This version of the page http://imi.org.ua/content/view/173720/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-03-13. The original page over time could change.
Інститут Масової Інформації - Фінансова криза: де вихід? Огляд преси (25-30 жовтня 2008 р.)

м. Київ, вул. Крупської, 8,    тел. (044) 566-3085, 566-1534, 461-9023
 
     
Рейтинг організації «Репор­тери без кордонів» (де Україна також пасе задніх) досить чітко відбиває тенденцію розвитку свободи слова в Україні. Якщо 2002-го наша країна 21-ша з кінця, то в період помаранчевої революції було зроблено об’єктивний і очевидний ривок: у 2005-му — 56-те місце.
Детальніше...
 

Політики є основними замовниками джинси в українських друкованих виданнях.  Саме політичні сили в такий спосіб купують площі у всеукраїнських та регіональних медіа, стимулюючи подібні взаємовідносини між ЗМІ та політичними елітами в країні.

Детальніше...
 
Головна сторінка
Увага! Анонс
Новини
Семінари
Барометри
Про нас
Архіви сайту
  • Юридична діяльність
  • Освітні програми
  • На контролі ІМІ
  • Моніторинг стандартів
  • Моніторинг "джинси"
  • Головна

На контролі ІМІ

Справа Сергія Андрушка
Справа ТВІ та 5-го каналів
Справа Сергія Кутракова
Справа ТРК "Чорноморка"
Справа Василя Климентьєва

Наші результати

М. Мельник проти «Голосу Опілля»
Детальніше...
 
Справа Вередюка
Детальніше...
 
Гонгадзе проти України
Детальніше...
 
M. Самбур та В. Воротник проти Інтернет-видання «Українська Правда»
Детальніше...
 
М. Самбур та В. Воротнік проти газети «Україна Молода» та О.Зварич
Детальніше...
 
Справа газети «Перехрестя»
Детальніше...
 
Справа Я.Ткачівського
Детальніше...
 
Справа газети «Вчасно»
Детальніше...
 
«Плужнікова vs Притула та ПП „Українська правда”»
Судова боротьба відбувалася без особистої участі позивачки й відповідачки, які довірили цю судову справу своїм юристам. Сторону пані Плужнікової представляли працівники юридичної фірми „Коннов і Созановський”: найчастіше на судових засіданнях можна було побачити Сергія Коннова та Людмилу Опришко, сторону відповідачів представляли адвокат Тетяна Шмарьова та юрист ІМІ Роман Головенко.

Обґрунтування позову представниками позивачки було доволі типове для такого роду справ: оскаржуване речення заголовку, не зважаючи на питальну форму, вони вважали подачею фактів, які нібито були неправдивими та завдавали шкоди честі й гідності покійного.
Детальніше...
 

Анонси

Оголошено Всеукраїнський конкурс ідей на захист свободи висловлення думок
09.02.2011
Координаційна рада Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні оголошує Всеукраїнський конкурс ідей дій на захист свободи висловлення думок.
Детальніше...
 
УВАГА! ІМІ шукає регіональних власкорів для проведення моніторингу фактів порушень свободи слова
16.04.2007
Шановні колеги!
Детальніше...
 

Фінансова криза: де вихід? Огляд преси (25-30 жовтня 2008 р.)
30.10.2008
Наприкінці минулого та на початку нинішнього тижня мас-медіа, продовжуючи активно висвітлювати найболючіші політичні та економічні проблеми нашої держави, належну увагу приділяли також питанням фінансової кризи, які стали предметом обговорення та вирішення на недавніх пленарних засіданнях Верховної Ради. Відтак слово — пресі...

«ДЗЕРКАЛО ТИЖНЯ»: чий досвід — корисний?

У міжнародному громадсько-політичному тижневику «Дзеркало тижня» за 25-31жовтня 2008 р. (№ 40) вміщено ексклюзивне інтерв’ю — «Микола Азаров: «Якщо ми зараз підемо на виконання всіх вимог МВФ, то ситуація лише погіршиться». Журналіст Андрій Алексєєв, повідомивши про появу п’яти парламентських законопроектів, альтернативних кабмінівському, щодо мінімізації впливу світової фінансової кризи на українську економіку, зазначає: розмова піде про документ регіоналів (№ 3309-1), авторами якого є лідер партії Віктор Янукович і голова комітету ВР з фінансів Микола Азаров. Детально репрезентуючи цей законопроект, Азаров водночас стверджує: «Наслідки світової фінансової кризи для України наклалися на абсолютно безграмотну політику українського уряду цього року». Стосовно пропозицій регіоналів народний обранець наголошує:

