This version of the page http://imi.org.ua/content/view/100102/ (0.0.0.0) stored by archive.org.ua. It represents a snapshot of the page as of 2011-03-13. The original page over time could change.
Інститут Масової Інформації - Альона Кочкіна «Мій позов на мільйон гривень зафіксований, але це було нелегко»

м. Київ, вул. Крупської, 8,    тел. (044) 566-3085, 566-1534, 461-9023
 
     
Рейтинг організації «Репор­тери без кордонів» (де Україна також пасе задніх) досить чітко відбиває тенденцію розвитку свободи слова в Україні. Якщо 2002-го наша країна 21-ша з кінця, то в період помаранчевої революції було зроблено об’єктивний і очевидний ривок: у 2005-му — 56-те місце.
Детальніше...
 

Політики є основними замовниками джинси в українських друкованих виданнях.  Саме політичні сили в такий спосіб купують площі у всеукраїнських та регіональних медіа, стимулюючи подібні взаємовідносини між ЗМІ та політичними елітами в країні.

Детальніше...
 
Головна сторінка
Увага! Анонс
Новини
Семінари
Барометри
Про нас
Архіви сайту
  • Юридична діяльність
  • Освітні програми
  • На контролі ІМІ
  • Моніторинг стандартів
  • Моніторинг "джинси"
  • Головна

На контролі ІМІ

Справа Сергія Андрушка
Справа ТВІ та 5-го каналів
Справа Сергія Кутракова
Справа ТРК "Чорноморка"
Справа Василя Климентьєва

Наші результати

М. Мельник проти «Голосу Опілля»
Детальніше...
 
Справа Вередюка
Детальніше...
 
Гонгадзе проти України
Детальніше...
 
M. Самбур та В. Воротник проти Інтернет-видання «Українська Правда»
Детальніше...
 
М. Самбур та В. Воротнік проти газети «Україна Молода» та О.Зварич
Детальніше...
 
Справа газети «Перехрестя»
Детальніше...
 
Справа Я.Ткачівського
Детальніше...
 
Справа газети «Вчасно»
Детальніше...
 
«Плужнікова vs Притула та ПП „Українська правда”»
Судова боротьба відбувалася без особистої участі позивачки й відповідачки, які довірили цю судову справу своїм юристам. Сторону пані Плужнікової представляли працівники юридичної фірми „Коннов і Созановський”: найчастіше на судових засіданнях можна було побачити Сергія Коннова та Людмилу Опришко, сторону відповідачів представляли адвокат Тетяна Шмарьова та юрист ІМІ Роман Головенко.

Обґрунтування позову представниками позивачки було доволі типове для такого роду справ: оскаржуване речення заголовку, не зважаючи на питальну форму, вони вважали подачею фактів, які нібито були неправдивими та завдавали шкоди честі й гідності покійного.
Детальніше...
 

Анонси

Оголошено Всеукраїнський конкурс ідей на захист свободи висловлення думок
09.02.2011
Координаційна рада Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні оголошує Всеукраїнський конкурс ідей дій на захист свободи висловлення думок.
Детальніше...
 
УВАГА! ІМІ шукає регіональних власкорів для проведення моніторингу фактів порушень свободи слова
16.04.2007
Шановні колеги!
Детальніше...
 

Альона Кочкіна «Мій позов на мільйон гривень зафіксований, але це було нелегко»
05.04.2007
Рік і девять місяців уже тривають судові справи за позовами журналістки «Закритої Зони» Альони Кочкіної проти охоронця найбагатшого українця - Рината Ахметова.

В травні 2005 року охоронець безпідставно завадив відеозйомці, яку проводила журналістка «Закритої Зони» Альона Кочкіна у Ботанічному саду, де, за неофіційною інформацією, розташована резиденція Рината Ахметова - та біля офісів підконтрольних йому компаній "Сармат" і "Люкс". Після обшуку у затриманого вилучили відеозапис спостереження за знімальною групою.

За даним фактом було порушено кримінальну справу.

Журналістка цю справу виграла. Калиновський районний суд м. Донецька засудив, проте й відразу амністував охоронця ЗАТ «Люкс».

