This version of the page http://imi.org.ua/content/view/177221/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-03-13. The original page over time could change.
Інститут Масової Інформації - Через Берлінську стіну на монгольф’єрі – «L’Express»

м. Київ, вул. Крупської, 8,    тел. (044) 566-3085, 566-1534, 461-9023
 
     
Рейтинг організації «Репор­тери без кордонів» (де Україна також пасе задніх) досить чітко відбиває тенденцію розвитку свободи слова в Україні. Якщо 2002-го наша країна 21-ша з кінця, то в період помаранчевої революції було зроблено об’єктивний і очевидний ривок: у 2005-му — 56-те місце.
Детальніше...
 

Політики є основними замовниками джинси в українських друкованих виданнях.  Саме політичні сили в такий спосіб купують площі у всеукраїнських та регіональних медіа, стимулюючи подібні взаємовідносини між ЗМІ та політичними елітами в країні.

Детальніше...
 
Головна сторінка
Увага! Анонс
Новини
Семінари
Барометри
Про нас
Архіви сайту
  • Юридична діяльність
  • Освітні програми
  • На контролі ІМІ
  • Моніторинг стандартів
  • Моніторинг "джинси"
  • Головна

На контролі ІМІ

Справа Сергія Андрушка
Справа ТВІ та 5-го каналів
Справа Сергія Кутракова
Справа ТРК "Чорноморка"
Справа Василя Климентьєва

Наші результати

М. Мельник проти «Голосу Опілля»
Детальніше...
 
Справа Вередюка
Детальніше...
 
Гонгадзе проти України
Детальніше...
 
M. Самбур та В. Воротник проти Інтернет-видання «Українська Правда»
Детальніше...
 
М. Самбур та В. Воротнік проти газети «Україна Молода» та О.Зварич
Детальніше...
 
Справа газети «Перехрестя»
Детальніше...
 
Справа Я.Ткачівського
Детальніше...
 
Справа газети «Вчасно»
Детальніше...
 
«Плужнікова vs Притула та ПП „Українська правда”»
Судова боротьба відбувалася без особистої участі позивачки й відповідачки, які довірили цю судову справу своїм юристам. Сторону пані Плужнікової представляли працівники юридичної фірми „Коннов і Созановський”: найчастіше на судових засіданнях можна було побачити Сергія Коннова та Людмилу Опришко, сторону відповідачів представляли адвокат Тетяна Шмарьова та юрист ІМІ Роман Головенко.

Обґрунтування позову представниками позивачки було доволі типове для такого роду справ: оскаржуване речення заголовку, не зважаючи на питальну форму, вони вважали подачею фактів, які нібито були неправдивими та завдавали шкоди честі й гідності покійного.
Детальніше...
 

Анонси

Оголошено Всеукраїнський конкурс ідей на захист свободи висловлення думок
09.02.2011
Координаційна рада Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні оголошує Всеукраїнський конкурс ідей дій на захист свободи висловлення думок.
Детальніше...
 
УВАГА! ІМІ шукає регіональних власкорів для проведення моніторингу фактів порушень свободи слова
16.04.2007
Шановні колеги!
Детальніше...
 

Через Берлінську стіну на монгольф’єрі – «L’Express»
05.11.2009
В 1979 Пітер та Доріс Стрелзик разом з двома своїми дітьми 11 та 15 років втекли з НДР, перелетівши Берлінську стіну на повітряній кулі. Але їм вдалося це зробити лише з другої спроби. Сьогодні, за три дні до двадцятиріччя падіння Стіни, Стрелзики розповідають про свій переліт французькому тижневику «L’Express».

 

«Монгольф’єр, це вже не так і складно зробити. Достатньо мати певні уявлення з фізики та математики, які були в мене. Я, коли проходив службу, отримав освіту авіаційного механіка. Тижнями ми з дружиною їздили по всій НДР у пошуках матеріалів, які  купували у вигляді запчастин: газові балони, пальник та 850 квадратних метрів тканини, яку  намагалися брати у маленькій кількості. Ми повинні були не привертати до себе увагу.