«До речі, при підготовці цього законопроекту ми вивчили досвід Казахстану, де схожі на наші нинішні проблеми вирішували ще півтора року тому. Було розроблено дуже серйозну урядову програму, яка приймалася не на рівні парламенту, а на рівні уряду. Ми вивчили цю програму, і запропоновані нами заходи дуже схожі за своєю логікою на казахстанські. Ми подивилися, що в нинішній ситуації роблять уряди Росії, європейських країн, США. Наш уряд під тиском МВФ діє із точністю до навпаки. Треба знижувати податки — він їх підвищує, треба пом’якшувати фіскальну політику там, де це можливо з погляду підвищення попиту на внутрішньому ринку, — він її посилює».

На запитання журналіста, який вів розмову, чи вважає парламентарій, що слідувати вимогам МВФ недоцільно, а отримувати кредит — необов’язково, Микола Азаров підкреслює:

«Поки що на сьогодні такої потреби немає. І якщо ми зараз підемо на виконання всіх вимог МВФ, то ситуація тільки погіршиться. Якби Національний банк від початку проводив більш зважену й адекватну ситуації політику, а не спочатку зміцнював необґрунтовано курс, а потім допускав його обвали, у нас не було б таких проблем із підтримкою курсу. Нацбанк і зараз може досить швидко зняти паніку на валютному ринку, діючи більш рішуче та оперативно».

«СІЛЬСЬКІ ВІСТІ»: який принцип — головний?

У газеті захисту селян України за 28 жовтня 2008 р. (№ 127) надруковано огляд «Або по-нашому, або ніяк...», авторка якого Ніна Цюпа, оцінюючи події минулого парламентського тижня, вважає їх вкрай непродуктивними — передовсім через блокування роботи ВР фракцією БЮТ, а також унаслідок непоступливості ряду інших фракцій. Відзначивши, що останній акцент тижня все ж зробила у своєму виступі Ю. Тимошенко, оглядачка стверджує:

«Прем’єр ще раз наголосила, що спочатку парламент має схвалити антикризові документи, а вже потім перейматися такими «деструктивними питаннями», як позачергові парламентські вибори. Багато хто розцінив останні слова як своєрідний сигнал: якщо у вівторок хтось спробує відійти від цього сценарію — спочатку антикризові закони — неминуче зіткнеться з активною протидією БЮТ. Цю позицію колишніх союзників нашоукраїнці уже в’їдливо охарактеризували: мовляв, БЮТ послідовно відстоює принцип: «або по-нашому, або ніяк...»

На жаль, узагальнює авторка огляду, можна сказати, що цього принципу сьогодні дотримується практично кожна політична сила.

«УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС»: куди пішли мільярди гривень?

У щотижневій газеті Федерації патріотичних видань України за 30 жовтня — 5 листопада 2008 р. (№ 38) надруковано аналітичний огляд «Догралися...», з підзаголовком — «Вітаємо  стагфляцію, валютну та банківську кризи».

Відзначивши, що фінансові проблеми України найближчим часом можуть перекинутися на сектор реальної економіки, яка почала гальмувати в умовах, коли ціни продовжують зростати, автор огляду Вадим Башта наголошує:

«В обстановці перманентної  політичної нестабільності останніх років українська економіка досі демонструвала чудеса виживання. Що з нею тільки не виробляли: і підвищували оклади номенклатурним чиновникам у енну кількість разів, і забезпечували потенційних виборців зарплатами в повному відриві од темпів зростання продуктивності праці, і душили податками, корупцією та рейдерством. До певного часу все це сходило з рук. І все ж саме 2008 рік підтвердив просту істину: що посієш, те й пожнеш».

Детально розглянувши стан трьох сфер фінансової кризи в Україні — стагфляційної, валютної та банківської, автор огляду застерігає:

«В умовах наростання світової фінансової кризи політичні сили практично всіх країн згрупувалися і об’єдналися перед обличчям нової небезпеки. На підтримку банківських систем та біржових індексів, які не перестають падати, виділяються й витрачаються десятки мільярдів євро та сотні мільярдів доларів. Український політикум «об’єднується» досить своєрідно, багато основних гравців політичного рингу взагалі не визнають (або мінімізують) факт поширення світової кризи на територію країни. Можливо, немає повної впевненості, що у разі потенційного економічного стресу знайдуться десятки мільярдів гривень на підтримку фінансової системи й економіки країни в цілому? Можливо, ці десятки мільярдів гривень, які можуть виявитися життєво необхідними для виведення економіки з кризового стану, давним-давно витрачені на підвищення зарплат високопоставленим чиновникам, на безрозмірні й незвичні навіть для багатих європейців спецпенсії, на збільшення витрат з утримання бюрократичного й роздутого до непристойності управлінського апарату, на другорядні програми та святкування, на популізм і обіцянки достойного життя вже сьогодні...».

