This version of the page http://www.kinokolo.ua/argument/2064/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-04-08. The original page over time could change.
Нікіта Міхалков: Росія – це я - Арґумент-Кіно - KINOKOLO.UA

"Вічне світло незаплямованого розуму"

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Кино на пьедестале. «Оскар» и другие награды Америки

Алєксєй Дунаєвський. Кино на пьедестале. «Оскар» и другие награды Америки. – ГЛОБУС-ПРЕСС, 2006. – 864 с. – Російською мовою.



03.04.2011 14:40

DOCUDAYS UA. Переможці

Від 25 до 31 березня 2011 року проходив 8 Міжнародний фестиваль документального кіна про права людини. Ґран-прі отримав голландський фільм…

25.03.2011 14:12

Docudays UA: Фільми та події

25 березня о 19:00 у столичному Домі кіна фільмом німецького режисера Якоба Пройсса «Інший «Челсі»: Історія з Донецька відкривається Міжнародний фестиваль документального кіна про права людини...

22.03.2011 14:01

Docudays UA. У Києві стартує 8 Міжнародний фестиваль документального кіна про права людини

Від 25 до 31 березня у столичному Домі кіна та Німецькому культурному центрі «Ґете-Інститут» проходитиме Docudays UA...

05.03.2011 16:16

«Україно, goodbye!»: новий кінопроект Володимира Тихого

Стартують зйомки кінопроекту «Україно, goodbye!». Це другий проект у циклі українського безбюджетного кіно після торішньої збірки короткометражок «Мудаки. Арабески»...

05.03.2011 15:57

Німе кіно. Державну премію імені Довженка вирішили сховати під сукно?

Історія проста. Від 1995 року в Україні присуджується Державна премія імені Олександра Довженка — за видатний внесок у вітчизняне кіномистецтво. Її лауреатами є Борислав Брондуков, Кость Степанков, Юрій Іллєнко, Кіра Муратова, Маргарита Криницина, Леонід Осика, інші визначні кінематографісти. Минулого року премію присуджено авторам документального фільму «Освідчення в любові». Її мали вручити ще 12 вересня 2010 року, в Довженків день народження. Одначе відповідного президентського указу не дочекалися…

05.03.2011 15:45

Від «Суботи» до суботи. Чому на Берлінале проігнорували наш фільм про Чорнобиль

Для бекграунду „Суботі“ підійшов би будь-який умовний катаклізм. Чорнобиль необхідний Міндадзе драматургічно, щоб побільше розширити провалля між маленькою людиною і невідворотним фатумом. Приватна драма на тлі соціальної катастрофи стає тоншою і напруженішою. Отож ставити „на Чорнобиль“ на фестивалі, який віддає перевагу не метафорам, а конкретиці, вочевидь, спірно...


06.12.2010 18:11

Нікіта Міхалков: Росія – це я

Нікіта Міхалков належить до того типу кіноакторів, що завжди грають по-суті одну і ту ж роль, яка базується на вроджених психофізичних властивостях актора. Тут фактура, як то кажуть, говорить сама за себе.

Відтак, палітра лицедія Міхалкова досить вузька, ролей не так багато, проте їх цілком достатньо, аби він міг стати одним з найвпізнаваніших російських акторів у світі.

У вісімнадцять років Міхалков зіграв метробудівника Колю у картині Марлєна Хуцієва «Я крокую Москвою» та заспівав там пісню, яка стала знаменитою. В один день син автора гімну СРСР, письменницького чиновника, лавреата Сталінських премій з представника «золотої молоді» перетворився на одного із символів хрущовської відлиги.

Зрештою, роль метробудівника Колі стала по-своєму доленосною. Відтепер його герої чи не завжди позначатимуть епоху, в якій живуть. І найрезонансніших своїх героїв Міхалков зіграє у фільмах інших режисерів, хоча майже в кожній своїй картині фільмуватиметься сам.