Ніч на 3 липня була часом великого від’їзду. О 1-ій годині ранку ми приїхали до покинутої галявини в 12 кілометрах від кордону. Вдома я з сином цілими ночами по кілька раз тренувалися швидко розкласти кабіну монгольф’єра. Отож ми надули гарячим повітрям кулю та злетіли зі швидкістю  вертикального потоку 3 метри на секунду. На жаль, небо одразу ж покрилося хмарами. Та у контакті з хмарами, на висоті 1900 метрів, тканина намокла, і ми втратили висоту раніше, ніж передбачалося. Через тридцять-сорок хвилин польоту ми зробили вимушену посадку в якомусь лісі, не маючи жодної уяви, де ми і чи  все ж таки перелетіли на Захід, чи ні.

На землі мій син знайшов папір від … східнонімецької упаковки. Ми опинилися в забороненій зоні, в декількох сотнях метрів від першої смуги колючого дроту, перед Залізною завісою. Не втрачаючи спокою, ми бігом пробігли 20 кілометрів через поля до нашої автівки. Та повернулися додому тихо й непомітно. Одразу ж  вирішили випробувати нашу долю вдруге. Але, в усякому разі, солдати швидко мали віднайти покинутий на місці наш монгольф’єр.

16 вересня 1979 року після обіду збиралася гроза, проте метеопрогноз на хвилях баварського радіо обіцяв вітер з півночі. «Я сказав собі: «Це має статися сьогодні».

У другий раз з нами була родина приятелів та їх двоє дітей. Ми не брали жодного багажу, лише декілька фотографій. Перед самим злетом в мене вигоріло півбороди – з пальника раптом вирвався вогонь на 10 метрів вгору. Трохи згодом, вже коли ми були у повітрі, загорівся шмат тканини. Я зміг погасити полум’я вогнегасником. Але в тканині виникла дірка, в яку виходило гаряче повітря. Ми мали збільшити об’єм  виходу газу, і сім газових балонів, які прихопили з собою, скінчилися швидше, ніж ми думали! Отож, ще одне приземлення пройшло зовсім нем’яко.

Жінки та діти сховалися в передліссі, поки я та мій друг Гюнтер намагалися зрозуміти, де саме ми сіли. На дорозі з’явилася поліцейська машина. Коли я запитав: «Ми на Заході?», вони відповіли: «Та ні, ви у Верхній Франкенії (округ Баварії – прим. «L’Express»).

Збожеволівши від щастя, ми вистрілили сигнальною ракетою, щоб попередити наших дружин та дітей про те, що операція пройшла успішно. Те, що було далі – не було легко, звичайно. Мою сестру та брата в НДР арештували через мене. Після падіння Берлінської стіни в архівах Штазі  я зміг прочитати свою справу – вона важила 25 кілограммів! Я зрозумів, що східнонімецькі служби безпеки постійно стежили за мною, коли я був на Заході та намагалися завдати шкоди. Вони хотіли мене усунути».

 

L’Express

Переклад з французької

Анни Огняник, ІМІ

 

 

 

 
< Попередня   Наступна >
Назад



З життя НГО

Громадськість вимагає припинити тиск на колектив та директора музею "Личаківський цвинтар"
28.02.2011

Громадськість Львова просить місцеву владу припинити цькування трудового колективу і директора музею "Личаківський цвинтар", заслуженого діяча мистецтв України І. Гавришкевича".


Детальніше...
 

Світ

ARTICLE 19, IMS закликають ВР реформувати медіа простір
14.09.2010

Британські правозахисники «ARTICLE 19» та IMS (Міжнародна підтримка ЗМІ) закликали депутатів Верховної Ради запровадити суспільне мовлення, унеможливити напади на журналістів та політичний тиск та проголосувати за закон про доступ до суспільно важливої інформації. Дві громадські організації направили спільного листа до українського парламенту. Про це повідомляє IFEX.

Детальніше...
 

Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (Частина ІІ)
23.02.2011

Обов’язкове оприлюднення інформації. Законом "Про доступ до публічної інформації" в статті 15 передбачено обов’язок розпорядників інформації самим оприлюднювати певні категорії інформації для ознайомлення необмеженого кола осіб. Такий обов’язок можна назвати пасивним доступом до інформації (особі не треба звертатися до розпорядника або вчиняти якісь інші юридично значимі дії, щоб отримати певну інформацію розпорядника) і він доповнює активний доступ до інформації (отримання інформації за запитами), а не заміняє його, як уже встигли заявити деякі критики Закону. 