Під час додаткового розслідування даної кримінальної справи, прокуратурою Донецької області було порушено кримінальну справу за фактом не законного збору не встановленими особами інформації щодо Кочкіної і оператора ТРК «Експрес-інформ». Матеріали прихованого відеоспостереження за журналістами зберігалися в комп’ютері, вилученому під час обшуку в одній з кімнат адміністративного будинку ЗАТ «Люкс» у Донецьку.

Стеження за журналістами «Закритої Зони» було, ймовірно, пов’язане з їх намаганням відзняти певні будівлі, що належать Ахметову.

Альона Кочкіна подала заяву на визнання її цивільним позивачем. За тиждень до неї повернулася з пояснювальною запискою пошти, що термін зберігання листа вичерпано. Кочкіна заявила, що в даному випадку Донецька прокуратура, дізнавшись, що лист від неї, не захотіла його забрати. Журналістка вирішила відстояти свої права, і боротися за визнанням права бути цивільним позивачем.



- Як Вам все таки вдалося добитися того, що Вас визнали цивільним позивачем?



- Після того як я дала прес конференцію в УНІАНі і Григорій Омельченко відправив супровідний лист з депутатським запитом прокуратура визнала мене цивільним позивачем і мій позов на мільйон гривень зафіксований, але це було дуже не легко.



- На якому етапі знаходиться зараз ваша справа?



- На даний момент проблема в тому, що не була назначено строку проведення фонографічної експертизи, тобто у відеозапису, який підтверджує факт стеження за мною, мають впізнати голоси, незважаючи на те, що всім відомо кому вони належать. Прокуратура має призначити експертизу і дати остаточні висновки по цій справі. На сьогодні я підключила до справи Комітет по захисту свободи слова і безпосередньо Андрія Шевченка. Члени комітету вже мають мій лист і найближчим часом одне з засідань буде присвячене цій справі. Також Комітет готує запити на Генеральну прокуратуру і на Міністерство Внутрішніх Справ з приводу фоноскопічної експертизи і з строків, які не дотримуються.



- Ви раніше повідомляли, що можливо звертатиметесь до Європейського суду з прав людини. Які підстави для цього Ви маєте.





- Мій адвокат опрацював таку можливість і, якщо прокуратура не дасть ніякого результату і повідомить, що вони не знайшли цих людей, то у нас будуть всі підстави звернутися до європейського суду. Проте тоді позов буде до країни в цілому оскільки Прокуратура є державним органом. У нас є імена і автомобільні номера тих людей, які за нами стежили тож дуже важко їх не знайти.

Олена Голуб, ІМІ

 
< Попередня
Назад



З життя НГО

Громадськість вимагає припинити тиск на колектив та директора музею "Личаківський цвинтар"
28.02.2011

Громадськість Львова просить місцеву владу припинити цькування трудового колективу і директора музею "Личаківський цвинтар", заслуженого діяча мистецтв України І. Гавришкевича".


Детальніше...
 

Світ

ARTICLE 19, IMS закликають ВР реформувати медіа простір
14.09.2010

Британські правозахисники «ARTICLE 19» та IMS (Міжнародна підтримка ЗМІ) закликали депутатів Верховної Ради запровадити суспільне мовлення, унеможливити напади на журналістів та політичний тиск та проголосувати за закон про доступ до суспільно важливої інформації. Дві громадські організації направили спільного листа до українського парламенту. Про це повідомляє IFEX.

Детальніше...
 

Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (Частина ІІ)
23.02.2011

Обов’язкове оприлюднення інформації. Законом "Про доступ до публічної інформації" в статті 15 передбачено обов’язок розпорядників інформації самим оприлюднювати певні категорії інформації для ознайомлення необмеженого кола осіб. Такий обов’язок можна назвати пасивним доступом до інформації (особі не треба звертатися до розпорядника або вчиняти якісь інші юридично значимі дії, щоб отримати певну інформацію розпорядника) і він доповнює активний доступ до інформації (отримання інформації за запитами), а не заміняє його, як уже встигли заявити деякі критики Закону. 

Детальніше...
 