1982 року кінорежисер Ельдар Рязанов знімає стрічку «Вокзал для двох», якою починає новий етап своєї кар’єри. У ній він чи не вперше вводить до свого кіна просту радянську людину, ніяк її не прикрашаючи. Реалістичними є й інші деталі стрічки, яку фільмували на справжньому вокзалі, у виправній колонії та на реальному базарі. Знято картину переважно ручною камерою, а сценарій максимально адаптовано до реалій суворого радянського побуту.

І ось у цьому правдивому світу одразу потрібен свій герой, свій лідер, свій король. І він з’являється. Це провідник Андрєй у виконанні Нікіти Михалкова. Роль цілком епізодична, проте написана та зіграна максимально ефектно. Герой Міхалкова не випадково провідник поїзда, бо він не просто постійно у дорозі, він позначає собою небезпеку, загрозу, він вітер самої реальности, яку вже годі було контролювати у вісімдесятих роках. Одним помахом руки він руйнує міф про прекрасну радянську епоху.

За два роки Рязанов знову покликав Міхалкова у свою картину. «Жорсткий романс» - надзвичайно смілива і навіть виклична екранізацію знаменитої п’єси Островського. І знову Рязанов оповідає актуальну для вісімдесятих років двадцятого століття історію про скривджену невинність, щоправда, робить це у декораціях століття дев’ятнадцятого. І на перший план у картині виходить не стільки чистота жертви, скільки цинізм вовків, які цю невинність впольовують. І саме Міхалкову випала честь зіграти одного з них – купця з виразним прізвищем Паратов, головного спокусника та вовка в кошарі.

Рязанов згадував, що роль Паратова була створена спільними зусиллями актора та постановника, кожен тут додав чогось свого. У результаті і картина, і роль Паратова мали величезний успіх. І якось одразу у масовій свідомості Міхалков став ототожнюватися із цим героєм.

Власне, інші ролі Нікіти Міхалкова вісімдесятих-дев’яностих були тільки варіаціями згаданих двох. І тільки двотисячні роки додали нових фарб до його акторської палітри.

У картині Алєксєя Балабанова «Жмурки» він грає кримінального авторитета Сєрґєя Міхалича, по-суті головного героя дев’яностих. Персонаж Міхалкова – по-своєму плоть від плоті народу, майже билинний богатир. І не тільки за фізичними параметрами, але й за розмахом, істинно російською широтою душі. Міхалков показує Міхалича не просто господарем життя, але насамперед господарем смерти, проте ця смерть позбавлена трагедії, у чомусь вона навіть весела. З усіх героїв цього фільму саме Міхалич найбільше скидається на чорта – в малиновому піджаку, огорнутий пекельним димом, він вирішує людські долі.

Того ж таки 2005-го в картині «Статський радник» Міхалков грає князя Ґлєба Ґєорґієвіча Пожарського, поліцейського генерала, який розслідує гучні політичні вбивства; щоправда, наприкінці картини з’ясовується, що він сам їх і організовував. Міхалков став не тільки виконавцем однієї з головних ролей, але й художнім керівником стрічки, себто мав над нею повний контроль. Відповідно, він змістив  деякі акценти першоджерела – однойменного роману письменника Акуніна, надавши багато уваги мотивації вчинків князя Пожарського.

Герой Міхалкова не відділяє себе від Росії. Він прямо так і каже: «Я себе від Росії не відділяю. Що добре для неї – добре для мене – і навпаки, я сподіваюся». Таким чином нова роль стала ще одним Міхалковським тріумфом, і як актора, і як своєрідного політичного філософа, готового організовувати і випрадовувати будь-які злочини в ім’я великої Росії.

12 грудня о 01:30 в АРҐУМЕНТІ-КІНО Міхалков-актор та Міхалков-режисер в одній іпостасі. Це далеко не перша його роль у власній картині, проте вона разюче відрізняється від усіх попередніх. Власне, це знову роль цілком епізодична, проте, як уже було сказано, знакова, роль-символ – імператор Алєксандр ІІІ. Цілком можливо, що Міхалков і цього разу відгадав якісь устремління свого часу, виявив чутливість до внутрішніх токів свого народу. Йдеться власне про ностальгію росіян за монархією, за добрим царем; проте точнішим видається твердження, що Міхалков, як завше, перебуває у світі своєї власної уяви, в якій дуже легко помилитися і прийняти цинічного купця за імператора всієї Росії.