Детальніше...
 

Законодавство

  • Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (Частина ІІ)
  • Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (частина І)
  • Тепер цензурою буде також і втручання власника ЗМІ в творчий процес
  • Генпрокуратура назвала винним у вбивстві Гонгадзе Пукача і Кравченка
  • Як УП посудилася з президентом
  • Хто і чому не хоче доступу до інформації
  • Резолюція: проект концепції суспільного мовлення потребує конкретизації і суттєвих уточнень
  • Переможна хода приватності
  • До галузі медіа підійшов Фронт, або що пропонує журналістам Яценюк
  • Чи перетворять Україну на "міліцейську державу"?
  • Кому потрібен такий репресивний інструмент як кримінальна відповідальність за наклеп?
  • Як не допустити безкінечний «тиждень «дИмократії»
  • Народні депутати розпочали полювання на відьом. Що несуть нам медійні законодавчі ініціативи?
  • Наказ МВС № 88. Повний текст і юридичний коментар щодо захисту прав журналістів
  • Оскарження відмови в порушенні кримінальної справи за ст. 171 КК України
  • До суду з диктофоном.
  • Депутатам пропонують заборонити рекламу сексу.Чого варто чекати від існуючих законодавчих ініціатив?
  • Про плюралізм поглядів у Партії Регіонів та заборону пропаганди фашизму
  • Чи достатньо лише самого закону для роздержавлення преси в Україні?
  • Костянтин Дегтярьов: Коментар до Закону України "Про захист суспільної моралі"

Дискусії

Ну от, власне, і все, або нова медіа реальність
07.02.2011

Система влади Віктора Януковича в планах її творців передбачала декілька ключових елементів: повернення більшості владних повноважень до рук президента, контроль над парламентом, вплив на судову систему та контроль над інформаційною сферою.Всі ці ключові позиції стали реальністю менше ніж за рік. Команді Януковича вдалося все із того переліку.

Детальніше...
 

Медіаграмотність

Практично у всіх досліджуваних регіонах рівень політичної та комерційної «джинси» зрівнявся
27.04.2010
У березні рівень політичної та комерційної джинси у друкованій пресі практично зрівнявся, а у деяких регіонах кількість комерційної джинси значно перевищила кількість комерційної.

Про це свідчить моніторинг , який проводить громадська організація Інститут Масової Інформації у рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян».

Детальніше...
 

Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
25.06.2010

Матір убитого журналіста Георгія Гонгадзе вже втомилася від політичних спекуляцій на смерті її сина і не вірить, що ця справа колись буде доведена до кінця. Зустріч із Президентом Віктором Януковичем не додала їй оптимізму. В інтерв’ю ЗІКу Леся Гонгадзе розповіла, про що вона говорила з Президентом і чому вона переконана, що знайдене тіло не належить її синові.

Детальніше...
 

Інтерв'ю

  • Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
  • Кат завжди набагато гірший за того, хто вчинив злочин
  • "У нас журналістика долара, а не журналістика в європейському розумінні цього слова"- В.Іванов
  • «Цензура існує, проте, маскується у інші форми» - Юрій Луканов
  • Мирослава Гонгадзе: Час ховати це нужденне тіло, аби дати спокій душі Георгія
  • Зі свідченнями Пукача відбуваються серйозні маніпуляції - Валентина Теличенко, адвокат М.Гонгадзе
  • Генерал вибіркової дії
  • Володимир Яворський: "Виборність місцевих судів означатиме кінець їх незалежності"
  • "Смішарики - це мультфільм про життя у всіх його проявах"- Є.Самойленко
  • Олександра Коваль: Той, хто змалку звикне читати, буде робити це впродовж життя