«ГОЛОС УКРАЇНИ»: що слід робити?

У газеті Верховної Ради України за 30 жовтня 2008 р. (№ 207) вміщено під рубрикою «Парламентська хроніка» репортаж «Народні обранці підтримали антикризові заходи. Поки що в першому читанні», авторка якого Олена Горбунова підкреслює:

«Учора Верховна Рада ухвалила в першому читанні внесений Президентом України законопроект «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». За цей документ проголосували 248 народних депутатів, зокрема 156 представників БЮТу, 72 — «НУ-НС», 18 — від Блоку Литвина та двоє депутатів від Партії регіонів».

Повідомляючи про перебіг ранкового засідання ВР 29 жовтня, оглядачка зазначає:

«Представляючи президентський законопроект, перший заступник глави секретаріату Президента Олександр Шлапак, зокрема, зазначив, що для вирішення економічної кризи державі потрібні консолідовані рішення політичних сил. Він також охарактеризував основні принципи, які включає документ. Це — запровадження стабілізаційного фонду, джерелами фінансування якого мають стати приватизаційні кошти, а також зовнішні та внутрішні запозичення. Передбачає документ і підтримку малого та середнього бізнесу, а також галузей, які опинилися в критичній ситуації. Це, зокрема, стосується сільського господарства. За словами О. Шлапака, якщо не буде ухвалено жодного рішення щодо податку на додану вартість для селян, то з нового року вони оподатковуватимуться за звичайною ставкою ПДВ, це стане початком кінця нашого сільського господарства, наголосив він. Водночас він зауважив, що жодним чином не йдеться про заморожування соціальних виплат. За його словами,  прожитковий мінімум і мінімальну заробітну плату можна буде піднімати на рівень інфляції. «Більшого в ці два роки ми зробити не зможемо», — наголосив О. Шлапак».

Авторка огляду констатує, зокрема: прем’єр-міністр Юлія Тимошенко зауважила, що хоча президентський документ не враховує всіх урядових пропозицій, Кабмін готовий зняти свій законопроект на користь документа глави держави та закликала опозиційні фракції консолідуватися довкола стабілізації ситуації в країні.

«ДЕНЬ»: що зроблено?

У щоденній всеукраїнській газеті за 30 жовтня 2008 р. (№ 196) надруковано огляд «Можуть, якщо притисне», авторка якого Олена Яхно насамперед підкреслює:

«МВФ вдалося практично неможливе — хоч на час примирити Президента й прем’єра. Вчора в першій половині для українські політики демонстрували дива здатності домовлятися. Юлія Володимирівна «із задоволенням» зняла свій законопроект на користь «укороченого» законопроекту Президента, під який МВФ може виділити $16,5 мільярда кредиту».

Відзначивши, що за таке рішення проголосувало 248 депутатів, авторка огляду наголошує:

«Очевидно, спрацював простий інстинкт самозбереження. Учора голова Національного банку України Володимир Стельмах прямо, без натяків, сказав, що без кредиту МВФ Україні доведеться туго — країна опинилася на межі дефолту. За останні кілька місяців курс гривні на міжбанківському валютному ринку вже скотився до 6,225 грн./$1».

Цей кредит Україні необхідний, як деяка стабілізаційна подушка для фінансового сектору країни, і тут не до амбіцій і політичних ігор, стверджує авторка огляду.

 

Підготував Хома Ходун, для ІМІ


 
< Попередня   Наступна >
Назад



З життя НГО

Громадськість вимагає припинити тиск на колектив та директора музею "Личаківський цвинтар"
28.02.2011

Громадськість Львова просить місцеву владу припинити цькування трудового колективу і директора музею "Личаківський цвинтар", заслуженого діяча мистецтв України І. Гавришкевича".


Детальніше...
 