Законодавство

  • Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (Частина ІІ)
  • Доступ до інформації: до і після законодавчих змін (частина І)
  • Тепер цензурою буде також і втручання власника ЗМІ в творчий процес
  • Генпрокуратура назвала винним у вбивстві Гонгадзе Пукача і Кравченка
  • Як УП посудилася з президентом
  • Хто і чому не хоче доступу до інформації
  • Резолюція: проект концепції суспільного мовлення потребує конкретизації і суттєвих уточнень
  • Переможна хода приватності
  • До галузі медіа підійшов Фронт, або що пропонує журналістам Яценюк
  • Чи перетворять Україну на "міліцейську державу"?
  • Кому потрібен такий репресивний інструмент як кримінальна відповідальність за наклеп?
  • Як не допустити безкінечний «тиждень «дИмократії»
  • Народні депутати розпочали полювання на відьом. Що несуть нам медійні законодавчі ініціативи?
  • Наказ МВС № 88. Повний текст і юридичний коментар щодо захисту прав журналістів
  • Оскарження відмови в порушенні кримінальної справи за ст. 171 КК України
  • До суду з диктофоном.
  • Депутатам пропонують заборонити рекламу сексу.Чого варто чекати від існуючих законодавчих ініціатив?
  • Про плюралізм поглядів у Партії Регіонів та заборону пропаганди фашизму
  • Чи достатньо лише самого закону для роздержавлення преси в Україні?
  • Костянтин Дегтярьов: Коментар до Закону України "Про захист суспільної моралі"

Дискусії

Ну от, власне, і все, або нова медіа реальність
07.02.2011

Система влади Віктора Януковича в планах її творців передбачала декілька ключових елементів: повернення більшості владних повноважень до рук президента, контроль над парламентом, вплив на судову систему та контроль над інформаційною сферою.Всі ці ключові позиції стали реальністю менше ніж за рік. Команді Януковича вдалося все із того переліку.

Детальніше...
 

Медіаграмотність

Практично у всіх досліджуваних регіонах рівень політичної та комерційної «джинси» зрівнявся
27.04.2010
У березні рівень політичної та комерційної джинси у друкованій пресі практично зрівнявся, а у деяких регіонах кількість комерційної джинси значно перевищила кількість комерційної.

Про це свідчить моніторинг , який проводить громадська організація Інститут Масової Інформації у рамках проекту громадської організації Internews Network «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян».

Детальніше...
 

Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
25.06.2010

Матір убитого журналіста Георгія Гонгадзе вже втомилася від політичних спекуляцій на смерті її сина і не вірить, що ця справа колись буде доведена до кінця. Зустріч із Президентом Віктором Януковичем не додала їй оптимізму. В інтерв’ю ЗІКу Леся Гонгадзе розповіла, про що вона говорила з Президентом і чому вона переконана, що знайдене тіло не належить її синові.

Детальніше...
 

Інтерв'ю

  • Леся Гонгадзе: Я впевнена, що сьогоднішній Президент «справи Гонгадзе» не зможе закрити
  • Кат завжди набагато гірший за того, хто вчинив злочин
  • "У нас журналістика долара, а не журналістика в європейському розумінні цього слова"- В.Іванов
  • «Цензура існує, проте, маскується у інші форми» - Юрій Луканов
  • Мирослава Гонгадзе: Час ховати це нужденне тіло, аби дати спокій душі Георгія
  • Зі свідченнями Пукача відбуваються серйозні маніпуляції - Валентина Теличенко, адвокат М.Гонгадзе
  • Генерал вибіркової дії
  • Володимир Яворський: "Виборність місцевих судів означатиме кінець їх незалежності"
  • "Смішарики - це мультфільм про життя у всіх його проявах"- Є.Самойленко
  • Олександра Коваль: Той, хто змалку звикне читати, буде робити це впродовж життя