Новини

11-03-2011
15:26 - Провідні ЗМІ України здійснили прес-тур до Дрогобича
14:47 - У Львові призупинилось будівництво пам'ятника Бандері
14:01 - М.Азаров хоче, щоб журналісти робили правильні висновки
13:23 - Активіст "податкового Майдану" залишився за гратами
12:37 - "Законопроект про громадське мовлення перебуває в Міністерстві фінансів" - Герман
11:47 - В Житомирі проводиться конкурс для журналістів по висвітленні теми діяльності держслужбовців
11:29 - "Інтерньюз-Україна" запрошує журналістів на лекцію Глєба Кануннікава
11:09 - Міліція розшукує підозрюваних у справі зниклого журналіста
10:33 - Герман : прикро, що на «Євробачення» поїдуть гроші, а не талант
10-03-2011
16:34 - Журналістів телеканалу АТВ перевірили на детекторі брехні
15:53 - Українського правозахисника депортовли при в’їзді до Білорусі
15:20 - 10 березня - перша в СНД відкрита лекція «Археологія кіно»
14:44 - Українці вважають, що влада тисне на ЗМІ
14:37 - Судно з українцями звільнили з піратського полону
14:29 - Мельнеченко : найближчим часом слід очікувати репресій
13:36 - Кореспондент ВВС: Лівійські військові робили з нами все, що хотіли
13:01 - 8 українських мільярдерів потрапили до Forbes
12:08 - Охоронців Януоквича посилено тренують
11:30 - «Стоп цензурі!» виступив на захист Володарського
11:26 - В Хорватії відкриють пам’ятник Іванові Франку
10:37 - Шкляр вважає, що з приходом Табачника настала інтелектуальна стагнація.
09-03-2011
16:11 - Табачник заявляє, що не висловлювався негативно про роман Шкляра
15:23 - Законодавча ініціатива : за наругу над мовою - кримінальна відповідальність
14:47 - Д.Табачник: я жодного слова не говорив про роман В.Шкляра
14:04 - 25–26 березня – тренінг «Як (за)вести свій подкаст-канал»
13:58 - У БЮТ хочуть підзаробити на нервах і журналістах
13:13 - На Буковині скинули з постаменту бюст Шевченка
12:09 - ОБСЄ направить спостерігачів до Білорусі
11:37 - 18 - 20 березня в Києві працюватиме «Медіашкола для молодих журналістів»
11:09 - Світовий конгрес українців закликає владу не закривати українські школи

Авторизация



Барометри

  • Барометр свободи слова за січень 2011 року
  • Барометр свободи слова за грудень 2010 року
  • Барометр свободи слова за листопад 2010 року
  • Барометр свободи слова за жовтень 2010 року
  • Барометр свободи слова за вересень 2010 року
  • Барометр свободи слова за серпень 2010 року
  • Барометр за липень 2010 року
  • Барометр свобода слова за червень 2010 року
  • Барометр за травень 2010 року
  • Барометр свободи слова за квітень 2010 року
  • Барометр за березень 2010 року
  • Барометр за лютий 2010 року
  • Барометр за січень 2010 року
  • Барометр за грудень 2009 року
  • Барометр за листопад 2009 року
  • Барометр за жовтень 2009 року
  • Барометр за вересень 2009 року
  • Барометр за серпень 2009 року
  • Барометр за липень 2009 року
  • Барометр за червень 2009 року
  • Барометр за травень 2009 року
  • Барометр за квітень 2009 року
  • Барометр за березень 2009 року
  • Барометр за лютий 2009 року
  • Барометр за січень 2009 року
  • Барометр за грудень 2008 року
  • Барометр за грудень 2008-го року
  • Барометр за листопад 2008 року
  • Барометр за жовтень 2008 року
  • Барометр за вересень 2008
  • Барометр за серпень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за червень 2008 року
  • Барометр за травень 2008 року
  • Барометр за квітень 2008 року
  • Барометр за березень 2008 року
  • Барометр за лютий 2008 року
  • Барометр за січень 2008 року
  • Барометр за грудень 2007 року

ТИПОВІ ДОКУМЕНТИ

Запит про надання документів
 
Інформаційний запит
 
Зразок позову щодо ігнорування запиту
 
Зразок позову щодо відмови в наданні інформації
 
Звернення до прокуратури щодо порушень права на акредитацію
 
Звернення до прокуратури щодо ненадання інформації
 

 
 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Настрій дня