Світ

ARTICLE 19, IMS закликають ВР реформувати медіа простір
14.09.2010

Британські правозахисники «ARTICLE 19» та IMS (Міжнародна підтримка ЗМІ) закликали депутатів Верховної Ради запровадити суспільне мовлення, унеможливити напади на журналістів та політичний тиск та проголосувати за закон про доступ до суспільно важливої інформації. Дві громадські організації направили спільного листа до українського парламенту. Про це повідомляє IFEX.

Детальніше...
 

Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (Частина ІІ)
23.02.2011

Обов’язкове оприлюднення інформації. Законом "Про доступ до публічної інформації" в статті 15 передбачено обов’язок розпорядників інформації самим оприлюднювати певні категорії інформації для ознайомлення необмеженого кола осіб. Такий обов’язок можна назвати пасивним доступом до інформації (особі не треба звертатися до розпорядника або вчиняти якісь інші юридично значимі дії, щоб отримати певну інформацію розпорядника) і він доповнює активний доступ до інформації (отримання інформації за запитами), а не заміняє його, як уже встигли заявити деякі критики Закону. 

Детальніше...
 

Законодавство

  • Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (Частина ІІ)
  • Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (частина І)
  • Тепер цензурою буде також і втручання власника ЗМІ в творчий процес
  • Генпрокуратура назвала винним у вбивстві Гонгадзе Пукача і Кравченка
  • Як УП посудилася з президентом
  • Хто і чому не хоче доступу до інформації
  • Резолюція: проект концепції суспільного мовлення потребує конкретизації і суттєвих уточнень
  • Переможна хода приватності
  • До галузі медіа підійшов Фронт, або що пропонує журналістам Яценюк
  • Чи перетворять Україну на "міліцейську державу"?
  • Кому потрібен такий репресивний інструмент як кримінальна відповідальність за наклеп?
  • Як не допустити безкінечний «тиждень «дИмократії»
  • Народні депутати розпочали полювання на відьом. Що несуть нам медійні законодавчі ініціативи?
  • Наказ МВС № 88. Повний текст і юридичний коментар щодо захисту прав журналістів
  • Оскарження відмови в порушенні кримінальної справи за ст. 171 КК України
  • До суду з диктофоном.
  • Депутатам пропонують заборонити рекламу сексу.Чого варто чекати від існуючих законодавчих ініціатив?
  • Про плюралізм поглядів у Партії Регіонів та заборону пропаганди фашизму
  • Чи достатньо лише самого закону для роздержавлення преси в Україні?
  • Костянтин Дегтярьов: Коментар до Закону України "Про захист суспільної моралі"

Дискусії

Ну от, власне, і все, або нова медіа реальність
07.02.2011

Система влади Віктора Януковича в планах її творців передбачала декілька ключових елементів: повернення більшості владних повноважень до рук президента, контроль над парламентом, вплив на судову систему та контроль над інформаційною сферою.Всі ці ключові позиції стали реальністю менше ніж за рік. Команді Януковича вдалося все із того переліку.

Детальніше...
 

Медіаграмотність

Практично у всіх досліджуваних регіонах рівень політичної та комерційної «джинси» зрівнявся
27.04.2010
У березні рівень політичної та комерційної джинси у друкованій пресі практично зрівнявся, а у деяких регіонах кількість комерційної джинси значно перевищила кількість комерційної.

Про це свідчить моніторинг , який проводить громадська організація Інститут Масової Інформації у рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян».

Детальніше...
 

Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
25.06.2010

Матір убитого журналіста Георгія Гонгадзе вже втомилася від політичних спекуляцій на смерті її сина і не вірить, що ця справа колись буде доведена до кінця. Зустріч із Президентом Віктором Януковичем не додала їй оптимізму. В інтерв’ю ЗІКу Леся Гонгадзе розповіла, про що вона говорила з Президентом і чому вона переконана, що знайдене тіло не належить її синові.

Детальніше...
 

Інтерв'ю

  • Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
  • Кат завжди набагато гірший за того, хто вчинив злочин
  • "У нас журналістика долара, а не журналістика в європейському розумінні цього слова"- В.Іванов
  • «Цензура існує, проте, маскується у інші форми» - Юрій Луканов
  • Мирослава Гонгадзе: Час ховати це нужденне тіло, аби дати спокій душі Георгія
  • Зі свідченнями Пукача відбуваються серйозні маніпуляції - Валентина Теличенко, адвокат М.Гонгадзе
  • Генерал вибіркової дії
  • Володимир Яворський: "Виборність місцевих судів означатиме кінець їх незалежності"
  • "Смішарики - це мультфільм про життя у всіх його проявах"- Є.Самойленко
  • Олександра Коваль: Той, хто змалку звикне читати, буде робити це впродовж життя


