміру, зарахування до бюджетів таких податків і зборів, які сплачуються у першому кварталі 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року, та сум, які сплачуються у рахунок погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2010 року, що здійснюється у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2011 року.

Фізичні особи, які є власниками транспортних засобів, що відповідно до законодавства підлягають технічному огляду один раз на два роки, при проходженні у 2011 році такого технічного огляду або знятті транспортних засобів з обліку зобов’язані пред’являти органам, що здійснюють зняття з обліку або технічний огляд, квитанції або платіжні доручення про сплату за 2010 рік податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ставками, які діяли до 1 січня 2011 року, а фізичні особи, які були звільнені у 2010 році від його сплати, - документ, що дає право на користування такими пільгами. У разі неподання таких документів технічний огляд транспортних засобів та зняття їх з обліку не провадяться.

Разом з тим, щоб компенсувати недоотримання бюджету внаслідок скасування транспортного податку, Кодексом передбачено підвищення акцизу на моторні бензини з нинідіючих 132 до 182 євро за тонну. Зазначене призведе до неминучого подорожчання бензину на автозаправках і водночас дозволить забезпечити додержання принципу "сплачує більше той, хто більше споживає".




Відтворення матеріалів у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії «Дінай»

Добавить свой отзыв


О Компании
Правовые системы нового поколенияnew
Поддержка пользователей
Цены
Реклама на сайте
Наши партнеры
Отзывы клиентов
Карта сайта
Ваше мнение...
Что вы искали на нашем сайте?
Нашли?
(Оставляйте e-mail для ответа)
Логотипы "Динай", "Справочники по законодательству", "Гроссбух", "Босс", "ВЭДэксперт", "ФондИНВЕСТ", "Ценные бумаги", "Страхование", "Профессионал" словосочетания "Компьютерные справочники", "Комп'ютерні довідники", "CD-справочники", "CD-довідники", "Сам себе юрист", "Сам собі юрист", "Даємо законам раду" - являются торговыми марками компании "Динай".
магазины детских игрушек | Строительство бытовки садовые. Продажа бытовок бу. | Частные объявления. Барахолка - уборочная техника karcher. Продажа/покупка техники. | качественные деревянные окна