Новини

11-03-2011
15:26 - Провідні ЗМІ України здійснили прес-тур до Дрогобича
14:47 - У Львові призупинилось будівництво пам'ятника Бандері
14:01 - М.Азаров хоче, щоб журналісти робили правильні висновки
13:23 - Активіст "податкового Майдану" залишився за гратами
12:37 - "Законопроект про громадське мовлення перебуває в Міністерстві фінансів" - Герман
11:47 - В Житомирі проводиться конкурс для журналістів по висвітленні теми діяльності держслужбовців
11:29 - "Інтерньюз-Україна" запрошує журналістів на лекцію Глєба Кануннікава
11:09 - Міліція розшукує підозрюваних у справі зниклого журналіста
10:33 - Герман : прикро, що на «Євробачення» поїдуть гроші, а не талант
10-03-2011
16:34 - Журналістів телеканалу АТВ перевірили на детекторі брехні
15:53 - Українського правозахисника депортовли при в’їзді до Білорусі
15:20 - 10 березня - перша в СНД відкрита лекція «Археологія кіно»
14:44 - Українці вважають, що влада тисне на ЗМІ
14:37 - Судно з українцями звільнили з піратського полону
14:29 - Мельнеченко : найближчим часом слід очікувати репресій
13:36 - Кореспондент ВВС: Лівійські військові робили з нами все, що хотіли
13:01 - 8 українських мільярдерів потрапили до Forbes
12:08 - Охоронців Януоквича посилено тренують
11:30 - «Стоп цензурі!» виступив на захист Володарського
11:26 - В Хорватії відкриють пам’ятник Іванові Франку
10:37 - Шкляр вважає, що з приходом Табачника настала інтелектуальна стагнація.
09-03-2011
16:11 - Табачник заявляє, що не висловлювався негативно про роман Шкляра
15:23 - Законодавча ініціатива : за наругу над мовою - кримінальна відповідальність
14:47 - Д.Табачник: я жодного слова не говорив про роман В.Шкляра
14:04 - 25–26 березня – тренінг «Як (за)вести свій подкаст-канал»
13:58 - У БЮТ хочуть підзаробити на нервах і журналістах
13:13 - На Буковині скинули з постаменту бюст Шевченка
12:09 - ОБСЄ направить спостерігачів до Білорусі
11:37 - 18 - 20 березня в Києві працюватиме «Медіашкола для молодих журналістів»
11:09 - Світовий конгрес українців закликає владу не закривати українські школи

Авторизация



Барометри

  • Барометр свободи слова за січень 2011 року
  • Барометр свободи слова за грудень 2010 року
  • Барометр свободи слова за листопад 2010 року
  • Барометр свободи слова за жовтень 2010 року
  • Барометр свободи слова за вересень 2010 року
  • Барометр свободи слова за серпень 2010 року
  • Барометр за липень 2010 року
  • Барометр свобода слова за червень 2010 року
  • Барометр за травень 2010 року
  • Барометр свободи слова за квітень 2010 року
  • Барометр за березень 2010 року
  • Барометр за лютий 2010 року
  • Барометр за січень 2010 року
  • Барометр за грудень 2009 року
  • Барометр за листопад 2009 року
  • Барометр за жовтень 2009 року
  • Барометр за вересень 2009 року
  • Барометр за серпень 2009 року
  • Барометр за липень 2009 року
  • Барометр за червень 2009 року
  • Барометр за травень 2009 року
  • Барометр за квітень 2009 року
  • Барометр за березень 2009 року
  • Барометр за лютий 2009 року
  • Барометр за січень 2009 року
  • Барометр за грудень 2008 року
  • Барометр за грудень 2008-го року
  • Барометр за листопад 2008 року
  • Барометр за жовтень 2008 року
  • Барометр за вересень 2008
  • Барометр за серпень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за липень 2008 року
  • Барометр за червень 2008 року
  • Барометр за травень 2008 року
  • Барометр за квітень 2008 року
  • Барометр за березень 2008 року
  • Барометр за лютий 2008 року
  • Барометр за січень 2008 року
  • Барометр за грудень 2007 року

ТИПОВІ ДОКУМЕНТИ

Запит про надання документів
 
Інформаційний запит
 
Зразок позову щодо ігнорування запиту
 
Зразок позову щодо відмови в наданні інформації
 
Звернення до прокуратури щодо порушень права на акредитацію
 
Звернення до прокуратури щодо ненадання інформації
 

 
 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Настрій дня