Новини

11-03-2011
15:26 - Провідні ЗМІ України здійснили прес-тур до Дрогобича
14:47 - У Львові призупинилось будівництво пам'ятника Бандері
14:01 - М.Азаров хоче, щоб журналісти робили правильні висновки
13:23 - Активіст "податкового Майдану" залишився за гратами
12:37 - "Законопроект про громадське мовлення перебуває в Міністерстві фінансів" - Герман
11:47 - В Житомирі проводиться конкурс для журналістів по висвітленні теми діяльності держслужбовців
11:29 - "Інтерньюз-Україна" запрошує журналістів на лекцію Глєба Кануннікава
11:09 - Міліція розшукує підозрюваних у справі зниклого журналіста
10:33 - Герман : прикро, що на «Євробачення» поїдуть гроші, а не талант
10-03-2011
16:34 - Журналістів телеканалу АТВ перевірили на детекторі брехні
15:53 - Українського правозахисника депортовли при в’їзді до Білорусі
15:20 - 10 березня - перша в СНД відкрита лекція «Археологія кіно»
14:44 - Українці вважають, що влада тисне на ЗМІ
14:37 - Судно з українцями звільнили з піратського полону
14:29 - Мельнеченко : найближчим часом слід очікувати репресій
13:36 - Кореспондент ВВС: Лівійські військові робили з нами все, що хотіли
13:01 - 8 українських мільярдерів потрапили до Forbes
12:08 - Охоронців Януоквича посилено тренують
11:30 - «Стоп цензурі!» виступив на захист Володарського
11:26 - В Хорватії відкриють пам’ятник Іванові Франку
10:37 - Шкляр вважає, що з приходом Табачника настала інтелектуальна стагнація.
09-03-2011
16:11 - Табачник заявляє, що не висловлювався негативно про роман Шкляра
15:23 - Законодавча ініціатива : за наругу над мовою - кримінальна відповідальність
14:47 - Д.Табачник: я жодного слова не говорив про роман В.Шкляра
14:04 - 25–26 березня – тренінг «Як (за)вести свій подкаст-канал»
13:58 - У БЮТ хочуть підзаробити на нервах і журналістах
13:13 - На Буковині скинули з постаменту бюст Шевченка
12:09 - ОБСЄ направить спостерігачів до Білорусі
11:37 - 18 - 20 березня в Києві працюватиме «Медіашкола для молодих журналістів»
11:09 - Світовий конгрес українців закликає владу не закривати українські школи

Авторизация



Барометри

  • Барометр свободи слова за січень 2011 року
  • Барометр свободи слова за грудень 2010 року
  • Барометр свободи слова за листопад 2010 року
  • Барометр свободи слова за жовтень 2010 року
  • Барометр свободи слова за вересень 2010 року
  • Барометр свободи слова за серпень 2010 року
  • Барометр за липень 2010 року
  • Барометр свобода слова за червень 2010 року
  • Барометр за травень 2010 року
  • Барометр свободи слова за квітень 2010 року
  • Барометр за березень 2010 року
  • Барометр за лютий 2010 року
  • Барометр за січень 2010 року
  • Барометр за грудень 2009 року
  • Барометр за листопад 2009 року
  • Барометр за жовтень 2009 року
  • Барометр за вересень 2009 року
  • Барометр за серпень 2009 року
  • Барометр за липень 2009 року
  • Барометр за червень 2009 року
  • Барометр за травень 2009 року
  • Барометр за квітень 2009 року
  • Барометр за березень 2009 року
  • Барометр за лютий 2009 року
  • Барометр за січень 2009 року
  • Барометр за грудень 2008 року
  • Барометр за грудень 2008-го року
  • Барометр за листопад 2008 року
  • Барометр за жовтень 2008 року
  • Барометр за вересень 2008
  • Барометр за серпень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за червень 2008 року
  • Барометр за травень 2008 року
  • Барометр за квітень 2008 року
  • Барометр за березень 2008 року
  • Барометр за лютий 2008 року
  • Барометр за січень 2008 року
  • Барометр за грудень 2007 року

ТИПОВІ ДОКУМЕНТИ

Запит про надання документів
 
Інформаційний запит
 
Зразок позову щодо ігнорування запиту
 
Зразок позову щодо відмови в наданні інформації
 
Звернення до прокуратури щодо порушень права на акредитацію
 
Звернення до прокуратури щодо ненадання інформації
 

 
 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Настрій дня