Ігор Грабович



Дзеркало кіномистецьких шедеврів на каналі «1+1» в авторській програмі Володимира Войтенка АРҐУМЕНТ-КІНО.

06.04.2011 17:14

Роджер Кормен та кіноентузіасти

Феномен продюсера, кінорежисера та сценариста Роджера Кормена криється в кількох об’єктивних та суб’єктивних факторах...

06.04.2011 17:08

«Крук», Роджер Кормен

У програмі 10 квітня о 00:20 – фільм Роджера Кормена «Крук» , або ж «Ворон»...

04.04.2011 17:10

АРҐУМЕНТ-КІНО у квітні-травні 2011

АРҐУМЕНТ-КІНО продовжує свою дванадцяту ефірну весну зі своїми вірними глядачами, шанувальниками мистецького кінематографа. Нижче пропонуємо наші плани до кінця травня…

01.04.2011 20:52

Наташа Річардсон, кіношлях сумнівів та надій

Британо-американська театральна, телевізійна та кіноакторка Наташа Річардсон походить зі славетної кінематографічної родини...

01.04.2011 20:35

«У ґотичному стилі», Кен Расселл

У програмі 3 квітня рівно опівночі (00:00) – ще один фільм із міні-ретроспективи стрічок видатного британського кінорежисера Кена Расселла...

25.03.2011 14:54

Місія Мела Ґібсона

Усі його картини скидаються на виконання певної місії, яка зводиться до внормовування сучасного світу...

25.03.2011 14:44

«Страсті Христові», Мел Ґібсон

У програмі 27 березня о 00:25 – режисерський фільм популярного голлівудського актора Мела Ґібсона «Страсті Христові»...

19.03.2011 16:56

«Злочини пристрасти», Кен Расселл

У програмі 20 березня о 00:15 – другий фільм із міні-ретроспективи стрічок видатного британського кінорежисера Кена Расселла – «Злочини пристрасти»...

12.03.2011 19:48

Кен Рассел: надмірність – це добре

Британський кінорежисер та сценарист Кен Рассел є представником доволі численної групи кінематографістів, які стають за життя леґендою і довго не дають себе пережити кінематографічній славі...

12.03.2011 19:34

«Закохані жінки», Кен Рассел

У програмі 13 березня о 01:00 – перший фільм із міні-ретроспективи стрічок видатного британського кінорежисера Кена Рассела –екранізація однойменного роману Дейвіда Лоуренса...

04.03.2011 17:04

Чиста сінефілія Брайяна Де Пальми

Де Пальма прославився наприкінці 70-х років ХХ століття. Один з фундаторів «Нового Голлівуду» заявив про себе як справжній сінефіл...

28.02.2011 15:54

«Керрі», Брайян Де Пальма

У програмі 6 березня о 01:05 – перша екранізація першого роману Стівена Кінґа, класика жанру горор, фільм Брайяна Де Пальми – «Керрі»...

25.02.2011 18:47

Бісексуальна утопія Джона Шлезінґера

Британський кінорежисер, сценарист та продюсер Джон Шлезінґер прожив довге та плідне життя в кінематографі. Він зафільмував близько п’яти десятків документальних, телевізійних та повнометражних картин...

25.02.2011 18:39

«Опівнічний ковбой», Джон Шлезінґер

У програмі 27 лютого о 01:10 – кіношедевр Джона Шлезінґера «Опівнічний ковбой»...

10.02.2011 19:37

«За жменю динаміту», Серджо Леоне

У програмі 20 лютого о 02:25 – четвертий фільм із міні-ретроспективи стрічок неперевершеного італійського кінорежисера Серджо Леоне – «За жменю динаміту»...


Новости кино ukrfilm.com