This version of the page http://www.niss.gov.ua/pasport210501.html (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-06-16. The original page over time could change.
21.05.01 :: Національний інститут стратегічних досліджень
 

21.05.01


ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

21.05.01 - інформаційна безпека держави (технічні науки)

Затверджено

президією ВАК України

11.10.2000 р., протокол № 9-10/8-т

 

I. Формула спеціальності:

Інформаційна безпека держави - галузь науки, яка досліджує проблеми забезпечення інформаційної безпеки національних інтересів України, вивчає і обґрунтовує форми та методи захисту людини, суспільства й держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в інформаційній сфері, а також шляхи підвищення ефективності функціонування інформаційних систем держави в сучасних умовах.

 

II. Напрями досліджень:

1. Зовнішні й внутрішні загрози інформаційній безпеці України, методологічні та організаційно-технічні основи забезпечення інформаційної безпеки держави у різноманітних умовах світового розвитку (глобалізації інформаційних процесів, функціонування світових інформаційних мереж, входження України до світового інформаційного простору та інформаційної експансії з боку інших держав тощо).

2. Концептуальні та науково-методичні основи формування державної політики у сфері інформаційної безпеки. Оцінка ефективності побудови науково-методичного апарату та функціонування системи інформаційної безпеки України та її основних елементів. Розробка науково-методичних основ, технологій та інструментальних засобів аналізу, прогнозування й інформаційно-аналітичної підтримки процесів прийняття рішень щодо забезпечення інформаційної безпеки України.

3. Удосконалення інформаційного забезпечення громадян, підприємств, установ і організацій, розробка ефективних методів, засобів та режимів отримання, зберігання, використання і розповсюдження суспільно значущої інформації. Розробка концептуальних напрямів, організаційно-технічних підходів та заходів, покликаних попереджувати пошкодження інформаційних ресурсів людини, суспільства та держави.

4. Обґрунтування напрямів, форм і засобів інформаційної діяльності держави, спрямованої на розвиток громадянської свідомості, поширення національних культурно-духовних цінностей, запобігання негативним інформаційним впливам на індивідуальну, групову та суспільну свідомість, захист від ворожої або недружньої пропаганди. Науково-методичні засади і технології захисту людини, суспільства й держави від негативних наслідків інформаційно-психологічного та інформаційно-енергетичного впливу. Науково-методичний супровід процесу трансформації інформаційних відношень в умовах переходу до ринкової економіки з метою забезпечення інформаційної безпеки України.

5. Методологічні, технологічні, технічні та організаційні основи розвитку інфраструктури єдиного інформаційного простору України. Шляхи підвищення ефективності використання національних інформаційних ресурсів, інфраструктури та ринку інформаційних послуг в інтересах забезпечення національної безпеки України, прогресивного розвитку суспільства й держави.

6. Науково-методичне забезпечення функціонування системи інформаційної безпеки держави. Рівні захищеності інформаційних систем. Розробка моделей загроз, критеріїв та показників оцінки уразливості інформаційних систем і мереж, дослідження джерел загроз. Розробка методик та інструментарію оцінки стану інформаційної безпеки як складової національної безпеки України.

 

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові cтупені:

технічні науки.

 

Паспорт розглянутий та схвалений на засіданні експертної ради

з проблем оборони і національної безпеки України.

Протокол № 5 від 14.06.2000 р.

Начальник атестаційного відділу В.Ю.Богданович

14 червня 2000 р.


Оголошення та анонси

16 червня 2011 р. о 10:00 НІСД проводить презентацію аналітичної доповіді "Пріоритетні питання політики України щодо країн Азії"

 

23 червня 2011 р. об 11:00 відбудеться "круглий стіл" "Розвиток аграрного виробництва як передумова забезпечення продовольчої безпеки України"

 

27 вересня 2011 р. НІСД проводить науково-практичну конференцію “Соціально-економічні та етнокультурні наслідки міжнародної міграції для України"

До уваги авторів

НІСД видає щоквартальні науково-аналітичні збірники

"Стратегічні пріоритети", "Стратегічна панорама"

вимоги до статей

Наукові видання

"Модернізація України — наш стратегічний вибір". Щорічне Послання Президента України до Верховної Ради України
"Протидія глобальній зміні клімату в контексті Кіотських домовленостей: український вимір". Аналітична доповідь
"Нова архітектура бюджетної системи України: ризики та можливості для економічного зростання". Аналітична доповідь
"Системні вади ринку праці та пріоритети його реформування". Аналітична доповідь

Аналітичні матеріали

"Економіка України у 2011 році: прогноз динаміки та ризики". Аналітична записка
"Оцінка стану толерантності українського суспільства: ризики і можливості для формування національної єдності". Аналітична записка
"Глобалізаційне середовище та український ОПК: напрями співпраці з транснаціональними корпораціями". Аналітична
"Проблемні питання взаємовідносин Україна-Словаччина". Аналітична записка
"Місцевий прикордонний рух (Local Border Traffic): щодо модифікації Угоди між Україною та Словаччиною". Експертно-аналітичний матеріал